книга 2 |  Глава 1 Велика гра в дуальність |  Глава 2 Оцінки, визначення і прихильності розуму |  Вчіться давати речам відбуватися. |  Перебування в ситуації дозволяє зрозуміти, чому ви потрапили в неї, - якщо ви дійсно хочете зрозуміти. |  Навчіться цінувати і поважати свої опори, не надаючи їм значення, як ви зробили б з допоміжним інструментом. |  Ситуації - наші вчителі. |  Я буду робити навпаки |  Свобода волі / свобода вибору |  власність |

загрузка...
загрузка...
На головну

Глава 3 Его

Перш за все вам треба ясно відчути своє «я», тому що в нормальному стані ми якщо і можемо відчути його, то тільки як щось дуже неясне і розпливчасте, а частіше за все не можемо взагалі. Дуже цікава виходить картина: «я» начебто існує, але просто так його не відчути.

А тепер уявіть собі, що вас тільки що образили, обізвавши так, що це вас пройняло. У момент образи ви можете дуже чітко відчути це невловиме «я» - ви відчуваєте себе так, ніби вам нанесли удар. У цей момент «я» ніби конденсується, і ви можете відчути образу, біль від образи або інші негативні почуття. «Я» набуває ясні і чіткі обриси. Коли ж ми переживаємо приємні почуття, «я» відчувається не так ясно, тому образу в даному випадку більш функціонально.

Подальший хід думок дуже простий. Раз «я» породжує все думки і образи, раз воно породжує все оцінки, раз саме з «я» вийшли перша дуальна пара - «погано - добре» - і перший розподіл на «це я, а це ти, це я, а це світ », - значить, в першу чергу слід мати справу саме з« я », тобто з его. Ще раз підкреслюю, що «я» - це той самий джерело, який розділяє зовнішнє і внутрішнє, як, до речі, ліве і праве, верх і низ. Воно заважає їх з'єднанню, тобто сутність «я» - поділ, відділення від цілого.

Як мати справу з «я»? Переконатися в тому, що «я» як такого не існує, що це ілюзія, просто чергова ілюзія, якими морочить нас наш розум.

Звичайно, першою реакцією на такі слова є страх: якщо «я» знищиться, що залишиться? Чи буде людина продовжувати існувати як особистість? «Чи буду я існувати як особистість, не перестану чи відчувати, любити?» - Запитаєте ви себе. Як ви думаєте, звідки йде цей страх? Звичайно ж, від «я», яке таким чином захищає себе. І що ж робити в цьому випадку? Покластися на себе і не метушитися. Розуміння прийде в свій час. Давайте подивимося, що ми прагнемо захистити і чи існує «я» насправді.

Візьмемо таке поняття, як машина. Якщо ми подивимося навколо, то побачимо безліч машин. Вони реальні, їх можна помацати, понюхати, відчути на смак - вони існують! Тепер давайте розберемося, чи існує машина в абсолютному, безумовному сенсі цього слова.

Що таке машина? Це набір певних деталей. Ми між собою домовилися називати машиною певний набір деталей. Тобто це всього лише слово, звук, що породжує певні асоціації.

Дивна річ, як тільки ми щось називаємо, це приймає самостійне, незалежне буття. Але це ж не так, це ми думаємо, що предмети мають самостійним буттям. Ніщо не існує незалежно один від одного. Саме в цьому сенсі машини не існує, а існує набір компонентів, а «машина» - всього лише слово, що позначає набір деталей. І пересувається по дорозі, якщо бути точними, не машина, а колеса. Ви розумієте, в які ігри грають з нами слова? Ми придумуємо слово або визначення для позначення якогось поняття, а потім маємо з ним справу як з абсолютно існуючим, які мають незалежне буття.

Так існує машина чи ні? Адже ми ж її бачимо, нюхати, відчуваємо! Так, вона існує, але УМОВНО. Необхідно пам'ятати, що це умовне найменування для певного набору деталей. Це всього лише назва, створене нашим розумом. Існує слово, і існує відповідний об'єкт зовні. Зовнішнє відобразило внутрішнє. Ми бачимо зовні машину.

Проробивши той же самий аналіз щодо двигуна, коліс і іншого, ви переконаєтеся, що все це також існує умовно, але ні в якому разі не має самостійного буття. Все це - лише сукупність елементів, не більше. Що б ми не розглядали, який би дрібної не була деталь, вона також складається з елементів. І так далі, до нескінченності, в сторону зменшення об'єктів.

Якщо ми будемо збільшувати фокус розуму, ми теж побачимо, як генеруємо і генеруємо поняття, створюючи чергові ілюзії-думки, які заступають від нас справжню природу речей. Тобто при створенні думок, що затуляють від нас реальність, наш розум працює в обидві сторони. Це і мається на увазі, коли говорять, що все навколо ілюзія.

Завдяки подібному мислетворчість, наші розум і почуття налаштовуються в кожен момент часу тільки на один фокус. Це означає, що ми бачимо тільки ту думку, яка виникає в даний момент, і втрачаємо з уваги все інше! Ми прив'язуємося до того, що у нас на думці; далі йде принцип: «Зовнішнє відображає внутрішній» - і все в порядку, ми в пастці свого переконання, яке відбилося зовні.

Дивлячись на машину, ми не бачимо ні деталей, з яких вона складається, ні того, що оточує її. Ми зафіксувалися на ній. Це і називається бачити, чути і відчувати те, що хочеш бачити, чути і відчувати. Це і є ілюзія.

У певному сенсі це дуже зручно. Наше «я» створює слова і визначення і живе у всесвіті, в якій відчуває себе безпечно. Це воно думає, що живе в безпечному світі. Але як ви можете бачити зі свого життя, подібна безпеку та ж ілюзія, тому що така тактика ні до чого не призводить, - ви продовжуєте переживати неприємні моменти. Отже, необхідно міняти тактику, переставати шукати «безпека» для себе. Тому що «я», шукаючи безпеку, боїться всередині. А раз воно боїться, то буде притягувати до себе ситуації, пов'язані зі страхами.

Але що означає «перестати шукати безпеку»? Це означає бути тут і зараз, переживати ту ситуацію, в яку ви потрапили. Якщо ж ви не можете цього зробити, тоді тікайте, але бачте, слишьте, відчувайте, як ви робите це.

Якщо в вас піднімається страх або біль, дайте їм текти, відпустіть їх. Якщо ж не можете цього зробити, бачте, як ви йдете, збігає. Тоді рано чи пізно ви все-таки вийдете на них, і страх і біль покинуть вас назавжди.

Весь фокус полягає в тому, що, коли ми називаємо, визначаємо предмети, ми відразу ж відносимо їх до категорії небезпечних або безпечних, корисних або непотрібних. Далі, коли ми бачимо вже знайомі предмети, ми знаємо, як вони поводяться, як вести себе з ними, тобто его створило безпечну для власного існування всесвіт. Саме тому его так противиться змінам. Воно не буде знати що робити, якщо зустрінеться з предметом або ситуацією, під які у нього немає асоціацій. Тому воно прагне до стабільності, але, прагнучи якомога довше зберегти оточення в незмінному порядку, воно провокує ще різкіші і жорсткі зміни - маятник не може довго перебувати в крайньому положенні. Воно відчуває шок, ще більше закривається, прагнучи посилити контроль і не впускати ніяких змін, це знову призводить до зриву, і далі коло починається заново.

Тепер проаналізуйте «я» так само, як недавно аналізували машину і її деталі. З самого початку можна побачити, що «я» - це збірне поняття, але тут дуже важливо провести аналіз самостійно, крок за кроком, щоб, врешті-решт, переконатися, що ніякого «я» немає, в абсолютному значенні. Його немає ні всередині, ні зовні, ні ліворуч, ні праворуч, ні зверху, ні знизу. Воно існує лише УМОВНО. Майстри стверджують, що розуміння того, що «я» не має субстанції, що не володіє ніякою матеріальною основою, означає досягти мудрості. Якщо ви зрозуміли, про що йде мова, тоді до вас запитання:

Ви потрапляєте в ситуацію, де вас просунули по службі, похвалили, визнали найкращим, показали по телевізору або побили, облаяли, оббрехали, обдурили, зрадили і т. П.

Кого просунули, підвищили, похвалили, визнали, показали, побили, облаяли, оббрехали, обдурили, зрадили і т. П.?

Якщо у вас є відповідь на це питання, отже, ваше «я» існує, а раз існує, значить, все ще розділяє. Ні про яку єдність не може йти мови, бо природа «я» - це відокремлюватися, відокремлювати себе від всіх і вся.

Взагалі, почавши працювати зі своїм «я», ви здивуєтеся, наскільки воно хитро і винахідливо в питаннях виживання. Практично кожен ваш крок воно може повернути собі на користь, на зміцнення себе. Наприклад, воно може підкидати вам такі думки, як: я правильно йду по шляху; я духовно розвиваюся; я готовий постати перед Богом / почути голос Божий, тому що зробив багато добра людям; я заслуговую хорошою карми; якщо буду слідувати цим вченням, то духовно разова. Так воно може водити вас за ніс, а ви нічого не будете знати про це. Спостерігайте, як воно генерує поняття, пов'язані з безпекою, користю, виграшем, просуванням по шляху, духовним зростанням і небезпекою, шкодою, програшем, деградацією.

Одного разу один Учитель сказав: «Якщо у вас є хоч найменша відмінність між вищим і нижчим, це може скинути вас в самі безодні пекла».

Як ви думаєте, що він мав на увазі?

Чи хочете ви бути вище або думаєте про себе в зневажливому сенсі? Чим вище прагне піднятися людина, тим більше у нього відчуття власної слабкості, незадоволеності, нереалізованості.

До речі, як ви дивитеся на бомжів, алкоголіків, невдах, яких щодня бачите на вулицях? Відзначте характер цього почуття. Воно носить відтінок зверхності і оцінку-переконання: «Я так не хочу проводити своє життя, я буду краще» або «хто, а я то краще».

Що мав на увазі Учитель?

Тут і зараз |  порівняння
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати