На головну

Відмінні ознаки волокон

1.  I. Ознаки порівняння рядів
  2.  I. Спілкування і культура мови. Ознаки культури мовлення.
  3.  V. Ознаки одержимості дияволом
  4.  А темні окультисти навчаються з найперших кроків читати ознаки людських пристрастей і розбиратися в ступені дратівливості людини.
  5.  Акти правотворчості. Поняття, ознаки та види нормативно-правових актів.
  6.  Акти застосування правових норм: поняття, ознаки, види.
  7.  Атрибутивний, альтернативний, кількісний, основний, другорядний ознаки.
 Наіменова-ня волокна  зовнішній відволокна  Міцність ниток на розрив
 в сухомсостояніі  в мокромсостояніі
 бавовна  Волокна рівномірні. Дли-на 3-4 см. Мають невеликі-шую звивистість. кінчики пухнасті  висока  Підвищується на 15-17%
 льон  Прямі, нерівномірні по довжині і товщині. Довжина до 6-8 см. Кінчики загострені  Дуже висока, в 2 рази вище, ніж у бавовни  Міцність не зменшується, вище на 10%
 Вовна  Мають хвилеподібну звивистість, невеликий блиск  Менше в 2,5 рази, ніж у бавовни  Міцність зменшується на 20-25%
 шовк натуральний  Волокна рівномірні, дуже тонкі, звивистості не мають. При обриві кінець має заплутаний вигляд  В 2,5 рази ви-ше, ніж у шер-стягніть, ближче до бавовни  Міцність зменшується на 5-15%
 віскоза  Рівномірні, гладкі, з-вітості не мають. Кінці розлітаються. Можуть бути зі склоподібним блискучі або матові  Менша, ніж у натурального шовку  Сніжаетсяв 2 раз
 ацетатне  Рівномірні, гладкі, з-вітості не мають, м'які  В 2,5 рази нижче, ніж у натурального шовку  Снижется на 30-40%
 Поліамід-ве (капрон, нейлон та ін.)  Волокна рівномірні, через вітості не мають зі склом-ловідним блиском, сухі, пружні  Дуже висока, вище, ніж у шовку і бавовни  Зменшується на 10-15%
 Поліефір-ве (лавсан, терли і ін.)  Волокна рівномірні, через вітості не мають  висока  Міцність майже не знижується (на 0-2%)
 Поліакріл-лонітрільное (нітрон)  Волокна рівномірні, через вітості не мають  Дуже висока  Міцність не знижується
 хлорин  Волокна рівномірні, через вітості не мають  висока  Міцність не знижується

Результати роботи записують у наступній формі:

Зовнішні ознаки волокон  пружність  змочуваність  Міцність на розрив  Наиме-вання волокон
 колір  блиск  звивистість  довжина, товщина  характер обриву  в сухому стані  в мокрому стані

Визначення природи волокна по зовнішнім виглядом є найпростішою, першим ступенем експертної оцінки, але явно недостатньою для точного висновку експерта.

Другий щаблем визначення природи волокна служить відношення його до нагрівання і характером горіння.

Завдання № 2: Визначення природи волокон спалюванням.

Якщо природу зразка волокна важко однозначно визначити тільки за зовнішніми ознаками, проводять наступну стадію експертизи - на нагрівання і горіння.

Витягують з проби кілька волокон, злегка їх підкручують, один кінець волокна затискають щипцями, а інший кінець в горизонтальному положенні підносять до полум'я пальника. Відразу після початку горіння зразки виймають з полум'я і уважно розглядають, фіксуючи наступне:

Результати дослідів порівнюють з даними про поведінку волокон при нагріванні і горінні, наведеними в табл. 2.

Результати записують за такою формою:

Поведінка волокна при піднесенні до полум'я  Поведінка волокна в полум'я пальника  Запах при горінні  Поведінка волокна при видаленні від полум'я  Харак-тер золи  Висновок: вид волокна

Таблиця 2

ДО ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ |  текстильних волокон

ВСТУП |  Розчинність волокон в хімічних реактивах |  Особливості горіння змішаної тканини |  Змісту волокон в сумішах |  Способи хімічного поділу сумішей волокон |  Основні види дефектів волокон |  Дефекти пряжі і текстильних ниток |  Допустиме число балів для тканин різних сортів |  Пороки зовнішнього вигляду тканин |  Дефекти швейних виробів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати