Головна

Відповідальність за шкоду, заподіяну життю и здоров'ю громадянина

1. D. на 3-5 году життя.
  2. I. ДО ОДНОГО, что вернулся до розпусного життя
  3. I. Зберігаті и зміцнюваті здоров'я дітей, формуваті у них звичка до здорового способу життя
  4. II. Обов'язки и відповідальність СУДОВИХ пріставів
  5. III. Практичний розум роду людського Всюди вірощеній потребами життя, но Всюди ВІН - колір генія народів, син традиції и звички
  6. III. Стадія трівалого ПІДТРИМКИ життя
  7. IV. ІСТОРІЯ ЖИТТЯ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ. Заподіяння каліцтва, Іншого пошкодженню здоров'я громадянина, а такоже позбавлення его життя породжують зобов'язання з відшкодування Шкоди, Пожалуйста має низьку спеціфічніх особливо в порівнянні з загально правилами про зазначені зобов'язання. Даній випадок традіційно віділяється в російському цивільному законодавстві в Особливий делікт, регулювання которого поряд з нормами ЦК здійснюється такоже спеціальнімі правовими актами. Серед ціх АКТІВ найбільш важліве місце всегда Займаюсь Правила відшкодування Шкоди, заподіяної робітнікам и службовцям при віконанні ними службових обов'язків. Ніні у зв'язку з набрання ЧИННОСТІ Законом України «Про обов'язкове соціальне страхування від нещасного віпадків на виробництві та ПРОФЕСІЙНИХ захворювань» від 24 липня 1998р отношения между працівнікамі и роботодавцями з приводу відшкодування Шкоди, заподіяної життю та здоров'ю ПРАЦІВНИКІВ, перемістіліся з області Цивільного права в сферу СОЦІАЛЬНОГО забезпечення. Тому правила, закріплені § 2 глави 59 ЦК, повінні застосовуватіся тепер лишь до тих віпадків, коли особа, что спричинили шкоду и Потерпілий НЕ перебувають между собою в трудових и прірівняніх до них відносінах. Поряд з нормами ГК в даній сфері Діє низька підзаконніх АКТІВ [39]. Велике значення має постанова Пленуму Верховного Суду РФ «Про судову практику у справах для про відшкодування Шкоди, заподіяної пошкодженню здоров'я» від 28 квітня 1994р

Розглядається деліктне зобов'язання вінікає при наявності загально умів цивільно-правової відповідальності. З урахуванням того, что життя и здоров'я громадянина є абсолютними цінностямі, будь-яке пошкодження здоров'я громадянина и тім более позбавлення его життя вважаються протиправного.Лише у вінятковіх випадки, Які вказані в законі, Заподіяння Шкоди життю и здоров'ю людини вважається допустимим. Например, це можливо при відображенні неправомірного посягання (стан необхідної оборони) або при затріманні небезпечних злочинця.

Заподіяння Шкоди життю або здоров'ю громадянина означає в Першу Черга пріменшення его особіст немайновіх благ, что именно по Собі дает потерпілому право Вимагати компенсації моральної Шкода. Однак основним об'єктом відшкодування в даного випадка є вінікаючі в зв'язку з пошкодженню здоров'я або смертю майнові Втрати,віражаються, зокрема, у втраті заробітку та других доходів, у витрати на Відновлення здоров'я, на поховання и т. д. Если жодних майнової Шкоди у потерпілого НЕ вінікло, хоча его здоров'ю и заподіяно безсумнівну шкоду, его права обмежуються можлівістю вимоги компенсації за Фізичні и Моральні страждань, Які Йому довелося пережитого.

Умів відповідальності за шкоду, заподіяну життю чи здоров'ю громадянина, є виназаподіювача Шкоди, кроме віпадків Заподіяння Шкоди Джерелом підвіщеної небезпеки, а такоже незаконним актом правоохороних органу або суду (ст. 1070,1079 ЦК). Відповідно до загально правила ст. 1064 ЦК вина заподіювача презюмується, в силу чого самє ВІН для звільнення від відповідальності винен надаті докази своєї невінності.

Спеціфіка такого умови відповідальності, як Причина зв'язок,в даній області Полягає в необхідності встановлення НЕ однієї, а двох причин зв'язків. По-перше, має буті присутности причин зв'язок между діямі (бездіяльністю) заподіювача Шкоди и пошкодженню здоров'я або смертю громадянина. Як і друга, винен буті встановлений зв'язок между пошкодженню здоров'я (смертю) потерпілого и майновий Втрати, вирази у втраті заробітку, додатково витрати и т. П

Розглянуто делікт підрозділяється на две основні різновиди. Залежних від того, Яким благ громадянина заподіяно шкоду, віділяються: а) відповідальність за шкоду, заподіяну пошкодженню здоров'я громадянина, і б) відповідальність за шкоду, заподіяну смертю годувальніка. Названі випадки відрізняються один від одного об'ємом и характером відшкодування, суб'єктним складом и цілим рядом других обставинам. Подалі аналіз правил про відповідальність за шкоду, заподіяну життю и здоров'ю громадянина, буде вестися Стосовно самє до ціх двох віпадків.

Завершуючі Загальна характеристика правил про відшкодування Шкоди, заподіяної життю и здоров'ю громадянина, відзначімо, что Федеральним законом «Про введення в дію части Другої РК РФ» положенням Кодексу, что містяться в § 2 глави 59 ЦК, Надав зворотнього силу. Відповідно до ст. 12 зазначену Закону ЦІ положення пошірюються такоже на випадки, коли Заподіяння Шкоди життю и здоров'ю громадянина мало місце до 1 березня 1996м, но НЕ Ранее 1 березня тисяча дев'ятсот дев'яносто три року, и заподіяну шкоду остался відшкодованіх. Єдиний віняток ставити ст. Тисячі вісімдесят чотири ЦК, яка пошірює розглядаються правила на отношения ВІЙСЬКОВОЇ служби, служби в міліцій и т. П, Яка вступила в дію лишь з 1 березня 1996 р

Відповідальність за шкоду, заподіяну пошкодженню здоров'я.В результате каліцтва чи Іншого пошкодженню здоров'я майнові Втрати громадянина могут віражатіся в утратеім заробітку (доходу), которого ВІН позбувся Повністю або частково в зв'язку з Втрата працездатності або -зменшенням, а такоже в додатковий витрати, Які громадянин змушеній нести у зв 'язку з пошкодженню здоров'я. Розглянемо КОЖЕН з названніхвідов Шкоди більш докладно.

Збиток у виде втраченого заробітку (доходу)візначається з урахуванням двох факторів, а самє: а) середня місячного заробітку (доходу) потерпілого до каліцтва або Іншого пошкодженню здоров'я або до Втрати ним працездатності; б) ступенів Втрати потерпілім професійної працездатності, а за відсутності професійної працездатності - ступенів Втрати Загальної працездатності.

До складу втраченого заробітку (доходу) потерпілого включаються всі види оплати его праці за трудовими и цивільно-правовими договорами як за місцем ОСНОВНОЇ роботи, так и за сумісництвом, что обкладаються прибуткового податку. Доходи від підпріємніцької ДІЯЛЬНОСТІ та авторський гонорар такоже включаються на підставі Даних податкової інспекції. Навпаки, виплати одноразового характеру, зокрема компенсація за невикористаних відпустку та віхідну допомогу при звільненні, що не враховуються. За період тімчасової непрацездатності або відпустки по вагітності та пологах Враховується виплачена допомога. Всі види заробітку (доходу) враховуються в сумах, нарахованих до Утримання податків.

Середньомісячній заробіток (дохід) потерпілого підраховується Шляхом ділення Загальної суми его заробітку (доходу) за 12 місяців роботи, что передують пошкодженню здоров'я, на 12. Если Потерпілий на годину Заподіяння Шкоди працював менше 12 місяців, середньомісячній заробіток (дохід) підраховується Шляхом ділення Загальної суми заробітку (доходу) за Фактично відпрацьованій число місяців, что передують пошкодженню здоров'я, на число ціх місяців. У тих випадка, коли период роботи Склаві менше одного полного календарного місяця, розмір середньомісячного заробітку візначається, віходячі з умовно місячного заробітку: заробіток за весь відпрацьованій годину діліться на число опрацьованіх днів, а потім получил сума множитися на число робочих днів у Місяці, обчислено в сЕРЕДНЯ за рік.

Поряд з визначенням розміру середньомісячного заробітку (доходу) через встановлення того заробітку (доходу), Який Потерпілий Дійсно МАВ до Заподіяння Йому Шкоди, новий ЦК надає потерпілому можлівість наполягаті на тому, щоб при підрахунку розміру збитків БУВ чинний до уваги тієї заробіток (дохід), Який ВІН МІГ бі точно отрімуваті в майбутнього (п. 1 ст. +1085 ДК). Тому если до пошкодженню здоров'я в его заробіток (дохід) відбуліся стійкі Зміни,поліпшують его майновий стан (підвіщена заробітна плата по займаній посаді, ВІН переведень на більш вісокооплачувану роботу, влаштувався на роботу после Закінчення навчального закладу за очною формою навчання и т. д.), при візначенні его середньомісячного заробітку (доходу) Враховується лишь заробіток (дохід ), Який ВІН здобувши або МАВ здобудуть после відповідної Зміни.

У разі, коли Потерпілий на момент Заподіяння шкоди не працював, за его Бажанов розмір середньомісячного заробітку может буті встановлений двома способами: а) або Шляхом визначення его СЕРЕДНЯ місячного заробітку до звільнення; б) або Шляхом обліку звичайна розміру винагорода працівника его кваліфікації у Цій місцевості, но НЕ менше п'ятікратного Встановлення законом мінімального розміру оплати праці.

Відповідальність за шкоду, заподіяну життю и здоров'ю громадянина 49

Іншим фактором, что впліває на розмір втраченого заробітку (доходу), є степень Втрати потерпілім професійної працездатності,а при ее відсутності - степень Втрати Загальної працездатності. При цьом розрізняється тимчасова и стійка Втрата працездатності. При тімчасовій втраті працездатності громадянин, як правило, вважається Повністю непрацездатнім І, отже, позбавляється в цею период Всього свого заробітку (доходу). Тимчасова непрацездатність встановлюється лікувальнім закладом и засвідчується видачу громадянину листка тімчасової непрацездатності (лікарняного листка).

Стійка (Постійна) Втрата працездатності візначається установами государственной служби медико-соціальної експертизи [40] (колішнімі ЛТЕК) або судово-медичною Експертизою и может буті повний або частковий. Степень стійкої Втрати працездатності лежить в Основі Визнання громадянина інвалідом I, II чи Ш групи. Інвалідність I групи встановлюється на два роки, II и III груп - на один рік. Без Подальшого Переогляд Інвалідність встановлюється чоловікам старше 60 років и жінкам старше 55 років, інвалідам з необоротними анатомічнімі дефектами та Деяк іншім категоріям інвалідів.

При повній стійкої Втрати професійної працездатності розмір відшкодування дорівнює розміру середньомісячного заробітку (доходу) працівника, обчислення відповідно до правил, викладеня вищє. При часткової стійкої Втрати професійної працездатності розмір відшкодування Залежить від відсотка збереглася у громадянина здатності до праці за его професією. Например, если за висновка експертизи у громадянина збереглося 60% професійної працездатності, розмір відшкодування ставити 40% від его СЕРЕДНЯ місячного заробітку. При цьом як при повній, так и при частковій втраті професійної працездатності здатність громадянина до некваліфікованої праці до уваги не береться. Лише в тому випадка, коли Потерпілий НЕ МАВ відповідної професії, розрахунок ведеться з урахуванням ступенів Збереження у него Загальної працездатності.

Розмір заробітку (доходу), втраченого потерпілім, визначених у Вказаним вищє порядку, що не всегда, проти, буде дорівнює розміру відшкодування, призначення на его Користь. Реальний розмір відшкодування может буті зниженя, если ВИНИКНЕННЯ або збільшенню Шкоди спріяла груба необережність самого потерпілого.Зменшення розміру відшкодування проводитися в залежності від ступенів вини потерпілого, яка на практике такоже встановлюється в Певної відсотку. При цьом Незалежності від ступенів грубої необережності потерпілого відмову у відшкодуванні шкоди не допускається. Така відмова можлива лишь тоді, коли шкода вінікла внаслідок уміслу потерпілого. Проста его необережність, навпаки, до уваги не береться.

При візначенні розміру відшкодування пенсія по інвалідності, призначила потерпілому у зв'язку з каліцтвом або іншім пошкодженню здоров'я, а такоже інші пенсії, допомоги та інші подібні виплати, прізначені як до, так и после Заподіяння Шкоди здоров'ю, що не враховуються и НЕ тягти Зменшення Шкоди при відшкодуванні Шкода. В рахунок відшкодування шкоди не зараховується такоже заробіток (дохід), одержуваній потерпілім после пошкодженню здоров'я (п. 2 ст. 1085 ДК). В последнего випадка мається на увазі, зрозуміло, не тієї заробіток (дохід), Який может отрімуваті Потерпілий з урахуванням збереженої у него ступенів професійної працездатності, а его фактичність заробіток (дохід) после пошкодженню здоров'я. Іншімі словами, Цілком можлива и така ситуация, коли после Отримання каліцтва чи Іншого пошкодженню здоров'я громадянина, Який змінів професію и зайнявся, например, бізнесом, ставши заробляті более, чем до Заподіяння Шкоди его здоров'ю. Це, однак, не впліває на розмір відшкодування, Пожалуйста Йому Призначено у зв'язку з пошкодженню здоров'я.

Відшкодування, призначила у зв'язку з втраченою заробітком (доходом), що не є величиною незмінною. У випадка, прямо Вказаним у законі, его розмір может змінюватіся, причому це может відбуватіся або автоматично, або з якихось ініціативи зацікавленіх осіб при наявності зазначену у законі підстав. Розмір відшкодування автоматично збільшується при підвіщенні в установленому порядку мінімального розміру оплати праці пропорційно его Підвищення (ст. Тисячів дев'яносто один ГК). Дані правило узгоджується Із загальною нормою про Автоматичне Збільшення сум, віплачуваніх за копійчану зобов'язанням безпосередно на Утримання громадянина, в зв'язку з ростом вартості життя (ст. 318 ЦК).

У других випадка питання про Збільшення або Зменшення розміру відшкодування может буті свячень зацікавленою особою при наявності підстав, зазначену у ст. 1090 ПС. Так, Потерпілий, частково Втрата працездатність, вправі в будь-який час Вимагати від особини, на якові покладаючи обов'язок відшкодування Шкоди, відповідного Збільшення розміру его відшкодування, если працездатність потерпілого надалі зменшіть в зв'язку Із заподіяною пошкодженню здоров'я порівняно з тією, яка Залишайся в него до моменту прісудження Йому відшкодування Шкода. Аналогічнім правом, но Вже в плане вимоги Зменшення розміру відшкодування, має особа, на якові покладаючи обов'язок відшкодування Шкоди, если працездатність потерпілого Зросла порівняно з тією, яка у него булу до моменту прісудження відшкодування Шкода.

Іншою підставою для Зміни розміру відшкодування Шкоди может послужити Поліпшення або, навпаки, погіршення майнового стану громадянина, на которого покладаючи обов'язок відшкодування Шкода. Вимагати Збільшення розміру відшкодування Шкоди может Потерпілий, если, по-перше, розмір прісудженого в его Користь відшкодування Було зменшено судом відповідно до п. 3 ст. 1083 ГК, І, по-друге, в подалі майновий стан відповідача покращівся, т. Е Відпалі Підстави для Зменшення розміру відшкодування Шкода. Громадянин, Який заподіяв шкоду, навпаки, может Вимагати Зменшення розміру відшкодування Шкоди, если его майновий стан погіршівся в порівнянні з положенням на момент прісудження відшкодування Шкода. Однако зниженя розміру відшкодування можливо лишь тоді, коли погіршення майнового стану заподіювача Шкоди пов'язане з его інвалідністю або досягнені Пенсионного віку, а такоже за умови, что шкода булу завдан ненавміснімі діямі.

Іншим видом Шкоди, якові может буті заподіяно потерпілому в зв'язку з пошкодженню здоров'я, є его додаткові витрати.Закон Вихід з того, что всі додаткові витрати потерпілого підлягають відшкодуванню заподіювача Шкоди за умови, что смороду є обґрунтованими и доведення и что відповідні види допомоги НЕ були надані потерпілому безкоштовно. Закон містіть лишь примерно ПЕРЕЛІК можливіть додатково витрат, Які, зокрема, могут віражатіся у витрати на лікування, Додаткове харчування, прідбаєте ліків, протезування, сторонній догляд, санаторно-курортне лікування, придбання спеціальніх транспортних ЗАСОБІВ, підготовку до Іншої професії и т. П. Потерпілому, Який потребує кількох відів допомоги, відшкодовуються витрати, пов'язані з Отримання шкірного виду допомоги.

Суми на відшкодування Додатковий витрат могут буті прісуджені НЕ только тоді, коли смороду Вже Фактично понесені, но и стягнуті на майбутнє годину у межах строків, визначених на основе Висновки медичної експертизи, а такоже при необхідності попередньої оплати вартості відповідніх услуг и майна (п. 2 ст. тисячу дев'яносто-дві ГК). У такій порядку, например, стягуються суми на придбання путівок в санаторій, оплату проїзду, покупку спеціальніх транспортних ЗАСОБІВ и т. П

Важлівою особлівістю Стягнення Додатковий витрат є ті, что На Відміну Від втраченого заробітку (доходу) потерпевшегоіх розмір НЕ підлягає Зменшення у зв'язку з грубою необережністю потерпілого.

Відзначімо тепер Особливості відшкодування Шкоди при пошкодженні здоров'я неповнолітніх.При заподіянні Шкоди здоров'ю неповнолітнього, Який досяг 14 років, Який, як правило, не має заробітку (доходу), відшкодуванню підлягають лишь додаткові витрати, віклікані пошкодженню здоров'я. Если ж буде завдан Шкоди здоров'ю неповнолітнього ВІКОМ від 14 до 18 років, які не має заробітку (доходу), то кроме Додатковий витрат на его Користь стягується шкоду, пов'язану Із Втрата або Зменшення его працездатності, віходячі з п'ятікратного Встановлення законом мінімального розміру оплати праці. Вважається, что в цьом віці Потерпілий Вже МІГ бі працювати и отрімуваті відповідній заробіток (дохід). После Досягнення 14 років таке ж відшкодування Шкоди встановлюється и на Користь тих осіб, здоров'я якіх Було пошкоджено в малолітньому віці. Если до першої години пошкодженню здоров'я Неповнолітній (Незалежності від віку) Вже МАВ заробіток, то шкода відшкодовується віходячі з розміру цього заробітку, но НЕ нижчих п'ятікратного Встановлення законом мінімального розміру оплати праці. У подалі розмір відшкодування может буті Переглянути. После качана Трудової ДІЯЛЬНОСТІ Потерпілий має право Вимагати Збільшення розміру відшкодування Шкоди віходячі з одержуваного ним заробітку, но НЕ нижчих розміру винагорода, встановлений за займаної ним посади, або заробітку працівника тієї ж кваліфікації за місцем его роботи (ст. +1087 ГК).

Відповідальність за шкоду, заподіяну смертю годувальніка.У разі смерти громадянина особа, яка Несе за це цивільно-правову відповідальність, зобов'язана відшкодуваті шкоду, что вінікла у тих, хто Втрати внаслідок зазначену обставинам джерела коштів для Існування. До числа осіб, Які ма ють право на відшкодування Шкоди у зв'язку зі смертю годувальніка, відносяться:

а) непрацездатні особи, Які Фактично перебувалі на утріманні померлого, Незалежності від батьківщини отношений, терміну утріманні и від того, чи віконував померла обов'язок по їх Утримання Добровільно або на Основі вимог закону або решение суду;

б) непрацездатні особи, Які хоча и не перебувалі на утріманні померлого, но малі на день его смерти право на те, що бере від него Утримання. До числа таких осіб відносяться, например, непрацездатні батьки померлого, Які НЕ отримувалася від него допомоги, но малі право на ее Отримання;

в) дитина померлого, яка народилася после его смерти;

г) один з батьків, чоловік або Інший член сім'ї Незалежності від его працездатності, Який НЕ працює и зайнятості догляд за що перебувалі на утріманні померлого его дітьми, онуки, братами и сестрами, Які НЕ досяглі 14 років або хоч и досяглі Вказаним віку , но за висновка медичний ОРГАНІВ примусу за станом здоров'я в сторонньому догляді. У разі Надходження такой особини на роботу его право на Отримання відшкодування пріпіняється. Однако если це особа сама стала непрацездатною во время Здійснення догляд, воно зберігає право на відшкодування Шкоди после Закінчення догляд за дітьми, онуки, братами и сестрами померлого;

д) особи, что перебувалі на утріманні померлого и стали непрацездатнімі течение п'яти років после его смерти. Дана категорія осіб Вперше получила право на відшкодування Шкоди з Прийняття части Другої ГК, что справедливо розглядається в літературі як Одне з головних змін Розглянуто правил. До числа таких осіб відносяться, например, ПРАЦЕЗДАТНИХ дружина, яка перебувала на утріманні померлого, но досягла Пенсионного віку в течение п'яти років после смерти годувальніка.

Відповідно до п. 2 ст. 1088 ГК шкода відшкодовується:

неповнолітнім - до Досягнення 18 років;

учням старше 18 років - до Закінчення навчання в навчальний заклад за очною формою навчання, но НЕ более чем до 23 років;

жінкам старше 55 років и чоловікам старше 60 років - довічно;

інвалідам - ??на строк інвалідності;

одному з батьків, дружину або ІНШОМУ члену сім'ї, зайнятості відходом за Які були на утріманні померлого его дітьми, онуки, братами и сестрами, - до Досягнення ними 14 років або Зміни стану їх здоров'я.

Підстави, что дають право на відшкодування Шкоди у зв'язку зі смертю годувальніка, повінні буті доведені особами, Які претендують на реалізацію даного права. Родинні стосунки з померлими підтверджуються відповіднімі документами, а при їх відсутності встановлюються судом в порядку окремий провадження. Іждівенства дітей передбачається и не требует доказів. Факти перебування на утріманні померлого других осіб підтверджуються довідкамі житлово-експлуатаційних ОРГАНІВ або ОРГАНІВ місцевого самоврядування (в сільській місцевості) про склад Членів сім'ї померлого, в тому чіслі Які перебувалі на его утріманні, або копією відповідного решение суду. Навчання осіб, Які ма ють право на відшкодування Шкоди у віці від 18 до 23 років, засвідчується довідкамі очніх Навчальних Закладів и т. Д

Конкретний розмір відшкодування Шкоди, призначення на Користь будь-якої людини, что має право на відшкодування, візначається віходячі з тієї Частки заробітку (доходу) померлого, якові ВІН отримувалася або МАВ право отрімуваті на свое Утримання за его життя (п. 1 ст. 1 089 ЦК). При цьом заробіток (дохід) самого померлого візначається за тимі ж правилами, Які Встановлені ст. Тісячі вісімдесят Шість ГК для підрахунку заробітку (доходу) особи, здоров'ю которого заподіяно шкоду. Спеціально підкреслюється, что кроме заробітку (доходу) померлого до складу его доходів включаються одержувані ним за життя пенсія, довічне Утримання та інші подібні виплати, что відносіться до новел нашого законодавства.

Наведена вищє загальна формула визначення розміру відшкодування Шкоди носити й достатньо абстрактний характер І, зокрема, чи не дает чіткої ВІДПОВІДІ на питання, як повінні встановлюватіся конкретні Частки фактичність і (або) потенційніх утріманців померлого, принципи підрахунку якіх явно не збігаються. Більш детально це питання Було врегульовано ст. 27 Правил відшкодування Шкоди, положення якої могут за змістом закону застосовуватіся до віпадків смерти годувальніка, что настала поза виконан ним трудових функцій и в Сейчас годину. Суть ціх Положень зводу до Наступний трьох правил.

По-перше, громадянам, Фактично перебувалі на утріманні померлого и ма ють право на відшкодування Шкоди у зв'язку з его смертю, шкода візначається в размере втраченого заробітку (доходу) померлого за Вирахування частко, что пріпадають на него самого и ПРАЦЕЗДАТНИХ громадян, Які перебувалі на его утріманні, но НЕ ма ють права на відшкодування Шкода. Если таких утріманців, Які ма ють право на відшкодування Шкоди, кілька, частина заробітку (доходу) годувальніка, яка припадала на всех них, діліться на їх число.

Як і друга, громадянам, Які НЕ перебувалі на утріманні померлого, но ма ють право на те, що бере від него Утримання, розмір Шкоди візначається:

а) сумою, прізначеної судом, если кошти на Утримання стягуваліся в судновому порядку; б) з урахуванням матеріального становища громадян и можливости померлого за життя оказіватся допомогу, если кошти на Утримання НЕ стягуваліся в судновому порядку.

Як і Третє, если право на відшкодування Шкоди ма ють одночасно громадяни, як Складанний, так и не перебувалі на утріманні померлого, то спочатку візначається розмір відшкодування Шкоди громадянам, Які НЕ перебувалі на утріманні померлого. Установленнаяім сума відшкодування Шкоди віключається із заробітку (доходу) годувальніка. Потім віходячі з суми, что залиша візначається розмір відшкодування Шкоди громадянам, Які перебувалі на утріманні померлого з урахуванням его самого та других ПРАЦЕЗДАТНИХ громадян, Які перебувалі на утріманні, но НЕ ма ють права на відшкодування Шкода.

При візначенні розміру відшкодування всіма зазначену вищє особам пенсії, прізначені у зв'язку зі смертю годувальніка, а так само інші види пенсій, прізначені як до, так и после смерти годувальніка, а такоже заробіток (дохід) и Стипендія, одержувані цімі особами, в рахунок відшкодуванняїмшкоди не зараховуються (п. 2 ст. 1089 ЦК). Чи не Враховується такоже вина (кроме уміслу) самого померлого годувальніка в настанні его смерти (п. 2 ст. 1083 ГК).

Встановлений кожному з ма ють право на відшкодування Шкоди у зв'язку зі смертю годувальніка розмір відшкодування, за загально правилом, подалі перерахунку НЕ підлягає. Например, в разі смерти когось Із осіб, Які отримувалася відшкодування Шкоди, Ніякого перегляду розміру відшкодування, что віплачується на Користь других осіб, які не проводитися. Точно так сама не є підставою для перерахунку Ранее призначення іншім особам сум відшкодування призначення відшкодування Шкоди особам, Які перебувалі на утріманні померлого и стали непрацездатнімі течение п'яти років после его смерти (п. 1 ст. 1088 ГК), так як розмір пріпадає на них Частки заробітку (доходу) померлого Вже БУВ віднято із заробітку (доходу) померлого при розрахунку відшкодування, призначення іншім особам.

З цього правила закон прямо встановлює два віняткі, а самє:

а) народження дитини после смерти годувальніка; б) призначення або пріпінення виплати відшкодування особам, зайнятості догляд за дітьми, онуки, братами и сестрами померлого годувальніка. У зазначену випадки перераховується частина заробітку (доходу) годувальніка, что пріпадає на шкірні особу, яка має право на відшкодування Шкоди, з урахуванням Збільшення ними Зменшення числа таких осіб.

Назва випадки необходимость перерахунку розміру відшкодування Шкоди, однак, не вічерпується. За змістом закону перерахунок призначення сум відшкодування має здійснюватіся и тоді, коли при розрахунку пріпадає на шкірного Частки заробітку (доходу) померлого НЕ були враховані будь-які особи, Які ма ють право на те, що бере Утримання від померлого, например, Які не знали про его смерти и заявили в подалі Вимога про возмещенііім Шкода.

Як и при відшкодуванні Шкоди, заподіяної пошкодженню здоров'я, суми, что віплачуються громадянам у зв'язку зі смертю годувальніка, підлягають індексації у разі Підвищення вартості життя, т. Е Збільшуються пропорційно підвіщенню Встановлення законом мінімального розміру оплати праці (ст. 1091 ЦК). Если смерть годувальніка настала в зв'язку з ісполненіемім трудових та других договірніх обов'язків, громадянам, Які ма ють право на відшкодування Шкоди, роботодавець додатково віплачує одноразову допомогу в сумі встановленої (на день виплати) за мінімальну оплату праці за п'ять років.

Відшкодування будь-якіх Додатковий витрат, пов'язаних зі смертю годувальніка, закон не предполагает, хоча Такі витрати Цілком Можливі (например, витрати на підготовку до спеціальності особи, яка перебувала на утріманні померлого, витрати по догляд за потерпілім до его смерти, витрати на его лікування и т. п.) [41]. Єдиний віняток становляться витрати на поховання, відшкодування якіх присвячено ст. 1094 ЦК. До таких витрат судова практика відносіть витрати на придбання необхідніх поховали ЗАСОБІВ, на транспорт, а такоже на оплату звичайна ритуальних послуг и обрядів. Відшкодування такого роду витрат проводитися особою, відповідальною за шкоду, спрічінену смертю потерпілого, на Користь особини, яка зізналася ЦІ витрати. При цьом такою особою может буті НЕ только тієї, хто має право на відшкодування Шкоди, заподіяної смертю годувальніка, а й будь-яка особа, в тому чіслі підприємство, установа або організація, Які взяли на себе в добровільному порядку ЦІ витрати. Допомога на поховання, отриманий Громадянам, Які зізналася ЦІ витрати, в рахунок відшкодування шкоди не зараховується.

Порядок відшкодування Шкоди, заподіяної життю и здоров'ю громадянина.При заподіянні Шкоди організацією, З якою Потерпілий НЕ перебуває в трудових або других договірніх відносінах, спільнімі діямі ОРГАНІЗАЦІЙ, з однією з якіх Потерпілий НЕ перебуває в таких відносінах, а такоже діямі Іншого громадянина (громадян), Потерпілий має право звернути безпосередно до суду, если только особа, відповідальна за Заподіяння Шкоди, що не відшкодує его в добровільному порядку.

На вимоги про відшкодування Шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, позовна давність НЕ пошірюється (ст. 208 ЦК). Однако вимоги, пред'явлені после Закінчення трьох років з моменту Виникнення права на відшкодування такой Шкоди, задовольняються за минули час не більш чем за три роки, что передують пред'явлення покличу.

За загально правилом, відшкодування Шкоди, вікліканого Зменшення (Втрати) працездатності и смертю потерпілого, віробляються щомісячнімі платежами. При цьом виплата сум на відшкодування Шкоди за поточний місяць здійснюється НЕ пізніше Закінчення цього місяця. Доставка и Пересилання зазначену сум віробляються за рахунок особи, відповідальної за Заподіяння Шкода. За Бажанов одержувачів ЦІ суми могут перераховуватіся на їх рахунки в Банківських установах.

При наявності поважних причин суд з урахуванням можливий заподіювача Шкоди может на вимоги громадянина, Який має право на відшкодування Шкоди, Присудити Йому належні Платежі одноразово, но НЕ більш чем затри року. Такий поважний причиною может буті, например, виїзд заподіювача Шкоди у віддалену місцевість (за кордон), в зв'язку з чим Отримання з него прісудженіх сум становится скрутнім, а іноді и Неможливо. При цьом в обов'язковому порядку винне буті враховано майновий стан заподіювача Шкоди Незалежності від того, чи єїмгромадянин або юридична особа. Про возможности Стягнення на майбутнє годину Додатковий витрат, вікліканіх пошкодженню здоров'я, вже говорилося вищє.

Суми, отрімані в рахунок відшкодування Шкоди потерпілімі або Громадянам, Які ма ють право на відшкодування Шкоди у зв'язку з Втрата годувальніка, за загально правилом, що не могут буті стягнуті назад (п. 3 ст. 1109). Віняток становляться випадки недобросовісності зїхбоці (Надання зацікавленімі особами підробленіх документів, ПОВІДОМЛЕННЯ ними завідомо неправдивих відомостей и т. п.) або лічільної помилки.

Суми відшкодування Шкоди, что належали потерпілому фізічнімі або юридичними особами, Які ма ють право на відшкодування Шкоди у зв'язку зі смертю годувальніка, но недополученніеімі в зв'язку зі смертю, віплачуються їх спадкоємцям на загально підставах.

У разі смерти громадянина, відповідального за Заподіяння Шкоди, обов'язок по его відшкодуванню переходити на его спадкоємців в межах вартості Спадкового майна (ст. 553 ЦК 1 964 р). При реорганізації юридичної особи, Визнання в установленому порядку відповідальнім за шкоду, заподіяну життю и здоров'ю, обов'язок по віплаті відповідніх платежів Несе йо правонаступник. При такому способі реорганізації юридичної особи, як поділ, обов'язки относительно подальшої виплати відшкодування Шкоди покладаються на ту юридичним особам, до которого відповідній борг перейшов у відповідності з роздільнім балансом. Если, проти, розділовій баланс не дает возможности візначіті, хто ставши правонаступник цього обов'язку, все знову вініклі юридичні особи несуть перед потерпілім солідарну відповідальність (п. Зет. 60 ГК).

Если юридична особа - боржник з даного зобов'язанням ліквідується, відповідні Платежі согласно п. 2 ст. 1093 ЦК повінні буті капіталізовані для виплати їх потерпілому за правилами, встановленим законом або іншімі правовими актами. Іншімі словами, юридична особа винна внести в організацію, зобов'язаний в Майбутнього віплачуваті відшкодування потерпілім, суму, Достатньо для таких виплат. Такою організацією может буті орган державного СОЦІАЛЬНОГО страхування або Інша організація, на якові покладені Такі Функції. При ліквідації юридичної особи вимоги громадян, перед Якими ліквідується юридична особа Несе відповідальність за Заподіяння Шкоди життю або здоров'ю, відносяться до першої групи, а при ліквідації банку та других кредитних установ, Які залучають кошти громадян, - до Другої групи кредиторська вимог (ст . 64 ГК в редакции Закону від 15 листопада 1995 г.).

Відповідальність за шкоду, заподіяну неповнолітнімі и недієздатнімі особами | Відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок недоліків товарів, робіт або послуг

Матеріал в Цій Книзі:

Цивільне право. ТОМ 3 | Значення и Поняття зобов'язань Із Заподіяння Шкоди | Умови Виникнення зобов'язань Із Заподіяння Шкоди | Джерела правового регулювання та система зобов'язань Із Заподіяння Шкоди | Відповідальність за шкоду, заподіяну актами влади | Поняття и Підстави Виникнення зобов'язань з безпідставного збагачення | Елементи зобов'язань з безпідставного збагачення | Дія зобов'язань з безпідставного збагачення | Інтелектуальна власність як об'єкт правової охорони | Система російського законодавства про охорону інтелектуальної власності |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати