Головна

 7 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1369, «ар-Рауд» 398, «Сахих Аби Дауд» 829, «Ірвауль-г'аліль» 310.

___

У версії цього хадиса, яку наводить імам аль-Бухарі, зі слів Ібн 'Аббаса, нехай буде задоволений Аллах ними обома, повідомляється, що одного разу пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Мені було велено здійснювати земні поклони (, спираючись) на сім кісток: на лоб, - і при цьому він вказав рукою собі на ніс[1] - Долоні, коліна і кінчики пальців ніг і не підбираючи волосся і одяг[2]».

У версії Абу Дауда сказано: «Вашому пророку, нехай благословить його Аллах і вітає, було велено здійснювати земні поклони, (спираючись) на сім (кісток) НЕ підбираючи ні волосся, ні одяг».

Передають зі слів аль-'Аббаса ібн 'Абдуль-мутталиба про те, що він чув, як посланник Аллаха, Нехай благословить його Аллах і вітає, говорив: «Коли раб (Аллаха) здійснює земний уклін, то з ним в земному поклоні схиляються сім частин його тіла: обличчя, кисті рук, коліна і ноги». Цей хадис передали Муслім 491, Абу Дауд 891, ат-Тірмізі 272, ан-Насаї 2/208, Ібн Маджа 885. Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 597. Повідомляється, що Ібн' Умар передав висхідний до пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, хадис, (в якому повідомляється, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає,) сказав: «Воістину, руки роблять земний уклін також, як це робить особа [3]. І тому, коли хтось із вас (здійснюючи земний уклін) поставить (на землю) особа, нехай ставить і руки, а коли піднімає його, нехай піднімає і їх ». Цей хадис передали Абу Дауд 892, ан-Насаї 2/207 і аль-Хакім 1/349, який сказав: «Достовірний хадис соответствуюших умов аль-Бухарі і Мусліма» і з ним согласілся аз-Захабі. Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 596, 1994.

[1] Цей жест означав, що при скоєнні земного поклону землі слід торкатися і чолом, і носом.

[2] Одне з можливих тлумачень цього повідомлення полягає в тому, що дії людини, який перед земними поклонами стане підбирати волосся і одяг, щоб вони не торкалися землі, будуть проявом гордині. Див. «Мухтасар сахих аль-Бухарі» №438, пров. А. Нірша.

[3] Під особою тут мається на увазі лоб. Див. Б. аль-'Айні «Шарх Сунан Абу Дауд», т. 4, стор. 114.

-

1370 (????)

???? ?? ????? ????? ??? ?????? ?? ?? ??? ??? ???? ???? ???? ???? ???? ?????? ????? ??? ?????? ???????? ??? ????? ??????? ??? ????

(? 4) ?? ??? ????? ??? ??????.

1370 - Передають зі слів Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, про те, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені було велено боротися з цими людьми [1], поки вони не засвідчать, що немає бога (гідного поклоніння), крім Аллаха, і що я - посланник Аллаха. Якщо ж вони скажуть це, то тим самим захистять від мене свою кров і своє майно, якщо тільки (не вчинять нічого такого, за що їх можна буде позбавити майна або життя) по праву [2], і тоді розрахунок з ними зробить (лише) Аллах ». Цей хадис передали Ахмад 2/345, 377, 423, 475, 502, 527, 528, аль-Бухарі 2946, Муслім 21, Абу Дауд 2640, ат-Тірмізі 2606, ан-Насаї 6/4, Ібн Маджа 3927.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним-мутаватір [3]. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1370, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 407.

___

Повідомляється, що Абу Хурайра, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав:

- Коли посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, помер і Абу Бакр, нехай буде задоволений ним Аллах, став (халіфом), а деякі з арабів повернулися до невіри, 'Умар, нехай буде задоволений ним Аллах, запитав (Абу Бакра) : «Як же ти можеш битися з цими людьми ?! Адже посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: "Мені було велено боротися з цими людьми [4], поки вони не скажуть:" Ні бога (гідного поклоніння), крім Аллаха ", а хто скаже (ці слова, тим самим) захистить від мене своє майно і своє життя, якщо тільки (не зробить нічого такого, за що його можна буде позбавити майна або життя) по праву [5], і тоді (лише) Аллах зробить з ним розрахунок "!» (В відповідь на це Абу Бакр, нехай буде задоволений ним Аллах,) сказав: «Клянуся Аллахом, я неодмінно буду битися з тими, хто відокремлює молитву від закята, [6] адже закят з майна брати обов'язково! І, клянусь Аллахом, якщо вони відмовляться віддати мені хоча б козу, яку віддавали посланнику Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, я стану битися з ними через це! »(А потім) 'Умар, нехай буде задоволений ним Аллах, говорив: «Клянуся Аллахом, не інакше як Сам Аллах розкрив серце [7] Абу Бакра, нехай буде задоволений ним Аллах, (який прийняв рішення) битися, а я зрозумів, що це - правильне (рішення)!»

[1] Маються на увазі многобожники.

[2] Тобто якщо людина не буде порушувати установлений шаріату, оскільки лише в цьому випадку він може втратити гарантованого Ісламом права на недоторканність особи і майна.

[3] Мається на увазі такий хадис або ж таке повідомлення, яке передається багатьма передавачами кожного з розрядів його иснад, що дозволяє розуму зробити висновок про неможливість допущення того, що всі ці передавачі змовилися між собою щодо підробки цього повідомлення. Див. М. Таххан. «Термінологія хадисів», пров. А. Нірша.

[4] Маються на увазі многобожники. Там же.

[5] Тобто якщо людина не буде порушувати установлений шаріату, оскільки лише в цьому випадку він може втратити гарантоване ісламом право на недоторканість особи і майна. Там же.

[6] Молитва і закят відносяться до числа стовпів ісламу, і в цьому сенсі вони невіддільні один від одного. Таким чином, людина, що не визнає необхідність виплати закят, заперечує один із стовпів ісламу, що рівнозначно запереченню і всіх інших його стовпів, так як подібне ставить людину поза рамками ісламської релігії. Там же.

[7] Тобто вселив йому думку. Там же.

-

1371 (????)

???? ?? ????? ????? ??? ?????? ?? ?? ??? ??? ???? ???? ???? ???? ??????? ?????? ?????? ?????? ???? ????? ??? ????? ??? ?????? ???????? ??? ????? ??????? ??? ????

(?) ?? ??? ??? (?) ?? ??? ???? (? ?) ?? ??? ?????.

1371 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені було велено боротися з (цими) людьми до тих пір, поки вони не засвідчать, що немає бога (гідного поклоніння), крім Аллаха, і що я - посланник Аллаха, і не стануть чинити молитви і виплачувати закят, а якщо вони будуть робити все це, то захистять від мене свою кров і своє майно (, яких надалі їх можуть позбавити не інакше як) по праву, і (тоді) розрахунок з ними зробить (лише) Аллах ». Цей хадис передали аль-Бухарі 25, Муслім 22, Ібн Хіббан 175, 219 зі слів Ібн 'Умара; ан-Насаї зі слів Абу Бакр; Ібн Маджа 71 і аль-Хакім 1/387 зі слів Абу Хурайри.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1371, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 408, «Мішкат аль-Масаба» 12.

-

Тисячі триста сімдесят дві (????)

???? ?? ????? ????? ??? ?????? ?? ?? ??? ??? ???? ??????? ?? ???? ??? ?? ???? ????? ??? ??? ????? ??? ?????? ???????? ??? ????? ??????? ??? ???? ?? ???

(?) ?? ??? ?????.

тисячі триста сімдесят дві - Передають зі слів Абу Хурайри про те, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені було велено боротися з (цими) людьми до тих пір, поки вони не засвідчать, що немає бога (гідного поклоніння), крім Аллаха, і поки не увірують в мене, і в те, з чим я прийшов. Якщо ж вони зроблять все це, вони захистять від мене свою кров і своє майно (, яких надалі їх можуть позбавити не інакше як) по праву, і (тоді) розрахунок з ними зробить (лише) Великий і Всемогутній Аллах ». Цей хадис передав Муслім 21.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1372, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 407.

-

1373 (????)

???? ?? ????? ????? ??? ?????? ?? ??? ??? ???? ??? ??? ?? ??? ??? ???? ??? ??? ??? ???? ????? ??? ???? ?????? ??? ????

(?) ?? ??? ?????.

1373 - Передають зі слів Абу Хурайри про те, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені було велено боротися з цими людьми до тих пір, поки вони не скажуть:" Немає бога, гідного поклоніння, крім Аллаха / Ля іляха илля-Ллах / ", - а хто скаже Ля іляха илля-Ллах (тим самим) захистить від мене своє майно і своє життя, якщо тільки (не зробить нічого такого, за що можна буде позбавити його майна або життя) по праву, і (тоді) розрахунок з ними зробить (лише) Аллах "».Цей хадис передав Муслім 21.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1373 «ас-Сільсіля ас-Сахих» 408.

___

Шейхуль-Іслам Ібн Тайміййя щодо хадісу: «Мені було велено боротися з людьми, поки вони не скажуть ля іляха илля-Ллах», сказав: «Це не означає, що пророку, нехай благословить його Аллах і вітає, було велено вбивати всіх підряд, і що це було метою. Ні! Воістину, це протиріччя Корану, Сунні і одностайною думкою / иджма '/! І пророк, хай благословить його Аллах і вітає, ніколи так не поступав і його життєпис вказує на те, що він не чіпав тих, хто не чіпав його! »Див.« К'а'іда фі к'італь аль-Куффаро »117.

Шейхуль-Іслам Ібн Тайміййя також сказав: «Воістину, борються з невірними лише з однієї причини, а це - війна! І це думка більшості вчених і на це вказує Коран і Сунна! »Див.« Ан-Нубувват »140.

Шейхуль-Іслам Ібн Тайміййя також сказав: «Воістину, покарання в світі цьому не вказує на тяжкість гріха або ж його трохи, так як світ цей не є місцем гідного, бо місце відплати - інший світ! Однак узаконені покарання в світі цьому для заборони нечестя і ворожнечі, як каже Всевишній Аллах: "З цієї причини (вбивства одного сина Адама іншим) Ми наказали синам Ісраїлов: А хто заб'є людину нема за вбивство або поширення нечестя на землі, той немов вбив усіх людей ! " (Трапеза 5: 32). І ангели говорили Аллаху: "Невже Ти поселиш там (на землі) того, хто буде поширювати нечестя і проливати кров?" (Корова 2: 30) Ці дві речі, які згадали ангели, є причиною того, за що Аллах наказав синам Ісраїлов кару. Адже позволяется невірним, які виплачують джизью, проживати на землі мусульман, незважаючи на те, що їх гріх - залишення віри, гірше, на думку всіх мусульман, ніж гріх чужоложникове і вбивці, яких ми стратимо! І Абу Ханіфа вважав, що з неправильним борються через його ворожнечі, і якщо він не бореться, то і з ним не б'ються. І з цієї причини джизья береться не тільки з людей Писання, але і ідолопоклонників. І це те, з чим погодився Малик і Ахмад в одному з думок ». Див. «Маджму'уль-фатава» 20/101.

Шейх Ібн аль-К'аййім говорив: «Вбивство дозволяється через битви, а не через куфра! І саме з цієї причини було заборонено вбивати жінок, дітей, які перебувають в договорі, і ченців, які не беруть участі в битві! Більш того, ми воюємо з тими, хто воює з нами! »Див.« Ахкам Ахлі-Зімма »1/27.

-

1374 (????)

???? ?? ???? ?????? ??? ???? ???? ?? ??? ???

(??? ????) ?? ??? ?????.

1374 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені велено читати Коран на семи діалектах. Всі вони зцілюють і достатні ». Цей хадис передав Ат-Табарі в своєму тафсир 1/24 зі слів Ібн Мас'уда.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1374, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 843, «Сахих Аби Дауд» 1327. Див. Також хадис №78.

-

1375 (????)

???? ??????? ??? ???? ?? ????

(??????) ?? ???.

1375 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені (так часто) веліли користуватися зубочисткою, що я став побоюватися залишитися без зубів». Цей хадис передав аль-Баззар 6952 зі слів Анаса.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1375, «ас-Сільсіля ас-Сахих» тисяча п'ятсот п'ятьдесят шість.

-

Одна тисяча триста сімдесят шість (???)

???? ??????? ??? ???? ?? ???? ???

(??) ?? ?????.

одна тисяча триста сімдесят шість - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені (так часто) веліли користуватися зубочисткою, що я став побоюватися, що це стане для мене запропонованим». Цей хадис передав Ахмад 3/490 зі слів Василя ібн аль-Аск'а '.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1376, «ас-Сільсіля ас-Сахих» тисяча п'ятсот п'ятьдесят шість.

___

«Стане для мене запропонованим» - тобто обов'язковим. У цьому аргумент на користь тих, хто вважає, що користуватися зубочисткою необов'язково. Див. «Файдуль-К'адір» 2/190.

-

1377 (????)

???? ??????? ??? ??? ??? ??????

(??) ?? ??? ????.

1377 - Передають зі слів Ібн 'Аббаса про те, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені (так часто) веліли користуватися зубочисткою, що я став побоюватися за свої зуби». Цей хадис передав ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 12286.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1377, «ас-Сільсіля ас-Сахих» тисяча п'ятсот п'ятьдесят шість.

-

1378 (????)

???? ????? ???? ????? ?????? ???? ??? ??????? ???? ????? ??? ???? ????? ??? ??????

(?) ?? ??? ?????.

тисяча триста сімдесят вісім - Передають зі слів Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Мені було велено (перебратися в) місто, який поглине [1] (інші) міста і який називають Ясриба, і це - Медіна, що відкидає (поганих) людей подібно ковальському хутрі, що видуває окалину з заліза». Цей хадис передали Малик 1571 Ахмад 2/237, 247, 384, аль-Бухарі 1871 році, Муслім 1382, ат-Тахаві в «Мушкіль аль-асар» 2 / 232-233, аль-Хатиб аль-Баг'даді в «фак'іх валь- мутафак'іх »2/62, Абу Я'ля в своєму« муснад »6374.
 Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1378, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 274.

[1] Тобто завоює. Див. «Мухтасар сахих аль-Бухарі» №857, пров. А. Нірша.

-

1380 (????)

????? ?????? ??????

(???????) ?? ??? ????.

1380 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Нам велено здійснювати обмивання ретельно». Цей хадис передав ад-Дарімі 700 зі слів Ібн 'Аббаса.
 Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1380, «Сахих Аби Дауд» 1/244.

-

1381 (????)

????? ???????? ?? ????? ??????? ????? ??????? ?????? ?????? ??????? ?????? ?????? ??????? ??????

(??) ?? ??? ???????.

1381 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Нам велено після завершененія молитов прославлять Аллаха (вимовляючи) тридцять три рази (слова)" СубханАллаг "/ тасбіха /; тридцять три рази "Альхамдуліллях" / тахміда / і тридцять чотири рази "Аллаху акбар" / такбіри / ». Цей хадис передав ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» зі слів Абу ад-Дарди.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1 381.

___

Див. Також «Маджма'у-з-заваід» 10/101 і «Фатхуль-Барі» 2/272.

-

1 382 (????)

????? ????? ?? ????

(?????? ??) ?? ??? ???.

1 382 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Джибрил велів мені (віддавати перевагу) старшому». Цей хадис передали аль-Хакім (ат-Тірмізі) і Абу Ну'айм в «Хільятуль-аулія'» 8/174 зі слів Ібн 'Умара.
 Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1382, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1555.

___

У хадисі йдеться про надання старшому права (перед молодшими) при чищенні зубів, передаючи йому зубочистку і подібні випадки, про що докладно можна прочитати в «Фатхуль-Барі». Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1/294.

Передають зі слів Ібн 'Умара, нехай буде задоволений Аллах ними обома, що (одного разу) пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Мені наснилося, що, коли я чистив зуби зубочисткою, до мене прийшли двоє людей, один з яких був старше іншого. Я дав зубочистку молодшому, але мені було сказано: "Старшому!" - І я віддав її старшому з них ». Цей хадис передали аль-Бухарі 246 і Муслім 2271.

-

1383 (????)

????? ????? ??????? ??? ???? ??? ?????

(??) ?? ??? ?? ???.

1383 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Джибріл (так часто) велів мені користуватися зубочисткою, що я став побоюватися, що залишуся без зубів». Цей хадис передав ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 6018 зі слів Сахль ібн Са'ді.
 Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1383, «ас-Сільсіля ас-Сахих» тисяча п'ятсот п'ятьдесят шість.

-

1384 (????)

????? ????? ???? ????? ?? ??????? ???? ?? ???? ????

(?? ??) ?? ??? ?????.

1384 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Джибрил велів мені підвищувати голос при вимові тальбіййі, бо справді, це з обрядів хаджжа». Цей хадис передали Ахмад 2/325 і аль-Байхак'і 5/42 зі ??слів Абу Хурайри.
 Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1384, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 830.

-

1385 (????)

?????? ???? ????? ?????? ?????? ????? ?? ???? ?????? ????? ?? ???? ?????

(?? ?? ???????) ?? ??? ?????.

1385 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Витирайте слиз з овець [1] і очищайте їх загін, моліться поруч з їх загоном, бо справді, вони з числа тварин раю». Цей хадис передали аль-Байхак'і в «аль-Ма'ріфа» зі слів Абу Хурайри.
 Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1385, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1128.

___

 6 сторінка |  8 сторінка


 1 сторінка |  2 сторінка |  3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  9 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати