Головна

Глава 18: Повчання святого Нілу чернецтву з приводу загибелі скиту Сервія

  1.  II. Зауваження з приводу книги Л. Шварцшильда про К. Маркса (1965)
  2.  Втручання іноземних держав (Польща, Швеція, Англія і ін. З приводу земельних питань, території і тд.)
  3.  Навколо якого храму розступається вода на свято святого Фоми?
  4.  Генетичний контроль фізіологічної клітинної загибелі
  5.  Глава 10: Трирічний чернечий спокуса Сервія і смерть духівника
  6.  Глава 12: ігуменства Сервія. Успіх в подвиг Андрія
  7.  Глава 14: Кончина Сервія і архієрея. Прощальне повчання і заповіт Сервія

Отже, бачте, преподобний і високоповажні отці? Який зазнали кінець ті люди, обробляли злі свої похоті?

Те ж робиться і нині. Подвизаються ченці, але як трудяться? Подвизаються через благ прівременних. Прівременние ж блага називаються тлінням тому, що псуються душу людини. І всі земні скарби суть блага залишаються, тому що по (смерті) вони все тут залишаться.

Люди скиту Сервія прагнули обробляти залишаються тут земні блага, але покинули їх, блага залишилися тут, а ченці через них виявилися в небесному вітчизні без благодатної одягу благодаті, з'явилися голі від обдарувань чернечого життя, прийшли злиденні перед Жениха Слави. І шукав їх Наречений Слави: «Де одяг Слави, яку Я дарував вам, щоб ви носили її і прийшли б сюди в чертог Мій наділеними? Ви прийшли сюди перед Мене нагі й злиденні. Я мілосердовал про вас, але ви самі себе не шкодували. Я вам допомагав, але ви самі не зміцнило душі вашої. Тепер прийшли ви перед Мене нагі й злиденні. Недостойні ви зійти в чертог слави Моєї благодаті, бо справи ваші преставляют вас в вічну темряву туди, де плач і скрегіт зубів ».

Річ у тім, преподобні отці, яким був раніше цей скит Сервія і як потім зійшов?

Наживання тлінних скарбів подібно збиранню олійних вичавок, (позбавлених масла) і зберігання їх на землі. Коли ці зібрані вичавки будуть лежати на землі, то, поки вони там будуть лежати, чи може на землі тій щось вирости? Очевидно, де вони зібрані, неможливо буде вирости і однієї дикої травичці. Те ж буває і з тим, який мусів робити збиранням речовин світу цього; не дадуть вони плодоносити в ньому порятунку. Прокляте сокровіществованіе не тільки душу людини робить злиденній в порятунок, але і тілу його не дає заспокоїтися, збуджуючи в людині безліч життєвих турбот і клопотів і змушуючи хвилюватися день і ніч.

Добре утримання, але добре лише в тих, які утримуються не заради того, щоб сокровіществовать речовини світу, а для очищення і спасіння душі.

 Глава 17: Винищення розпусти скітян навалою ворога |  Глава 19: Порятунок від розгрому семи доброчесних келій. сповідь послушника


 Глава 7: Диявол спорудив на Сервія страшну наклеп. Торжество істини і кінець проби |  Глава 8: Приготування Сервія до чернецтва. Повчання архієрея Сервию і його майбутнього старця. Передача його цього старця |  Глава 9: Пошуки місця для скиту Сервієм |  Глава 10: Трирічний чернечий спокуса Сервія і смерть духівника |  Глава 11: Чудове явище ангела в образі ієрея для похорону духівника |  Глава 12: ігуменства Сервія. Успіх в подвиг Андрія |  Глава 13: Впадіння Кунава в принадність і його смерть |  Глава 14: Кончина Сервія і архієрея. Прощальне повчання і заповіт Сервія |  заповіт Сервія |  Глава 16: Картина послідовного розбещення скиту Сервія |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати