Головна

Глава п'ята. ЩОБ СТАТИ революціонерів, ІНОДІ КОРИСНО ХОДИТИ до обідні

  1.  A. повiтря входити i виходом з рани пiд час дихання.
  2.  Alinkovna: Ні. Я іноді просто не ночую вдома.
  3.  D. знати, що корисно гpизть моpковку, яблука
  4.  Rule # 1Чтоби задати питання в англійській мові допоміжне дієслово потрібно поставити на перше місце
  5.  U - рівень корисності;
  6.  VI. Людина створена, щоб засвоїти дух гуманності і релігії
  7.  VII. Людина створена, щоб сподіватися безсмертя
У Маріуса залишилася від дитинства звичка до релігії. Якось у неділю, відправившись до обідні до церкви Сен-Сюльпіс, він пройшов в боковий вівтар Пресвятойдеви, куди дитиною водила його тітка. У той день він був розсіяний імечтательнее, ніж зазвичай; зупинившись за колоною, він машинально став наколінного на оббиту Утрехтским оксамитом лавку з написом на спинці: "Пане Мабеф, церковний староста". Служба тільки почалася, як вдругнезнакомий старий зі словами: "Це моє місце, пане" - підійшов до Маріус. Маріус поспішив піднятися, і старий зайняв свою лавку. Після закінчення Служби Божої Маріус в роздумах зупинився за кілька кроків отскамейкі. Старий знову наблизився до нього. - Вибачте, пане, я вже потурбував вас і ось турбую знову, -сказав він. - Але ви, ймовірно, вважали мене нехорошою людиною. Мненужно порозумітися з вами. - Це абсолютно зайве, пане, - відповів Маріус. - Ні, ні, - заперечив старий, - я не хочу, щоб ви погано про мнедумалі. Бачте, я дуже дорожу цим місцем. Звідси і обідня здається мнелучше. Ви запитаєте, чому? Будьте ласкаві, я вам розповім. На цьому самому місці напротязі десяти років я спостерігав одного благородного, але нещасного батька, який, будучи за сімейними обставинами позбавлений іншої можливості і іногоспособа бачити своє дитя, справно приходив сюди раз у два-три місяці. Онпріходіл, коли, як йому було відомо, сина приводили до обідні. Дитина іне підозрював, що тут його батько. Можливо, він, дурненький, і не знав, чтоу нього є батько. А батько ховався за колону, щоб його не бачили. Онсмотрел на своє дитя і плакав. Він обожнював крихітку, бідолаха! Мені це билоясно. Це місце стало для мене як би священним, і у мене увійшло в прівичкусідеть саме тут під час Служби Божої. Я вважаю за краще мою лаву скамьямпрічта, а займати їх міг би по праву як церковний староста. Я навіть зналнемного цього нещасного людини. У нього був тесть, багата тітка -словом, якась рідня, яка загрожувала позбавити дитину спадщини, якщо батько будетвідеться з ним. Він приніс себе в жертву заради того, щоб син сталвпоследствіі багатий і щасливий. Його розлучили з ним через політіческіхубежденій. Зрозуміло, я поважаю політичні переконання, але є люди, які не знають ні в чому міри. Господи помилуй! Адже не можна ж вважати человекачудовіщем тільки тому, що він бився під Ватерлоо! За це не разлучаютребенка з батьком. При Бонапарта він дослужився до полковника. А тепер какбудто вже і помер. Він жив у Верноні, - там у мене брат священик, - звали не додержували то Понмарі ... не то Монперсі ... у нього був, як зараз бачу, огромнийшрам від удару шаблею. - Понмерси? - Вимовив Маріус, бліднучи. - Так Так. Понмерси. А хіба ви його знали? - Це мій батько, пане, - відповів Маріус. Старий церковний староста сплеснув руками. - Так ви той хлопчик! - Вигукнув він. - Так, звичайно, адже тепер ондолжен бути вже дорослим чоловіком. Ну, бідне моє дитя, ви можете смелосказать, що у вас був палко люблячий батько! Маріус взяв старого під руку і провів до будинку. На наступний день онсказал Жільнорману: - Ми з друзями збираємося на полювання. Можна мені з'їздити на три дні? - Хоч на чотири! - Відповів дід. - Їдь, розважся. І, підморгнувши, шепнув дочці: - Якась інтрижка!

 Глава четверта. СМЕРТЬ РОЗБІЙНИКА |  Глава шоста. ДО ЧОГО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ЗУСТРІЧ З церковним старостою


 Глава тринадцята. МАЛЕНЬКИЙ ГАВРОШ |  Глава перша. ДЕВ'ЯНОСТО РОКІВ І ТРИДЦЯТЬ ДВА ЗУБА |  Глава друга. ПО господар И ДОМ |  Глава третя. ЛУКА-Розумник |  Глава четверта. ПРЕТЕНДЕНТ НА ??СТОЛІТНІЙ ВІК |  Глава п'ята. БАСК І Ніколетта |  Глава шоста, В ЯКІЙ промайне Маньон З ДВОМА СВОЇМИ Малютка |  Глава восьма. ДВІ, АЛЕ НЕ ПАРА |  Глава перша. СТАРОВИННИЙ САЛОН |  Глава друга. ОДИН ІЗ КРИВАВИХ МАР ТОГО ЧАСУ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати