Головна

глава LII

Про ті, як Гаргантюа велів побудуваті для Ченця Телемское обитель[250]

Залишайся только обдаруваті Ченця. Гаргантюа Хотів Було сделать его Абате в Сейі, но тієї отказался. Тоді Гаргантюа предложили Йому на вибір Бургейльское и Сен-Флорентійська абатства [251], а би була, Мовляв, полювання, так и ті и інше, но монах відповів навпростець, что НЕ бажає прійматі на собі обов'язки з управління ченцями.

- Як я буду Керувати іншімі, раз я не вмію Керувати самим собою? - Сказавши ВІН. - Если ви вважаєте, что я вам Надав и можу и надалі надаті Важливі послуги, дозвольте мені побудуваті абатство, Пожалуйста я хочу.

Гаргантюа така затія сподобалась, и ВІН відвів для цієї мети всю Телемское область до самой Луари, что находится в двох милях від великого лісу Пор-Юо, монах ж звернув до него з Проханов заснуваті на цьом місці обитель, що не сходжу ні на якові іншу.

- В такому разі, - сказав Гаргантюа, - Перш за все вокруг неї не винних буті стіні, бо всі інші абатства обнесені вісоченною стіною.

- А як же, - сказав монах, - и Аджея це неспроста: за стіною чи не краще, чем в катівні, - там и наушнічанье, и заздрість, и підсіджування.

- І ось ще что, - продовжував Гаргантюа. - У Деяк монастирях існує звичай: если Туди увійде жінка (я маю на увазі жінку добродійне и цнотливий), то в місцях, через Які вона проходила, покладається после прибирати, ну, а там буде заведено такий порядок: ретельно прибирати все ті приміщення, в якіх побувають чернець або черниця, Які Випадкове Туди забредуть. У монастирях все розмірено, розраховане и розпісано по годинах, самє того ми ухвалімо, щоб там НЕ Було ні Годинник, ні ціферблатів, - всі справи будут делать в міру спожи и коли зручніше, бо рахувати години - це справжнісінька Втрата часу. Яка від цього Користь? Дурніші поганого узгоджуваті Власні Дії з дзвоном дзвони, а не з веліннямі здорового глузду и розуму. Item[252], в наш час йдут в монастир з жінок одні только Кривоглаза, кульгаві, горбаті, потворні, нескладні, схіблені, недоумкуваті, зіпсовані та пошкоджені, а з чоловіків - сопліві, худородние, прідуркуваті, Зайві роти ...

- До речі, - перервав его монах, - куди діваті жінок некрасивих и настірлівіх?

- Настірлівій - в монастир, - відповідав Гаргантюа.

- Вірно, - погодівся чернець.

- Слідчо, Туди прійматімуть таких чоловіків и жінок, Які відрізняються красою, статностью и ввічлівістю. Item,в жіночі обітелі чоловіки пронікають НЕ інакше як нишком и крадькома, - отже, вам слід ввести правило, что забороняє жінкам унікат чоловічого товариства, а чоловікам - Суспільства жіночого. Item,як чоловіки, так и жінки, поступово в монастир, после річної послушніческого проби повінні и зобов'язані Залишити в монастирі на все життя, - отже, на вашу статуту, як чоловіки, так и жінки, что надійшлі до вас, Вільні будут піті від вас, коли захочуть, безперешкодно и безвозбранно. Item,Звичайний монахи дають три обітніці, а самє: цнотлівості, бідності и слухняності, - вісь чому вам слід проголосіті, что КОЖЕН має право вступаті в шлюб, буті багатим и користуватись повну свободою. Що стосується вікового цензу, то при надходженні для жінок повинен буті встановлен межа - від десяти до п'ятнадцяти років, а для чоловіків - від дванадцяти до вісімнадцяті.

Про ті, як переможці-гаргантюісті були нагороджені после битви | Про ті, як и на Які гроші булу побудовали Телемское обитель


Матеріал в Цій Книзі:

Про ті, як чернець приспала Гаргантюа, про служебнике его и о том, як ВІН читав годинник | Про ті, як чернець підбадьорював соратніків и як ВІН повис на дереві | Про ті, як Пікрохолова розвідка натрапіла на Гаргантюа, и о том, як чернець убивши воєначальніка Улепета, а потім попал до ворога в полон | Про ті, як чернець позбувся своєї охорони и як булу Розбита Пікрохолова розвідка | Про ті, як чернець доставив прочан и Пожалуйста прекрасне слово сказавши їм Грангузье | Про ті, як великодушно надійшов Грангузье з полонених фанфаронів | Про ті, як Грангузье зібрав свои легіоні, и о том, як Фанфарон вбивши Бешкетники, а потім и сам БУВ убитий за наказом Пикрохола | Про ті, як Гаргантюа осадивши Пикрохола в Ларош-Клермо и як ВІН розбили армію зазначену Пикрохола | Про ті, як з Пікрохол спіткало по дорозі біда и як повівся Гаргантюа после битви | глава L |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати