Головна

Глава 11: Чудове явище ангела в образі ієрея для похорону духівника

1.  III. Прояв індивідуальних особливостей особистості
  2.  IV. Співпраця як прояв любові.
  3.  А. Остаточне прояв
  4.  Агресія як прояв деструктивного інстинкту: теорія інстинктів життя і смерті
  5.  Азеф - есер, терорист і поліцейський інформатор російської охранки - подав заяву і вступив на службу в Міністерство закордонних справ Німеччини!
  6.  Архаїзми. явище табу
  7.  Безвісна відсутність та оголошення громадянина померлим.

Іоан: «Немає у нас ієрея, що будемо робити? Є ієрей, так далеко. Підемо, відпоїли його, прочитаємо псалтир і поховаємо як можемо під силу нашим. Порадеем про похорон і Бог так упокоїть його ». Отже, коли йшли вони ховати, -нашлі на дорозі одного священика, на вигляд начебто полоненого розбійниками, який тому просив милостиню, щоб відкупитися з полону. Каже йому Іоанн: «Чи маєш священство твоє?» (Т. е. Право бути священиком). Який Був ієрей говорить: «Маю священство і епітрахіль, але тільки маю потребу крайню і претяжкую». Іоан: «Чи вмієш мертвих ховати?» Відповідає ієрей: «Так, вмію, але тільки у мене з собою епітрахіль і фелон, а решти потрібного немає». Іоанн говорить: «У нас є все, що потрібне, підемо ж тільки і поховаємо його». Отже, приготував Іоанн Усе, що потрібне для поховання, зібралися і інші братія. Тоді ієрей вийняв з-за пазухи своєї фелон і епітрахіль, убрався в них, зробив початок: «Благословен ...», потім прочитав: «Блаженні непорочні» настільки плачевно і зворушливо, що всі люди розплакалися. Потім поховали небіжчика в могилу, вилили на нього масло з лампади по чину церковному; ієрей сказав все, що належить за чином церковному, потім взяв кадило і зробив поминання "Трисвяте", т. е. висипав вміст кадила на могилу, потім, за звичаєм, в знак братської любові, для проводів покійного протягнули все одну чітку. Потім ієрей виголосив дивне слово про смерть людської і прекрасно повчав ченців відмовлятися від усього земного.

Після того він зробив відпуст і сказав: «Нехай Бог упокоїть душу покійного цього». Потім зняв плаща і епітрахіль свою, на яких було багато золота і дорогоцінних каменів. Іоанн говорить: «Повір мені, отче, якби у мене була така фелон і епітрахіль, то не став би я піклуватися про борг своєму». Відповідає ієрей: «Хоча оне набуде маєток цінний, але якщо я продам їх, щоб заповнити борг мій, то потім без них що робити буду?» Іван говорить: «Я сказав жартома». Відповідає ієрей: «Не жарт був це твоє слово, але так як я дав тобі таку відповідь, то ти звертаєш тепер жартома. Нехай так. Ідіть, я зараз піду ». Іоанн подумав, що він за чимось пішов і стеріг його, щоб обдарувати, але він більше не з'являвся; так чекали його три дні. Звідси зрозуміли, що явище це було божественне, бо і фелон його з епітрахілью так були прекрасні, що не було їм ціни.

Глава 10: Трирічний чернечий спокуса Сервія і смерть духівника |  Глава 12: ігуменства Сервія. Успіх в подвиг Андрія

Частини 4 і 5 |  Глава 1. |  Глава 2: Сервий і чудове його хрещення через архангела Михайла |  Глава 3: Сервий побажав самотності. Михайло заверне це, звелівши архієрею піддати Сервія суворому трирічному спокусі |  Глава 4: Інше велике покарання, понесене Сервієм від архієрея |  Глава 5: Третя і четверта суворість архієрея з Сервієм |  Глава 6: страшні підступи диявола, зроблена ним для того, щоб підірвати в Сервий довіру до отця духовного і хрещених батьків, архієрею. сувора кара |  Глава 7: Диявол спорудив на Сервія страшну наклеп. Торжество істини і кінець проби |  Глава 8: Приготування Сервія до чернецтва. Повчання архієрея Сервию і його майбутнього старця. Передача його цього старця |  Глава 9: Пошуки місця для скиту Сервієм |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати