На головну

ТЕКСТ № 9

1.  A) Підбери до текстів заголовки. Один заголовок зайвий.
  2.  B. Прочитайте текст
  3.  CBC (Cipher Block Chaining) Режим зчеплення блоків шифротекста
  4.  E.x. 3.1.1. Прочитайте текст.
  5.  E.x. 3.1.5. Прочитайте текст.
  6.  E.x. 3.2.1. Прочитайте текст.
  7.  E.x. 3.2.22. Прочитайте текст.

(1) В кінці життя Гете сказав: (2) «Добрі люди не знають, як багато часу і праці необхідно, щоб навчитися читати. (3) Я витратив на це вісімдесят років і все ще не можу сказати, що досяг мети ». (4) Дійсно, читати - це осмислювати життя, себе самого в цьому житті. (5) Книги пишуть в розрахунку на тих людей, які здатні співпереживати і тим спільником у творчості. (6) А тут багато чого потрібно, в тому числі і мудрість, і досвід життя ... (7) Тоді словом чи фразою чи торкнувся чогось в душі і - «Минуле проходить переді мною ...». (8) «Не можна уявити собі, як це важко, хоча і здається, що бути простим дуже просто, - говорив Пушкін. - (9) Все ті, які володіють цим даром, поети з майбуттям, особливо якщо ці властивості проявляються в ранній молодості, тому що взагалі молоді поети рідко бувають прості ».

(10) Вперше серйозно почав я читати, коли до дня народження подарували мені книгу Льва Толстого «Хаджи-Мурат», блакитну, з срібним тисненням. (11) Ця книга виявилася для мене особливою на все подальше моє життя. (12) Мені здається, я не тільки її вид пам'ятаю, але пам'ятаю запах, хоча це просто запах клею, перкалю ...

(13) Я завжди заздрив моїм одноліткам, у кого були, збереглися батьківські бібліотеки. (14) Мені ж багато доводилося відкривати пізно. (15) Буніна, Хемінгуея, Ремарка прочитав тільки в кінці сорокових - середині п'ятдесятих років. (16) А потім були роки, коли я намагався осягнути неосяжне, перечитав масу книг. (17) В різні роки різні книги і різні письменники стають цікавіше, потрібніший. (18) Але богом для мене був і залишився Лев Толстой ... (19) Всі великі книги створені стражданням і любов'ю до людей. (20) І якщо книга заподіє вам біль, це біль зціляє. (21) Ця біль викликаний співчуттям, співчуттям до іншого, а таке співчуття і повинна викликати література, щоб в людях не згасло людське. (22) Література до тих пір жива, поки вона розповідає про людину, про людяному і нелюдське в ньому, тобто про добро і зло, творить Добро.

(23) Я зараз говорю, по суті, про традиції російської літератури. (24) Толстой, наприклад, їде на голод, їде з дочкою, дочка ходить по хатах, де тиф. (25) Ну ладно сам, але пустити дочку ?! (26) По-іншому совість не дозволяла. (27) А Чехов хіба не відправився рятувати від холери, в моторошну епідемію, як ніби не існувало загрози самому заразитися. (28) Але для нього питання - лікувати або не лікувати, зрозуміло, не виникало. (29) Так завжди було. (30) І не тільки в Росії Толстого і Чехова. (31) Які традиції великої російської літератури в XX столітті продовжує Світлана Алексієвич? (32) Те, що вона зробила, її «Чорнобильська молитва», - це творчий і моральний подвиг. (33) Їздила кілька років в зону, знаючи, що неминуче схопить радіацію, що малі дози теж приховують небезпеку, але не зупинилася, написала книгу, яка буквально перевертає душу. (34) Ціна такого слова завжди велика. (35) А зараз велика особливо, тому що в суспільстві нашому втому і тьмяне байдужість. (36) І все наполегливіше пишуть про те, що література позбулася, нарешті, від невластивого їй - бути совістю, болем, філософією, історією людської душі, але ж до письменникам не тільки за порадою зверталися. (37) сповідувати.

(За Г. Бакланова)

ЗАВДАННЯ (А28-А30, В1-В8)

А28. Який вислів не відповідає змісту тексту?

1) Милосердя, співчуття до людей, жертовність завжди були в традиції у великих російських письменників.

2) Любов до читання часто починається з читання перших, подарованих до свята книг.

3) Читання книг - це перш за все осягнення самого себе, усвідомлення сенсу свого життя.

4) У літературі XX століття, на відміну від класичної, ні письменників, чия творчість викликало б найсильніший відгук в душах читачів.

А29. Який (-і) тип (-и) мови представлений (-и) в пропозиціях 19-22?

1) опис 2) міркування 3) розповідь і міркування 4) розповідь і опис

А30. Вкажіть номер пропозиції, в якому використаний фразеологізм.

1) 10 2) 16 3) 21 4) 4

В 1. Вкажіть спосіб утворення слова СПІВЧУТТЯ (пропозиція 21).

В 2. З пропозицій 10-12 випишіть присвійні займенники.

У 3. З пропозиції 13 випишіть словосполучення зі зв'язком примикання.

В 4. Серед пропозицій 10-16 знайдіть складне, до складу якого входить односкладні безособове речення. Напишіть номер цього складного пропозиції.

В 5. Серед пропозицій 9-18 знайдіть у ньому з відокремленими однорідними визначеннями. Напишіть номер цієї пропозиції.

О 6. Серед пропозицій 21-33 знайдіть складне речення, до складу якого входять однорідні придаткові. Напишіть номер цього складного пропозиції.

О 7. Серед пропозицій 10-16 знайдіть таке, яке з'єднується з попереднім за допомогою лексичного повтору і вказівного займенника. Напишіть номер цієї пропозиції.

В 8. «Автор статті, висловлюючи свою точку зору, використовує таке синтаксичне засіб виразності, як ______ (пропозиція 22). Бажаючи бути переконливим, Григорій Бакланов використовує такі прийоми, как _____ ( «В різні роки різні книги і разниепісателі» в реченні 17) і ________. (Пропозиції 2-3, 8-9). Такий стежок, як _______ (пропозиція 22), образно визначає моральний стрижень літературної творчості ».

Список термінів:

1) ряди однорідних членів

2) литота

3) лексичний повтор

4) епітети

5) цитування

6) диалектизм

7) розгорнута метафора

8) риторичне питання

9) окликупропозиції.

ТЕКСТ № 8 |  ТЕКСТ № 10

ТЕКСТ № 2 |  ТЕКСТ № 3 |  ТЕКСТ № 4 |  ТЕКСТ № 5 |  ТЕКСТ № 6 |  ТЕКСТ № 7 |  ТЕКСТ № 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати