Головна

глава 14

На наступний ранок Олена прокинулася в вузькому ліжку Стефана. Вона зрозуміла це ще до того як повністю прокинулася і молила Бога, що вона надала тітці Джудіт кілька розумних виправдань минулої ночі. Вчорашня ніч - навіть спогад про неї було надзвичайно нечітким. Мріяла вона про пробудження, яке зараз виглядає таким незвичайним? Вона не могла згадати - чорт забирай, вона не могла нічого згадати!

А потім вона згадала все.

Неначе різкий поштовх підняв її і вона сіла в ліжку; вона намагалася зібрати свої спогади разом.

Денне світло. Вона згадала денне світло, світло падає на неї - і у неї не було кільця. Вона кидала божевільний погляд то однією, то на іншу руку. Ніякого кільця. На неї падав промінь сонячного світла, не завдаючи біль. Але це неможливо. Вона знала, вона пам'ятала, і це знання проникло в кожну клітинку її тіла - денне світло вб'є її. Вона назавжди запам'ятала той єдиний контакт сонячного променя в її рукою. Вона ніколи не забуде ту пекучий біль - то дотик залишиться в її пам'яті назавжди. Нікуди не можна ходити без кільця ляпісу-блакиті. Воно саме по собі було красивим, але ставало прекрасніше від свідомості того, що це її рятівник. Без нього вона можливо буде ...

Ох ох ох.

Але вона вже ... чи не так?

Вона померла.

Не просто змінилася, як тоді, коли вона стала вампіром, але померла справжньою смертю, звідти не повертаються. В її розумінні вона доожна була розпастися на атоми або піти прямо до біса.

Замість цього вона і справді не зникла. У неї був сон про людей, з батьківською дбайливістю давали їй поради - бажаючих допомогти було багато, так як раптом стало легше зрозуміти людей навколо. Шкільний хуліган? Вона сумно спостерігала як його батько зганяє на ньому злість ніч за ніччю. Дівчинка, яка ніколи не робила домашнє завдання? Як і очікувалося, вона піклується про трьох маленьких братів і сестер, поки її мати цілий день лежить в ліжку. Погодувати дітей і забратися в будинку - це займало весь її час. За будь-яким вчинком ховалася причина, і тепер Олена могла бачити це.

Вона навіть спілкувалася з людьми через їх сни. А потім один із старійшин прибув в Феллс-Черч і все, що вона могла зробити - це дивитися на його вторгнення в сни і не тікати. Він велів людям кликати Стефана на допомогу - і Дамон теж був випадково покликаний. І Олена допомагала чим могла, навіть коли це було майже нестерпно, тому що Старійшини знали про любов, знали за які важелі смикати, щоб змусити своїх ворогів тікати в потрібному напрямку. Але вони боролися з цим - і вони перемогли. І Олена, в спробах зцілити смертельні рани Стефана, в кінцевому підсумку, сама стала смертної: беззахисна, вона лежала на землі в Старому Лісі, накрита курткою Дамон, який зник, не чекаючи подяки.

Цьому пробудженню супроводжували такі звичні речі: дотик, смак, слух і зір - все почуття йшли від серця, що не від розуму. Стефан був такий добрий до неї.

- Так хто ж я тепер? - Сказала Олена голосно, спостерігаючи за тим, як рухаються її руки, дивуючись своєму тілу, смертна плоть якого корилася законам сили тяжіння. Вона одного разу сказала, що позбудеться крил заради нього. І хтось зловив її на слові.

- Ти прекрасна, - нерухомо, неуважно сказав Стефан. Потім він раптово злетів вгору:

- Ти говориш!

- Так я знаю.

- Зі змістом!

- Ти дуже люб'язний.

- У пропозиціях!

- Я помітила.

- Продовжуй, скажи що-небудь довше, будь ласка, - сказав Стефан, не вірячи, що відбувається.

- Ти надто довго спілкувався з моїми друзями. В твоїх словах є нахабство Бонні, люб'язність Метта, а від Мередіт тобі дісталася наполегливість на фактах.

- Олена, це ти!

Замість того, щоб продовжити дурний діалог зі Стефаном словами «Так, це я!» Олена зупинилася, щоб подумати. Вона встала з ліжка і зробила крок вперед. Стефан квапливо відвів погляд, вручаючи їй одяг. Стефан? Стефан?

Тиша.

Коли через хвилину Стефан обернувся, він побачив як Олена стоїть на колінах у промені світла і тримає в руках одяг.

- Олена? - Вона знала, що зараз в його очах вона виглядає задумався ангелом.

- Стефан ...

- Але ти плачеш.

- Я знову людина, Стефан, - вона підняла руку і та впала за всіма законами гравітації. - Я знову людина. Ні більше, ні менше. Думаю, повернення на вірний шлях зайняло кілька днів.

Вона подивилася йому в очі. Вони як завжди були зеленими-зеленими. Як зелений кристал з дивною внутрішнім світлом. Як лист, на який падали промені сонця.

- Я можу читати твої думки.

- Але я не можу читати твої, Стефан. Я можу тільки приблизно вгадувати загальний зміст і може трохи більше ... але ми не можемо розраховувати на що-небудь.

- Олена, все що я хочу їсти в цій кімнаті, - він поплескав по ліжку. - Сядь поруч зі мною і тоді я зможу сказати «Все, що я хочу знаходиться на цьому ліжку».

Замість цього вона встала, кинулася до нього і обняла його шию руками.

- Я все ще дуже молода, - прошепотіла вона, міцно його обіймаючи. - І якщо ти порахуєш це в днях, у нас було не так багато днів, в які ми були настільки близькі.

- Я все ще сликом старий для тебе. Але у мене є можливість дивитися на тебе і бачити як ти озираєшся на мене.

- Скажи, що ти будеш любити мене завжди

- Я буду любити тебе завжди

- Незалежно від того, що трапиться.

- Олена, Олена ...

- Я любила тебе як смертна, як вампір, як дух, як дитина-дух і тепер знову як людина.

- Пообіцяй, що ми завжди будемо разом.

- Ми завжди будемо разом.

- Ні, Стефан, тепер справа в мені, - вона вказала на свою голову, як якщо б хотіла підкреслити, що за її золотисто-синіми очима ховається яскравий активний розум, який потребує відпочинку. - Я знаю тебе. Навіть якщо я не можу прочитати твої думки,

я бачу це по твоєму обличчю. Всі старі страхи - вони повернулися, чи не так?

- Я ніколи не залишу тебе, - сказав він, відводячи погляд.

- Ні на день? Ні на годину?

Він вагався, а потім знову глянув на неї.

«Якщо це дійсно те, що ти хочеш ... я не залишу тебе ні на годину», - він говорив з нею подумки, бо знав, що вона може чути його.

- Я звільняю тебе від усіх твоїх обіцянок.

- Але Олена, їх я і маю на увазі.

- Я знаю. Але коли ти все ж підеш, я не хочу, щоб ти себе погано почував від того, що порушив їх.

Навіть без телепатії вона могла розповісти про те, що він думав у найдрібніших нюансах: потрібно догодити їй. Зрештою, вона тільки що прокинулася. Можливо вона трохи збентежений. І їй не важливо було те, як перестати конфузитися самої або змусити його перестати бути сконфуженим. Можливо саме тому вона ніжно погладила його за підборіддя. І поцілувала. Звичайно, Олена думала, що один з них був збентежений ...

Здавалося, час спочатку бігло вперед і раптом зупинився. І потім ніхто більше не соромився. Олена знала, що Стефан знав, що вона хоче, і він хотів робити все, що вона захоче.

Бонні зацікавлено дивилася на цифри, що висвічуються на екрані її мобільного. Це дзвонив Стефан. Тоді вона поспішно поправила волосся, розпушити завитки і відповіла на відеодзвінок.

Але замість Стефана вона побачила Олену. Бонні, хихикаючи, сказала їй не грати з дорослими іграшками Стефана - і потім почалося:

- Олена?

- Мене будуть так зустрічати кожен раз? Або тільки моя сестра-відьма?

- Олена?

- Прокинулася і хороша, як новенька, - сказав Стефан, з'являючись на екрані. - Ми подзвонили як тільки прокинулися.

- Ледве ... але зараз полудень! - Випалила Бонні.

- Ми були зайняті тим і тим ...- м'яко втрутилася Олена, і, ох, хіба не приємно було слухати, як вона розмовляє в такому тоні! Трішки невинно і зовсім самовдоволено, змушуючи як слід потрясти її і благати про деталі.

- Олена, - схвильовано промовила Бонні, дотримуючись за найближчу стіну, а потім сповзаючи вниз, дозволяючи оберемку шкарпеток, сорочок, піжам, і нижньої білизни падати на килим, в той час як сльози почали литися з її очей. - Олена, вони сказали, що ви повинні покинути Феллс-Черч, ви це зробите?

Олена спробувала приборкати свій гнів:

- Що вони сказали?

- Що ти і Стефан повинні покинути це місце для вашого ж блага.

- Ніколи!

- Маленька мила лю ..., - почав Стефан, але раптом різко зупинився і почав то відкривати, то закривати свій рот.

Бонні дивилася на нього. Це сталося в нижній частині екрана і це неможливо було побачити, але Бонні могла покластися, що маленька мила любов Стефана тільки що пхнув його в живіт.

- Ground zero (* я так зрозуміла що ця назва якогось місця, так що немає потреби переводити *), кілька годин? - Запитала Олена.

Бонні повернулася в реальність. Олена ніколи не давала часу на роздуми.

- Я буду там! - Крикнула вона.

- Олена! - Мередіт схвильовано дихала. - Олена! - Наче зараз розплачеться. - Олена!

- Мередіт. О, Мередіт не змушуй мене плакати, ця блузка - чистий шовк.

- Це чистий шовк, тому що це моя шовкова блузка.

Олена виглядала настільки ж невинною, як ангел.

- Ти знаєш, Мередіт, я, здається, трохи підросла за останній час ...

- Якщо кінцівка цієї пропозиції «це мені більше підходить» - сказала Мередіт загрозливо. - То я попереджаю тебе, Олена Гілберт ...

Вона зупинилася і обидві дівчинки почали сміятися і плакати.

- У тебе може бути це! О, у тебе може бути це!

- Стефан? - Метт змахнув телефоном, спочатку обережно, а потім тріснув їм по стіні гаража. Він зупинився і нервово проковтнув. - Олена? - Метт промовив її ім'я повільно, з паузою між кожним складом.

- Так, Метт. Я повернулася. Розгладь тут, - вона вказала на лоб. - Ти зустрінешся з нами?

Метт, спираючись на його новенький автомобіль, бурмотів:

«Слава Богу, слава Богу».

- Метт? Я тебе не бачу. Ти в порядку? - Почулися дивні звуки. - Здається, він втратив свідомість.

Голос Стефана:

- Метт? І вона вже дуже хоче тебе побачити.

- Так, так, - Метт підняв голову і закліпав, дивлячись на телефон. - Олена, Олена ...

- Мені так шкода, Метт. Ти не зобов'язаний приходити.

Метт коротко розсміявся:

- Ти впевнена, що ти - Олена?

Олена посміхнулася посмішкою, яка в минулому розбила тисячі сердець:

- У такому разі, Метт Хонікатт, я наполягаю, щоб ти приїхав і зустрівся з нами в Ground Zero в 2 години. Тобі це підходить?

- Я думаю, ти мене майже придбала. Стара добра Олена Величні Манери, - він театрально закашлявся, зафиркав і нарешті сказав. - Прости, я здається прохолов ... або може це алергія.

- Не будь дурним, Метт. Ти ведеш себе як дитина, та й я теж, - сказала Олена. - І так себе вели Бонні і Мередіт, коли я покликала їх. Я плакала майже весь день - і з цієї причини я повинна зібратися, влаштувати вам чудовий пікнік і не запізнитися. Мередіт планує підкинути тебе. Принеси що-небудь випити або перекусити. Кохаю!

Олена поклала трубку, важко дихаючи.

- Це було жорстоко.

- Він досі любить тебе.

- Він що, не хотів би, щоб я залишилася дитиною все моє життя?

- Може, йому сподобалося те, як ти говорила «привіт» і «поки».

- А тепер ти мене дражниш, - у Олени затремтіло підборіддя.

- Ніколи, - м'яко вимовив Стефан. Потім він раптом схопив її за руку. - Пішли, ми йдемо за покупками для пікніка і машини, - сказав він, тягнучи її за собою.

Олена вразила їх обох тим, що злетіла вгору так швидко, що Стефан змушений схопити її за талію, щоб перешкодити їй врізатися в стелю.

- Я думав, що на тебе діє сила тяжіння!

- Я теж! Що мені робити?

- Подумай про щось важкому!

- А якщо це не спрацює?

- Тоді ми купимо тобі якір!

О другій годині Стефан і Олена приїхали на кладовище Феллс-Черч в абсолютно новому червоному Ягуарі. На Олені були темні окуляри, а її волосся були приховані шарфом, загорнутим навколо її шиї і чорна стрічка, позичена давні часи у місіс Флауер, яка визнала, що не знає, чому вона так зношувалися.

- Вона виглядає як картинка, - сказала Мередіт. - З її фіолетовим сарі і джинсами. Бонні і Мередіт вже розстелили тканину для пікніка, а мурахи вже встигли поласувати сандвічами виноградом знежиреним салатом.

Олена розповіла їм про те, як вона прокинулася цього ранку, а потім там було стільки обійми, поцілунків і сліз, що рідкісний чоловік зміг би винести.

- Ти не хочеш оглянути дерева? Про всяк випадок, перевірити чи немає тут малахов.

- Їм би краще тут не бути, - сказав Стефан. - Якщо дерева далеко від того місця, де з тобою стався нещасний випадок.

- Це не дуже добре?

- Це серйозна неприємність.

Вони вже зібралися йти, коли Олена покликала їх назад.

- Ви можете перестати намагатися виглядати як стоять вище нас чоловіки, - додала вона. - Приховувати емоції це погано для вас самих. А вираз їх тримає вас в нормі.

- Слухай, ти жорсткіше ніж я думав, - сказав Стефан. - Пікніки на кладовищі? ..

- Зазвичай ми весь час знаходили тут Олену, - сказала Бонні, вказуючи на сусіднє надгробок з селерою.

- Це могили моїх батьків, - пояснила Олена просто. - Після нещасного випадку, перебуваючи тут, я відчувала себе ближче до них, ніж деінде. Я приходила сюди коли мені було погано, або коли мені потрібні були відповіді на питання.

- Ти коли-небудь отримувала відповіді? - Запитав Метт, беручи домашній маринад в скляній банці і передаючи її іншим.

- Я навіть зараз не впевнена, - сказала Олена. Вона зняла окуляри, шарф і стрічку. - Але я завжди відчувала себе краще. Чому? У вас є будь-яке питання?

- Взагалі-то так, - несподівано сказав Метт. Потім він спалахнув, оскільки раптово опинився в центрі уваги. Бонні обернулася і втупилася на нього, жуючи селера, Мередіт підбігла ближче, Олена присіла, а Стефан, туляться до надгробка, з витонченістю вампіра сіл.

- Говори, Метт.

- Я хочу сказати, що ти не виглядаєш правильним сьогодні, - сказала Бонні з тривогою.

- Дякую, - осікся Метт.

Очі Бонні наповнилися сльозами:

- Я зовсім не мала на увазі ...

Але вона не встигла закінчити. Мередіт і Олена рішуче встали поруч з нею, щоб її захистити.

- Це означає, що якщо хтось образив одну з нас, він образив всіх.

- Сарказм замість галантності? Це чи той Метт, якого я знаю, - сказала Мередіт, піднімаючи одну брову.

- Вона всього лише намагалася поспівчувати тобі, - спокійно сказала Олена. - І ось що вона отримала за це.

- Добре Добре! Мені шкода, мені дійсно шкода, Бонні, - він повернувся до неї, виглядаючи присоромленим. - Я сказав жахливу річ, я знаю що ти всього лише намагалася бути милою. Я просто ... я просто не знаю що я роблю або кажу. Так чи інакше. Ви хочете мене слухати, - весь його вигляд говорив, що він зайняв оборонтельную позицію. - Чи ні?

Всі хотіли.

- Добре, ось воно. Я пішов провідати Джима Брайса сьогодні вранці, ви пам'ятаєте його?

- Звичайно. Я зустрічалася з ним. Капітан баскетбольної команди. Хороший хлопець. Трохи молоденький, але ...- знизала плечима Мередіт.

- З Джимом все добре, - проковтнув Метт. - Ну просто ... я не хочу брехати, але ...

- Говори! - Хором скомандували три дівчинки.

Метт злякався: - Добре, добре! Ну, я повинен був приїхати до нього о 10 годині, але я приїхав трохи раніше, і ну ... Керолайн була там. Вона якраз їхала.

Фраза Метта спричинила за собою три потрясенниех особи і гострий погляд від Стефана.

- Ти маєш на увазі, що думаєш, що вона провела з ним ніч?

- Стефан! - Початку Бонні. - Це не те, як повинна йти справжня плітка. У тебе немає прав говорити те, що ти думаєш.

- Ні, - сказала Олена рівно. - Дайте Метту сказати. Я можу згадати досить речей, які відіб'ють у мене охоту турбуватися про Керолайн.

- Більше, ніж просто турбуватися, - сказав Стефан.

Мередіт кивнула.

- Це не плітка, це необхідна інформація, - сказала вона.

- Тоді добре, - проковтнув Метт. - Ну да, саме це я і подумав. Він сказав, що вона приходила так рано, щоб побачити його маленьку сестричку, але Тамро 15. І він почервонів, коли говорив це.

Всі переглянулись.

- Керолайн завжди була ... ну, підлої ...- почала Бонні.

- Але я ніколи не чула про те, що вона хоча б глянула на Джима більше ніж один раз.

Вони подивилися на Олену, чекаючи відповіді. Олена повільно похитала головою:

- Я звичайно, не можу знайти причину, по якій вона стала б відвідувати Тамро. І крім того, - вона швидко глянула на Метта. - Ти щось від нас ховаєш, так чи інакше. Що ще трапилось?

- Щось ще відбулося? Ти бачив нижню білизну Керолайн? - Бонні сміялася до тих пір поки не побачила червоне обличчя Метта. - Ей, перестань, Метт. Це ж ми. Ти можеш нам розповісти все.

Метт глибоко зітхнув і закрив очі.

- Гаразд, добре ... коли вона вийшла, я подумав ... я подумав ... Керолайн запропонувала мені себе.

- Вона зробила що?

- Вона б ніколи ...

- Як, Метт? - Запитала Олена.

- Ну ... джин думав, що вона поїхали і пішов в гараж за баскетбольної кошиком, я повернувся і раптом Керолайн повернулася і вона сказала ... ну, загалом, не важливо, що вона сказала, сенс був такий: вона любить футбол більше баскетболу і хоче брати участь в спорті.

- І що ти сказав? - Зачарована словами Метта запитала Бонні.

- Я нічого не говорив. Я просто дивився на неї.

- А потім Джим повернувся? - Припустила Мередіт.

- Ні! Керолайн пішла, але перед цим вона подарувала мені погляд - ви знаєте, такий, що зробив речі гранично зрозумілими щодо того, що вона мала на увазі. А потім Тамі увійшла, - чесне обличчя Метта запалало. - А потім ... я не знаю як це сказати. Може Керолайн сказала щось про мене, що змусило її зробити це, тому що вона ... вона ...

- Метт, - Стефан мовчав до цього часу, але тепер він нахилився вперед і говорив спокійно. - Ми запитуємо не через того, що хочемо попліткувати. Ми намагаємося з'ясувати, чи є щось неправильне, що трапилося в Феллс- Черч. Так будь ласка, просто розкажи нам, що трапилося.

 глава 13 |  глава 15


 глава 3 |  глава 4 |  глава 5 |  глава 6 |  глава 7 |  глава 8 |  глава 9 |  глава 10 |  глава 11 |  глава 12 |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати