Головна

До теми 4 - Організація педагогічної взаємодії в структурі педагогічного процесу

1.  I. Синтезуючи наведені визначення, встановіть сутність навчального процесу.
  2.  II Розрахунок економічного розділу ДП по тематиці «Організація
  3.  II. Виберіть правильну відповідь. У чому полягає цілісність педагогічного процесу?
  4.  II. Місце дисципліни в структурі ООП бакалаврату
  5.  III.1.4 Кредити та інші розміщені кошти, надані підприємствам і організаціям
  6.  IV. Складемо разом підсумкову табличку етапів педагогічного процесу. Заповніть пропущені рядки. Якщо у вас виникнуть проблеми, зверніться за допомогою до блоку корекції
  7.  L.1 ОРГАНІЗАЦІЯ ЯК ОБ'ЄКТ АУДИТУ

При аналізі джерел та підведенні разом в по темі складіть таблицю, яка відображатиме сутність і особливості різних типів педагогічної взаємодії:

Тип взаємодії  сутність  Ставлення до інтересів один одного  Наявність усвідомленої спільної мети  суб'єктності позиції
 співробітництво        
 діалог        
 опіка        
 придушення        
 Угода        
 конфронтація        
 індиферентність (повна або часткова)        

До теми 5 - «Здоров'я зберігаючі технології педагогічного процесу»

1. Зустрітися з матеріалами, що відображають зміст стандартів другого покоління для початкової школи (http://edu.resobr.ru/archive/year/articles/1908//) і обговоріть їх в групу в аспекті теми заняття (див. Витяги):

Методологія і методика оцінки здоров'язберігаючих діяльності освітньої установи

Модернізація змісту загальної середньої освіти супроводжується впровадженням різних освітніх програм і технологій виховання і навчання. На жаль, в даний час не проводиться оцінка безпеки освітнього середовища, в тому числі умов, програм, методик і режимів навчання на працездатність, функціональний стан організму і стан здоров'я учнів. У той же час, Закон України «Про освіту» визначає охорону здоров'я учнів як пріоритетний напрямок діяльності освітнього закладу, адміністрація якого повинна забезпечувати умови нешкідливого і безпечного навчання і виховання, організацію та проведення постійного моніторингу впливу цих умов на організм вихованців і учнів протягом усього періоду їх навчання.

Відповідно до чинного законодавства РФ освітні установи або їх засновники повинні проводити роботи по обґрунтуванню безпеки для дітей і підлітків нових освітніх програм і технологій. Відповідно до Закону РФ «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення», програми, методики і режими виховання і навчання, технічні, аудіовізуальні та інші засоби навчання і виховання, навчальні меблі, а також підручники та інша видавнича продукція допускаються до використання в освітній діяльності тільки при наявності санітарно-епідеміологічних висновків про відповідність їх санітарним правилам. Для того щоб оцінити рівень безпеки і нешкідливості умов навчання, а також освітніх технологій, що реалізуються в установі, необхідні науково обґрунтовані методичні рекомендації по об'єктивній оцінці за впливом комплексу факторів освітнього середовища на зміну функціональних резервів і стан організму вихованців і учнів в динаміці навчального року.

Розробка методики оцінки здоров'язберігаючих діяльності освітнього закладу повинна будуватися на відповідній методологічній основі, основними положеннями якої є:

В основі оцінки здоров'язберігаючих діяльності освітніх установ повинні лежати результати комплексних гігієнічних досліджень по вивченню впливу чинників освітнього середовища на працездатність, функціональний стан організму і стан здоров'я вихованців та учнів.

Алгоритм оцінки включає:

а) оцінку факторів зовнішнього середовища,

б) комплексне дослідження функціонального стану організму і стан здоров'я вихованців та учнів на початку навчального року, результати якого приймаються в якості вихідного рівня стану їх організму,

в) комплексне дослідження функціонального стану організму і стан здоров'я вихованців та учнів в кінці навчального року, результати якого порівнюються з вихідним рівнем стану їх організму,

г) порівняльний аналіз з використанням сучасних статистичних методів і програм і встановлення характеру динаміки (або її відсутність) кожного з оцінюваних показників,

д) оцінку здоров'язберігаючих діяльності освітнього закладу,

Як критерії оцінки здоров'язберігаючих діяльності загальноосвітнього закладу приймаються дві групи критеріїв.

До 1-ї групи критеріїв відносяться відповідності нормативним документам гігієнічних вимог до факторів зовнішнього середовища:

- Будівлі,

- Площам групових і класних приміщень,

- Повітряно-теплового режиму,

- Рівнями природного і штучного освітлення,

- Учнівських меблів і її розстановці.

До 2-ї групи критеріїв відноситься статистично достовірне відсутність погіршення хоча б одного з функціональних показників або позитивна динаміка показників функціонального стану організму, фізичного розвитку і стану здоров'я:

- Розумова працездатність (за даними коректурного тесту і критичної частоти злиття мигтіння),

- Фізична працездатність (PWC 170 за даними степ-тесту),

- Функціональні можливості (за рівнем адаптаційного потенціалу),

- Фізіометричні показники (життєва ємкість легень, м'язова сила кисті),

- Фізична підготовленість (результати тестування за спеціальними тестами),

- Психо-емоційний стан (вираженість психо-емоційної напруги і стресу, рівень тривожності)

- Фізичний розвиток (довжина і маса тіла),

- Стан здоров'я (за даними гострої захворюваності, індексу здоров'я, кількості часто хворих на туберкульоз дітей).

2. При підготовці до семінарського заняття проведіть в базовій школі мікродослідження з використанням наступного матеріалів:

Нормативні значення функціональних параметрів учнівських меблів

Довжина тіла, мм  Группамебелі  Висотастола, мм  Висотастула, мм
 до 850
 850-1000
 1000-1150
 1150-1300
 1300-1450
 1450-1600
 1601-1750
 понад 1750

ШКАЛА САМООЦІНКИ Спилбергер (реактивної тривожності)

Ф. І .___

Розділ 2. |  Школа № ___ Клас ___ Дата обстеження ___

Охарактеризуйте евристичне мислення, ремісниче самопочуття, творче самопочуття. |  Заняття 2. Тема - Позиція педагога в інноваційних процесах. |  Заняття 3. Тема - Форми взаємодії суб'єктів у педагогічних процесах |  Заняття 4. Тема - Організація педагогічної взаємодії в структурі педагогічного процесу |  Заняття 5. Тема - здоров'язберігаючих технології педагогічного процесу |  Заняття 7. Тема - Гуманізація контролю. Контроль і діагностика |  Заняття 8. Тема - Інформаційно-технологічний супровід освітнього процесу |  Методичні вказівки ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ, ЯКІ ВЕДУТЬ СЕМІНАРИ |  До теми 7 - Гуманізація контролю. Контроль і діагностика. |  До теми 9 - Інформаційні ресурси в освітньому процесі |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати