Головна

ТЕКСТ № 7

1.  A) Підбери до текстів заголовки. Один заголовок зайвий.
  2.  B. Прочитайте текст
  3.  CBC (Cipher Block Chaining) Режим зчеплення блоків шифротекста
  4.  E.x. 3.1.1. Прочитайте текст.
  5.  E.x. 3.1.5. Прочитайте текст.
  6.  E.x. 3.2.1. Прочитайте текст.
  7.  E.x. 3.2.22. Прочитайте текст.

(1) Коли я увійшов у нову порожню квартиру, єдиний, хто зустрів мене, був старий засніжений тополя за вікном, він залишився від сільської садиби, яка була на цьому місці, і тепер, заглядаючи під другий поверх, ніби сказав мені: «здрастуй », - і від білих прекрасних гілок його в кімнату лилося світло, чистий, невинний, непідкупний.

(2) Потім прийшла весна, і одного ранку, після теплого нічного дощу, в вікно заглянуло щось зелене, димчасте, невизначений. (3) Щовесни повторюється одне і те ж, і кожен раз це як диво, диво оновлення, і до нього не можна звикнути. (4) Я довго стояв і дивився і не міг надивитися. (5) Тепер за вікном ніби оселився хтось живий, шумів і раптом замовкав, а під час вітру тихенько і лагідно постукував у вікно. (6) Він жив усіма своїми листами, тисячами тисяч листів, підставляючи їх сонцю, місяцю, вітру, дощу. (7) Він радів життю щосили, щохвилини, щосекунди свого буття. (8) А я, роздумуючи над своїм життям, хотів би навчитися у нього цієї постійної радості на волі під небом. (9) На його гілки прилітали птахи, вони свистіли, співали свої короткі міські пісеньки, може, тополя їм розповідав про мене, і вони заглядали в вікно і посміхалися.

(10) Яке це було довгий чудове літо в той перший рік життя в новій кімнаті, з живим тополею у самого вікна, які були нескінченні заходи, і світлі ночі, і легкі сни! (11) Лише іноді мені раптом снилося, що я чомусь втратив нову кімнату і знову живу в старій, темної і чадний, з голою електричною лампочкою на довгому шнурі. (12) Але я прокидався, і тополя дивився в кімнату з чистими, свіжими стінами, і досвітній зелений шум зливався з відчуттям щасливої ??пробудження. (13) Потім прийшла осінь, листя пожовкло, і в кімнаті стало тихо, сумно. (14) Почалися осінні зливи і бурі, ночами тополя скрипів, стогнав, бився гілками об стіну, немов просив захисту від негоди. (15) Поступово облітали листя з його гілок, спочатку з верхніх, потім з нижніх. (16) Листя котилися струмками, устеляючи балкон, і деякі прилипали до скла і з жахом дивилися в кімнату, чогось чекаючи.

(17) І ось вже на тополю не залишилося жодного листочка, він стояв голий, чорний, немов обгорілий, і на тлі синього неба видно було кожна чорна гілочка, кожна жилочка, було урочисто тихо і сумно в природі, негріющомуся сонце світило по літньому. (18) І, як завжди, згадувалося дитинство і думалось: хто ти? (19) У чому сенс життя? (20) Потім ще раз прийшла весна, і все було спочатку, і життя здавалося нескінченної.

(21) Але одного ранку я почув під вікном звук, ніби тополя мій верещав. (22) Я кинувся до вікна. (23) Внизу стояли скрепери і дорожні катки, які пробивали нову вулицю, і робочий електричної пилкою валив стояв посеред дороги тополя. (24) І ось зверху я побачив, як тремтіння пройшла по всьому його зеленому тілу, він захитався, мить подумав і звалився на нову вулицю, перекривши її у всю ширину шумливою зеленої обвальної листям. (25) І відкрилася мені краснокирпичное, нудна, гола стіна будинку по той бік вулиці, і з тих пір я бачу тільки її і шматочок неба. (26) Часто згадується мені мій тополя. (27) І все здається, що він не зник з землі, а десь росте в лісі, на галявині, шумить усіма листами.

(За Б. Ямпільському)

ЗАВДАННЯ (А28-А30, В1-В8)

А28. В якій частині тексту повинні знаходитися ці пропозиції тексту?

Він був зі мною всю зиму. Він один ніколи і нікуди не поспішав. Я завжди його бачив у вікні, і своєю холодною і незмінною сніжною білизною він заспокоював мене.

1)між 1 і 2

2)між 11 і 12

3)між 14 і 15

4)між 22 і 23

А29. Який (-і) тип (-и) мови представлений (-и) в пропозиціях 21-23?

1)опис

2)міркування

3)міркування і опис

4)розповідь

А30. Вкажіть пропозицію, в якому вживаються антоніми.

1) 12 2) 15 3) 16 4)27

В 1. Вкажіть спосіб утворення слова ОНОВЛЕННЯ (пропозиція 3).

В 2. З пропозицій 21-23 випишіть приводи.

У 3. Вкажіть спосіб підрядного зв'язку в словосполученні ІНОДІ СНИЛОСЯ (предложеніе11).

В 4. Серед пропозицій 6-14 знайдіть складні речення, до складу яких входить односкладні безособове. Напишіть номера цих складних речень.

В 5. Серед пропозицій 1-8 знайдіть пропозиції з відокремленим обставиною, вираженим дієприслівниковими оборотом. Напишіть номера всіх цих пропозицій.

О 6. Серед пропозицій 20-27 знайдіть складні речення, до складу яких входять підрядне (-і) із'яснітельное (-і). Напишіть номера всіх цих складних речень.

О 7. Серед пропозицій 14-17 знайдіть таке, яке з'єднується з попереднім за допомогою присвійного займенника і форм слова. Напишіть номер цієї пропозиції.

В 8. «Згадуючи про колись що ріс під вікном тополі, Б. Ямпільський використовує такі стежки, як ___ (А) (« жив тисячами тисяч листів »у реченні 6), ___ (Б) (« тополя їм розповідав про мене »в реченні 9 ). Такий прийом, як ___ (В) (в реченні 27), передає почуття автора. А такий троп, як ___ (Г) (наприклад,«прекрасних гілок »в реченні 1), підсилює образність тексту».

Список термінів:

1) ряди однорідних членів

2) уособлення

3) порівняльний оборот

4) гіпербола

5) парцелляция

6) протиставлення

7) диалектизм

8) риторичне питання

9) епітет

ТЕКСТ № 6 |  ТЕКСТ № 8

ТЕКСТ № 2 |  ТЕКСТ № 3 |  ТЕКСТ № 4 |  ТЕКСТ № 5 |  ТЕКСТ № 9 |  ТЕКСТ № 10 |  ТЕКСТ № 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати