На головну

1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка

Аль-Албані

-

?????? ???????? 1408 ?

-

Ісламська бібліотека, 1408 г.х.

-

1301 (????)

????? ????? ????? ?????? ??? ????? ????? ?? ???? ?????? ???? ?? ?????? ??? ???? ?????? ???? ??. ????? ?????? ????? ?? ????? ???????? ?????? ???? ??????? ?? ???? ?????? ?????? ????? ?? ????? ?????? ?????? ????? ?? ???? ?????? ??? ??? ?? ????? ?????? ????? ??????? ?????? ??? ????? ??? ????? ?????? ??? ????? ??? ???? ?????? ??? ????? ?? ??? ???? ???? ??? ???? ???? ????? ???? ????? ??????? ??????? ???? ??????

(? ?) ?? ???? ?? ????.

1301 - Передають зі слів 'Аммара ібн Ясіра про те, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, волав до Аллаха зі словами:
«О Аллах, за допомогою Твого знання про сокровенне і Твого могутності над творіннями, зберігай моє життя, якщо Ти знаєш, що життя буде для мене краще, і упокій мене, якщо Ти знаєш, що смерть буде для мене краще! Про Аллах, я прошу Тебе (вселити мені) страх перед Тобою в сокровенне і явному, і прошу Тебе (допомогти мені говорити) правдиве слово в гніві і достатку! Я прошу Тебе про помірність в нужді і багатстві, і прошу Тебе про блаженстві, яке не закінчиться, і прошу Тебе про усладе для очей, що не перерветься, і прошу Тебе (допомогти мені) бути задоволеним долею! Я прошу Тебе про приємну життя після смерті, і прошу Тебе (дозволити мені) насолодитися поглядом на Твій лик, і прошу Тебе (допомогти мені) прагнути до зустрічі з Тобою, щоб не завадило цьому ні нещастя, яке заподіює шкоду, ні спокуса, яка збиває з шляху! Про Аллах, прикрась нас красою віри і зроби нас наставниками, наступними прямим шляхом »/ Аллахумма бі-'ільмікаль-г'айба, ва к'удратіка 'аляль-хальк'і, ахйіні ма' алімталь-Хайата хайран чи, ва таваффані іза 'алімталь-вафата хайран чи. Аллахумма ва ас'алюка хашйатака філь-г'айбі ва-ш-шахадаті, ва ас'алюка каліматаль-Іхляс фі-р-ріда валь-г'адабі. Ва ас'алюкаль-к'асда філь-фак'рі валь-г'іна, ва ас'алюка на'іман ля йанфаду, ва ас'алюка к'уррата 'Айнин ля танк'ати'у, ва ас'алюка-р-ріда біль-к'адаі, ва ас'алюка Бардаль-'айші ба'даль-Маутен , ва ас'алюка лаззата-н-Назарі іля ваджхіка, ва-ш-шаук'а іля лік'аіка фі г'айрі дарраа мудирратін, ва ля фітнатін мудиллятін! Аллахумма заййінна бізінатіль-Імані, ва-дж'альна худатан мухтадійн /. Цей хадис передали Ахмад 4/264, ан-Насаї 3/54 і аль-Хакім 1 / 524-525, який назвав його достовірним і з ним согласілся аз-Захабі.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1301, «Сиффаті-з-саля» 1605, «аль-Розжарюємо ат-таййіб» 105.

-

1302 (????)

????? ??? ?? ???? ???? ??? ????

(?) ?? ???.

1302 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«О Аллах, (зроби цей) хаджж, в якому немає ні показухи, ні марнославства!» /Аллахумма хаджжатан ля ріяа фійха, ва ля сум'атан / Цей хадис передали ат-Тірмізі в «аш-Шамаіли» 334, Ібн Маджа 2890 і Абу Ну'айм в «Хільятуль-аулія'» 6/308 зі слів Анаса.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1302, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 1122.

-

1303 (????)

????? ?? ????? ???? ????? ??? ??? ?????? ?? ???? ??? ??? ??? ???? ?? ????? ????

(?? ? 3) ?? ???.

1303 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«О Аллах, Господь людей, щоб віддалитися хвороба, зціли, Ти - цілитель і немає цілителя, крім Тебе, зціли ж (так, щоб після цього) не залишилося хвороби!»/ Аллахумма, Раббі-н-насі, музхібаль-ба'сі, -шфі Анта-ш-шафи, ля шафійа илля Анта, ішфі, шіфаан ля йуг'адіру сак'аман! / Цей хадис передали Ахмад 3/151, аль-Бухарі 5742, Абу Дауд 3890 , ат-Тірмізі 973 і ан-Насаї в «Сунан аль-Кубра» 10861 зі слів Анаса.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1303.

Повідомляється, що (як-то раз) Анас, нехай буде задоволений ним Аллах, запитав Сабіт[1], Хай помилує його Аллах: «Не прочитати чи над тобою змова, (який читав над хворими) посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає?» (Сабіт) сказав: «Звичайно!» - І (тоді Анас, нехай буде задоволений ним Аллах,) сказав: «О Аллах, Господь людей, щоб віддалитися хвороба, ...»

[1] Мається на увазі один з видатних послідовників Сабіт аль-Бунані.

-

1304 (???)

????? ?? ????? ???????? ???????? ????? ??? ???? ???? ???? ???? ?? ?? ?????

(?? ?) ?? ???? ??? ??????.

1304 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:

«Про Аллах, Господь Джибріла, Ісрафіла, Мікаіла і Мухаммада, хай благословить його Аллах і вітає, вдаємося до Твоєї захисту від вогню! »/ Аллахумма, Раббі Джібріля, ва Исрафилов, ва Микаілов, ва Мухаммадін, салляЛлаху 'Алейхем ва Саллі, на'узу бика хв-ан-нар! / Цей хадис передали Ібн ас-Сунні в «' Амаль аль-йаум ва-л- Лейла »102, аль-Хакім 3/622, ат-Табарані в« Му'джам аль-Кабір »520.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1304, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1544.

'Амір ібн Усама передавав зі слів свого батька, нехай буде задоволений ним Аллах, що (одного разу), той зробив два рак'ата додаткової ранкової молитви. Поруч з ним знаходився посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, який скоїв два легких рак'ата, а потім (Усама) почув, як сидів (поблизу пророк, хай благословить його Аллах і вітає,) тричі повторив: «О Аллах, Господь Джибріла, Ісрафіла, Мікаіла і пророка Мухаммада, вдаюся до Твоєї захисту від вогню! »/ Аллахумма, Раббі Джібріля, ва Исрафилов, ва Микаілов, ва Мухаммада-н-набіййа, а'узу бика хв-ан-нар! / Шейх аль -Албані назвав хадис слабким. Див. «Ас-Сільсіля ас-Сахих» 4/58.

Салім аль-Хиля сказав: «Цей хадис є дуже слабким. У його иснад присутній Яхйа ібн Абу Закарі аль-Г'ассані, який є слабким, а так само той, хто йде вище нього і цей иснад дуже темний, про що дивись в "Лісан аль-Мізан" (3/229). Хафіз ібн Хаджар в "Натаідж аль-афкар" (1/384) привів до нього підкріплювальний хадис від 'Аїші, але його иснад є дуже слабким. У ньому присутній 'Убайдулла ібн Абу Хумайд, який є матруком і Суфйан ібн Ваки', передавач, подібним якому можна бути задоволеним і у якого немає пошани ». Див. «Нейль аль-аутар бі тахрідж ахадісі китаб аль-Азкар» 1 / 116-117.

-

1305 (???)

????? ?? ????? ???????? ??? ??????? ???? ?? ?? ?? ????? ??? ???? ?????

(?) ?? ?????.

1305 - Повідомляється, що 'Аїша сказала:

«Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:" О Аллах, Господь Джибріла і Мікаіла, і Господь Ісрафіла, вдаюся до Твоєї захисту від жару вогню і мук могили! "»/ Аллахумма, Раббі Джібріля, ва Микаілов, ва Раббі Исрафилов, а'узу бика хв Харрі-н-нари ва 'азабіль-к'абрі! / Цей хадис передав ан-Насаї 8/278 і в «Сунан аль-Кубра» 7960.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1305, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1544.

-

1306 (????)

????? ???? ???? ?? ?????? ???? ??? ?????? ???? ???? ???? ?????

(?) ?? ???.

1306 - Передають зі слів Анаса, нехай буде задоволений ним Аллах, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, часто говорив:

«О Аллах, Господь наш, даруй нам в світі цьому добро і в світі вечном добро і захисти нас від мук вогню!» / Аллахумма, Раббана, Атина фі-д-дунйа хасанатан ва філь-ахираті хасанатан, ва к'іна 'Азабу-н-нар! / Цей хадис передали аль-Бухарі 4522 і Муслім 2690.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1306.

-

1307 (????)

????? ??? ???? ???? ???? ????

(??) ?? ??? ?????.

1307 - Повідомляється чтопосланнік Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, часто говорив:

«О Аллах, зроби мою вдачу гарним, як зробив Ти прекрасним мій вигляд!»/ Аллахумма, кама хассанта хальк'і, фа-хассін хулюк'і / Цей хадис передав Ахмад 1/403, Ібн Са'д в «ат-Табак'ат аль-Кубра» 1/377, Абу Я'ля 5181 зі слів 'Абдулли ібн Мас'уда ; Ахмад 6/68, 155 зі слів 'Аїші.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1307, «Мішкат аль-Масаба» 5099, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 2657, «Ірвауль-г'аліль» 74.

-

1308 (????)

????? ?? ??? ??? ??? ??????

(?? ? 3) ?? ??? (?? ?) ?? ??? ?? ???.

1308 - Повідомляється, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: [1]

«О Аллах, немає життя, [2] крім життя в іншому світі!» [3] Цей хадис передали Ахмад 3/172, 276, аль-Бухарі 2 961, 3796, 6413, Муслім 1805, Абу Дауд, ат-Тірмізі 3586, ан-Насаї, Абу Ну'айм в «Хільятуль-аулія'» 2/301 зі слів Анаса ; Ахмад 5/332, аль-Бухарі 3797, 4098, 6414, Муслім 1804 зі слів Сахль ібн Са'ді.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1308.

[1] - Ці слова були сказані пророком, нехай благословить його Аллах і вітає, коли він помітив, що деякі з його сподвижників, які копали разом з ним рів для захисту від очікуваного нападу на Медину курайшітов і їх союзників в березні 627 року, почали втомлюватися і були пригнічені. Див. «Сади праведних» імама ан-Нававі (вид. Рос. Яз.), Кім. до хадису №460, пров. А. Нірша.

[2] - Мається на увазі вічне. Там же.

[3] - З цього випливає, що розумна людина повинна приділяти основну увагу не цього світу, з яким він рано чи пізно розлучиться, а світу вічного, не надаючи надто великого значення негараздам ??цьому житті. Там же.

-

1309 (????)

????? ?? ????? ??? ???? ????? ????? ????? ???? ??? ????? ????? ??? ???? ????? ?? ??? ??? ??? ?? ????? ??? ???? ???? ?? ???? ????? ?????? ??????

(?) ?? ??? ????.

1309 - Передають зі слів Ібн 'Аббаса, нехай буде задоволений Аллах ними обома, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, часто говорив:

«О Аллах, Тобі я віддаюся, в Тебе вірую, на Тебе надіюсь, до Тебе звертаюся[1] і завдяки Тобі веду суперечки[2]. Про Аллах, воістину, я вдаюся до захисту всемогутності Твого - немає бога гідного поклоніння, крім Тебе - від того, щоб Ти збив мене з колії! Ти - Живий, Який не помре, а джини і люди смертні / Аллахумма, лаку аслямту, ва бика Амант, ва 'Алейкія таваккальту, ва Илейка анабту, ва бика хасамту. Аллахумма, інні а'узу бі-'іззатіка - ля іляха илля Анта - ан тудилляні! Анталь-Хаййу аллезі ля йамуту валь-джинові валь-инсу йамутун / ». Цей хадис передали Ахмад 1/302, аль-Бухарі 7383 і Муслім 2717.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1309, «Мухтасар Муслім» 1866.

[1] Тобто звертаюся до Тебе у всіх своїх справах, задовольняючись Твоїм керуванням. Див. «Аль-Азкар» імама ан-Нававі (вид. Рос. Яз.), Стор. 666, пров. А. Нірша.

[2] Це означає: я веду суперечки з тими, хто не вірує і чинить опір, використовуючи ті аргументи та докази, на які Ти мені вказуєш. Там же.

-

1310 (???)

????? ????? ????? ????? ???????? ?????? ??? ??????? ??? ?? ????? ??? ??? ?????

(? ?) ?? ??? ?????.

1310 - Повідомляється, що Абу Хурайра сказав:

«Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, часто звертався з такою благанням: «О Аллах, дай мені користуватися моїм слухом і зором і зроби їх моїми спадкоємцями і допоможи мені (в боротьбі) проти того, хто вчинив зі мною несправедливо і помстися йому (за мене)!/ Аллахумма, матті'ні бісам'і, ва басарі, ва-дж'альхум-аль-Варіс минни, ва-нсурні 'аля ман залямані, ва Хуз Мінх бі-са'рі / Цей хадис передали ат-Тірмізі 3751 (Тухфатуль-Ахваз ) і аль-Хакім 1/523, який назвав його достовірним відповідно до умов Мусліма і з ним согласілся аз-Захабі.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1310, «ар-Рауд ан-Надир» 190.

Імам ан-Нававі сказав: «Вчені говорили, що слова" зроби їх моїми спадкоємцями "означають: зроби так, щоб слух і зір не підводили мене до самої смерті. Кажуть також, що тут мається на увазі сила слуху і зору в старості, коли інші почуття і органи ослабнуть. Кажуть також, що під слухом мається на увазі здатність розуміти почуте і діяти відповідно до цього, а під зором - здатність брати до уваги побачене ». Див. «Аль-Азкар» імама ан-Нававі (вид. На рус. Яз.) Стор. 183-184, пров. А. Нірша.

-

1311 (????)

????? ?? ??? ?? ???? ??? ????? ???? ???? ????? ???? ???? ????? ????? ?? ?? ?????? ??? ?? ???? ?? ????? ??? ????? ??? ???? ???? ????? ??? ???? ???? ????? ???? ?? ?? ??????

(??) ?? ????? ?? ????.

1311 -Повідомляється, що Фадаля ібн 'Убайд сказав:

«Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:" О Аллах, тому, хто увірував в Тебе і засвідчив, що я Твій посланник, внуши любов до зустрічі з Тобою, дай полегшу йому (винести без нарікання) зумовлене Тобою і зроби для нього цей світ незначним. А тому, хто в тебе не повірив і не засвідчив, що я Твій посланник, внуши ненависть до зустрічі з Тобою, не полегшує зумовлене Тобою і зроби для нього цей світ значущим багато "». Цей хадис передали Ібн Хіббан 208 і ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 18/313.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1311, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 3209, «ас-Сільсіля ас-Сахих» один тисячі триста тридцять вісім.

-

1312 (????)

????? ?? ??? ?? ??? ???? ???? ??? ????? ????? ???? ??? ??? ?? ??? ???? ???? ???? ??? ????? ??

(?) ?? ?????.

1312 - Повідомляється, що 'Аїша, та буде задоволений нею Аллах, сказала:

«Я чула, як посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:" О Аллах, будь суворий з тим, хто отримає хоч якусь владу над (членами) моєї громади і буде суворий з ними, і будь добрий з тим , хто отримає хоч якусь владу над (членами) моєї громади і буде проявляти доброту по відношенню до них! "» Цей хадис передали Ахмад 6/93, 257, 258 і Муслім 1 828.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1312, «Іслах аль-масаджід» 34.

-

1313 (????)

??? ???? ??? ??????? ??? ??? ??? ???? ???? ??? ???? ???? ????

(?) ?? ??? ?????.

1313 - Передають зі слів аль-'Аляі ібн Я'к'уба про те, що його батько розповідав йому про те, що він чув, як Абу Хурайра говорив: «Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, (один раз) сказав: "Хіба ви не бачили, що коли людина помирає, його погляд спрямований вгору !?" Вони (сподвіжнікі) відповіли: "Так, звичайно". (Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає,) сказав: "Це відбувається в той момент, коли його погляд проводжає його душу" ». Цей хадис передав Муслім 921.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1313.

-

1314 (????)

??? ???? ?? ??? ???? ??? ?? ????? ??? ????? ?? ???? ??? ???? ???? ???? ??? ?????? ?????? ??????? ?????????

(?? ? ?) ?? ??? ????? (?) ?? ??? ?? ???? ??????.

1314 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

- Чи відомо вам, що сказав ваш Господь? Він сказав: «Кожен раз як я обдаровуваного Своїх рабів милістю (дощем), група з них стає невірними по її причини. Вони кажуть: "(Дарує це нам) така-та зірка, і (дощ випав завдяки) такий-то зірці" ». Цей хадис передали Ахмад 2/362, 368, Муслім 72, ан-Насаї 3/164 зі слів Абу Хурайри; Ахмад 4/116, ан-Насаї 3/164 зі слів Зайда ібн Халіда аль-Джухані.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1314.

-

1315 (????)

технологіяли? карта |  2 сторінка

3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |  8 сторінка |  9 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати