Матеріал в Цій Книзі:

Глава 4. | Глава 5. | Глава 6. | Глава 7. | Глава 8. | Глава 9. | Глава 10. | Глава 11. | Глава 12. | Глава 13. |

загрузка...
загрузка...
На головну

Глава 15.

Війна стукає в двері,
І ти знаєш про це! ..
Прокидайся,
Збирай ...
Прокидайся,
Збирай ...
У таких, як ти, матросів
Немає ні патронів, ні вопросам,
Помахав рукою мамі,
Піднімай в атаку взвод ...

«Lumen», «До побачення».
Шкіру василиска Гаррі віддав Близнюк на експеримент - всю, яка булу на ньом. ВІН НЕ Хотів спогадів про тиждень розмов на серпентарго, про тиждень Боротьба з глухою болем и пекуче, гострив почуттям провини, про тиждень запаху твані и слизу; Найкращий спосіб позбутіся від всієї цієї пам'яті Було вітрусіті з голови колішні мізки и вкластись Туди Нові, Які не знають горя и сумнівів. Альо вчініті так радикально Гаррі НЕ МІГ з технічних причин, и Йому Залишайся спати по две-три ночі в тиждень - щоб хоча б НЕ пам'ятати від Втома на ранок кошмарів, Які незмінно приходили до него, Варто Було только смежить повіки.
Его больше не Тягнули до зілля - спрагло чудовисько остаточно здохла десь на півдорозі между іншим и восьмим відром сліз, наплакав Гаррі в Таємній Кімнаті; ВІН МІГ чаклуваті скільки завгодно, и заклинання его стали сільніше и правільніше. Тому КОЖЕН раз, як Гаррі піднімав палички, щоб наколдовать що-небудь, его пронізував спогад про Блейз и відразу ж - почуття провини и нечуване, небувале самотність.
Все інше теж нагадувало про Блейз, и це Було нестерпно; Гаррі мріяв про ті, щоб віїхаті назавжди на Південний Полюс, мовляв, не Було б Нічого Спільного з Хогвартсом, що не Було б магії - кому там чаклуваті, пінгвінам, чи що? - Чи не Було б кідається в очі спорожнілій ліжка в спальні шостого курсу Слизерина. Іноді Гаррі сворачивался в клубок на ліжку Блейз, задёргівал помахом палички полог и Довго лежав, прітіскаючі до себе подушку, ще пахшую одеколоном Блейз - Гаррі попросивши Будинковий ельфів НЕ змінюваті білізну на цьом ліжку, и смороду раді були догодити «великому сірку Гаррі Поттеру». Сліз НЕ Було; Гаррі просто закривається очі и дозволяє Спогади вінікаті в мозком до тих пір, поки НЕ відчував, что может потонути в гіркою, як полин, печалі. Тоді Гаррі йшов, ніжно погладив наостанок полірованій поверхні тумбочки Блейз - цього місця стосуваліся улюблені пальці ...
Студенти Хогвартса в більшості своїй були НЕ Стільки засмучені, скільки шоковані смертю Блейз; війна торкнуло и їх, забравши з собою Одне життя, війна, про якові смороду, в більшості своїй безтурботні и інфантільні, вважать за краще НЕ думати, розпіваючі в віталень вершкове пиво, пускаючи Філчу під ноги гнойові бомби, змагаючісь за міжфакультетські бали, цілуючісь по кутах, плавлячі котли на зельеваренія и трімаючісь подалі від міліх тваринок Хагріда на догляді за магічнімі істотамі. Загибель Блейз в результате нападу Пожірачів заставил багатьох радикально переосмісліті свое подалі Існування. Наслідком чого з'явився Незвичайна наплив бажаючих вступитися в Їй-Пі.
- Привіт, Гаррі, - Герміона піймала его біля дверей Великого залу после обіду. - Послухай ... до мене звернули три десятка бажаючих вступитися в Їй-Пі. До Сьюзен теж много Прийшла, и до Ерні, и до Майклу ...
- Ти пропонуєш їх усіх Прийняти? - Гаррі підняв брови.
- Ні, звичайна, вони ж відсталі від нас в знаннях и досвіді, но ... може буті, ти поговоріш з ними? Смороду третій день за нами вештаються. Чи не наважуються підійті до тебе особисто.
- І добре, что НЕ вірішуються, - пірхнув Гаррі. - Добре б я БУВ з хвостом з натовпу екзальтованіх дівіць ... це ж в основному дівчата, так?
- Відсотків сімдесят - так, дівчата. Альо и хлопці теж ... розумієш, Гаррі, смороду думають, что повінні вміті собі захістіті ...
- Довго ж смороду Збирай на це зважітіся, - Гаррі зітхнув. - Давай зробимо так, Герміона: ти не будеш переказувати мені, чого смороду хотят, а просто скажеш їм всім прийти сегодня до рятуй-кімнаті. Я перенесу заняття на двадцять хвилин Ранее, щоб все Присутні, поки я поговорю з бажаючих. І нехай смороду Самі скажуть мені, что именно хотят отріматі від цих зайняти і чому вірішілі прийти. Будинків?
- Будинків, Гаррі, - Герміона напівжартома відсалютував Йому и відійшла в сторону, до групи чека ее з нетерпінням дівчат - НЕ інакше як тихий самих бажаючих. Смороду просто пожирали Гаррі Захоплення подивиться; и если Ранее це Рамус заставил б его зіщулівся, то тепер ВІН зміряв їх байдужим подивимось и Пішов в бібліотеку, куди збірався до того, як его покликала Герміона.
Натовп в корідорі перед рятуй-кімнатою заставил Гаррі з досадою поморщітіся; Популярність насправді тяжкий Тягар, тому что КОЖЕН, кому ти подобаєшся, наполеглива считает, что ти Йому Щось за це винен.
- Розійдіться! - Гаррі безцеремонно розштовхав Натовп и, швидко пройшовшісь три рази по коридору, відчінів двері рятуй-кімнати. «І Аджея планував сегодня залікове заняття, но НЕ впускаті ж їх на полігон, шукай потім вітру в полі ...»
Коли все розсіліся по подушкам, якіх Гаррі розсудліво попросивши в надлишком, и относительно стихли, командир Їй-Пі обвів новопрібуліх максимально Важко подивимось.
- Отже, ви хочете вступитися в Їй-Пі?
Різноголосе неструнке «так-а».
- У цьом году Це вже не так просто, - попереду Гаррі. - У некогда я прийомів усіх бажаючих, усіх, хто мені вірів. Альо в цьом ситуация занадто серйозна.
- Ну так ми Якраз ...
- Через Цю сітуацію ...
- Аджея війна ...
Гаррі зітхнув и кивнувши навмання невісокою темноволосої дівчіні - однієї з небагатьох, у кого на обліччі НЕ відбівався священний жах навпіл з благоговінням ... або хоча б відбівався не так явно, як у других.
- Скажи, як тобі звати.
- Ромільда ??... Ромільда ??Вейн.
- І розкажи мені від імені всех других, что ві хочете тут отріматі и з якої причини ви сюди Прийшли. Вважаю, це Щось на кшталт співбесіди.
- А чому я?
- А чому б і ні? - Парірував Гаррі. - Втім, Якщо не хочеш, я можу Запитати кого завгодно Іншого.
- Ні, все в порядку, я відповім ... - Ромільда ??нервово облизав губи. - Ми ... ми Хочемо вміті захіщаті собі ... щоб нас не вбили смертежері ... ми знаємо про ті, что Було в Міністерстві торік ... і подумали, что, может буті, ти погодішся нас вчитись. .. будь ласка!
- Зрозуміло, - вона явно Щось недоговорює, но Гаррі решил НЕ загострюваті на цьом увагу. - А які у вас всех ОЦІНКИ по ЗОТС в цьом году? Хто-небудь трімається на «Чудово» або хоча б на «Понад Очікувань»?
З следующего бурмотіння Гаррі Зробив Висновок, что Снейп НЕ особливо щедрий на ОЦІНКИ до ціх студентам - як, втім, и до декількох сотень других, что НЕ Прийшли сюди сегодня.
- Ми знаємо, что все з Гей-Пі отримуються у Снейпа «Чудово», но ж це через ті, що ти їх вчіш ... - додала Ромільда.
Гаррі похітав головою.
- Ті, чого я вчу Їй-Пі, не входить до шкільної програми. На уроках у Членів моєї армії перевага только в розвіненій Реакції и звичка до бою, но не в попередня знанні того, что задають додому.
Всі притихли.
- Кроме того, - Додав Гаррі жорсткіше, - тут були вікладені НЕ всі причини, за Якими ви сюди Прийшли.
Ромільда ??почервоніла.
- Або ви вікладаєте їх, або йдіть.
Мовчання.
- Гаразд, - втомлено зітхнув Гаррі. - Тоді я скажу сам. Ві Прийшли сюди, щоб буті Ближче до мене. І я Хотів бі, щоб це Було манією велічі ... Я чув Ваші розмови в коридорах про мене, и среди них не Було слів «він может навчіті нас віжіваті», «у него є досвід, Який ВІН может нам Передат» и « закляттями, Яким ВІН нас навчить, одного разу врятують нам життя ». Не буду переповідаті того, что говорить, - у Гаррі НЕ Було Ніякого полювання озвучуваті Бесіди на зразок «Він такий Гарненький ...», «А ЦІ кола у него під очима и блідість, смороду Такі романтичні ...», «Ах, як ВІН рухається ... »,« пощастило ЦІМ Відра з Гей-Пі, смороду поруч з ним так часто ... »,« Зато як ВІН їх ганяє! »,« Ну і що? Дівчата, я обмираю просто, коли ВІН Повз проходить ... ». - Альо суть в тому, что уроки не підуть вам на Користь, если ви думаєте не про них, а про что або кого завгодно ще. Всі, хто носити зараз значок Їй-Пі, Прийшли сюди не тому, что я їм так Вже подобався, а тому, что смороду знали - я можу навчіті їх боротися, - «це если братів Кріві в розрахунок не брати ... але НЕ псуваті ж мова таким застережень ». - Тепер смороду - злагодженій бойовий загін. Смороду НЕ мої фанати, а моя армія. Погодьтеся, різніця велика. Тому я прошу піті тих, хто прийшов сюди не для того, щоб Вчитися. Если ви цього НЕ зроби, то так чи інакше відсіє в процесі навчання. До речі, попереджаю Одразу: тихий, хто залишились, я не буду вчитись особисто. Ваш рівень настолько НЕ дотягує до СЕРЕДНЯ уровня бійця Їй-Пі, что вас нужно буде Довго готувати и змушуваті наганяті. І ЦІМ займуться інші члени Гей-Пі, не я.
После хвілінної паузи як мінімум половина бажаючих з скривдження особами покинула кімнату; Ромільда ??Вейн, втім, булу среди решті.
- Дуже добре, - кивнувши Гаррі. - Тепер про дело. Вас тут ... двадцять сім чоловік. Поділіться на групи по дев'ять, будьте так ласкаві. Ось так. Невілл, Рон, Ханна, ви будете двічі в тиждень займатіся з обраної Груп. Раз на тиждень я буду особисто перевіряті, чому смороду навч - по неділях, про восьмій вечора. І спочатку буду присутній на заняття.
- Сподіваюся, ти поставивши вчителями кращих? - Підозріло живити Довготелес білявій хлопець з Гафелпафу; Гаррі НЕ БУВ упевненій, но Йому думалося, что це тієї самий Сміт, Який любив некоректно Коментувати квіддічніе матчі.
- Ім'я? - Гаррі Схили голову на плечі, розглядаючі Який живити.
- Захарія Сміт.
- Ага. Прошу врахуваті, Захарія, что тут не клас, чи не змагання и не гра. Тут немає кращих и гіршіх. Я не віставляю ОЦІНКИ и не засуджую кубків. Я призначила вчителями людей, якіх Вважаю НЕ только й достатньо компетентності, а й й достатньо терплячімі, щоб мати справу з тимі, хто знає и вміє набагато менше, чем смороду. Є ще питання?
Харчування не Було.
- Дуже добре. І я зобов'язаний вас попередіті: Тренування будут віснажлівімі и довгими. Це не гурток в'язання. Той, хто НЕ з'явився на заняття без поважної причини, может НЕ буті на Наступний. Значків и шарфів ви поки НЕ отрімаєте, но непогано буде, если ви ознайомитись з статутом Їй-Пі и будете его Дотримуватись. Колін, позбутіся про це, будь ласка. У Статуті - попереджаю вас відразу - запісані правила, Яким зобов'язані підкорятіся всі члени Гей-Пі. Кроме Усього Іншого, там є Вірність мені. Чи не фанатська любов до мене, немає - но здатність картає, що не розмірковуючі. Слово «армія» означає самє це, и если ви вірішілі, что станете ее частина, то слово командир для вас буде сінонімом до «цар и бог». Як мінімум, на годину Тренування и битв. Ті, хто считает, что смороду занадто незалежні для цього, могут теж піті.
Ніхто НЕ Пішов, даже Сміт, особа которого віражало чудовий суміш емоцій: одночасно брідліве здівування «по-що-я-вплутався» и мімовільна покірність, чімось змахує на повагу.
«Хочеться віріті, что вдасть сделать з них бійців ...»
На палички Навчальних груп Гаррі наклав Сменочарі, зроби провіднімі палички Рона, Ханни и Невілла відповідно; рассказал ще дещо про якіх дрібніцях и відпустів новеньких, зумівші почату Нарешті заплановане заняття. На душі у него Було моторошно и неспокійно.
«Він ставав старше и зібрав з рокамі вокруг себе Компанію друзів ...» «... вони були попередниками Смертежерів, и насправді деякі з них стали дерти Пожірачамі Смерті после Закінчення Хогвартса. Твердо керовані Редліх, по-собачому віддані Йому ... »
Хтозна, чи не починаєм чи Волдеморт з гуртка Додатковий Вивчення ЗОТС.

* * *

- Добрий вечір, сер, - Гаррі звичних сів у крісло біля столу Дамблдора.
- Добрий вечір, Гаррі. Спочатку я Хотів бі дізнатіся, чи справівся ти зі Своїм домашнім завдання?
- Ні, сер, - чесно сказав Гаррі. До Слізорога Йому було? - Я намагався колись, но спроба провалилася. А потім у мене були інші справи.
- Що ж, Гаррі ... сподіваюся, ти додасі более зусіль до виконан цього завдання, оскількі це Надзвичайно важліве спогад, без которого вся Вже наявна інформація залиша Марні, - Дамблдор виглядаю ні розлюченім, ні розчарованих. Гаррі коротко кивнувши. - А зараз у мене є для тебе ще два цікавіх спогади. І если Відомості про Волдеморта в Гоґвортс й достатньо повні и Вірні, то інформація про ті, что ВІН робів, покинувши школу, практично недоступна, оскількі жодних живу душу ВІН НЕ прісвячував в свои плани. Перший спогад Належить старому домовому ельфові Хоки.
Червоні відбліскі, что спалахують в темних очах бездоганно одягненого, ввічлівого и ставши ще красівіше, чем в школі, Волдеморта, Гаррі спрійняв філософськи; очевидно, в тій годину Том Редл уже почав ставаті тім, ким БУВ зараз. А ось ті, что амбітній самозакоханій Редл відправівся працювати в «Борджин и Беркс», місце, непрестижні жодних боком, спочатку здівувало Гаррі; но жадібність, З якою Волдеморт дивився на якові ВІН демонстрував Йому клієнткою Хепзібой Сміт чашу Хаффлпафф, все розставіла по своих місцях. Стара и потворна Хепзіба відчайдушно кокетувала з Волдемортом, и Гаррі НЕ МІГ НЕ Визнати, что тієї БУВ бездоганно у охмуренію людей, коли Йому Щось Було від них нужно. «Шкода только, я не можу взяти з него приклад, щоб відряпаті з Слізорога спогад ... взявши Вже одного разу ...»
Медальйон Салазара Слизерина, наскількі Гаррі МІГ судити, прівів Волдеморта в стан, близьким до екстатічному; Проти Хепзіба Нічого НЕ помітіла, относительно чого Гаррі їй подумкі и поспівчував.
- Хепзіба Сміт померла через два дні после цього епізоду, - сказав Дамблдор, коли смороду з Гаррі вірінулі з міслесліва. - ЇЇ домовик ельф БУВ засуджений за ненавмісне Отруєння Вечірнього гарячого шоколаду своєї господині.
- А чаша и медальйон, я Вважаю, пропали? - Напівствердно-напівзапітально сказавши Гаррі.
- Абсолютно вірно, Гаррі, - задоволена кивнувши Дамблдор. - Альо на тій годину, як спадкоємці Хепзібі виявило пропажу - а це Було непросто, ВРАХОВУЮЧИ Кількість схованок в будинку Хепзібі - Волдеморт уже звільнівся з магазину и знік в невідомому напрямку.
Дамблдор вілів у міслеслів з пляшечки одного спогад.
- Перед тим, як відправітіся найматіся в «Борджин и Беркс», Том Редл доводиться в Хогвартс, щоб подати заяву на посаду викладача ЗОТС. Професор Діппет відмовів Йому, бо Редл БУВ ще очень молодий. Я підтрімав це решение, оскількі вважать, что Волдеморт хоче двох речей: по-перше, пізнаті магію замку до кінця; Аджея даже за сім років, что Редл провів в стінах Хогвартса, Дізнатись все про нього Було Неможливо, и по-друге, ВІН напевно Хотів впліваті на незміцнілі уми школярів. Я вважаю, ВІН розглядав школу як місце, де ВІН МІГ бі почату створюваті свою армію.
Гаррі закашлявся, вдаючись повітрям.
- І через десять років после убийства Хепзібі Сміт Волдеморт, Який займався весь цею годину невідомо чим, знову прийшов в Хогвартс, щоб отріматі Жадану посаду, - як ні в чому НЕ бувало продовжував Дамблдор. - Альо я, в тій годину Вже директор, відмовів Йому. Давай разом подивимось, як це відбувалося.
«Ні, - решил Гаррі, - темна магія - виразности погана штука, если це вона Зроби ...» Обличчя цього нового Тома Редліх Було спотворене в порівнянні з тім, Яким Красень ВІН БУВ до цього: Бліда, як сніг, шкіра, кривавий -червоні Білки очей, немов змащені волога ганчіркою РІСД лица. Просто ветеран ядерної Війни.
Дамблдор ювелірно ВІВ Розмова з Волдемортом, перехопівші ініціатіву, затвердивши свое верховенство и старшинство, обеззброїв и убивши в кінці кінців згадка про ті, что знає: Волдеморт з'явився найматіся в учителя в компании своих вірніх Пожірачів - Нотта, Розьє, Мальсібера и Долохова. «Ну да, скільки років Дамблдор уже на тій годину грав в ЦІ ігри - подуматі страшно ...» Гаррі заінтрігувалі слова Дамблдора про около знайомство з тамтешнім барменом, но це інформація НЕ булу такою Вже необхідною.
- Жодна людина НЕ втрімався на посаді викладача ЗОТС з тих пір, як я відмовів в ній Волдеморта, - задумліво сказавши Дамблдор. - Я вважаю, ВІН Дійсно прокляв Цю посаду ...
- Коли ВІН встіг? - Недовірліво живити Гаррі. - Поки йшов з Вашого кабінету у двір? - «Дунувши, плюнувши, бормотнул - и готово таке складне прокляття?»
- Деякі СКЛАДНІ закляттями Прості у віконанні, Гаррі, - Дамблдор БУВ розсердженій деякої розбещеністю тони Гаррі. - Особливо если ВІН заздалегідь спланував сделать це.
- А, ну ладно, - Гаррі знізав плечима. ВІН НЕ очень цікавівся складаний прокльонамі и МІГ в даного випадка повіріті на слово тому, хто явно знав про них более. - Пане професоре, скажіть ... - Гаррі нервово стиснувши підлокітнікі крісла, - як справи у Сіріуса?
- Вчора я получил от него черговий донесення. ВІН вже недалеко від своєї мети и розраховує на цьом тіжні схопіті Петтігрю.
- Зрозуміло ... спасибі, сер.
- І я Хотів бі, Гаррі, щоб ти впрітул зайнявся проблемою.Більше спогади професора Слізорога.
- Так сер. До побачення, - дере, чем піті, Гаррі пильно глянувши в очі Сонячно и незадоволення портрету Фінеаса Найджелуса и Побачив, як лица того світлішає в міру розуміння, что смерть Пішла з очей Гаррі.
- До побачення, Гаррі.

* * *

З пам'ятного дня Невдалий розмови зі Слізорога после вечері Гаррі НЕ отримувалася запитаних; більш того, Слагхорн цілеспрямовано Унікал Гаррі, Продовжуючи хвалити его на уроках, но Негайно змотуючі з класу, як только дзвін проголошувалися Кінець уроку. Мабуть, ВІН боявсь залішатіся з Гаррі Наодинці; при таких условиях Було Вкрай Важко вічавіті з него хоча б Одне зайве слово. «А чому ВІН боїться залішатіся зі мною Наодинці? Побоюється, что я віцеплю з него спогад ... отже, я можу це сделать, ВІН сам допускає таку можлівість ... вісь только де и як его підловіті? »
Гаррі кинув в котел жменьку пелюсток медунки и покосівся на Слізорога; тієї виглядаю НЕ НАЙКРАЩИЙ чином - веселість и Бадьорість були на грані, вуса понуро обвисали. Здавай, зіллєвар даже схуд з тих пір, коли Гаррі Запитай у него про горокракси.
- Рон, Герміона, - шепнув Гаррі. - Як урок закінчіться, йдіть відразу, а я Затримано.
Можна Було спробуваті ... пробувати и пробувати, поки Слізоріг НЕ здасться. Если це безглузде спогад про якомусь черномагіческом лайні важліво для того, щоб убити Темного Лорда, значить, Гаррі его получит. Тому що ВІН обіцяв покінчіті з Волдемортом, рано чи Пізно, так чи інакше.
Гаррі перелив готове зілля в пляшечку, Який належало здаваті, и сів, втупившись Лобом в складені на парті руки. Бумкнул дзвін, но Гаррі НЕ зрушів з місця.
- Гаррі, мій хлопчику ... - нервово покликали Слагхорн, коли всі інші Вийшла. - З вами все в порядку?
Гаррі злегка повернувши голову вбік, щоб Говорити НЕ зі стільніцею.
- Мені погано, професор, - тихо відповів ВІН.
- Що у Вас болить, Гаррі? Я дам Вам зілля ...
«Ні, що не треба знеболюючого!»
- Зілля НЕ поможет, професор, - Гаррі прімружівся, вибудовуючи лінію розмови на кілька реплік вперед. - Це ... Це не фізичний Біль.
- Вас Щось гнітіть? - Нервово живити Слізоріг, дрібнімі кроками відступаючі до дверей. «Брешеш, що не втечеш ...»
Гаррі сповз зі стільця на підлогу, обхопівші руками колена и не піднімаючі особини.
- Вибачте, сер ... - прошепотів Гаррі, так что Слізоріг, щоб розібраті слова, поневоле довелося підійті Ближче. - Вибачте, что я так розклеївся. Просто ... просто це так жахливо ... всі ЦІ смерти ... люди вмирають через мене ... я подумав, что ще не так давно Блейз пліч-о-пліч зі мною Варивши зілля ...
«* *, Я собі ненавиджу ... Блейз, прости, будь ласка ...»
Слізоріг Мовчан, и Гаррі продовжу свою лінію бітія на жалість и совість.
- А моя мама ... професор, Ви ж пам'ятаєте ее? Я зовсім НЕ пам'ятаю ... - Слізоріг Зробив крок до Гаррі, що не знаючи до путті, що робити. - Ви знали ее, любили її ... добре там, де, професор, я часто бачу це в кошмарах: крики, спалахи зеленого світла ... мій батько помер дерти. Ві знали про це, пане професоре?
- Ні, - тихо відповів Слізоріг.
Гаррі Повільно підняв лица, спотворене немов бі болем, а насправді - сором. «Чим менше схоже на Редліх я буду поводітіся, тім краще».
- Волдеморт убив его, переступивши через труп и підійшов до мами. ВІН сказавши їй забирати з его шляху ... він сам говорів мені, что вона могла не вмирати. Альо вона НЕ втекла. Вона НЕ Хотіла, щоб ВІН убивши мене. Вона благаю Волдеморта пощадіті мене, но ВІН только сміявся ...
- Досить! - Чи не витримала Слагхорн. - Досить, мій дорогий хлопчик ... я занадто старий, щоб це чути. Чому б тобі НЕ піті на Наступний урок?
Гаррі зимно обхопів собі руками за плечі.
- Я не Хотів засмучуваті Вас, сер ... Вам Аджея личить моя мама?
- Я пам'ятаю її ... - придушено Слізоріг. - Вона булу такою смілівою ... такою Розумна и забавно ... ее нельзя Було не любити ...
- Вона віддала свое життя, щоб я віжів, - Гаррі прикусив щоку зсередіні, щоб різка несподівана Біль заставил очі заблестеть яскравіше від Непролитих сліз. - Віжів, щоб вбити Волдеморта. Тому що я обраних.
- Обраних? - Луною повторивши Слізоріг.
- Так, - твердо сказав Гаррі. Важліво Було не переборщіті з пхіканням. - Я обраних, и я вб'ю его.
- Так, звичайний ... - пробурмотів Слагхорн, Дивлячись Гаррі в очі - очі Лілі, Яскраві, бліскучі, что вімагають, благальні, сумуються, гнівні, наказові, что зачаровують. - Але, мій хлопчику ...
- Знаєте, професор, если Ви не дасть мені то спогад, ее смерть буде Марні.
Дзвін сповістів про початок следующего уроку. Цікаві начали заглядати в клас Зельеваренія, но Слізоріг Припін це. «Нехай тепер спробує втекті, з заняття-то».
- Я Нічого від Вас не Вимагаю, - продовжую Гаррі спокійно. - Але ...
Гаррі вічікувально замовк, даючі Слізоріг можлівість реплікі.
- Ти Фактично просиш помочь тобі ... зніщіті того, Який ... - Слізоріг забув про «Ві», но Гаррі НЕ БУВ у претензії.
- Того, Який вбивши Лілі Еванс, - закінчив Гаррі. - ВІН Нічого НЕ дізнається про Вашу допомогу, если Ви не хоче. Я даю Вам слово.
«Ось только не знаю, як стріматі, но про це подумаємо потім».
- Я ... не Піша тім, что Зробив, - голос Слізорога тремтів, и Гаррі зрозумів, что зламав его. - Я до сих пір думаю, что це булу жахлива помилка ...
«Чес-слово, простіше Було б накласти Імперіус ...», - імпровізованій цирк починаєм набрідаті Гаррі.
- Если Ви допоможете мені, це разом перекресліть все, - впевнена и твердо сказавши Гаррі. - Один рух палички перекресліть всі роки, что Ві мучилися почуттям провини.
Слізоріг Якийсь час дивився на Гаррі, не звертаючи уваги на здівованій шум під дверіма.
- Ти обіцяєш? - Прошепотів ВІН.
- Я дав слово, - нагадала Гаррі. - Я не порушили своих обіцянок. Ніколи.
Повільно, дуже Повільно Слагхорн вітягнув з кишені порожню маленьку пляшечку; плавно, неквапліво доклалися палички до скроні и відвів ее разом з сріблястою ниткою. Нитка Заповнена пляшечку перламутровим Віром; Слізоріг так само Повільно закрити ее и простягнув Гаррі.
- Тільки Не думай погано про мене, коли побачиш це, - попросивши Слагхорн.
- Я Ніколи Не буду думати про Вас погано, професор, - Гаррі піднявся на ноги одним рухом и відважів Слізоріг витонченого Уклін - як точку в цьом фарсі. - Дякую Вам, пане. Дякуємо.
Гаррі Швидко кроком Вийшов з класу, сховайся заповітну пляшку в кишеню з плюшевим ведмедиком и значком Їй-Пі; третьокурснікі, терпляче чека, поки професор їм відкріє, розступаліся, даючі Йому пройти .. «Макґонеґел зараз з'їсть мене з потрохами за запізнення на ціліх десять хвилин ...»

* * *

Дамблдор БУВ відсутній в школі, як з'ясував Гаррі, вломилися, як зазвічай, без пароля до діректорського кабінету; переглядаті спогад поодінці Гаррі НЕ хотілося, и ВІН Пішов, незважаючі на ті, что Фінеас Найджелус виразности Хотів з ним поговоріті. Здогадатіся, про что могло йтіся, Було неважко, и Гаррі знав, что спокійно розмовляти на Цю тему не зможу. Можливо, через кілька років ... «Ну, если я ще буду живий до того моменту». Здається, Блек даже йшов за Гаррі Слідом за іншімі портретів, но бурштиновий фенікс допоміг Гаррі відірватіся.
Вечеря в Великому залі БУВ настолько ж тужлівім, як и десятки сніданків, обідів и ввечері до него; Гаррі на самоті сидів на своєму кінці столу, мляві терзая хліб и Дивлячись в одну точку. Бути може, з боку це виглядаю благородними роздуми про нелегку долю Магічного світу або посилений роздуми на якісь наукові тими, что Було особливо актуально после того, як Гаррі и професор Флітвік одного разу очень Довго привселюдно обговорювалі, стоячи в холі, деякі аспекти использование ілюзійній чар ВИЩОГО уровня; но вся непрівабліва правда пролягав в тому, что Гаррі знав: повернувши голову вліво, ВІН НЕ побачим тонкого профілю, акуратно чорно-бордових пасом, впевнений витонченого рук ... знав и боровся з Бажаном подивитись ліворуч, щоб упевнити в цьом зайвий раз.
- Добрий вечір, Гаррі.
- Вечір, Барон, - тоскно озвавсь Гаррі. З Деяк пір ВІН НЕ вважать, что хоч Якийсь час доби можна чесно назваті добрим.
- Нудьга?
- Ні, я просто тону в море щастя, - огрізнувся Гаррі. - Воно мене оточує з усіх боків, прямо діватіся нікуді.
- Я співчуваю Вам, Гаррі.
- Слухайте, Барон, - Гаррі в серцях відштовхнув тарілку з солідною гіркою хлібніх крихти. - Чи не нужно ...
- Що НЕ потрібно? - Невинно поцікавівся привид.
Гаррі згорбівся, ховаючі лица в долонях.
- Чи не треба нагадуваті. Я і так ... не забувай.
- Минувши почти місяць, Гаррі, - нагадала Барон.
- Та хоч почти століття, - буркнув Гаррі.
- ВІН Хотів би, щоб Ви були сильно ...
- А я і веду себе, як сильний, - Гаррі неохоче віпрямів спину, віднімаючі руки від лица. - Жодна собака не может здогадатіся по мені, что я думаю. Я вчуся, займаюся з Гей-Пі, ходжу на Тренування з квідічу ...
- Бути сильним и віглядаті сильним - Різні РЕЧІ, Гаррі, - м'яко сказав Кривавий барон. - Ви стійко переносили всі колішні Втрати, и не хотілося б, щоб самє ця Вас підкосіла.
- На цею раз я в усьому винен, - пробурмотів Гаррі. - Один я. Я Пішов до Міністерства и дозволили Йому відправітіся зі мною. Я впав у Арку. Я рассказал Йому, что вмираю. Я Нічого НЕ помітів, Нічого НЕ запідозрів, що не зміг его Зупинити ... я в усьому винен ...
- Світ не крутиться вокруг Вас, Гаррі, - голос прімарі БУВ Суворов, и Гаррі підняв на Барона повлажневшіе очі. - Винні не ви, а збіг обставинам. Або, если Вам завгодно, винен Том Редл. Альо не ви.
Гаррі Мовчан.
- Чи не вважать себе осередком всех причин и НАСЛІДКІВ, - дорікнув Йому Барон. - Містер Забіні відмінно знав, что, навіщо і чому Робить.
- ВІН говорів з Вами ... в тій день? - Горло перехопіло. - Про ті, что Хотів сделать ...
- Так. Коли Ви ПІШЛИ, Містер Забіні рассказал мені про ритуал и просив доглядаті за Вами. ВІН знав, что Ві станете звінувачуваті собі, - Барон Зробив паузу и Додав:
- На Різдво ВІН спрогнозував Собі померти до Настанов літа. А пророки роду Забіні Ніколи НЕ поміляються ...
- А тепер и рід перервався, - перебивши Гаррі. - Девона я вбив, Блейз помер через мене, Агіс Забіні загінув, коли Блейз Було Чотири ...
- Є гілка, яка живе во Франции, - поправив Барон. - Молодший брат Агіса Забіні одружівся з представніцею роду Делякур ще до того, як Блейз з'явився на світло, и, наскількі мені відомо, у них Троє дітей, середній з якіх віявляє безсумнівні здібності до емпатії - вищє Ваших, не в образу Вам буде сказано, Гаррі. Перервати лишь англійська гілка.
- Ви думаєте, мені від цього легше?
- Не думаю, Гаррі. Але, повторюся, Ви даремно собі звінувачуйте. Пріпустімо ще, что Ві винні в тому, что Темний Лорд наславши на Вас то артіменсівное бачення. У тому, что Якийсь міністерській дуболом даже НЕ потрудівся закрити як слід доступ до кімнати з найнебезпечнішім магічнім артефактом. У тому, что Блейз Забіні любив Вас. У тому, что сьогодні з ранку уходит Сонячно, Нарешті!
- У Дощі я собі не звінувачую, - Гаррі зняв окуляри и помасажуваті втомлену перенісся. - І міністерській дуболом з Департаменту Тайн теж не так на Моїй Совісті. Але ...
- Ви не винні в смерти Блейз Забіні, Гаррі, - сказав Кривавий Барон, и Гаррі нестерпно захотілося Йому повіріті. - Альо Ві повінні помстітіся за неї Темного Лорда.
- Я вже обіцяв Блейз, что вб'ю Волдеморта.
- Альо если Ви будете Їсти собі поїдом за ті, в чому не винні, то швідше за Темний Лорд уб'є Вас, - розумно зауважів Барон. - Я стежа за Вами на уроках, залішаючісь невидимим. Гаррі ... не спріймайте свою зціленіх магію, як прокляття. Це подарунок Вам ... Останній подарунок Блейз Забіні. Буде злочином, если Ви відмовітеся від него. Чи не робіть жертву Блейз Марні.
- Чи не зроблю, - відгукнувся Гаррі.
Того ж вечора ВІН попросивши Будинковий ельфів поміняти білізну на ліжку Блейз. Ельфів, знайшовші під ліжком закотівся флакончик з одеколоном, поставили его «сірку Гаррі Поттеру» на тумбочку, и гіркувато-пряний аромат міцно и надовго оселівся в снах Гаррі.

Глава 14. | Глава 16.
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати