Головна

Точковий електричний заряд, одиничний електричний заряд, елементарний електричний заряд;

  1.  Раптом я відчув, що рука Владики сильніше стиснула моє плече, електричний струм, що йшов від нього до мене, посилився. Я підняв очі вгору ...
  2.  Раптово, точно електричний струм, пробігла по ній якась сила.
  3.  Залізничний та електричний транспорт
  4.  Кількість теплоти, що виділиться в резисторі опором 30 Ом, якщо в ньому буде протікати електричний струм силою 10 А протягом 2 хв, так само ...
  5.  Постійний електричний струм
  6.  Постійний електричний струм
  7.  Постійний електричний струм.

Питання з фізики

Електричний заряд - Це фізична величина, яка характеризує властивість частинок або тіл вступати в електромагнітні силові взаємодії.

Електричний заряд зазвичай позначається буквами q або Q.

Сукупність усіх відомих експериментальних фактів дозволяє зробити наступні висновки:

1. Існує два роду електричних зарядів, умовно названих позитивними і негативними.

2. Заряди можуть передаватися (наприклад, при безпосередньому контакті) від одного тіла до іншого. На відміну від маси тіла електричний заряд не є невід'ємною характеристикою даного тіла. Одне і те ж тіло в різних умовах може мати різний заряд.

3. Однойменні заряди відштовхуються, різнойменні - притягуються. У цьому також проявляється принципова відмінність електромагнітних сил від гравітаційних. Гравітаційні сили завжди є силами тяжіння.

точковий заряд - Ідеалізація, що вводиться для спрощення опису поля зарядженого тіла або системи тіл. Іноді також визначається як електрично заряджена матеріальна точка. Більш простими словами, точковий заряд - заряд, розмірами носія якого в порівнянні з відстанню, на якому розглядається електростатичне взаємодія, можна знехтувати. Саме для точкових зарядів сформульований закон Кулона.

Одиничний електричний заряд- Дорівнює 1 Кл

Елементарний електричний заряд - Фундаментальна фізична стала, мінімальна порція (квант) електричного заряду. Дорівнює приблизно 1,602 176 565 (35) · 10-19 кл[1] в Міжнародній системі одиниць (СІ)

 Розвиток в середньому віці |  Закон Кулона (векторний і скалярний вид), діапазон застосовності, узагальнення на випадок наявності середовища;


 Напруженість електричного поля; |  Теорема Гаусса; |  Теорема Гаусса для електричної індукції (електричногозміщення) |  Властивості електричного поля (циркуляція по замкнутому контуру, робота по переміщенню заряду) |  Потенціал електричного поля, енергія системи зарядів; |  Електричний диполь; |  Дія поля на диполь |  Поляризація діелектриків; |  типи поляризації |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати