Головна

зустріч

  1.  I. ЗУСТРІЧ
  2.  III. ПЕРША ЗУСТРІЧ
  3.  Англійські слова ТОР 1 - 2500 по частоті.
  4.  Бланкові, опитувальні, рисункові і проективні психодіагностичні методики. Сутність і частота народження. Поняття про об'єктивно-маніпуляційних методиках
  5.  В якій одна мати зустрічає іншу
  6.  ВЕЛЕТНІ, ЦИВІЛІЗАЦІЇ І потоплення МАТЕРИКИ, СЛІДИ ЯКИХ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ В ІСТОРІЇ
  7.  Схід зустрічається з Заходом

тут

Літо. Край липня. Час, коли спека зовсім недавно спала, але сонце ще щедро роздаровував всім бажаючим частки себе. Те ж іскристе озеро, та ж весела четвірка. Це друге пришестя.

Все той же, крім знайомих - старі знайомі не мали з'являтися (по крайней мере, у них були причини, що позбавляли такої можливості), шкода. Одноманітні дні, схожі на 22 прожитих в минулий раз. Цього разу їх повинно було бути стільки ж. Причини другого приходу - можливість знову відпочити, очистити легені від міського бруду, знову попрацювати. Минулого разу нормальної роботи не вийшло. Цього разу програма була продумана заздалегідь: доопрацювати гру в ансамблі, використовуючи відомі мелодії і спробувати зіграти матеріали Schutz'а, особисті начерки TWin'а і Д'Арт.

На здійснення цих ідей і були кинуті всі сили з другого ж дня приїзду. Всі однаково яро палали за справу, але іноді виникали конфліктні ситуації, протиріччя, без яких, по суті, не проходить жодна робота, особливо у витоків. Зв'язківцем в таких ситуаціях служив биття. Це, напевно, пов'язано з тим, що троє інших учасників слухали різну музику і кожен ніс в творчість щось своє: Д'Арт - метал, TWin - альтер, Schutz - інтелект. Биття ж практично однаково схвалював і слухав всі три напрями, трохи більше зближуючись до інтелекту текстів. Але в цей час настрій його було постійно одним - ностальгічне. Причину цього друзі намагалися з'ясувати вже давно, але і сам биття не міг зрозуміти, що з ним. Вроде ніяких образ, невдач, сварок. З іншого боку і ніяких перемог також не було. Значить все йде не зовні, а зсередини - з підсвідомості, а його пояснити неможливо, як і зрозуміти. Він став маловосприимчив до оточуючих, вважав за краще самотність галасливій компанії.

Творчість групи він оцінював позитивно, надавав посильну допомогу, але свою участь у групі в майбутньому, як і свої досягнення і гру оцінював скептично, навіть песимістично.

Вдень все друзі працювали, відпочивали, розважалися, грали. Він, зрозуміло, брав участь у всьому, що відбувається, однак, не виявляючи ні зовнішнього, ні внутрішнього ставлення до цих процесів - ні позитивного, ні негативного. Він лише машинально виконував доручені справи, не вносячи жодних пропозицій, не проявляючи індивідуальності, але звинуватити його в чому-небудь було теж не можна - всю роботу він робив на совість.

Зрозуміло, друзі намагалися оживити Біена - жартували, витягали повеселитися, питали його думку, позначаючи те, що він потрібен, бачимо, чуємо. Але все було даремно - ні вони, ні він нічого не могли вдіяти.

У вільний час він зазвичай лягав на ліжко і включав касету - більше, щоб послухати музику, ніж слова, і, втупившись у стелю, міг пару годин пролежати, піднімаючись лише, коли потрібно було перевернути або змінити касету. Іноді міг пролежати в повній тиші, закривши очі, подрімати. А міг прогулюватися по базі або по лісу.

Вночі він зазвичай виходив на головну галявину, лягав на остигнула, трохи вологу траву і до півтори години лежав, дивлячись у відкрите небо, розглядаючи мільйони вирячених зірок, помічаючи миготливі білі і червоні сигнальні вогні літаків, дрібні постійно світять і рівномірно рухаються точки вогнів супутників. Саме рідкісне - падаючі зірки. Рідкісні, зрозуміло, в порівнянні з літаками і супутниками. За ці півтора години їх могло бути 3-8 (багато помічалися краєм ока, але бути обдуреними було не можна). Він ні підраховував їх, ні загадував бажання - просто намагався піймати момент істини, побачити той крайній перетворення брили в світиться місиво і ототожнення її (брили) в свідомості людей із зіркою. Чи це не чудо?

«Не диво - просто наука!» - Відповіло б свідомість Біена. Здається, покажи зараз биття, як руйнується атом, покажи невидимі частинки і античастинки, заряд і його колір, то і це б його не здивувало. Лягав спати биття одним з останніх, засипав відразу, як після важкого трудового дня. Незважаючи на це, прокидався дуже рано (у порівнянні з іншими), годині о 6-7 ранку. І, оскільки робити було нічого, та й за бажанням, він робив пробіжки.

Він намітив кілька маршрутів, що відрізнялися протяжністю і характером стежок (рельєф, звивистість і т.п.). Загальним для всіх шляхів була ділянка уздовж озера, де можна було вмитися і перевести дух.

Він став недолюблювати ранковий дощ, однозначно ламав ідею пробіжки. Доводилося повертатися в ліжко, вже не сподіваючись більше заснути.

2. Знову день, як день ...

Биття прокинувся о 6:56 ранку. Решта спали. Він спокійно встав з ліжка, вийшов в їдальню, сьорбнув води. Вийшовши на ганок, він глибоко вдихнув новий день - сонячний, трохи прохолодний. Він зачинив двері будиночка, спустився з ганку і підійшов до умивальника - води не було. «Чорт!» - Промайнуло в голові його. Але будити когось було б нечесно. "Нема що робити. Тоді спочатку до озера ».

Биття ще раз перевірив двері - закрита. Вийшов на стежку до озера, пішов. Хвіртка теж закрита - переліз, пішов. Побіг. Він біг, як звик - вище середнього, дивлячись в дорогу під ногами, не реагуючи на навколишні звуки. В такому темпі добіг до озера, зійшовши з дороги, перейшов на крок, спустився до води. Над гладдю сизим димком стелився пар. Сонце вже не чіплялося за гілки і починало припікати. Биття вмився, злегка змочив волосся, зволожить руки до плечей. Потім встав, оглянув місце. Прістреленним оком помітив штук 5-6 поплавців, визначив, що риба йде добре.

«Пора!». Він повернувся на ґрунтовку, побіг, звернувши на вузьку стежку, що веде до асфальту. По асфальту бігти набагато легше і приємніше. На собі відчуваєш зчеплення старих кросівок зі шкіркою дороги. Хотілося випробувати ті ж відчуття при прискоренні і на великих швидкостях.

Повз пронеслася вже видали почута «дев'ятка», але з такою змагатися марно, як, в принципі, і з будь-яким рухомим засобом. Наближався більш грізний гул. «Або вантажівка, або автобус» - подумав биття. Звук все наближався, поки об'єкт не порівнявся з бігуном на мить і помчав вперед. «Автобус! Точно, рейс! ». Ось він, момент! Мотор почав набирати обертів, хоча помітно поступався автобусу. Принадність рейсових була в тому, що вони йшли за розкладом; завжди тільки прямо і робили рідкісні зупинки. При цьому швидкість була такою, що можна було ще хвилини 2-3 спостерігати його профіль, поки той не зникав за пагорбом.

Автобус зробив майже традиційну зупинку біля магазину, висадивши, наскільки можна було розгледіти, 3-4 пасажирів. Частина з них зайшла в магазин, благо, відкритий, а частина перейшла дорогу, пішла в сторону дач. Може він і помилився, адже до самої цієї зупинки йому треба було бігти ще пару хвилин, та й особливої ??уваги биття не звертав. Він більше стежив за автобусом, який в даний момент служив подразником, як бику плащ.

Час минав, ось-ось автобус зникне. Ось уже й магазин ... Та яке йому діло до нього. Він почав останнім прискорення.

Раптом ... Краєм ока він помітив, що з магазину хтось вийшов. Не чекаючи на такого моменту, він за частки секунди спробував прибрати праве плече назад, щоб зменшити удар, або взагалі уникнути його. Але відстань була занадто мало, а швидкість занадто високою, і зіткнення сталося. Биття встиг пом'якшити його, виставивши руки і вдало потрапивши в плечі опонентові.

На мить озирнувшись на зустрічного, не для того, щоб побачити його, скільки позначити вибачення, і сказавши: «Вибачте», отримавши у відповідь: «Нічого», він продовжив рух за автобусом, але, коли погляд його повернувся вперед, останній кут автобуса зник з поля зору. Подразник зник. Включився мозок. Миттєві думки: «А з ким зіткнувся? - З дівчиною - Погано вибачився, хто це? - Я ж бачив обличчя - Як вона виглядала? - Гало? -! ». Від цієї думки він раптово загальмував, встав. Собі пошепки сказав: «Гало!». Биття обернувся.

Вона йшла, дивлячись на що йшла попереду дорогу. Він ловив кожну мить споглядання її. Вона здивовано зупинилася, обернулася, різко, що «далекі» волосся вдарили по обличчю. Секунду мовчала, мабуть, згадуючи ім'я: «биття?».

Биття, зазвичай, опустив очі в землю і підбіг до Гало.

Биття: - Привіт.

Гало: - Привіт. Ти тут звідки?

Биття: - Та так, з друзями приїхав знову відпочити.

Гало: - З тими самими?

Биття: - Так, ми все ті ж ... Тобі куди? (Помітив її зайняті сумками руки).

Гало: - Мені в табір.

Биття: - Допомогти?

Гало: - Але ти ж ніби поспішав.

Биття: - Та ні. Просто пробіжка - бігаю за транспортом (засміявся від своїх же слів).

Гало: - Ну, тоді, якщо не важко.

Биття: - Звичайно, не важко, я нікуди не поспішаю.

Гало: - Тоді пішли («пішли», тобто вирушили в дорогу).

Биття: - Поділися, що чи вантажем.

Гало: - А ... Візьми, будь ласка (простягнула пакет Posty ...). Дякуємо.

Биття: - Та нема за що.

Гало: - Так ти знову тут. Сподобалося?

Биття: - Звичайно, в минулий раз все було прекрасно. Зараз якось не так, впевнений, тому що немає колишніх знайомих. Але ось ти. Вже веселіше (посміхнувся). Ти як?

Гало: - Та як би теж відпочиваю. Теж сподобалося (весело усміхнулася).

Биття: - А ти, значить, в таборі. З колишніх кого-небудь зустрічала?

Гало: - Ні, ти перший (знову посміхнулася). Особисто нікого не бачила, але листуюся з Коралової. (І повторила) А так нікого. Все нові.

Биття: - І багато?

Гало: - Ну, чоловік шість дійсно гідних.

Биття: - А у мене жодного за весь цей час після від'їзду. Тобі якось простіше - ти більш товариська, а я більш замкнутий. З колишніми зв'язок втратив. TWin зрідка пише Коку, і той відповідає. Так дізнаємося і про справи інших, а вони - про наших.

Так за розмовою вони дійшли спочатку до озера, а потім і до табору, кажучи на різноманітні теми (але не на всі). Біля воріт табору зупинилися.

Гало: - Ну, ось і прийшли. Спасибі, що проводив.

Биття: - Та нема за що.

Гало: - Може, зайдеш?

Биття: - Та ні, дякую, (він зміг вловити слабке почуття небажаність для Гало його позитивної відповіді, та й все одно б він не зайшов), час ще раніше.

Гало: - Тоді, поки.

Биття: - Поки.

Биття повернув назад і пішов без бажання озиратися, щось йому говорило, що і Гало теж не оберталася.

Гало дійсно не обернулася. Вона зайшла в ворота і повернула наліво, попрямувала до свого будиночка. У ньому ніхто вже не спав, але на вулицю виходити не хотілося. З деяких будівель вже йшла музика. В її будиночку подруги і сусідки Кет і Сонячна готували сніданок - омлет. Це Гало визначила ще підходячи до дверей. Як тільки грюкнули двері за спиною Гало, її назустріч вийшла Кет:

Кет: - Повернулася!

Гало: - Привіт! («Чмокнув»).

Кет: - Ну, давай, роздягайся, проходь - поснідаємо.

Гало: - Ага, сумки візьми.

Кет (приймає пакети, переглядає вміст): - О-о-о! Погуляємо! Адже це все на стіл?

Гало: - Звичайно, ну а по частині економії - ти у нас професор.

Кет (посміхаючись): - Гаразд, давай ...

Гало заглянула в свою кімнату, подивилась на годинник. Було 8:17. Прийшовши до їдальні, вона нарешті привіталася з Сонячної, у якій сьогодні був не виспався вид. Сіли за стіл.

Сонячна: - Ну, розповідай, як там в місті?

Гало: - Та все так же. Відчувається, що це місто - душно, спекотно.

Кет: - Як сім'я?

Гало: - Добре. Ось, продукти, гостинці передали.

Кет: - А як дісталася?

Гало: - О! З дорогою пощастило - і туди, і назад не довелося довго стирчати ні на авто, ні на залізці. На електричку до Зеленодольська села практично відразу. На зворотному шляху ніч провела у подруги ще з минулого приїзду.

Кет: - А з ним бачилася?

Гало: - З карти ... (посміхнулася від задоволення вимовляти це ім'я знову і знову). Так, він зустрічав і проводжав і так теж поговорили. Він знову зізнався в любові, я сказала, що теж його люблю.

Сонячна: - Цілувалися?

Гало (зайшлася фарбою): - По-дружньому - в щічку.

Все приємно посміхнулися і чомусь замовкли.

Нарешті, Гало: - Тепер ви розповідайте, як у вас тут? За три дні світ не перевернувся?

Сонячна (прибираючи посуд): - У нас все теж саме. Ніхто не приїхав - не сезон. Але вже приїхали Бурти і Ферстапен, і з ними ще хтось.

Кет: - Ти хотіла сказати «і Байрон».

Сонячна: - Та ну тебе.

Кет: - Ну, признайся, адже він тобі подобається.

Сонячна: - Так, він дуже симпатичний.

Гало: - Кет, ну чого ти наїжджає. Сонячна і сама знає, що говорити.

Кет: - Ну чого ви, я ж по-дружньому. Так би мовити, між нами, дівчатками.

Гало: - О! Анекдот згадала - почула у Зелдоле. Слухайте: «тролейбусного депо №3 потрібні бубнільщікі для оголошення зупинок».

Будиночок залився гучним радісним сміхом.

зустріч

На наступний день до друзів прийшли дівчата - Гало з подругами. Прийшли вони, щоб поговорити про можливості зборів десь біля озера і дізнатися, чи прийдуть друзі.

Биття: - Звичайно, адже так? [Звертаючись до друзів].

Д'Арт: - Ну, взагалі-то я не проти. Як інші?

TWin: - Погоджуюся.

Schutz: - Добре. Прийдемо.

Кет: - Тоді чекаємо всіх в 17 ч. На озері.

TWin: - Може принести чогось?

Кет: - Не обов'язково, але, якщо там воду або щось інше - дубі тільки раді.

Д'Арт: - Тоді в п'ять біля озера. Чекайте.

Як тільки дівчата вийшли, друзі почали обмірковувати, що б таке принести. Перерахувавши наявний в розташуванні капітал і відклавши деяку суму як недоторканну, друзі трохи обмежили коло припущень. У магазин вирушили всією компанією.

Увечері, о п'ятій годині, вони були вже в пункті призначення. Компанія відпочиваючих розташувалася, зрозуміло, на «табірної» стороні. «До чаю» друзі принесли 2 пляшки газованої води (тонік) і пачки 4 печива. Зрозуміло, вгадали, але не зовсім (печива і так було майже достатньо). Не вистачало води.

На щастя, хтось прихопив казанок (напевно, завбачливий). Залишалося тільки розвести багаття. Всіх хлопців послали шукати дерево. Хвилин через п'ять казанок уже був на вогні. Поки скипала вода, сіли за імпровізований стіл. Запивали газованою водою. Деякі пивом.

Закінчують трапезу переходили на розмови. Можна було чітко виділити три гуртки спілкування. Перший об'єднували приколи і дурощі. Тут сходилися, в основному, пацани і жваві дівчата. Друге коло - дівчата зі своїми історіями і секретами. Третій - музиканти і неформали. Биття спочатку підсів до третіх. Там уже сиділи всі друзі і знайомі дівчата, в тому числі і Гало. Він деякий час сидів і уважно слухав розповіді, виконувані пісні. Раптом попросив звільнилася гітару, випробував її. На прохання зіграти що-небудь, не вагаючись виконав «Дорога, сядемо поруч ...». Під час виконання не відривав погляд від горів в центрі кола багаття. Після посидів ще пару хвилин, піднявся і відійшов до озера.

Він присів впритул до води, так що рідкісні хвилі докочувалися і стосувалися підошов. Він сидів, дивлячись на воду, рвав травинки, дрібнив їх і кидав у воду. Не можна було зрозуміти його настрій, про що він думає.

... Чиясь рука швидко вдарила по правому плечу. Биття обернувся направо. Але Кет стояла зліва, вона засміялася. Трохи позаду стояла Гало. Вони присіли поруч.

Кет: - Що робиш?

Биття: - Дивлюся в воду.

Кет: - Цікаво?

Биття: - Трохи.

Гало: - А що за пісню ти заспівав? Красива.

Биття: - «Дорога, сядемо поруч ...» Сергія Олександровича ... Єсеніна. Всі подяки йому.

Гало: - А музика?

Биття: - Своя.

Кет: - Так ти складаєш ?!

Биття: - Тільки музику.

Кет: - А вірші?

Биття: - Ні, тільки музику. Брат складає все ... Schutz.

Гало: - Добре виходить?

Биття: - Ну, мені подобається. Щось у нього є.

Кет: - А ви з ним не схожі.

Биття: - Зовні-то, звичайно. Ми ж двоюрідні.

Кет: - Зрозуміло. А Д'Арт і TWin?

Биття: - Колишні однокласники. Тепер ось після школи розійшлися.

Кет: - Так ви вже закінчили школу?

Биття: - У минулому році. Але вчитися продовжуємо. Schutz поки в школі. А ви звідки будете?

Кет: - Я з Нижнєкамська, поки в школі.

Гало: - А я з Зеленодольська. Теж ще в школі. Так ти любиш Єсеніна?

Биття: - Так. Це мій улюблений поет класики.

Гало: - А що читаєш з прози?

Биття: - Можна сказати нічого. Не знаю чому. Не можу знайти цікаву книгу. Все кидаю, ледь почавши. Останню прочитав десь півроку тому. Перечитав Мігачёва.

Кет: - Що за письменник?

Биття: - Він практично невідомий. Принаймні не знаю нікого, хто б прочитав його. У нього всього дві книги. Він встиг закінчити всього один роман і філософські зошити. Крім цього у нього безліч віршів і кілька оповідань.

Гало: - Що з ним зараз?

Биття: - Він загинув 12 травня 1992 Збитий машиною. Йому було всього 20.

Гало: - Ти добре його знав?

Биття: - Чи то на щастя, чи то на жаль - ні. Я познайомився з ним рік тому, прочитавши роман.

Гало: - Про що він писав?

Биття: - Про це можна довго міркувати і сперечатися. Кожен повинен визначити сам. Я можу припустити лише, що писав він про те, у що вірив і про себе через призму цієї віри.

Кет: - А в чому була його віра?

Биття: - Він відносив себе до «дітям Першого» (сера Девіла; диявола). Мені здається, він дійсно вірив до глибини мозку. Це все, що я можу, мушу сказати. Решта - в романі. Про себе і про навколишній докладніше викладено в Філософських зошитах. Для мене це головний його праця. Саме вони змусили, тобто допомогли мені змінитися. Якщо вас лякають слова «діти диявола», то слід сказати, що вони не сатаністи. Для нього «Бог є Любов, а Сатана - прагнення до цієї любові через Ненависть ...», «Добро - дія, при якому ти не робиш насильства; але від цього комусь кращає »,« Зло - насильство в ім'я добра »- це диявол. І аж ніяк, він не бореться з Богом, він бореться з збоченням - «насильством не в ім'я добра» і «непротивлення цьому насильству». Але закінчу з релігією. Можу ще процитувати кілька висловлювань, які змусили мене задуматися:

«Думай, перш ніж що-небудь зробити. Це відрізняє людину від інших істот ».

«Ідеал - в постійному прагненні до нього».

«Не прагни вбивати. У цьому світі ще не до такої міри тісно ».

«Пам'ятай, що тебе народила жінка. Біль цьому житті ніщо перед стражданням матері ».

«Смерть - це щастя. Але право на це щастя треба заслужити ».

«Світ не можна змінити, його можна тільки знищити. Але не тобі виносити йому смертний вирок ».

Решта - в зошитах. Всім рекомендую. Противником такої віри, щоб хоча б знати позиції її шанувальників.

Гало: - Даси як-небудь почитати?

Биття: - Добре, вона завжди в моїй сумці. Зараз в будиночку.

Кет: - Ну, напевно, пора збиратися?

Гало: - Пора.

Всі піднялися і пішли в сторону багаття. А на хвилях гойдалися порвані травинки.

Друзі повернулися в хатину. Schutz довго і часто поглядав на Біена. Потім не витримав:

Schutz: - Що такий веселий? А-а, з нею розмовляв.

Биття: - Так, розмовляв.

Schutz: - Що нового дізнався?

Биття: - Нічого. Вона мало говорила. Більше слухала.

Schutz: - А ти ..., напевно, дурості базікав?

Биття: - Здається немає. Розповідав про Мігачёве.

Schutz: - Ти що? Звихнувся?

Биття: - Чому? Він - геній. Він говорив про те, про що кожен з нас тільки думав. Він - реаліст в його визначенні: «Реаліст не той, хто бачить загальноприйняте, а той, хто не боїться сказати про те, що бачить».

Schutz: - І як вона реагувала?

Биття: - Слухала, розуміла. В її образі було все: в очах, що дивляться в воду - увага; в спокійних рухах - інтерес. До речі, вона попросила книгу, як-небудь дам прочитати. Мені здається, вона зрозуміє Мігачёва. Вона не дурна.

Schutz: - Щось ти про неї занадто добре відгукуєшся.

Биття: - Може бути ... мені здається ... ні ... я впевнений ... Я люблю її. Я зрозумів це ... зараз.

Schutz: - Або у мене дежа-вю, або я це дійсно десь чув. Згадай, ти і про Невідомою так говорив. Теж саме.

Биття: - Я і її любив. Правда, любив. Мабуть, помилявся. Або, все-таки і любов можна пережити, внутрішньо.

Schutz: - Ні, щось все занадто схоже. Може ти знову помиляєшся. Подивися на неї, вона ж дошка.

Биття: - Чисто зовні, кожен вирішує сам. Але внутрішньо вона загадково красива, особисто для мене.

Schutz: - Ні, брат, ти схоже зовсім заплутався. Я в ній не побачив нічого - ні краплі.

Биття: - Та тому що ти сліпий! Ти не хочеш нічого бачити. Мені плювати на її зовнішність. Я хочу бачити в ній душу, а не коробку ... брат.

Schutz: - А що ти кричиш ?!

Биття: - Боюся, що ти ще погано чуєш.

Schutz: - Та пішов ти куди подалі.

Биття: - Із задоволенням би звалив, так, на жаль, нікуди.

Schutz: - Філософ ...

Повисло мовчання. Д'Арт і TWin з подивом дивилися на братів.

Д'Арт: - Та ладно вам бушувати. Ви ж брати.

Але ніхто вже не хотів розмовляти. Ще через пару хвилин биття встав з ліжка і пішов на галявину. Небо знову відкрило йому своє глибоке особа.

Так почався позачергової конфлікт між братами. Хто знає, чи надовго? Скільки їх ще буде ?!

кашель

Биття прокинувся від жахливого почуття холоду. Розплющивши очі, він побачив, що ковдру з'їхало на підлогу. Через запітнілі від контрасту температур вікна було можна розгледіти лише те, що світило сонце. Биття одягнувся тепліше і вийшов на ганок. Двері нова автоматично зачинилися. Йому дуже захотілося вдихнути очищений вологе повітря. Але з першим ковтком зірвалося дихання. Биття став сильно, сухо кашляти.

«Чарт! Невже застудився? Напевно вчора, коли дивився на зірки. Не можна було лягати на таку холодну землю. Та ще й вологу. Може з пробіжкою стане краще? ». І рвонув.

Весь час дихав через ніс. Але під кінець дихалки стало не вистачати. Перейшов на повний вдих (через рот). І знову відразу ж прорвався кашель, ще більш сильний та мокрий. Сильний настільки, що биття зупинився, щоб прокашлятися. І потім продовжив шлях вже пішки.

Будинки вже прокинувся TWin. Биття насамперед попросив гарячого чаю і що-небудь від кашлю.

TWin: - Що, не лишилося?

Биття: - Сподіваюся, немає. Сьогодні ще треба сходити, віднести Гало книгу. А ти що задумав на сьогодні?

TWin: - Точно не знаю. Все прокинуться, за сніданком поговоримо.

... Після сніданку посуд мити була черга братів. Сьогодні Schutz мив посуд, а биття витирав. Биття добре бачив, що Schutz погано змивав піну, але зауважувати не став - принципово не починав ходити назустріч, коли був упевнений в своїй правоті. Schutz'у ж до посуду справи було ніякого.

... Годині об одинадцятій биття став збиратися в гості до дівчат («знову сильно сказано»). Взявши Мігачёва, він відправився. Прийшовши в табір і знайшовши потрібний будинок, він постукав. Відкрила Сонячна.

Сонячна: - Привіт.

Биття: - Привіт.

Сонячна: - Ти до Гало?

Биття: - Так, вона тут?

Сонячна: - Так, зараз покличу. Проходь. Трохи почекай.

Биття зайшов, озирнувся. Не встиг засумувати, ...

Гало: - Привіт.

Биття: - Привіт. Ось приніс книгу. Бери, читай.

Гало: - Спасибі. Обов'язково прочитаю. Коли повернути?

Биття: - Ну, як прочитаєш, тоді і повернеш.

Гало: - Домовилися. Може у тебе є якісь рекомендації до прочитання.

Биття: - Так, книга поділена на три частини: роман, «Філософські зошити» і «Щоденник», оповідання та вірші. Роман може різко відштовхувати глибоко релігійних людей. Тому особисто я рекомендую прочитати «Філософські зошити» - дуже життєстверджуюча річ, особисто для мене. Далі - роман та оповідання, а потім вірші. Я б так читав. Додам, що я прочитав все, крім деяких віршів. Не знаю чому.

Гало: - Добре. Врахую твоє думку. Може тобі дати чогось почитати? Натомість.

Биття: - Вибач і спасибі, але я нічого не читаю. Такий нехороша людина.

Гало: - Ну ладно. Тоді до зустрічі. Бувай.

Биття: - Поки.

Биття повернувся і пішов.

5. На пляжі ...

... Друзі були годин в 16.

Пляж - дійсно чудове місце. Складіть сонячну енергію, свіжість заміського вітру, чистоту води, гарний настрій, і ви отримаєте приблизно те, що мали мешканці пляжу в той момент, про який йде розповідь.

Schutz відразу поліз у воду. Він любив плавати т тому довго не вилазив з води, заходив кілька разів, поки не замерзав.

Д'Арт зазвичай поринав лише пару раз - на початку і в кінці. Він сидів недовго - плавав, поки вистачало сил і вилазив. Більше засмагав.

TWin плавав добре і тому заходив пару раз, але перепливав озеро і повертався.

Биття плавав не надто - не вистачало сил рук, але і сидів недовго, зате часто поринав, добре пірнав.

Але сьогодні биття поринав лише раз. Потім він відразу виліз на берег, обсох, зігрівся. Потім перейшов ближче до сонця. Задовго до відходу, відчувши, що йдуть хмари не закінчаться, биття одягнувся і пішов в коло уздовж озера.

Він брів по стежці, распінивая по сторонам шишки. В окремі моменти бив з розмаху, вкладаючи в удар толі енергію, толі образу. Деякі шишки зі свистом вдарялися в корені і стовбури дерев, іноді плюхалися в воду, лякаючи жаб. На протилежному березі він окинув поглядом прийшли повеселитися, але не знайшов гідних співрозмовників і тому продовжив шлях, увійшовши в поворот стежки. На своєму березі його не дуже-то і чекали, як він вважав, їм вистачало і неповної компанії. У відповідь на це, він пройшов трохи далі і сіл в тінь, трохи приліг на лікті. Він закрив очі і затягнув знайомий мотив ...

Отямився, відчувши шкірою наближення людини. Він відкрив очі, злегка, досить для того, щоб розглянути людини. За фігурі він визначив, що підійшла дівчина. Як і у всякому подібному випадку він відразу відкрив очі і сіл, склавши хрест рук на коліна. Він побачив - це Гало.

Гало: - Привіт.

Биття: - Привіт. Але ми сьогодні, здається, бачилися.

Гало: - Вірно, бачилися. Але я побачила, що ти тут і вирішила підійти.

Биття: - Тоді сідай. Про що хотіла поговорити?

Гало: - Про книгу, що ти дав. Я ще мало встигла прочитати, тільки «Воду».

Биття: - Чудова частина, чи не так? Я, напевно, вже згадував, що річ життєстверджуюча. Саме завдяки їй я зміг вийти з жорстокої кризи. Спочатку ряд невдач, потім наростаюча ідея суїциду. В принципі, я постійно не відкидав думку про можливе припинення існування, мене практично нічого не тримало, точніше, я не знаходив нічого, що б пов'язувало мене з життям. Але після цієї книги, я поміняв свої погляди, кардинально. І найважливіша заслуга в цьому саме «Води».

Гало: - Я теж знайшла в ній багато корисного, стосовно повсякденному житті. Деякі думки важко зрозуміти. Наприклад, «Холод - великий джерело тепла. Але, щоб відчути тепло, треба полюбити холод ». Не розумію.

Биття: - Боюся, що мало чим можу тобі допомогти. Я сам ще не до кінця усвідомлюю його творчість. Для мене також багато залишається загадкою. В даному випадку можу пояснити лише на понятому, примітивному рівні - на рівні відчуття. Я помітив, що якщо в вітряну погоду, особливо взимку, намагатися кутатися сильніше, то при кожному сильному пориві холод буде пробиває все сильніше. А якщо не чинити опір і відкрити вітрі доступ до свого тіла, то холод відчувається значно слабкіше. Але це ще не розуміння, оскільки я ще не відчуваю тепла.

Гало: - Гарне пояснення. Треба спробувати.

Биття: - Ще одна загадка: «Дуб стоїть пенька. Будь вітром ». Ось цього я зрозуміти ніяк не можу. Немає навіть думок. Може, ти підкажеш?

Гало: - На жаль, немає. Може, ще не все бачили, не наш рівень?

Биття: - Нічого, буде час, може, зрозуміємо. А як щодо інших частин?

Гало: - Поки ще не почала, але горю бажанням.

Биття: - Я вже говорив, що релігійним людям читати буде непросто ...

Гало (перериваючи): - Я не віруюча.

Биття: - Ось як. Ну, тоді однією проблемою менше ... Мені чомусь здавалося, що ти віруюча. Напевно, ланцюжок. Ти так її ховаєш, видно дорожиш.

Гало: - Вгадав, вона мені дорога, але на ній не хрестик. Тільки не питай, що - все одно не відповім.

Биття: - Гаразд, взагалі-то це не моя справа. Можна запитати, у що ти віриш?

Гало: - Напевно, це дрібно, але я вірю в розум людини. Ти, напевно, будеш сміятися, але це правда.

Биття: - Це дуже стоїть віра сама по собі. Але взагалі, я думаю, будь-яка віра, якщо вона щира, все виключає, гідна поваги хоча б тому, що вона дорога хоча б одній людині. Тут би підійшла цитата з Мігачёва: «... і кожен впав листок [людина] гідний того, щоб про нього писали роман все життя».

Гало (після деякої паузи): - Я б хотіла, щоб про мене написали роман.

Биття: - Я б хотів сам написати хоч що-небудь.

Гало: - Може, про мене напишеш? (Посміхнулася)

Биття: - Може, і напишу.

Вони зустрілися поглядами, злегка здивованими, злегка веселими. Дивилися один на одного, але не витримали - розібрав сміх ...

Биття: - Добре посиділи. Вибач, пора йти, друзі вже готові.

Гало: - Нічого, мені теж пора. Засиділася. Бувай.

Биття: - Поки.

... Биття прийшов додому включив музику. Йому дуже хотілося послухати КМ «Руда». Він натиснув Play, ліг на ліжко, заплющив очі і просто слухав. Коли музика припинилася, він все не вставав, не відчиняв очі. На його обличчі застигла ледь помітна усмішка.

Сходами піднявся Schutz, підійшов.

Schutz: - Що, все життя дутися будеш?

Биття: - Чому ж, немає. Тільки, будь ласка, зараз настрій не псуй.

Schutz: - Я розумію, тобі добре зараз ... Я бачив, як ви розмовляли, як ти дивився на неї ... Я відчув, що вона тобі дійсно сподобалася. Ти так дивився на неї. Рідко, але натхненно.

Биття (відкрив очі): - Ти так думаєш?

Schutz: - Я це відчуваю. Ти, напевно, дійсно любиш її. І якщо це так, то, я думаю, ти не повинен зволікати. Згадай, що я казав тобі про Невідому. Щоб отримати впевненість у собі, повторюй своє ім'я, про себе. Ти сам добре придумав - дай собі слово, яким ти дорожиш, ти, здається, дав собі слово рокера. І ти зробив все правильно. Упевнений? - Дій!

Биття: - Спасибі. Мені, напевно, так необхідний поштовх і саме зараз.

Schutz: - Ще раз все обміркуй і вперед.

Биття: - Добрий.

Вони потисли один одному руки і розійшлися.

 моральні проблеми |  тринадцятий день


 Дві сторони. Vol. 1 |  Дві сторони. Vol. 2 |  Через день |  І знову день |  Двадцяте день |  Untitled |  Останній вечір |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати