Головна

Олена Тюгаева 1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

частина III

Глава 21. "... він мені глибоко байдужий ..."

- Послухайте, я вас дуже прошу залишити нас у спокої! Я і мій чоловік надзвичайно зайняті, і не маємо жодного бажання брати участь в ваших провінційних розборках! Не дзвоніть більше!
 Вєрка зачинила мобільник і в серцях кинула його на заднє сидіння. Але сидіння було м'яке, а мобільник - ексклюзивний, в змінної панелі, обробленою шиншил. Він не розбився. Він видав ще кілька дзвінків, від яких Вєрка нервово здригалася.
 - Дай мені сигарету, сонце, - попросила вона, - зла не вистачає на цих краєзнавців.
 Льоня слухняно подав, і собі взяв - той же елегантний "Данхілл". Вони з Вірою курили рідко. Тільки від сильних емоцій. Коли вдалося вибити для Віри місце ведучої не останню московського телеканалу, коли відправили бабусю в Ізраїль, коли Льоня отримав хороший гонорар за виступ в елітному нічному клубі. Або коли ось, як зараз, крутили нерви краєзнавці, які продовжують битву за Дом.
 - Все одно пробка, - сказав Льоня, - треба розслабитися.
 - Може, дати їм грошей на цей будинок, чорт би їх побрав? - Запитала Вєрка.
 - Я й не знав, що тут бувають пробки, - сказав Льоня. - Звідки гроші, зайченя? Весілля попереду. Ми ж не можемо розписатися без весілля, як чмо останнє. Інтернет вже розтріпав щосили, що ми їдемо у весільну подорож в Монако.
 - Я не хочу ні в яке дебильное Монако. Я навіть не знаю, де це, - сердито сказала Вєрка. - Ми поїдемо в Париж.
 Вона швидко загасила ледь розкуреної сигарету і поклала руку на Лёніно стегно. Він миттєво загасив свою і припав поцілунком до Вєркіною грудей. Чи не до губ, бо пам'ятав - Віра не виносить тютюнового присмаку в поцілунках.
 - Я тебе люблю, - прошепотів Льоня.
 - Я тебе люблю, - відгукнулася Віра.
 Їх почуття були в самому розпалі - пора дозволеної, але не встигла осточортіти любові. Найближчі дні були мутнуватими, але неминучими штрихами в сонячної картині їх щастя. Віра їхала в Вовчанськ на суд у справі про власне розлучення. Для цієї неприємної процедури довелося відпроситися - Вірі зі зйомок передачі, Льоні - з іншої передачі, де він був тимчасово співведучим (тупа робота, але бабки не завадять, як говорив він сам) і ще - зателефонувати в Вовчанськ двоюрідному брату. Двоюрідний брат зі своєю сім'єю жив в будинку покійної Вєркіною бабусі, Софії Сергіївни. Вєрка навіть грошей за це не брала. Однак, коли повідомила кузена, що приїде з чоловіком на два дні, почула в голосі того невдоволення.
 - Незадоволений він, уявляєш? Приїду і вижену, на хрін, до чортової матері, з мого дому!
 - Чи не гнівайся так, кошеня. Негативні емоції руйнують ауру. Що з них взяти, убогих сільських людей ...
 Все було неприємно в цій поїздці - і пробки на виїзді з обласного центру, і вулиці Вовчанська, покриті жирної весняної брудом, яка негайно спотворила зовнішній вигляд "Крайслера", і колишній будинок Вєрки, яка видалася їй маленьким, кривобоким, обшарпаним. Тут навіть немає туалету, згадала Вєрка, і їй стало соромно перед Льонею. Тут навіть немає душа. А ще має бути зустріч з Матвієм, від якої, хоча і відбудеться вона в присутственном місці, Вєрку коробило.
 - Чому ти така сумна, моя радість? - Запитав Льоня. - Подумаєш, душа немає! Зате ліжко широка ...
 Він негайно відкинув Вєрку на вишиті подушечки її колишньої ліжка. Двоюрідний брат з дружиною в цій кімнаті не жили - тримали її на випадок "якщо Вірочка захоче приїхати у відпустку".
 - Льонька! З глузду з'їхав! Я вся як розбите корито з дороги!
 - А це - релаксація ...
 Релаксація вийшла дуже навіть непогана. Після чудових готельних альковів і Лёніной евроспальні, стилізованої під ранній декаданс, Вєркіна "дитяча" виявилася приємною зміною. Після устриць і омарів, буває, хочеться картопляного пюре.
 - Куди можна викинути засіб контрацепції? - Запитав Льоня.
 Релаксирующая на його плечі Вєрка посміялася, і відчула, як зі сміхом витікають останні краплі неприємної тяжкості.
 - От халепа! Так закинь ногою під ліжко. Будемо їхати, з собою заберемо.
 Вони так розреготалися, що дружина Вєрчиного брата наважилася і постукала в двері (постукати раніше вона соромилася через характерного скрипу ліжка):
 - Віра, Леонід, йдіть вечеряти!
 Вони накинули якісь одежинки простіше і пішли - скуйовджені, з ще тремтячим диханням і багрянцем на обличчях. Віра прихопила з собою сумку, в якій привезла продукти, які повинні розбавити традиційний Вовчанський раціон. Вона знала заздалегідь: на столі височіла блюдо "картоплі-толчёнкі" (тобто, тушкованою і розім'ятої з м'ясом), а навколо живописно - котлети, олів'є, крабовий салат і домашні маринади.
 - Ось, - сказала Віра, витягуючи одне за іншим з сумки, - сьомга, шинка пармська, осетрінка трошки, гусяча печінка ...
 Двоюрідний брат з дружиною стежили зачарованими, захоплено-злісними поглядами.
 - А це бургундське вино, Льоня з Франції привіз.
 - А ви ... ти і у Франції був? - Запитав невиразним голосом Веркин брат.
 - Три рази, - відмахнувся Льоня, - натурні зйомки і кінофестиваль ...
 - Вер, Нестерову будеш дзвонити? - Запитала дружина брата після першої рюмкі.- А то хочеш, я подзвоню. Якщо тобі неприємно.
 - З чого це мені буде неприємно? - Смикнула плечем Вєрка. - Він мені глибоко байдужий. Подзвоню пізніше. Льоня, наливай, чи що!
 - Зараз відразу розводять, - сказав брат (йому дуже хотілося дерябнуть горілочки, французьке пійло тільки ятрило кров), - особливо, якщо дітей немає. Ніяких зволікань.
 - Та вже сподіваюся, - сказала Вєрка, - у нас весілля через місяць. Люди запрошені, фуршет замовлений.
 - Сукня купила? - Намагаючись поєднувати зворушливу усмішку і гусячу печінку, запитала дружина брата.
 - Звєрєв робить, - спокійно відповіла Вєрка.
 - Це той, який по телеку ... стиліст?
 - Звичайно. Біле я не захотіла. Буде червоне.
 - І фата червона ?!
 - Яка, на хрін, фата? Залишимо ці середньовічні примочки для міста Вовчанська. Льоня, наливай!
 - А як же це .., - запитав двоюрідний брат, тоскно перекинувши в рот червону бурду, - ти ж вінчалася з Матвієм. Церковний шлюб розводять?
 - А мені це паралельно-фіолетово, - відповіла Вєрка, - я пройшла гіюр. Не знаєте? В Інтернеті, на кшталт, писали. Це обряд посвячення в іудаїзм. Так що православної церкви до мене, жидівки, більше діла немає!
 Льоня наповнив чарки, не чекаючи команди.

Матвій подзвонив сам - в пристойний час, близько дев'ятої вечора.
 - Здрастуй, - сказав він спокійно, - це Матвій. Ти пам'ятаєш, що завтра о десятій - суд?
 - Пам'ятаю, звичайно. Я вже в Вовчанську, у Колі ночую.
 - Ось і добре.
 Матвій відключився. Але Вєрка негайно набрала його знову.
 - Слухай, мені тут сказали, ти бабу собі завів?
 - А тобі-то що?
 - Спритно, однако! Значить, ти тільки зі мною був як риба сонна?
 Льоня, брат і дружина брата - все шипіли на Вєрку: "Перестань! Кинь!". Але вона не кидала, і Матвій відповідав - холодним гордовитим голосом, який зачіпав і накручував Вєрку найбільше.
 - Це твоє суб'єктивна думка, Віра Аркадіївна.
 - Так? А у неї об'єктивне? У новій телички? Мені сказали, вона така страшненька, в окулярах, плоска, як дошка.
 - Це суб'єктивна думка того, хто тобі сказав.
 - Трохи краще не міг знайти? Або підібрав перший-ліпший мотлох?
 - Віра, ти п'яна, я по голосу чую.
 - Так. П'ю бургундське вино, закушують трюфелями. Я Гедонистка. Я люблю задоволення. Я не можу підбирати крихти, які впали зі столу Життя. Мені потрібні кращі шматки.
 - Як ти поетично висловлюєшся. Чи не пробувала записувати? Може, видадуть твої вірші, як Володькін. Поїдеш в Америку.
 - В Америку мені не Хотц. Ми їдемо у весільну подорож до Парижа.
 - Круто. Не забудь сходити в Лувр.
 - Це де?
 - Це там, де найбільше бутиків.
 - А ти куди поїдеш у весільну подорож зі своєю очкастий? На велосипедах на річку Вонючку?
 - Скоріше за все так. Завидно?
 - Кому заздрити - тобі? Лузеру? Мамочкіной підкаблучник? Користувачеві дурнушек?
 Льоня відняв у Вєрки телефон, і вчасно. У неї почалася істерика - бурхливий ридання в долоні, переміжне сміхом. Кузен і дружина злякалися, а Льоня - немає. Він вже бачив таке кілька разів, з різних приводів. Днями це сталося через те, що по дорозі на презентацію культового композитора Вєрка порвала панчіх. Льоня підхопив ридаючу на руки, відпрацьованим прийомом, як багато разів підхоплював різноманітних графинь, принцес і Анжелік. І поніс в спальню. Пару раз Вєрка скрикнула там. Потім почався знайомий характерний скрип.
 - Во, бля, і сил-то вистачає, добу безперервно, - пробурчав Веркин кузен, і поліз в кухонну шафку за самогонкою.

На суд Віра Аркадіївна Нестерова стала в міні-сукні від Вікторії Сікрет, в палантин з білого хутра і з хутряною ж білою сумочкою, схожою на грудку снігу. Публіка була убита, а збіглося її чимало - дружина кузена встигла розтріпати половині містечка про приїзд зоряних родичів. Льоня подав Вірі руку, зачинив дверцята машини і негайно натрапив на трьох неповнолітніх дев. Дві потрясали блокнотик, а третя - настінним календарем, на якому Леонід Зеленін в капелюсі зі страусиних пером і мереживній комірі тримав старовинний келих з вином.
 - Ленечка, дайте автограф!
 Суперстар не соромлячись, розписувався, посміхався стримано, спритно вислизнув з кільця дівчат і повів Віру всередину будівлі. Фанатки рвонули було за ним, але секретарка суду, полногрудая мадам, дотрималась їх натиск:
 - Шлюборозлучний процес - без свідків!
 Віра ще в машині приготувала крижаний, зневажливий, глузливий, зневажливий, отруйний погляд. Вийшло незрівнянно - якби погляди можна було продавати, цей потягнув би на десять тисяч баксів. Матвій і Агаша отримали його безкоштовно. Для Анни Павлівна Віра змайструвала особа простіше - як льодяники від кашлю "Мед і лимон".
 - Здрастуйте, тіток Аня.
 Другий погляд на десять тисяч облив Матвія і Агаш:
 - І вам не хворіти!
 Матвій був у простій джинсовій сорочці. Віра перевела погляд з нього на Зеленіна, і залишилася дуже задоволена. Що порівнювати кругляк і каррерскій мармур. Дві пари зайняли місця в залі в одному і тому ж першому ряду, але розділені проходом.
 - Ти бачив його дівку? - Запитала Віра гучним пошепки. - Її Володька Рибаков привозив на наше весілля. Типу вона з ним спочатку пробувала каламутити. Але Володька не дурень, підбирати таке гівно ... Вона вже на нашому весіллі запала на Матвія. Посміла мені сказати - у вас це не по-справжньому ...
 - Що ж, вона була права, - повів плечем Льоня.
 - Ні, але він-то! Опустився нижче плінтуса. Ти тільки подивися на неї!
 - Верунчик, там нема на що дивитися.
 Зоряний шепіт перервала суддя - теж полногрудая. За кілометр було видно, що суддю мучать клімакс, запори і гостра особиста неприязнь до Верке Котинов, однокласниці її дочки, сучку безсоромної, яка кинула самого чудового хлопця в Вовчанську і устроившейся в телевізор завдяки гарній морді і високій температурі статевих органів. Але справа була, на жаль, не кримінальним і навіть не цивільним. Матвій і Віра спокійно заявили, що бажають розлучитися через відмінність характерів, майнових та інших претензій один одному не мають. Судді було розвернутися. Вона сухо запитала, чи збирається Віра повернути дівоче прізвище "Котина".
 - Ні, - відповіла Віра, - я все одно виходжу заміж через місяць.
 На цьому суд закінчився, і обидві пари вийшли з почуттям полегшення. Правда, у Вєрки тремтіли пальці, і вона зажадала, щоб Льоня негайно дав їй сигарету і відвіз кудись "де можна напитися".
 - Сонечко, а може, вдома? Адже сьогодні їхати, я за кермом ...
 - Що за біда, наймемо тут якогось чмошнікі, щоб довіз нас до Москви!
 Вона струсила попіл у відкрите вікно "Крайслера" і ледь не потрапила на носок кросівка Матвія. Він навмисне підійшов, для того, щоб сказати їй глухим голосом:
 - А курити тобі не йде.
 Вєрка відчула злісну радість від того, що він підійшов, нехай навіть і з дебільні фразою.
 - Ти народився обивателем, їм і здохнеш! - Крикнула Вєрка слідом, але Матвій швидко завернув за ріг, Агаша бігла за ним і наздогнала тільки метрів через двісті
 Він сам зупинився. Встиг витерти сльози, і їх не помітили ні Агаша, ні тим більше Вєрка.
 - Бач, сволота яка! - Крикнула Вєрка.
 Зціпила Лёніну руку і так завсхліпивала, що Льоня не витримав - поїхав шукати, де можна напитися.

Глава 22. "... неприродно і непрактично ..."

"Як все-таки здорово, коли ламаються стереотипи і трощать підвалини", - думав Володя, відчуваючи руку Луїзи на своєму зап'ясті. - "Сказав би мені хто-небудь пару місяців назад, що американці відвідують виставки авангардного мистецтва і дивляться артхаусне кіно! Ми всі впевнені, що вони вміють тільки жерти гамбургери і реготати дебільним сміхом над комедіями, де персонажі щохвилини падають, пердить тощо. .. "
 Він негайно висловив цю думку вголос, і всі засміялися: Маша, Луїза і навіть Машин бойфренд Брюс, який, здавалося, посміхається раз на рік на замовлення. До речі, ще один удар піддамся стереотипам про постійно усміхнених американців.
 - Ми не ті американці, яких показують у комедіях, - сказала Луїза, - ми ще смішніше - ми інтелектуали.
 - А я - зовсім немає, - сказав Володя.
 - Звичайно, - відповіла вічно єхидна Маша, - інтелектуали не вміють поєднувати поезію, мистецтво і ремонтні роботи. Брюс, ти зумієш наклеїти плитку у ванній?
 - Навіщо? - Розумно запитав Брюс.
 - Якщо стара розбилася, - включився Володя.
 Він уже хвилину відповідав руці Луїзи ніжним потиском. Була б дівчина російська, можна було б спробувати покласти руку на коліно. Але на Луїзі були широкі кремові шорти вище коліна. Як відповість американська інтелектуалка на потиск голою коліна, Володя не знав. "Раптом до суду подасть. У них це, може, називається сексуальним домаганням".
 - Якщо плитка розбилася, я, швидше за все, не зверну уваги, - філософськи знизав плечима Брюс, - а помітить Машка, і викличе сервіс.
 Він так і говорив, по-російськи - "Машка".
 - Так, - підтвердила Луїза, - Машка помітить. Вона даний ЦРУ.
 - Якщо чоловік не вміє робити ремонт - він не мужик, - сказала Маша, - так в Росії вважається. Так, Володя?
 - Уже ні, - відповів Володя, - якби всі так вважали, я б залишився без роботи.
 - Гальмуй, - наказала Маша Брюсу, - завжди ухитряється проїхати мимо.
 Ресторанчик був маленький, з італійською кухнею. Луїза запитала Володю, як він ставиться до італійської кухні.
 - Жри що дають, - відповів Володя по-російськи, - так мені мама казала в дитинстві. В армії це підтвердилося.
 Луїза зрозуміла (студенти факультету славістики все непогано знали російську) і стала повторювати Володину жарт друзям, які були зайняті розмовою з офіціантом. І офіціантові теж перевела. Всі сміялися, вибирали страви, потім дегустували вина.
 - Дегустація дорого коштує? - Запитав Володя.
 - Free, - відповіла Маша.
 - Все, переёзжаю жити в Штати, - сказав Володя.
 Знову все сміялися, включаючи похилого офіціанта, змішувалися в повітрі запахи вин, шуміли з вулиці дорогі не наші автомобілі, телевізор над барною стійкою показував блакитно-бузкову не нашу життя.
 "Твою мать", - з раптовою сумом подумав Володя, - "але ж я не хотів би жити тут завжди".
 Дивний ти чоловік, Володя, говорив він сам собі ще в перші дні перебування в Каліфорнії. Будинки тобі не сприймав міщанські застілля з жирними салатами, горілкою і маринадом, тут ти дивишся неприязно на шведський стіл з наггетсами і сельдерейной соломкою. Там тебе дратували літературні тітоньки в бурштині і закуткові класики з бородами, тут - не подобаються фанатично діловиті працівники в яскравих комбінезонах. Весь світ не можна перекроїти по твоєму замовлення. Та й чи є він у тебе, власне, замовлення-то? Чи краще була б твоя всесвітня комп'ютерна програма?
 - Подобається? - Запитала Маша. - Правда, схоже на пельмені?
 - Ні, - сказав Володя, - не дуже схоже.
 - Завтра у мене семінар в десять агов ем, - сказала Маша, - а Луїза вільна. Вона із задоволенням відвезе тебе в Кристал Кефедрал.
 Луїза з готовністю кивнула - так, із задоволенням! Володя подав їй руку і запросив на повільний танець. На маленькому танцполі дві немолоді пари вже виконували щось типу сільського вальсу тридцятих років. Володя не збирався наслідувати - він узяв Луїзу за талію, плавно повів, і тут же згадав неминуче - іншу талію, набагато більш гнучку і тонку, іншу музику, набагато більш сумну і пристрасну, інший світ, теж неправильний, теж незрозумілий.
 - Володя, ю а дансинг грейт. Соу секшуал ...
 - Итс ван оф травня телентс, Луїза.
 Додому, в кампус, поверталися в дощ - черговий дощ, в'язкий, теплий і стрімкий накрив шосе і автомобілі, горизонт і лінію океану далеко.
 - Ідіотська погода в цьому році, - сказав Брюс, - всю зиму було плюс двадцять п'ять, і лили дощі. Навесні стало плюс двадцять і дощів ще більше.
 - А у нас сніг тільки-тільки розтанув, - сказав Володя.
 Луїза поклала руку до нього на талію - сама, і Володя, природно, не звинуватив її в сексуальному домаганні. Він цього навіть не помітив.

- Приголомшливий собор, - сказав Володя, - думаю, фотки будуть чудові. Всі мої знайомі помруть від заздрощів.
 - Почекай до уїк-енду, - сказала Луїза, - ми все будемо вільні, і повеземо тебе в Дісней-ленд.
 - Це ж для дітей?
 - О, ні, там і дорослим цікаво. Ну, що, відвезти тебе в кампус?
 Володя жив у Маші і Брюса в їх котеджі. Власне, котедж не була Машин, належав кампусу, і ділився на дві половини. В одній жила Маша, в другій - Луїза. Брюс, який працював викладачем філософії в одному з коледжів, мав своє житло, але вже півтора роки тому переселився до Маші.
 - У вас не засуджується зв'язок викладача зі студенткою? - Запитав Володя в перший же день.
 - Засуджують. Але вона не мого коледжу студентка. І ми не звикли підкорятися загальної моралі - ні я, ні Маша.
 Знову неформали, подумав Володя. Щось везе мені на людей, які не хочуть підкорятися загальної моралі. Не давати свою дружину в тимчасове користування молодому коханцю, наприклад ...
 - Може, зайдемо кудись, почавкать? - Запитав Володя по-російськи.
 - Що це "почавкать"? Вибач, я ще не все жаргонізми освоїла.
 - Хев ланч. Знаєш ти якесь кафе тут?
 - О, щуе!
 Луїза стрибнула за кермо, але спочатку записала в блокнотик жаргонізм "почавкать".
 - Якщо хочеш, я можу надиктувати їх тобі хреново хмару.
 - Дякуємо! Говори зі мною по-російськи весь час! Це чудова практика. Хренова хмара - що це?
 Володя підозрював, що Луїза намагається замутити з ним саме заради цього - "практіс ін рашен". Інакше, навіщо б дочкою успішного адвоката російський раздолбай без професії? Раздолбаю теж не шкідливо було б скаламутити, з ким би то не було, хоча б з метою вигнання бісів, що пожирають мозок і душу.
 - Тільки я пригощаю, окей? Я тут не витратив ще жодного свого долара. Ви весь час платите за мене, а я не такий бідний. Я добре заробляю на своїх ремонтах, хоч Машка і сміється над цим.
 - Машка НЕ ??сміється. Вона вважає, що ти повинен більше приділяти уваги літературі. Хочеш секрет?
 Вони вже сіли за чорний столик, на поверхні якого виблискувала різнобарвна мозаїка в формі ока. Великого, блакитного, дивиться прямо Володі в обличчя.
 - Хочу, - сказав Володя, намагаючись дивитися на Луїзу, а не в око.
 - Машин батько написав прохання до Фонду славістики про виділення тобі стипендії. Щоб ти міг пройти літературний курс в нашому універі.
 - Навіщо?
 - Тоді ти зможеш знайти собі роботу в США, в одному з журналів або видавництв. І попутно писати своє.
 - Ви хочете перетягнути мене сюди?
 - Як?
 - Хочете, щоб я переїхав до Штатів назавжди?
 Володя запитав досить спокійно, навіть з усмішкою. Луїза посміхнулася - блиснули білосніжні зуби між яскраво-коралових губ. Вона не користується косметикою. Губи - самі по собі яскраві, вії - від природи довгі і чорні. Волосся теж чорні, чудово густі і блискучі, як у всіх американок. Дід Луїзи був італієць, але одружився на дівчині із старовинної сім'ї голландського походження і взяв її прізвище. Мати Луїзи - wasp (white, anglo-saxon, protestant). В результаті такого цікавого змішання крові вийшла невисока брюнеточка з сяючими зубами, високими грудьми, товстими литками і повною відсутністю талії.
 "І у Машки фігура така ж. Але Луїза сімпатічнеё".
 - Не назавжди. Заробити для себе гроші і статус реального поета. А потім можна жити де хочеться. У Росії теж можна.
 - Чи дозволяєте? Дякуємо.
 - Володя, - Луїза злякалася і поклала свою пухку коротку ручку на його долоню, - ти образився? Вибач мене, я не повинна була говорити ... це не мій секрет, і Машин батько зробив би все більш тактовно ...
 Володя знизав Луїзіна руку:
 - Все окей. Я не образився. Чому ти не робиш манікюр, Луїза? Довгі нігті з чорним або червоним лаком, по-моєму, це так красиво ...
 - Мені здається, це непрактично і неприродно.

Потім Володі здавалося, що подальше відбулося уві сні. Він показав Луїзі номер, записаний в своєму мобільнику, і запитав - це домашній телефон або мобільний? Домашній, відповіла Луїза. Код Сан-Дієго. Вона добре знала його, пара її подружок-однокашніцей походили з Сан-Дієго.
 - А хто там у тебе, Володю?
 - Далека родичка матері. Значить, я зможу додзвонитися?
 Луїза підтвердила і навіть сама попросила у офіціантки дозволу зробити міжміський дзвінок. Володя набрав номер, в душі чекаючи, звичайно ж, провалу своєї безглуздої затії. Зараз обідньої пори, нормальні дорослі люди - на роботі або в ресторанах. Хев ланч. Навіщо дзвонити в порожнечу?
 - Халлоу, - відповів жіночий голос.
 Як дивно влаштована наша ендокринна система. Досить одного слова, вимовленого недбало низьким жіночим голосом - нерівним, чорт візьми, з хрипотою навіть, а гормони негайно кинули в кров Володі численний загін особливого призначення. Сім років пройшло, а я все одно хочу її, хоча не люблю так, як мерзенну драматургессу, звичайно.
 - Женя, итс ми, Володя Рибаков фром Вовчанськ. Ду ю ремембе ми?
 - Ху із плейінг зис факінг джоук? - Здивовано запитала Женя.
 - Можна я по-російськи буду говорити? Їй-богу, це Рибаков. Я зараз в Штатах, в Лос-Анджелесі.
 - Чума, - після паузи відповіла Женя, - як ти сюди потрапив, Вовка?
 Володя став розповідати, намагаючись бути якомога лаконічніше, потім збився і запитав:
 - А ти як ся маєш, Женя? Тобі тут подобається?
 - Щуе. Соррі, звичайно подобається.
 - Правда?
 - Чому буду я брехати, Володя? Мій чоловік заробляє добре, Ріалі. У нас свій будинок з садом. У мене є син.
 - А ти працюєш?
 - Ні, я виховую дитину. Йому два роки. Ми плануємо мати ще двох або трьох дітей. Я не збираюся працювати, це не мій стиль життя.
 Дивно і страшно було чути від Женьки ці фрази з переламаним, не російською синтаксисом, з переламаним, що не женькін змістом. Володя миттєво згадав, як вона виходила зі своєї квартири в третій годині ночі, босоніж, щоб не чули її батьки і брати, як лізла по залізній драбині на дах п'ятиповерхівки - для того, щоб зайнятися з Володею сексом на шорсткому руберойді ...
 - Женька! А хто твій чоловік?
 - Він має будівельний бізнес. Наша прізвище Макферсон, в Лос-Анджелесі є філії нашої компанії теж.
 - А скільки йому років? - Запитав Володя.
 Женька забарилася секунду (Володя виразно відчув, як в її голові крутяться зараз ті ж бачення - ніч, залізні сходи, шорсткий руберойд) і запитала грубо:
 - А тобі-то що?
 - Хочеш, я приїду? До Сан-Дієго ходять автобуси. Побачимося.
 Вона знову забарилася і відповіла:
 - Ні. Не хочу.
 - Я ж просто так, Женя. Я без претензій. Посидимо, вип'ємо вина, побалакаємо.
 - Вибач, Володя. Немає необхідності, - і повісила трубку.
 Увечері Володя порився в Машкін комп'ютері, знайшов в Інтернеті будівельну компанію Макферсона, сайт і купу рекламних оголошень. Потім і фото сім'ї попалося в одному з газетних інтерв'ю - чоловік, дружина і бебі. Нормальний чоловік, з розчаруванням подумав Володя. Женьки зараз років тридцять п'ять, будівельний чоловік всього на п'ять старше. Як у всіх тутешніх - білі зуби і хвилясте волосся. Женька не виглядає жирною коровою. Вона навіть гарніше, ніж була в Вовчанську. Бебі як бебі, зворушливий. Твою мать, знову я неправильно прочитав завдання з книги життя.
 - Володька, блйядь, - крикнула Маша з веранди, - ти обіцяв зробити барбекю. Іди ж, роби. Мені ніколи не вдається, щоб не згоріло.
 - Маша, ти неправильно вживаєш наші лайки. Блядь - це "погана жінка". До мене за визначенням не відноситься.
 - А як називається поганий чоловік? - Запитала Маша.
 - Російська дівчина сказала б - мудило.
 Луїза і Грейс (ще одна майбутня славістка) негайно записали лайка в блокнотики. А Володя став перевертати і обприскувати шашлики, потім - смажити картоплю по-російськи, майструвати салат "олів'є".
 - Справжній Вовчанський олів'є у вас не вийде, - сказав він Луїзі, яка притягла на кухню допомагати, - у вас не така ковбаса.
 - Варене м'ясо не підходить для салату? - Запитала Луїза.
 - Підходить. Але у нас роблять з ковбасою. Брюс, пора окропити і перевернути! - Крикнув Володя у відкрите на веранду вікно.
 - Смію вас розчарувати, - сказала Маша з веранди, - здається, дощ піде знову.
 - Чи не знову, а знову, - крикнув Володя, - розмовляєш, як блядь, Наташа Ростова.
 - А мені подобається Наташа Ростова бай Лео Толстой, - сказала Луїза, - вона божевільна, як всі росіяни. Мені подобається ваша сумасшедшесть ... є таке слово, Володя? А Достоєвський ... я вирішила, що буду вивчати російську мову, коли прочитала Достоєвського "Ідіот".
 - Мені було тринадцять, коли я прочитав Достоєвського, - сказав Володя, спритно нарізаючи варену моркву кубиками, - звичайно, це було "Злочин і покарання". Взявся я за це пропаща справа тому, що сестра задовбали глузуванням. Мовляв, я читаю одну дурну фантастику, і не зможу вчитися в старших класах, тому що там треба читати Толстого і Достоєвського. Я взяв книгу з полиці і на зло їй читав. Перші сорок сторінок - з головним болем. А потім біль перейшла в задоволення. Напевно, я мазохіст. До армії я перечитав майже всього Достоєвського.
 - Я теж прочитала в тринадцять років "Злочин і покарання", - здивовано і радісно сказала Луїза, - значить, ми читали одночасно!
 Володя кивнув. А Луїза раптом притулилася головою до його плеча. Він поклав ножа, і схопив американську дівчину за плече, поцілував в губи. Поцілунок виявився нітрохи не гірше, ніж з Нонною, і, у всякому разі, набагато солодший, ніж з Агаш. Володя і Луїза перевели подих, дивлячись один одному в очі, а потім повторили.
 - Володя, чи не потрібно .., - почав Брюс, заглянувши у вікно. Але тут же вигукнув: "Вау!", І пішов.
 "Повідомить Машка. Будуть сміятися за їжею, і вітати нас. У Росії було б так. Люди всюди однакові. У Господа Бога було дуже мало формочок і трафаретіков".
 Русский обід був готовий і поданий у дворі котеджу. Маша додала качани вареної кукурудзи і якусь випічку - те й інше було замовлено по телефону в найближчому кафе. Брюс відкорковував вино, Маша розкладала виделки й серветки, Ден, бойфренд Грейс, зробив музику тихіше, щоб ньому заважала розмовляти. Дув вологий теплий вітер, в сусідньому дворі дзвінко сміялися дівчата, які грають в бадмінтон. Луїза сиділа поруч з Володею, і він час від часу чіпав своєю ногою її ніжку в білому тенісному тапки.
 - Якщо у нас російський обід, давайте горілки вип'ємо, - вигукнув Володя, - даремно я привіз її, чи що? Вона якісна, з дьюті-фрі.
 Маша погодилася, Брюс теж - мабуть, за компанію з Машею. Грейс і Ден з жахом замахали руками.
 - А ти? - Запитав Володя у Луїзи.
 - Трохи, - сказала Луїза, - так треба говорити правильно - трохи?
 - Можна і так.
 Володі було не зовсім комфортно від Луїзіна відверто закоханих поглядів. Він не розумів, хто викликав таке почуття - його власна персона або класики російської літератури. Символізувати собою Федора Михайловича або Антона Павловича було не дуже цікаво.
 Маша легко проковтнула свої п'ятдесят грам, Брюс - з філософським смиренням на обличчі, Луїза швидко запила колою і повідомила, що це "той же віскі, але приємніше на смак". Після чого горілку пив один Володя, з такою швидкістю і такими дозами, що дівчатам стало страшнувато.
 - Ти нап'єшся, і будеш буянити, так? - Запитала Грейс. - Це головний елемент російського характеру.
 - Я - нап'юся? Та ніколи в житті. По-перше, у нас досить калорійний обід. А по-друге, що це для мене? Як слону дробинка.
 Славістка захихотіли і записали в блокнотики. Маша і Грейс, але не Луїза. Вона тихо посміхалася і була наче сумна.
 - Ар ю окей, Луїза? - Запитав Брюс.
 - Так-так, - відповіла вона, - поклади мені ще салату, Володя. Мені сподобалася російська їжа.
 Маша заговорила про російську їжі, яку готувала її бабуся, Надія Олександрівна. Володя пообіцяв, що до від'їзду встигне приготувати Маші і пельмені, які вона так обожнює.
 - Ви сьогодні фарш не купили. Фарш повинен бути наполовину свинячий, наполовину яловичий ...
 - Володя, ти все вмієш робити, - здивовано сказав Ден, - готувати їжу, ремонтувати квартири, писати вірші ...
 - У цьому трагедія і особлива філософія російського життя, - пояснив Брюс, - російські все вміють, але нічого не хочуть. Через відсутність соціальних і духовних стимулів.
 - Це вірно, - погодився Володя, - стимулів немає, одні антистимулом. Наливайте ваше шаблі. Луїза, давай ще горілочки бахнемо?
 - Давай бахнемо, - сказала вона сумно.
 Потім Ден зробив музику голосніше, і все трохи потанцювали.
 - Я був на дискотеці цієї зими, - розповідав Володя Луїзі під час повільного танцю. - У своєму рідному містечку. Ти не уявляєш, яка це діра, Луїза! Реальна жопа світу. Дискотека - збіговисько п'яних тінз. Але я був там поранений в саме серце. Привіз із собою дівчину, абсолютну Цьолко-невредімку. А вона запала на мого кращого друга. І що смішно, Луїза, мені ця дівчина абсолютно до лампочки, не порушує жодної деталлю. А мені стало так прикро. Чому так влаштовано смішно і жалюгідно? Я тримав цю Агашков як запасний варіант. Тому що страшно страждав через Нонни ... ну, тобі, мабуть, Машка розповідала ...
 - Нонна? Так, розповідала. Я читала її твори в Інтернеті. Жахливо. Хворий марення, душевна некрофілія. Ти досі любиш її, Володя?
 - Її? Та йди вона ... як у вас кажуть - фак хёселф. Дура ненормальна. Але що смішно, Луїза, я заревновал Агашков, яка мені на фіг була не потрібна. Виявилося, я сам у неї ... запасний варіант! Уявляєш? Моя роль на цій планеті? Запасний варіант запасного варіанту!
 Володя став реготати, потім у нього виступили сльози, слава богу, їх ніхто не бачив, крім Луїзи, яка схопила його міцно за руку, переплела його пальці зі своїми, що не вирвешся, і сказала:
 - Підемо на кухню, я зроблю нам чаю з льодом.
 Володя пішов, і його істерика висохла разом зі сльозами, по шляху до кухні. Там вони з Луїзою, не кажучи ні слова, повернулись один до одного, взялися за руки і стали цілуватися. Далі Володині руки перебралися на Луїзіна поперек і нижче. Вона спритно розстебнула йому ремінь і гудзик джинсів. Нонна ніколи не вміла так швидко - довгі нігті заважали. От уже справді - неприродно і непрактично.
 - Луізка, ти чого, зараз? А хлопці? Нехай вони підуть, потім ...
 - О май рік! Е рашен комплексіз ...
 Проте, Володя змусив її повернутися у двір. Грейс і Ден, однак, відразу почали збиратися додому, Маша стала діловито прибирати зі столу, і Володя кинувся допомагати. Виглядало так, ніби вони делікатно звільняли для Володі територію любові.
 "Любові? Що вони, чорт візьми, розуміють в любові? Інтелектуали хреново!"
 Він зупинився на півдорозі з чаркою тарілок в руках. Тарілки були квадратні, темно-зелені. Все, як не у нас, все навпаки.
 "А що я сам розумію в любові?"
 - Гаразд, ми спати! - Крикнула Маша. - Володя, ти загасиш світло в кухні потім, окей?
 Володя і Луїза сиділи в Машиною кухні. Мовчки трималися за руки. Володя почув, як за вікном захльостала дощ.
 - Ну, ось, - сказав він, - знову дощ. Які тут дощі дивні - раз, і полилося.
 - Як з відра. Є така російська ідіома - ллє як з відра, так?
 Володя не відповів. Привернув Луїзу до себе і став цілувати. Тому що від звуку дощу його раптом охопила нестерпна туга - до головного болю, до нудоти.
 - Підемо до мене, - прошепотіла Луїза, - я не можу більше терпіти. Я хочу тебе.
 Вони вийшли на веранду. Володя чортихнувся і втягнув під дах плетений стілець Маші, який залишили на подвір'ї, під дощем. Луїзіна двері мала вихід на цю ж веранду. Два кроки - і Володя з Луїзою в чарівної білої спальні, над ліжком горить маленький нічник у формі черепашки, над туалетним столиком навпроти - пейзаж з березами і колод будинком ...
 - Росія? - Запитав Володя.
 - Так. Я купила на виставці одного російського художника два роки тому ...
 Луїза знову розстебнула Володін ремінь, а він - її пурпурову блузку, дикий колір, сказала б Нонна, але Луїзі дуже йде під карі очі. Красиві груди, великі, але не висячі, хочеться цілувати і гладити до нескінченності. І що особливо радує - Луїза не носить ліфчика.
 - Луїза, я хочу тебе пекельно, тільки не розводь, бога ради, цю вашу американську фігню з душем, чищенням зубів ...
 - Хто тобі сказав, що я буду розводити цю американську фігню? - Засміялася вона.
 І сама стала роздягатися. Твою мать, подумав Володя, краще б сходила в душ. І переодягнула б там свої жахливі труси - білі, парашютообразние, стиль - "російська пенсіонерка". Чорне мереживо - це ж теж неприродно і непрактично.

Збір калу для дослідження підготовка пацієнта. |  Олена Тюгаева 2 сторінка

Олена Тюгаева 3 сторінка |  Олена Тюгаева 4 сторінка |  Олена Тюгаева 5 сторінка |  Олена Тюгаева 6 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати