Головна

ТЕКСТ № 3

1.  A) Підбери до текстів заголовки. Один заголовок зайвий.
  2.  B. Прочитайте текст
  3.  CBC (Cipher Block Chaining) Режим зчеплення блоків шифротекста
  4.  E.x. 3.1.1. Прочитайте текст.
  5.  E.x. 3.1.5. Прочитайте текст.
  6.  E.x. 3.2.1. Прочитайте текст.
  7.  E.x. 3.2.22. Прочитайте текст.

(1) Він ніс мене на собі вісім кілометрів. (2) Вісім тисяч метрів по раскалённойземле. (3) Я до сих пір пам'ятаю його гарячу спину, піт, який, ніби кислота, роз'їдав шкіру на руках. (4) І білу далечінь, немов накрохмалена лікарняна простирадло ... (5) Я все це пам'ятаю, пам'ятаю в деталях, в подробицях, в фарбах. (6) Але все одно нічого не можу зрозуміти. (7) І сьогодні, через багато років, коли я згадую той випадок, моя мудрість, втративши рівновагу, безпорадно грузне в густий трясовині ...:мені здається незбагненною і дивною все наше життя, особливо якщо намагаєшся її зрозуміти.

(8) Нам тоді було по тринадцять - мені і моєму доброму другові Сергійкові Леонтьєву! (9) Ми пішли рибалити за тридев'ять земель на старий, змілілий ставок. (10) Мені раптом закортіло освіжитися, і я поліз у воду, але не встиг зробити й кроку, як скрикнув від гострого болю в нозі. (11) До мене кинувся Сергійко, він виволік мене на берег. (12) Я з жахом побачив, що з п'яти стирчить осколок пляшкового горлечка, а на траву капає густа кров. (13) Вісім кілометрів Сергійко ніс мене на собі.

- (14) Серёнь, кинь мене! - Шепотів я сухими губами.

- (15) Ні! - Хрипів друг. (16) Це було як у кіно: один виносить з поля бою пораненого друга. (17) Свистять кулі, рвуться снаряди, а йому хоч би хни. (18) Він готовий пожертвувати своїм життям, віддати своє серце, свою душу, готовий віддати все на світі ... (19) У мене від слабості паморочилося в голові, і раптом, сам не знаю навіщо, я сказав Сергійкові: - (20) Серёнь, якщо я помру; передай від мене привіт Гальки Коршунової! (21) Скажи їй, що я її любив.

(22) Сергійко, збираючи з особи краплі поту, рвав свою футболку на клапті і від втоми, здається, вже не розумів, що я говорю. (23) Він дотягнув мене до лікарні, потім, важко дихаючи, сидів на кушетці і дивився, як лікар обробляє мою рану.

(24) А на наступний день, коли я, кульгаючи, вийшов у двір, все вже знали, що перед смертю я просив передати привіт Гальки Коршунової. (25) Я став посміховиськом всієї школи. (26) Моє поява тепер у всіх викликало конвульсії глумливого хихикання, і я, від природи життєрадісний хлопчик, став замкнутим і сором'язливим до хворобливості.

(27) 3ачем він розповів їм про мій привіт? (28) Може бути, він просто виклав всі подробиці того випадку, не припускаючи, що моє прохання всіх так розсмішить? (29) А може бути, йому хотілося, щоб його геройство виглядало більш значним на тлі мого худого акторства? (30) Не знаю!

(31) Він ніс мене вісім кілометрів по залитій сонячним спекою дорозі. (32) Але я до сих пір не знаю, врятував він мене чи зрадив.

(33) Шрам на нозі майже повністю зарубцювалися, а ось серце моє досі до кровоточить. (34) І коли мені кажуть: «Вам такий-то передав привіт», я ціпенію від жаху і по моїй спині пробігають мурашки. (За М. Худякова)

ЗАВДАННЯ (А28-А 30, В1-В 8)

А28. Яке слово має бути на місці пропуску в реченні 7?

1) кохання

2) здивування

3) байдужості

4) пізнання

А29. Яке з перерахованих тверджень є помилковим?

1) У пропозиціях 27-30 представлено міркування.

2) Пропозиції 3-5 містять описовий фрагмент.

3) Пропозиція 25 підтверджує судження, висловлене в реченні 18 тексту.

4) У пропозиціях 10-12 перераховані відбуваються один за одним події.

А30. Вкажіть пропозицію, в якому використовується фразеологізм.

1) 1 2) 9 3) 22 4) 23

В 1. Вкажіть спосіб утворення слова безпорадність з пропозиції 7.

В 2. З пропозиції 7 випишіть все приводи.

У 3. З пропозицій 15-17 випишіть підрядних словосполучень зі зв'язком ПОГОДЖЕННЯ.

В 4. Серед пропозицій 16-21 знайдіть складне, до складу якого входить односкладні безособове речення. Напишіть номер цього складного пропозиції.

В 5. Серед пропозицій 22-28 знайдіть у ньому з відокремленим додатком. Знайдіть номер цієї пропозиції.

О 6. Серед пропозицій 10-24 знайдіть складнопідрядне речення з однорідними підрядними. Напишіть номер цього складного пропозиції.

О 7. Серед пропозицій 22-25 знайдіть таке, яке з'єднується з попереднім за допомогою особистого займенника. Напишіть номер цієї пропозиції.

В 8. «Герой М. Худякова згадує випадок, який змусив його замислитися про багато. Такий прийом, як ___ ( «ніс мене на собі вісім кілометрів», «вісім кілометрів ... ніс мене» в пропозиціях 1, 13, 31; «пам'ятаю» в реченні 5) і таке синтаксичне засіб, як ___ (пропозиції 3 - 4) , в поєднанні з порівняльними оборотами задають тривожно-напружений тон всьому тексту. Суперечливість вчинку Сережки Леонтьєва підкреслюють ( «врятував» - «зрадив» в реченні 32), а ___ «серце кровоточить» (пропозиція 33) передає потрясіння героя ».

Список термінів:

1) контекстні антоніми

2) метафора

3) риторичне питання

4) парцелляция

5) еліпсис

6) градація

7) експресивно забарвлене слово

8) епітет

9) лексичний повтор

ТЕКСТ № 2 |  ТЕКСТ № 4

ТЕКСТ № 5 |  ТЕКСТ № 6 |  ТЕКСТ № 7 |  ТЕКСТ № 8 |  ТЕКСТ № 9 |  ТЕКСТ № 10 |  ТЕКСТ № 11 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати