На головну

Глава 28: Від нестями відбувається непомірність в слові і в їжі, а від цього розвивається хтивість

1.  None - змін не відбувається.
  2.  АЛЛАГА І ЗМІНИ ІМЕНІ ЗАРАДИ ЦЬОГО
  3.  Атракція - це і процес формування привабливості якоїсь людини для сприймає, і продукт цього процесу, тобто деякий якість відносини.
  4.  Аудиторська діяльності в РФ була узаконена починаючи з 1995 року, а до цього існували різні види контролю крім аудиту.
  5.  Бахтін М. М. Естетика словесної творчості. М., 1979. С. 292-293.
  6.  Бахтін М. М. Автор і герой в естетичній діяльності // Естетика словесної творчості
  7.  Бесіда до вмираючої. Останнє прохання і благословення

Є монахи, які, хоча і зодягнулися в чернецтво перед воротами жертовника, але не слухають того, що волає їм чернече життя, не кориться її статутами ... Отже, в який же темряві перебувають подібні монахи ?! Як можуть вони вірно пізнати самих себе? Як можуть вони уявити собі все видиме: небо, землю і все рослинність землі? Не інакше, як тільки відповідно до свого стану, т. Е. Про все мислять перекручено.

Подібні люди в чернецтві мудрують таким чином: розмова - дрібниці; марнослав'я - дрібниці; страва для людини - дрібниці; Бог дав все це людині, до чого ж людині берегти себе від них і від того, щоб поїсти? Чого заради вже більше не знав людині благ земних? Чи не пізнаєш благ земних, що не пізнаєш і порятунку свого ...

О, нещасний! З цієї причини ти і засмучений завжди від багатослів'я засудження, завжди перебуваєш в нечистому бажанні плотського смороду - з потугою твоєю едою ... Коли на поле трапиться пожежа, то чим більше буває горючих речовин, тим сильніше розгорається на ньому пожежа. Те ж є і багатослівність щодо плотських пристрастей. Оскільки відкриває людина бесіду, остільки запалює він багатослівність засудження і горить в ньому. Від багатослів'я засуджувальне обмирає душа; людина ж це почуття знемоги і душевної скорботи приймає за алчба, переймається всілякої стравами, щоб поїсти і цим нібито втамувати знемога серця свого, яке в ньому завмерли і яке він виснажив засуджувальне празднословием ... І ось їсть людина многоразнообразние страви; від цих страв нутро його займається, горя плотськими пристрастями; він запалюється проти волі, насолоджується ними щодня, каже собі, що це від того, що він гарячий від природи, впадає в меланхолію, т. е. нудьгу і печаль. Так, в людині є полум'я плотських пристрастей, але якщо не буде в ньому горючої речовини, то ніколи спокушатися людина не буде ...

Так буває в перегінному кубі; якщо в котлі її буде виноградних вичавок, а виявиться тільки вода, то вийде з нього хоч скільки-небудь спирту? Нехай кипить собі, скільки б часу не стояв на вогні і кипів, ніколи не утворюється спирт. Коли ж в ньому є вичавки, то не встигне котел розігрітися, як уже виділяє спирт; скільки покладеш в котел вичавок, стільки і випустить очищувач спирту з вичавок ... Так і людина: нутро його подібно перегінного котла - скільки накладет він їжі в лоно, стільки і хтивості проточить плоть; оскільки зменшиш їжу для черева, остільки впокориться сатанинське тішення плотськими пристрастями і різні спокуси ... Такий буде спокушав малими спокусами ...

Займання плотського хтивості походить від гріхів людини, говоримо: від пустослів'я, від осуду, від різних наїдків трапези; сидячи за трапезою, куштуючи і впиваючись до ситості, багатослівність, пустослів'я, засуджуючи, люди веселять себе, мясамі славлять члени свої і вінчаються вінцем хтивості блудного радника (т. е. все це нарешті призводить в мережі бісів, які взяли гору над ними заради такої поведінки ).

Звернемося до пристрою горілчаного котла: якщо не буде самого котла, як зігріються вичавки? Як поточити спирт? Якщо ж котел буде, а ковпака не буде, чи можливо буде отримати спирт? Якщо ж буде ковпак, але не буде труби, як можна буде спирту згуститися? Якщо ж і труба буде, але вичавок не буде, звідки тоді здобудеш спирт ?! Так будується і плотське спокуса в людині: якщо не буде турботи про черево, чи можливо буде розпалюватися плоті його? Якщо турбота про черево буде, але сообращенія з людьми не буде, чи можливо розпалюватися хтивими пристрастями? Якщо і марнослав'я буде, але засудження не буде, як можуть відбутися сварки і засудження інших ченців серед кола трапези?

Глава 27: Повість про страшну кару, яка спіткала якогось духівника, надмірно поблажливого до свого духовного чаду |  Глава 29: Заборонене древо пізнання добра і зла є для ченця осуд

Глава 15: Порівняння серця ченця з дзеркалом |  Глава 16: Про свободу духу і легкому тягаря істинного чернецтва, ухилення сучасного чернецтва до суєти суєт |  Глава 18: Про славної обителі невсипущий і чому запустіла вона |  Глава 19: Звернення до Святогорці; притча про магніті і залозі |  Глава 21: Возлюбім один одного, щоб однодумно визнавати. Приклад св. Никифора, Сапрікія і патріарха Авраама |  Глава 22: Порівняння ченців, що відпали від чернечого подвигу, з невдячними ізраїльтянами |  Глава 23: Про тіні і сіни смертної |  Глава 24: Умовляння кавсокалівітов бути ніщелюбівимі |  Глава 25: Про недоречність радости в ченці |  Глава 26: Викриття духівників, які не зберігають таємниці сповіді |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати