Головна

Микола I

1.  ХВОРОБА АЛІСИ. ЛИСТ флорентійців До Дженні. МИКОЛАЙ
  2.  ХВОРОБА АЛІСИ. ЛИСТ флорентійців До Дженні. МИКОЛАЙ
  3.  Глава п'ята. Масонство і МИКОЛА II.
  4.  Думаю, що знаю, як повинні створюватися радісні, гармонійні сім'ї. Але для цього потрібні двоє. Для цього потрібна любов обопільна. А Микола мене не любить.
  5.  Кротов, Микола Іванович.
  6.  Миттю біля нього опинився Микола, пояснюючи елементарні правила їзди.
  7.  Нерозуміючим переводитимуть твої слова Микола, Наль і Генрі.

Тріада «Самодержавство, православ'я, народність» - Відмова від епохи віротерпимості Олександра I, в 1826 році було закрито Біблійне товариство

Теорія офіційної народності - Урядова ідеологія, сформульована в 1833 р Міністром народної освіти графом С. С. Уваровим.

У руслі ідей консерватизму обґрунтовувала непорушність самодержавства і кріпосного права. Була розроблена у зв'язку з посиленням громадського руху в Росії з метою зміцнити існуючий лад в нових суспільно-політичних умовах. Особливого звучання для Росії ця теорія мала в зв'язку з тим, що в Західній Європі в багатьох країнах в першій половині XIX ст. було покінчено з абсолютизмом.

Теорія офіційної народності заснована на трьох принципах: православ'я, самодержавство, народність. У цій теорії заломлюється просвітницькі ідеї про єднання, добровільному союзі государя і народу, про відсутність протилежних класів в російській суспільстві. Своєрідність полягала у визнанні самодержавства як єдино можливої ??форми правління в Росії. Кріпосне право розглядалося як благо для народу і держави. Православ'я розумілося як притаманна російському народу глибока релігійність і відданість християнству. З цих доводів робився висновок про неможливість і непотрібність корінних соціальних змін в Росії, про необхідність зміцнення самодержавства і кріпосного права.

Теорія офіційної народності з часів Миколи I широко пропагувалася через пресу, впроваджувалася в систему освіти і освіти. Ця теорія викликала різку критику не тільки у радикально налаштованої частини суспільства, а й у лібералів. Найбільшу популярність одержало виступ П. Я. Чаадаєва з критикою самодержавства.

Прагнучи протистояти революційним і ліберальних ідей, самодержавство вдавався не тільки до репресій. Цар розумів, що поглядам можуть протистояти лише інші погляди. Офіційною ідеологією миколаївської Росії стала т.зв. "Теорія офіційної народності". Її творцем став міністр освіти граф С. С. Уваров. Основу теорії склала "уваровская трійця": православ'я - самодержавство - народність. Відповідно до цієї теорії, російський народ глибоко віруючим і відданий престолу, а православна віра і самодержавство складають неодмінні умови існування Росії. Народність ж розумілася як необхідність дотримуватися власних традицій і відкидати іноземний вплив. Спокійна, стійка, благоліпно-тиха Росія протиставлялася бентежного, що розкладається Заходу.

В "теорії офіційної народності" яскраво проявилася закономірність російської історії: будь-який поворот до консерватизму і охранітельству завжди поєднується з антизахідництвом і підкресленням особливостей власного національного шляху.

"Теорія офіційної народності" була покладена в основу викладання в школах і університетах. Її провідниками стали консервативні історики С. П. Шевирьов і М.П. Погодін. Вона широко пропагувалася в пресі зусиллями таких літераторів як Ф. Булгарін, М. Греч, Н. Кукольник і ін.

Росія відповідно до "теорією офіційної народності" повинна була виглядати щасливою і умиротвореної. Бенкендорф говорив: "Минуле Росії дивно, її справжнє більш ніж чудово, що ж стосується її майбутнього, то воно вище за все, що тільки може уявити собі саме палке уяву".

Сумнів в пишноті російської дійсності саме по собі виявлялося або злочином, або свідоцтвом божевілля. Так, в 1836 р по безпосередньому розпорядженню Миколи I був оголошений божевільним П.Я. Чаадаєв, який опублікував в журналі "Телескоп" сміливі і гіркі (хоча далеко не безперечні) роздуми про історію Росії та її історичної долі.

В кінці 40-х рр., Коли в Європі почалися революції, стало очевидно, що спроба Уварова протиставити революційної загрозу виховання відданості престолу і церкви не вдалася. Крамола все ширше проникала в Росію. Незадоволений Микола в 1849 р звільнив Уварова, зробивши ставку тільки на придушення вільнодумства за допомогою репресій. Це знаменувало глибокий ідейний криза влади, остаточно Відштовхнувшись від себе суспільство.

Сказання про князів Володимирських |  Теорія "офіційної народності". Слов'янофіли і західники

Великий перелом ». |  Зміни в політичній системі в кінці 1920-х - 1930-ті рр. |  Відновлення і розвиток промисловості |  Характерні риси післявоєнної сталінської моделі |  Давньоруська держава. |  Становлення єдиного Московської держави |  Імператорська Росія 19 століття |  Квиток № 45: «Стара партійна гвардія» і номенклатура |  Політичні лідери радянської епохи. |  Ідеологічні засади російського самодержавства: від ідеологеми «Москва - Третій Рим» до формули «Самодержавство - Православ'я - Народність». |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати