Головна

Глава 31. зграю бісів МОРСЬКИХ

  1.  Адже багато хто не вірить в буття бісів ?!
  2.  Військово-морських баз.
  3.  Ісус вказує, що Він міг виганяти бісів силою Духа Святого, і це підтверджувало людям той факт, що Царство Боже досягло їх.
  4.  Якість морських вод
  5.  Борошно рибне, з морських ссавців і ракоподібних
  6.  Нам дуже страшно слухати загрози бісів по відношенню до вас. Як до цього ставитися?

- Що за біс? - Прохолодний «Кельш» виплеснувся зі склянки Бруно прямо йому на пальці. Несподівана тряска лайнера мало не змусила його злетіти зі стільця, але чоловік всидів на місці, на відміну від Анни. Остання, упустивши свій стаканчик з пивом, відлетіла до стіни:

- Твою мать!

- Чи не забилися, леді? - Бруно обережно встав і наблизився до Анни, простягаючи їй руку. Тут зовні пролунав чийсь гучний рев, схожий на крик кита.

- Це ще що таке? .. - Прошепотіла Анна, приймаючи руку допомоги. Рев повторився, але на цей раз він був більш протяжним і гучним. До жаху Анни, десь далеко відгукнувся схожий, але більш тонкий крик.

- Здається, настав час трохи порибалити ... - пробурмотів Бруно, залпом проковтнувши склянку пива. - А я, як на зло, забув наживку ...

- Дідька лисого!

- А? - Бруно не встиг збагнути, що відбувається, як Анна вже вискочила з каюти. Діти, там же діти, крутилося в її голові. Ці тварюки можуть прийти за ними!

- Схоже, доведеться ловити рибку на живця ... - зітхнув Бруно і, підхопивши обріз, поспішив слідом за Анною. Він вже наздогнав її, як перед ними виник один з матросів:

- Вибачте, але вам не можна виходити. Екстренна ситуація.

- Я повинна бути поруч з дітьми, - відрубала Ганна.

- Мем, з ними все в порядку ...

- Звідки мені знати? Я повинна особисто в цьому переконатися! Де вони?

Тут лайнер знову різко трусонуло, і люди ледве втрималися на ногах. Зблідлий матрос закивав:

- Добре, мем, добре! Я проведу вас до них! ..

Він жестом велів Ганні слідувати за ним, але Бруно, прислухаючись до шуму за бортом, розвернувся і пішов вгору по сходах. Матрос обернувся до нього:

- Пане професоре, куди ви? Там же небезпечно!

- Та мені все одно. Треба б провітритися, - відгукнувся чоловік, продовжуючи підйом. Рев незнайомих тварин розохочують його. Бруно відчував поколювання під шкірою і легке тремтіння в пальцях. Передчуття бійки розохочувало його - він давненько не веселився на всю котушку, займаючись метушнею з діточками. Пора б і розім'ятися.

Несподіваний різкий поштовх змусив його впасти на коліна. Дивуючись, Бруно піднявся і, міцно схопившись однією рукою за перила, продовжив підйом на верхню палубу. Хто б не були ці засранці, але налаштовані вони серйозно, якщо вже так нахабно таранять корабель. З чого б це?

До дверей, що вели на палубу, залишалося всього кілька сходинок.

 * * *

- Сол ... Сол, прокинься!

Хлопчик здригнувся і скочив, неодмінно моргаючи. Його сестра дрімала поруч, влаштувавшись на колінах Хелен - колишньої медсестри, наглядати за ними. Повіки Хелен також були закриті - в каюті, виділеної їм трьом, царювала практично повна тиша. Лише якийсь далекий гул далеко і чийсь голос порушували її:

- Сол ... Ти чуєш мене? Я тут.

Голос був хлопчикові незнайомий, але звучав дуже привітно:

- Розбуди Селену. Ідіть на палубу ... Я покажу вам дещо цікаве ...

- Нам не можна, - тихо відповів хлопчик. - Хелен забороняє нам куди-небудь йти з незнайомцями.

- Не бійся, Сол. Я не заподію тобі шкоди. Я лише хочу, щоб ти побачив одну річ разом з сестрою. Іди ... йди ж!

За дверима почулися кроки. Сол обережно прочинив двері і побачив, як по коридору повільно йдуть інші діти і підлітки, яких розташували на цій палубі. Очі ж їхні були широко відкриті і зацікавився, губи беззвучно ворушилися, а кроки підпорядковувалися одному загальному ритму. Повільно, але вірно діти піднімалися на верхнуюю палубу.

- Сол? .. - Пролунав за спиною хлопчика сонний голос його сестри. Він розвернувся і, блискавично підбігши до Селені, поклав їй палець на губи:

- Шшш. Чи не розбуди Хелен.

- Що таке? - Пробурмотіла дівчинка, озираючись. - Мені здавалося, що хтось мене кликав ...

- Мене теж звали, - кивнув Сол. - Давай подивимося, що це!

- Але ... це ж не можна! Раптом це ті літаючі чоловічки?

- Там все йдуть, я сам бачив! Йдемо, з нами все буде добре, - Сол нетерпляче потягнув сестру за руку, намагаючись не розбудити Хелен: - Там багато хлопців, ніхто нас не дасть в образу!

Селена неохоче підкорилася і встала. Хелен лише поворочався на широкому ліжку і продовжила спати. Діти обережно покинули каюту і вклинилися в потік інших, піднімаючись вгору, де їх вже зазивав той же голос:

- Ідіть ... Ідіть же сюди ...

 * * *

- О Боже! - Штурман Сміт відсахнувся від рульового колеса і, не втримавшись на ногах, гепнувся на підлогу. Капітан Рід різко розвернувся до нього:

- В чому справа?..

Договорити йому не вдалося - прямо за склом, на тлі брудно-сірого неба, капітан і його команда побачили щось. Величезне тіло кольору мокрого асфальту, за розмірами перевершує лайнер в два рази, нагадувало тюленя. Однак його голова, покрита морською піною, походила на кінську. Око мутно-жовтого відтінку втупився прямо на кабіну.

- Капітан? .. - Сміт повернувся до Ріда, який заціпенів під поглядом незнайомій тварі. Ситуація була позаштатної - раніше нічого подібного йому не доводилося бачити.

- Капітан! - Крикнув один з матросів. - Дивіться!

Рід повернув голову в тому напрямку, куди показував матрос - до судна наближалося ще одне велетенське істота. Позаду нього миготіло ще два неясних силуету, але Рід зрозумів, що це ще парочка невідомих морських гігантів. Істоти повільно наближалися до лайнера, оточуючи його.

- Пане професоре? - Невпевнено подав голос штурман. - Накажете дати задній хід?

Заціпеніння миттєво злетіло з тіла капітана, і він швидко кивнув. Але тут інший матрос, який спостерігає за палубою, вигукнув:

- Боже мій! Капітан, там ...

Прямо під кабіною на палубу вийшли діти. З захопленими поглядами вони наближалися до краю борту, де їх чекав той самий морський гігант, що налякав Сміта. Жовте око істоти перемістило свій погляд на дітей.

Гігант видав гучне «у-ух-х» і почав повільно опускатися в воду. Як тільки його плоска спина порівнялася з палубою лайнера, де до сих пір стояли діти, істота завмерло. За натовпі дітей пройшов легкий подих.

- Що воно робить? - Тихо запитав штурман. Рід насупився - судячи з усього, цього створення чогось потрібні були діти. Він згадав наказ майора Горскі у що б то не стало захищати членів пастви, і скомандував:

- Повний назад!

У цей момент інші гіганти видали такий гучний рев, що у команди кров захолола в жилах. Лайнер труснуло. Капітан Рід ледве встояв на ногах і побачив, що деякі з дітей, жалібно кричачи, впали на землю і намагаються відповзти геть від морського гіганта. «Вони були під гіпнозом?» - Здивовано подумав він, і тут щось нове зачепило його увагу.

Прямо з неба на лайнер стрімко опускалося кілька блідо-блакитних фігур.

 * * *

- Опа, дідусь! - Бруно мало не врізався на повній швидкості в Фінеаса, який стояв стовпом прямо за дверима. Сліпий навіть вухом не повів - задерши голову, він спостерігав незрячим поглядом за гігантської тушею, що розташувалася прямо біля лайнера. У ніздрі Бруно вдарив запах тухлої риби, і він скривився:

- Бр-р ... Що це за каракатиця?

- Келпі, - не обертаючись, пояснив Фінеас. - Дикі морські демони, які підпорядковувалися нікому. Навіть Мундус. Вони харчуються життєвою силою людей, як і інші. Але на відміну від інших демонів, келпі воліють поглинати здобич. У всіх сенсах.

- Ну, прямо як кити, - відповів Бруно, повільно дістаючи обріз. Він зробив крок вперед, виходячи на палубу - і завмер:

- Кажеш, людьми харчуються?

Сліпий опустив голову слідом за жестом Бруно, що вказує на натовп дітей, що метушаться на нижній палубі. Хтось із них тікав назад в каюти, хтось стояв стовпом на місці, або валявся прямо на палубі, закривши руками вуха.

Над палубою пролунав голос капітана Ріда, гримів на всю потужність гучномовців:

- Діти, зберігайте спокій! Будь ласка, поверніться в каюти і залишайтеся з дорослими! Повторюю - повертайтеся в каюти ...

Але ніхто його не слухав - діти продовжували безглуздо ховатися і бігати по палубі, наче вони і зовсім не чули голосу капітана. Бруно насупився і обернувся до Фінеасом.

- Він зазиває їх, - пояснив той. - Вибравши собі жертву, келпі гіпнотизує її своїм покликом. Його очі також здатні управляти жертвою.

- І що накажеш робити з цим Мобі Діком? - Запитав Бруно, вже цілячись у зазначений очей чудовиська.

- Так ти тільки розлютили інших, - сказав Фінеас і кивнув у бік інших демонів, що наближаються до лайнера.

- А як інакше, дідусь? Ти ж начебто хотів врятувати цих діточок, забув? Або ти вже відмовляєшся від своїх слів? - Обріз Бруно повільно перемістився на потилицю сліпого.

- Ти не станеш стріляти, - тихо сказав той. - У тебе і так мало куль ... але ж колись ти міг нескінченно поливати демонів свинцем ... Я прав?

- А хто сказав, що я зараз на таке не здатний? - Посміхнувся Бруно. - Чогось ти не договорив ні мальцу, ні іншим, приятель. Може, мені сповідаєшся? Я сьогодні добрий.

Замість відповіді Фінеас повільно розвернувся до Бруно:

- Я лише віддаю знання, не більше. Я не здатний врятувати їх - тільки вони самі можуть це зробити. Але ось ти ... - рука сліпого обережно піднялася до обрізу Бруно - ... ти здатний на більше. Але пам'ятай - часу в тебе не так багато.

Бруно і сказати нічого не встиг - з пальців Фінеаса злетіла світло-блакитна іскра і змією ковзнула по стовбуру обріза. Коли вона досягла пальців Бруно, той злегка скривився від легкого поколювання:

- І що це?

- Те, що допоможе тобі в подальшому, - Сліпий опустив руку. - А мені тепер потрібно відвернути їх. Іди ... мисливець. Твоя допомога скоро буде потрібно.

- В якому сенсі? - Не зрозумів Бруно.

Замість відповіді Фінеас доклав руку до правої скроні. Шкіра під його пальцями стала морщитися і стягуватися, як древній пергамент, оголюючи позолочену поверхню. Бруно, прісвістнув, спостерігав, як права частина голови сліпого перетворюється на щось машіноподобних. Те, що тільки що було сліпим оком, мигнуло Бруно синюватим окуляром.

- Іди ж! - Повторив Фінеаса і відвернувся геть, до гігантського келпі. Він чув солодкий поклик демона, приманюють дітей, і тільки нагрянула буря і хвилювання людей поки що заважали келпі забрати здобич. Однак Фінеас також відчував і присутність ангелів, настігнувшей їх ще на суші. Чому зараз їх так мало?

Неважливо. Виявивши демонів, ангели інстинктивно кинуться на них в атаку. Людям це дасть невелику перевагу, і вони зможуть втекти. Головне - тягнути час до прибуття ангелів. І захистити дітей.

Око демона знову моргнув окуляром, і по натовпу дітей пробігли тонкі лазерні нитки. Лайнер різко нахилився - дітей віднесло до кают, а келпі зник за піднімається бортом судна.

- Дідусю, ти що твориш? - Поцікавився Бруно, але тут його пронизав вже знайомий холод. Піднявши голову, чоловік побачив швидко спускаються до них блакитні фігури.

- Які настирливі ... - пробурмотів він і скинув обріз. Але не встиг Бруно спустити курок, як келпі, який утік за бортом, завив. Йому вторили родичі, які оточили лайнер.

Крик демонів виявився настільки пронизливим, що Бруно мало не впустив обріз. Внизу діти заволали від жаху - судячи з усього, ефект заклику зник, і вони усвідомили, що йшли на вірну смерть.

Несподівано пролунав потужний гуркіт пострілів. Бруно і Фінеас перегнулися через бортик палуби, і побачили внизу Данте. Хлопець зосереджено поливав вогнем найближчого келпі, а Кет відчинила двері в коридор і по черзі заштовхують туди дітей:

- Швидше, швидше, ховайтеся!

Келпі, здавалося, були дарма численні кулі, але його очей небезпечно примружився. Решта демони наблизилися до лайнера, взявши його в кільце. Побачивши, що судно оточене з усіх боків, Данте припинив вогонь:

- Чорт ...

- З цими тваринами тобі краще не битися, - Кет закрила за останнім втекли дитиною двері і підійшла до хлопця. - Жодна людина не міг перемогти келпі. Вони набагато сильніше інших, навіть сильніше мисливців.

- Мені здається, чи ти втрачаєш в мене віру? - Посміхнувся Данте, але тут же скривився від потиличника: - Ауч! Ти що ?!

- Я серйозно! - В голосі дівчини промайнули нотки паніки. - Навіть якщо ти вб'єш одного з них, решта рознесуть корабель! І, крім того, у нас проблем куди більше, - тут вона показала пальцем на що спускаються з небес ангелів. Бліді фігури на повній швидкості наближалися до морської поверхні.

 * * *

- Де вони?! - Прогарчав Анна, притискаючи нещасного матроса до стіни. Тільки що вона оглянула всі каюти, куди прибігли налякані зустріччю з демонами діти, але Сола і Селени ніде не було видно. Хелен, бліда як смерть, стояла поруч з Ганною і бурмотіла:

- Я ... я не знаю, де вони можуть бути, прости ...

- Я питаю не тебе! - Крикнула жінка. Її пальці, що схопили матроса за грудки, стиснулися ще міцніше, і бідолаха відчув, як щось тепле починає текти по ногах.

- П-вибачте, мем, я дійсно їх не бачив ...

- Гівнюк! - Анна відкинула матроса геть, її очі метали блискавки. Зустрівшись поглядом з Хелен, вона сказала:

- Я піду на палубу. Сподіваюся, вони просто сховалися десь там. А ти стеж за іншими, які не випускай нікого.

- Добре. Прости, що я не змогла ...

Анна підняла руку:

- Ні. Ти мене пробач. Я повинна була стежити за ними.

- Мем, зовні небезпечно! - Подав голос матрос з мокрими штанами. Анна поблажливо подивилася на нього:

- Як же. Тоді і ти сиди тут. Мені зайвий боягуз під боком не потрібен.

Вихопивши «Магнум», вона побігла в коридор, прямо до сходів на палубу. І тут до її вух долинув знайомий дитячий крик. Жах крижаної хвилею облив Анну, і вона закричала:

- СЕЛЕНА !!!

Сходи були в кілька футів від неї, і жінка одним стрибком подолала цю відстань. Крик дочки все ще лунав у її вухах, коли Анна вибігла на палубу і побачила, як гігантська перетинкова лапа одного з демонів нависає над її дітьми, зіщулившись біля борту.

- Ні! - Крикнула вона і вистрілила в лапу кілька разів. Але навіть кулі «Магнума» не могли розірвати міцну, немов прогумовану плоть келпі. Однак демон звернув увагу на бліду жінку, яка стріляла в його лапу, і видав обурений крик. Анна швидко перезарядити зброю і продовжувала тримати келпі на прицілі.

Вона не помітила, як над її головою різко спікірувала одна з блакитних фігур. Ангел прямував прямо до того келпі, якого тримала на прицілі Анна. Демон же знову загрозливо підняв лапу, прагнучи розчавити і Анну, і дітей, але далекий тріск пострілів змусив його завмерти на місці. Пролунав обурений рев - келпі опустив лапу і повільно попрямував геть, на голос родича, ангел, знову поміняв напрямок, пішов за ним. Анна опустила зброю і кинулася до дітей, які повисли на ній мертвим вантажем.

- Все, дорогі, все ... Я тут, - хрипко прошепотіла вона, дозволяючи Солу і Селені ридати в голос. Потрібно відвести їх з палуби, подумалось їй. Потрібно їх заховати, поки ...

Тут лайнер різко нахилився. Не втримавши рівноваги, Анна і діти покотилися по палубі прямо до борту. Але перш ніж вони впали в море, їх підхопили міцні чоловічі руки. Анна відчула знайомий, пробирає до кісток холод.

- Тримайся міцніше! - Велів їй Ейб.

Не усвідомлюючи, що робить, Анна мертвою хваткою вчепилася в свого колишнього чоловіка, Сол і Селена ще міцніше обняли її. Ангел, стиснувши зуби, зробив потужний стрибок вперед, і вони вчотирьох виявилися на щоглі.

 * * *

- Недобре ... - пробурмотів Данте.

Тут один з ангелів різко змінив напрямок, прямуючи прямо на обстріляного келпі. В руках у нього засяяло щось схоже на алебарду. Демон завив, але ангел, не змінюючи курсу, приземлився на його голові і встромив зброю прямо в око келпі.

Від лютого крику демона, здавалося, весь лайнер ось-ось затріщить по швах. Решта келпі, підхопивши крик родича, кинулися йому на виручку, залишивши в спокої «Ноах». Лайнер танцював на піднятих демонами хвилях так, що раз у раз міг перевернутися.

- НЕ ДОБРЕ! - Крикнув Данте, однією рукою тримаючись за поручень, інший міцно обхопивши Кет. Дівчина притулилася до нього з такою силою, що Данте навіть кривився від її пальців, голками впишемо в його спину. Нагорі Бруно теж ледве втримався на ногах, але Фінеас поруч з ним стояв як кам'яний, продовжуючи маніпулювати своїм оком.

Підтримує рівновагу корабля, здогадався Бруно. А якщо цього дурня змиє хвиля?

- Гей! - Крикнув він демона. - Спираючись, поки тебе не знесло за борт, Гудіні!

Сліпий його ніби не чув, і Бруно, чортихаючись, кинувся назад в коридор. Але тут звідкись зверху його Обкатился такої потужної струменем води, що чоловік не втримав рівноваги. Його віднесло до бортика, де, перевернувшись, він важко гепнувся прямо поруч з Данте і Кет.

- А ти що тут робиш? - Ахнула дівчина.

- Рибу ловлю, - Бруно, пофиркуючи, швидко схопився і обернувся до зграї келпі, які намагалися зловити ангела, осліпив їх побратима. Ангел в повній самоті метався між тваринами, в той час як інші пікірували прямо на корабель.

- Чому вони не напали на демонів все разом? - Здивувалася Кет. - Я думала, що вони за ними і прийшли.

- Напевно, стадний інстинкт у деяких з ангелів не в честі, - Данте перевірив пістолети. Його дівчинки блищали від потрапила на них води, але це ніяк не позначилося на їх скорострільності.

- Справа дрянь, - заявив хлопець. - Якщо вони продовжать накидатися на людей, поки ті здоровані десь поруч, кораблю кінець.

- Ну, це і так зрозуміло, - знизав плечима Бруно. - Твої ідеї?

- Зібрати б їх в одному місці, і бажано подалі ... - пробурмотів Данте, оглядаючи кояться навколо вакханалію. Стукала об борт лайнера рятувальна шлюпка привернула його увагу на пару миттєвостей.

- Ти з глузду з'їхав?! - Кет простежила за його поглядом, і здогад льодовим жахом полоснула по її серцю. - Це ж вірна смерть!

- Краще, ніж просто стояти тут і нічого не робити! - Відгукнувся Данте і побіг до шлюпки. Лайнер вже розгойдувало не так сильно, і він зміг швидко перерубати один з тросів, що підтримують човен.

- Мабуть, я піду з тобою, - Бруно підійшов до нього і почав залазити в шлюпку, але хлопець зупинив його:

- Краще доглянь за тим, щоб ці створіння не тинявся на кораблі. Вони потрібні мені там, - він кивнув у бік келпі, один з яких підняв довгу перетинчасту лапу прямо над ангелом і з гучним сплеском занурив противника в воду.

Бруно знизав плечима і відступив. Кет все ще стояла поруч з Данте, насупившись:

- Ти справді з глузду з'їхав.

- Зі мною все буде нормально, - безтурботно відповів хлопець, сідаючи в шлюпку. - Але мені потрібна твоя допомога. У тебе ще залишився той сигнальний пістолет з твоїм зіллям?

- А ... ось, - дівчина витягла з кишені пальто невеликий пістолет. - Але навіщо він тобі? Це зілля тільки засліплює демонів, і все.

- Я не збираюся їм очі псувати. Слухай, як тільки я зберу там всю цю ораву, то дам з пістолета сигнал. Тобі треба буде в цей же момент вистрілити в його напрямку з ракетниці наших біженців.

- Одна ракета нічого не вирішить, ти ж знаєш!

- Але ж ти можеш над нею як-небудь поворожити, вірно? - Данте підбадьорливо поплескав Кет по плечу: - Придумай що-небудь, але не тягни. Я в тебе вірю.

- Добре. Будь обережний.

Замість відповіді, Данте вихопив у дівчини сигнальний пістолет і рубонув мечем по другому тросу. Шлюпка з свистом полетіла в воду, і він насилу втримався, щоб не випасти з неї. Кет, недовго сумніваючись, кинулася геть, в сторону гаражного відсіку.

Несподівано прямо перед нею виросла фігура ангела. Істота підняло руку в напрямку Кет - і її віднесло до стіни. Ледве втримавшись на ногах, дівчина спробувала було побігти в інший бік, але чорні, як смола, очі ангела прикували її погляд. Холод скував ноги, серце завмерло. Позаду Кет пролунав постріл - ангел лантухом гепнув на землю. Бруно не став чекати, поки Кет прийде в себе, і підхопив тіло ангела, щоб викинути його за борт.

- Дорога вільна, міс! - сказав він. - Прошу!

Труснувши головою, Кет кинулася вперед. Бруно пішов за нею, але тут його увагу привернули крики звідкись зверху. Голос належав Ганні.

- Акуратніше там! - Напучував він Кет і кинувся до найближчої сходах. Уже піднімаючись, він побачив Ганну біля основи щогли. Поруч з нею і дітьми стояла одна з блідо-блакитних фігур.

Піднявши брову, Бруно продовжив підйом.

 * * *

Спочатку думай, потім вже дій. Данте вже не в перший раз переконувався в тому, що такий підхід до життя куди більш розумний, але шкодувати і кусати лікті, як завжди, було пізно. Та й ніколи - шлюпку штормило, і вона погрожувала перевернутися в будь-який момент, так і не досягнувши віддалилися від «Ноаха» келпі.

Ангели, відчувши загибель свого побратима, мовчазною зграєю накинулися на морських демонів, змушуючи тих відмахуватися величезними лапами, піднімаючи і без того високі хвилі. Шлюпка йшла практично сама по собі, але небезпека затонути ставала все більше.

Один з келпі підняв лапу прямо над головою Данте, і той зрозумів, що пора діяти. Рефлекси хлопця працювали швидше, ніж його думки - вихопивши з-за спини меч, Данте швидко змахнув їм над головою. В одну мить лезо Ребелліона перетворилося в ланцюг з крюком, який просвистів до кінцівки тварини і намертво вчепився в перетинчасту плоть. Перш ніж келпі встиг відчути неприємний укол і обрушити лапу на крихітну шлюпку, Данте встиг підтягнутися і приземлитися прямо на верхівку демона.

Мало не послизнувшись на похилій голові келпі, хлопець озирнувся. «Ноах» був далеко від демонів, але все ще був оточений кількома ангелами. Одна з фігур маячила на щоглі, інші кружляли навколо лайнера, не звертаючи уваги на згрупувалися келпі.

Хреново справу. План котиться під три чорти.

- Ей, літуни! - Заволав Данте, схопившись за величезне вухо келпі, щоб не впасти. - Я тут!

Щоб привернути увагу ангелів, він вихопив пістолет і кілька разів вистрілив в повітря. Над головою пролунав здавлений зітхання, і прямо перед хлопцем в море лантухом звалився підстрелений ангел.

- Упс ...

Як тільки тіло зі сплеском впало в воду, зграя янголів, що оточувала «Ноах» на мить завмерла і, грізно скрикнувши, полетіла в бік Данте. Він зацікавлено посміхнувся і зручніше перехопив меч:

- Ось тепер все тут ...

Наносячи удар по першому наблизився до ангела, він не помітив, що одна з фігур все ж залишилася у щогли «Ноаха».

 * * *

- Мама! - Сол інстинктивно притиснувся до грудей Анни, стискаючи руку сестри. Селена ж дивилася на все око на Ейба, який сів перед нею навпочіпки. Очі його були чорними - навпаки, вони почали світитися м'яким світлом, гіпнотизуючи дівчинку.

- Селена ... - пробурмотів Ейб. - Ти впізнаєш мене?

- Батько? - Невпевнено почала дівчинка, але тут над її вухом клацнув курок. Прийшовши до тями від несподіваного стрибка, Анна направила «Магнум» прямо в лоб ангела.

- Залиш її в спокої, - процідила вона, примружившись. Сол з жахом подивився на Ганну, не вірячи в те, що чує. Вони з сестрою, хоч і не спілкувалися з мамою, коли потрапили в пастві, але знали, як вона сумує за татові. Хелен не дозволяла їм підходити до неї близько, та й сама мама постійно цуралася їх. Незважаючи на це, Сол і Селена відчували, як мамі погано, і як вона хоче повернути сім'ю.

Але чому ж зараз, коли тато повернувся і врятував їх, мама хоче його вбити? Тільки тому, що він став літаючою людиною? Хелен і дядько Еммеріх не раз говорили, що літаючі люди - вороги для пастви, але Сол не міг в це повірити. Він відчував, що в цих людях таїться щось дивне, але не вороже. І зараз він відчував те ж саме, дивлячись в очі батька. Щось, підбиває його підійти ближче і взяти тата за руку.

- Сол? .. - Суворо запитала Ганна, відчувши, що хлопчик починає вириватися з її обіймів. Селена, не кліпаючи, дивилася на Ейба, погляд якого був направлений на пістолет Анни.

- Не роби цього, - сказав він. - Я не хочу знову втрачати вас.

Рука Анни здригнулася - ці слова Ейба звучали щиро. Але як йому довіряти, коли він став ... таким?

- Анна, ми ще можемо все повернути. Ми можемо возз'єднатися. Тільки візьми дітей і йди з нами.

- Куди? На якого біса? Пробудити якогось там бога? - Вона міцніше стиснула рукоять пістолета, не зводячи очей з ангела. - Тебе тільки він хвилює?

- Ні. Мені потрібні ви.

- Пап? - Тихо пробурмотіла Селена. Її брат обережно потягнувся до Ейбу, але його зупинив голос Анни:

- Для чого? Сім'ю повернути? Прости, але нічого не вийде. Ти хоч розумієш, що ти таке тепер?

- Так. Але і ти тепер не та, ким себе вважаєш.

- Що? .. - Анна здригнулася, відчувши вже знайомий холодок. Він проникав у її тіло, віддаючись заціпенінням в руках і ногах. Руки безвольно опустилися, і «Магнум» полетів вниз, на палубу. Ейб ледь помітно посміхнувся:

- Схоже, ти зрозуміла, в чому справа, дорога.

- Мамо! - Селена і Сол підхопили обм'якле тіло Анни. - Мама, прокинься!

- Що за чорт? .. - Прошипіла вона крізь зуби. В очах рябіло, холод скував тіло, як в тому триклятому сні. І, практично повністю копіюючи події сну, підійшов Ейб:

- Ті таблетки, Анна. Вони повинні були заглушити цікавість людей, змусити їх забути про те, наскільки жахливий їх світ. Але ефект виявився зовсім іншим - люди, які приймали ці іспити, ставали слугами божими, брали дещицю ангельської сили.

Анна підняла голову, зустрівшись поглядом з чоловіком. Її очі розширилися від шоку.

- Ти розтягувала цей процес, боячись побачити правду. І що в результаті? Як не крути, але ти стала однією з нас, Анна. Ми з тобою, як і раніше дві частини цілого. Одного поля ягоди. І після цього ти все ще не віриш мені?

Жінка мовчала, не кліпаючи. Діти, торсати її, завмерли, коли Ейб зробив крок вперед і простягнув руку:

- Ходімо з нами.

Анна дивилася на його долоню, оповиту сріблястою серпанком, а в голові у неї механічно миготіли односкладові думки. Вона - така ж, як ці тварюки, на зразок чоловіка. Вона - не людина. І все через цих срана таблеток.

Рука повільно піднялася з землі і почав наближатися до долоні ангела. Діти затихли, з надією дивлячись на Анну. Ейб трохи посміхнувся, але незрозуміло було, що прозирає в його напівусмішці - торжество або надія.

Раптовий крик з боку віддалилися келпі змусив Анну здригнутися. Холод як рукою зняло, а очі Ейба миттєво потемніли, коли він обернувся на звук. Кричали його побратими, безжально вбиває Нефилимов.

Видавши бойової крик, ангел різко злетів у повітря і кинувся геть. Якраз в цей момент на щоглу виліз Бруно, який тримав в руці «Магнум».

- Все цілі? - Прокричав він, перекрикуючи крики келпі. Діти кивнули, а Анна, трясучи головою, дивилася вслід Ейбу. Щоки в неї були бліді.

- Мама? .. - Обернулася до неї Селена. І тут жінка, не кажучи ні слова, відштовхнула дітей і відвернулася. Її почало нудити.

Діти кинулися до Бруно. Той кивнув їм на сходи і, простеживши за спускаються Солом і Селеною, підійшов до кашляє Ганні:

- Треба йти.

- Ох ... Так, звичайно, - глухо пробурмотіла вона, витираючи рот рукавом пальто. Що за запах, раптово подумалося Ганні. Начебто десь поруч смердить гнійна рана.

Вона оцінююче підняла погляд на Бруно. Ні, запах йшов не від нього. Може, ті тварюки з моря? Або Ейб так пахнув?

- Ганна?..

- Іду, - відгукнулася вона, йдучи до сходів. Запах переслідував її, і жінка зрозуміла, що він виходить від неї самої. Вона ніби почала гнити заживо.

«Я перетворююся на чудовисько».

 * * *

До гаражного відсіку залишалося зовсім небагато.

Кет, раз у раз поскальзиваясь на мокрих дошках палуби, важко дихала, спираючись на поручень коридору, що веде до її мети. Останній ривок - і вона зможе дістатися до зброї, щоб розігнати келпі.

На секунду обернувшись до ревучим далеко демонам, Кет почала думати, що ідея Данте віддає повним божевіллям. Але вона розуміла, що келпі можуть з легкістю здолати ангелів, і тоді знову переключать свою увагу на людей.

Баритися не варто. Дочекавшись, коли лайнер перестане сильно розгойдувати, Кет відштовхнулася від статі сильніше і бігом кинулася по коридору, що розділяла її і двері в гаражний відсік.

Вой за спиною виявився настільки несподіваним, що дівчина, послизнувшись, ледь не впала. Загальмувавши в парі футів від дверей, вона розгорнулася - і всередині все похололо.

Один з келпі, з пораненим оком, задер голову і широко роззявив пащу. По щоці Кет ковзнув легкий вітерець, і вона зрозуміла, що робить демон. Немов кит, він втягував в себе повітря, поглинаючи скупчилися навколо ангелів і невелику фігуру з поблискуючим в руці мечем.

- НІ! ..

Але вона нічого не могла вдіяти - як би Данте ні намагався втриматися на морді келпі, його все ж перекинуло в темну глотку тварі.

Жах, відчай і ненависть вирували в грудях Кет. Одним стрибком діставшись до дверей у вантажний відсік, вона відкрила її і увірвалася в просторий зал, де розташовувалися трейлери та автобуси пастви. Вантажівка зі зброєю стояв в самому кутку, і дівчина поспішила до нього.

Поки Кет шукала підходяще далекобійні зброю, над її головою пролунав дивний звук. Намагаючись не звертати на нього уваги, дівчина насилу витягла з вантажівки ракетницю. Якраз те, що потрібно ... але заряд був всього один.

Чертихнувшісь, Кет витягла ракету з ящика, що стояв у вантажівці, і дістала балончик. Її пальці тремтіли, пам'ять раз у раз підсувала картинку келпі, що поглинає Данте і ангелів на додачу. Кет похитала головою, намагаючись не думати про долю одного, і почала наносити на ракету зілля, здатне викинути демонів в далекі глибини Лімбо, який не зумів опинитися в цьому світі.

Вона діяла швидко і навіть не помічала, як по щоках течуть сльози. Також Кет не почув, як десь нагорі з палуби піднявся вертоліт.

 * * *

- Ух, чорт! - В самий останній момент Данте вдалося зачепитися мечем за плоску ясна келпі, щоб не звалитися прямо в глотку. Бути перетравленим в шлунку якийсь морський тварі йому зовсім не хотілося.

У роті демона було мокро, темно, і до того ж смерділо гнилизною. Хлопець відчув, як до горла підкочується гіркий кому, але судорожно зітхнув і почав думати. Перш за все, треба вибратися з цієї блядское демонічної пасти. Ідея непогана, тільки ось як це зробити?

Несподівано зовні пролунав гучний і протяжний звук. Крізь міцно стиснуті зуби келпі почали текти цівки.

- Бля! .. - Данте зрозумів, що демон, який спробував їм перекусити, вирішив піти під воду. Ситуація ставала все гірше і гірше, але тут хлопець почув далекий знайомий рев інших келпі. Мабуть, їх переситився метушня з ангелами, і вони вирішили залягти на дно всім скопом.

А може й ні. У будь-якому випадку, ангелам не пощастило - на відміну від Данте, вони не зуміли врятуватися від потужного потоку повітря, яка втягнула їх прямо в шлунок демона. Парочці, правда, вдалося втекти, але Данте сумнівався, що ці два ангела настільки тупі, що продовжать сутичку. Залишалося тільки гарненько налякати келпі, щоб у них і думки не було напасти на людей ... а заодно і самому вибратися.

Питання в тому - як це зробити? Відповідь напрошувалася сама собою - і був він не найприємнішим.

До біса.

Витягнувши Ребелліон з ясен демона, Данте гарненько прицілився і знову відправив меч в зуби келпі. З глотки вирвався обурений крик, і хлопець посміхнувся:

- Що не подобається? Нехуй брати в рот все підряд!

Він навалився на руків'я меча, намагаючись відкрити з його допомогою рот келпі. Вільною рукою Данте поліз за сигнальним пістолетом, щоб мати можливість вистрілити в будь-який момент.

Паща келпі була важкою, та й сам чорт не особливо горів бажанням відкрити рот - меч ходив ходором, але не міг розтиснути щелепи демона хоча б для того, щоб Данте зміг дати сигнал. Вода, однак, продовжувала прибувати, і вже була хлопцю по коліно.

- Ну, давай же, роззявляй пащу, тварюка! - Крикнув він, сильніше навалюючись на меч-важіль. Толку мало - надто вже сильний був келпі. Запах гнилі, здавалося, став ще сильніше.

На секунду Данте здалося, що зуб, на який налягає лезо меча, трохи похитнувся. Запах став виразніше, а з ясен підозрілого зуба потекла темна цівка. Здогад буквально засліпила розум, і Данте піддав по кровоточить зубу ногою. На підтвердження його ідеї, з глотки келпі пролунав черговий обурений крик, повний болю.

- Та ти давненько лікар не був ... - пробурмотів нефілім і посміхнувся: - Нічого, я тобі допоможу ...

Різко витягнувши Ребелліон з зубів демона, він тут же встромив його в кровоточить ясна і провернув. Вереск, що вціліла келпі, так оглушив Данте, що той навіть впав на коліна. В голові запаморочилось, вуха, здавалося, заклало ватою. Зате свого хлопець домігся - келпі роззявив пащу, і повітря з легенів демона потужним потоком рвонув назовні, у вигляді клокочущих величезних бульбашок. Данте не зміг втриматися на місці - його винесло з пащі демона як пробку з пляшки.

Мало того, що груди здавило від нестачі кисню, так і перед очима у нього все перевернулося. Десь поруч шаленів від болю келпі, і до нього наближалися інші тварі - як Данте і розраховував. А ось він сам виявився не в найкращому становищі.

Рука як і раніше стискала руків'я сигнального пістолета. Десь над головою мерехтів світло. Значить, стріляти треба туди.

Але Данте так цього і не зробив. Інстинкти, інтуїція, або хрін знає що ще, змусили його гребти з божевільною швидкістю, рятуючись від збожеволілих демонів. Та й подихати було б непогано - груди мало не розривало. Повітря було навіть необхідніше, ніж порятунок від розлютило тварюк.

Він виявився на поверхні швидше, ніж очікувалося. «Ноах» був досить далеко, і Данте, глибоко вдихаючи бажаний повітря, зрозумів, що його план вдався. Залишилося тільки одне ...

Він підняв руку з сигнальним пістолетом і дав залп, сподіваючись, що Кет вже все підготувала. І тут за його спиною почувся шум - поранений келпі знову повстав з-під морської гладі, бажаючи розквитатися за пошкоджений зуб.

- Гадаю ... уф ... що ти явно не «спасибі» сказати прийшов? - Обернувшись до демона, запитав Данте. Тут до його вух долинув знайомий тремтливий звук. Гвинтокрил.

Чорний вертоліт Нью-Ватикану повільно ширяв прямо над головою келпі, намагаючись триматися на такій висоті, щоб демон його не дістати. Гучні звуки обріза привернули увагу келпі, і той задер голову.

- Вставай сюди, пацан! - Крикнув Бруно, продовжуючи вести вогонь по келпі. Мигцем зазначивши, що у чоловіка надто швидкий вогонь для обріза, Данте змахнув над головою мечем. Крюк змією причепився до шасі вертольота, і хлопець вилетів з води, ніби пробка з пляшки. Швидко видершись в салон вертольота, він крикнув:

- Валимо звідси!

- Тримайся тоді! - Бруно прибрав обріз і взявся за штурвал. Вертоліт різко пішов вправо, в самий останній момент минаючи удар лапи келпі. Данте вхопився за поручень, щоб не вилетіти назад в воду.

- Ти вмієш цієї хренью управляти? - Запитав він.

- Ні-і, - знизав плечима Бруно. - Але я швидко вчуся!

Він розгорнув вертоліт, направляючи його назад до лайнера. Тут Данте побачив що наближається спалах з боку «Ноаха»:

- О чорт!

Келпі під ними заперечливо відчинив пащу, обурюючись того, як швидко пішла його видобуток. Вода під вертольотом спінилася - інші тварі також вилазили на поверхню. У той самий момент, коли з води висунувся останній келпі зі зграї, ракета влучила в ціль, потрапивши пораненому демона прямо в пащу.

Ударна хвиля від вибуху була настільки сильна, що вертоліт просто відкинуло в сторону лайнера. Бруно загарчав, намагаючись приборкати неслухняну машину, а Данте, ледве втримавшись на ногах, зрозумів, що задум вдався. Майже ...

Вибух, що поглинув келпі, створив щось на зразок виру, який стрімко затягував все найближче оточення в криваво-червону безодню. Данте чортихнувся - Кет зі своїми закляттями цього разу явно перестаралася.

- Лети давай, чортова колимага! - Бруно ніяк не міг впоратися з вертольотом, який вже обурено вив сиреною. Чоловік ні чорта не розумів в значенні миготливих перед ним червоних лампочок, але інтуїція підказувала йому, що справа погана.

Несподівано міцна рука обхопила його за талію. Бруно навіть обуритися не встиг - в наступну секунду його винесло назовні, в потужний потік вітру. Відкривши очі, Бруно побачив що наближається палубу «Ноаха», і тут же покотився по ній шкереберть, разом з підхопили його Данте. Обидва докотилися до бортика палуби і зупинилися там, відкашлюючись.

- Та ти супергерой, приятель, - пробурмотів Бруно, коли зміг говорити.

- Ти теж, - хрипко озвався Данте, відчуваючи, як тіло зводить від холоду. Тільки зараз він усвідомив, що якихось пару хвилин назад викупався в крижаній воді. Дихання стало переривчастим, в голові шуміло.

- Ей, хлопець ... - звернувся до нього Бруно, але тут помітив, наскільки блідий Данте. Чоловік знайшов у собі сили піднятися якраз в той момент, коли на палубу вискочило кілька матросів на чолі з капітаном Рідом.

- У медпункт обох! - Гаркнув капітан. Бруно лише відмахнувся і допоміг одному з матросів підняти Данте. Хлопця перенесли в коридор, де група зіткнулася з Кет, яка почула шум наближається вертольота і поспішила на звук. Побачивши бліде обличчя Данте, дівчина зблідла і кинулася за ним, але Рід відсторонив її:

- Ми займаємося їм, міс.

- Але він же ... - почала Кет і здригнулася від дотику крижаний долоні до своїх пальцях. Опустивши погляд, вона побачила слабку посмішку Данте:

- Не переживай так, все нормально. Тільки з зарядом ти ... переборщила.

Посміхався він через силу - і без того самопочуття було не таким вже прекрасним, так ще й налякане обличчя Кет його турбувало.

Матрос і Бруно віднесли хлопця в медпункт, де Сем, до цього моменту порався з обурено вопівшей Хоуп, швидко кинувся до Данте, на ходу крикнув:

- Принесіть теплий одяг, швидше!

Кет, яку так і не допустили до медпункту, стояла біля дверей, кусаючи губи. Вибравши момент, коли один з матросів відкриє двері, щоб вибігти на склад за одягом, вона прослизнула всередину. Перш ніж будь-хто звернув на дівчину увагу, вона підбігла до Данте і взяла його за руку. Долоню хлопця була крижаною, і Кет піднесла її до губ, щоб зігріти пальці своїм диханням.

- Е ні, міс! - Обернувся до неї Сем, і Кет здригнулася. - Так ви його не зігрієте! Треба спочатку гріти тулуб, а потім вже руки і ноги!

- П-вибачте ...

- Міс, якщо ви так хочете його зігріти, то простіше вам лягти поруч з ним і обійняти міцніше! - Пояснив Сем і, побачивши розгублений погляд Кет, посміхнувся: - Я серйозно. Йому зараз тепло потрібно. Багато тепла.

Данте, який вже провалювався в сон, щось пробурмотів. Кет, яка почула його, нахилилась над хлопцем:

- Що?

- Келпі ці ... - пробурмотів він. - Розлютилися напевно. Не знаю, чим ти там в них бабахнула ... треба відвести людей.

- Відпочивайте, містер, - велів Сем і почав знімати з Данте черевики. - Зараз вам стане легше.

- Міс, що ви тут робите? - Пролунав за спиною Кет голос капітана. - Я ж сказав - ми самі про нього подбаємо!

- Так ... - пробурмотіла дівчина, відходячи геть. Слова Данте не виходили у неї з голови. Келпі ... да, вони можуть бути запеклими, якщо їх серйозно поранити, але де гарантія того, що вони виберуться з порталу, який вона створила за допомогою того ракетного залпу?

«Де гарантія того, що вони взагалі в нього потрапили?» - Подумала вона. - «Крім того, в океані ще повнісінько таких тварюк ... і ми можемо наштовхнутися на них в будь-яку секунду».

- Капітан!

- Ну що ще, міс ?! - Роздратовано обернувся до неї Рід. Глибоко вдихнувши, Кет сказала:

- Дозвольте мені ... - вона помовчала, підбираючи відповідні слова. - Дозвольте мені коригувати ваш курс.

- Це ще навіщо? І потім, шановна ... - Рід буквально виштовхав її з медпункту: - Ви розбираєтеся в морській навігації? А в картах? Я в цьому дуже сумніваюся.

- Чи не в цьому справа, сер! Я маю на увазі - коригувати напрямок, щоб більше не потрапити в подібного роду ситуацію.

- Тобто ... - Рід підняв брову. Його дратував той факт, що якась дівчина намагається нав'язати йому свою допомогу. Ще більше дратувало те, що в усьому образі цієї дівчини було щось дивне. І справа була не в татуюваннях, що покривали її руки - у кожного в цьому плані свої примхи. Рід відчував, що в цій дівчині таїться якась сила, малодоступна його розуміння. Саме поганим було те, що і в інших пасажирів він відчував те ж саме - у кого-то сильніше, у кого-то слабше. Але ця дівчина буквально палала незнайомій йому силою, що кілька лякало капітана.

- Дозвольте їй допомогти вам, капітане, - пролунав за спиною Кет знайомий голос. Вона обернулася - щільно закутаний в пальто Фінеас стояв, спираючись на палицю і уважно дивлячись в очі Риду. Той здригнувся:

- Ви ...

- Повірте мені, від цієї дівчини буде більше користі, ніж шкоди, - сказав сліпий. - Я і сам можу вам допомогти уникнути подальших зустрічей з демонами.

Рід коливався. Він не довіряв цьому сліпому - більш того, він побоювався його навіть більше, ніж цієї дивної дівчини. Але блідий молодик за спиною, мало не віддав життя за пасажирів «Ноаха», і втомлений бородатий чоловік з обрізом, що проходив зараз швидкий огляд у Сема, змусили щось перевернутися в душі капітана. Якщо на них нападуть знову, ці двоє навряд чи будуть в змозі що-небудь зробити, а самі люди можуть не вистояти проти невідомих тварюк, які повстали з океану.

Рід досі не розумів, звідки взагалі повилазили всі ці демони та інша шваль. Останні пару месяец йому крупно повезло - ні в одному з рейдів по перевезенню людей в Нью-Ватикан він не натрапив на подібне. Чому ж вони з'явилися зараз?

Здогад пронизав його - причиною сьогоднішнього нападу напевно міг бути цей передчасно посивілий хлопчина. Але Рід швидше був готовий сам вийти зі зброєю на демонів, ніж залишити хлопчину напризволяще. Тому він лише кивнув:

- Що ви можете зробити?..

Замість відповіді Фінеас розвернувся і пішов в сторону кабіни. Кет і Рід пішли за ним. Проводжаючи їх спини поглядом, Данте остаточно заснув.

 Глава 30. Землі обітованій |  Глава 32. БУТИ ЛЮДИНОЮ


 Глава 24. ДОВГИЙ ШЛЯХ ДОДОМУ |  Глава 25. ПЕРЕРОДЖЕННЯ |  Глава 26. ЦЕЙ НОВИЙ СВІТ |  Глава 27. ведучий і ведений |  Глава 28. тендітне створіння |  Глава 29. КІНЕЦЬ ШЛЯХИ |  Глава 33. ПРИБУТТЯ В НЬЮ-ВАТИКАН |  Глава 34. СВЯТИЙ ГОРОД |  Глава 35. РІЗДВЯНА МЕССА |  Глава 36. КРАЩИЙ ПОДАРУНОК - ПРОБАЧЕННЯ |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати