На головну

1 сторінка

1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка

Аль-Албані

-

-

Тисяча двісті один (???)

???? ????? ??? ??? ?? ?????

(?? ??) ?? ??? ?????.

тисяча двісті одна - Повідомляється, що Ібн Мас'уд сказав:

«Я чув, як посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:" Мова, є причиною більшості гріхів сина Адама "». Цей хадис передали ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 10446, аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 4933, Абу аш-Шейх в «Ахадіс» 2/10, Ібн 'Асакир 15/389.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1201, ас-Сільсіля ас-Сахих »534,« Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб »2 872.

Шейх Ібн аль-К'аййім говорив: «Часто можна зустріти людину, яка вистоює нічні молитви, постити днем ??і остерігається навіть незначних речей. Однак він веде розмови за спинами людей, бреше і зневажає честь творінь Аллаха! »Див.« 'Уддату-з-сабірін »56.

Суфьян ібн 'Абдуллах розповідав: «Одного разу я сказав пророку, нехай благословить його Аллах і вітає:" Про посланник Аллаха, скажи мені щось таке, чого я став би дотримуватися ", - на що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: "Скажи: Господь мій - Аллах, і дотримуйся прямоти". Я запитав: "Про посланник Аллаха, а чого ти боїшся для мене найбільше?", - І тоді він взявся за свою мову і сказав: "Цього" ». ат-Тірмізі 2410. Імам Абу 'Іса ат-Тірмізі і шейх аль-Албані назвали хадис достовірним.

Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, також говорив: «Воістину, раб Аллаха може вимовити слова угодні Аллаху Всевишньому, яким сам він не додасть ніякого значення, але за які Аллах підійме його ступенями. І справді, раб Аллаха може вимовити такі слова, які викличуть гнів Аллаха Всевишнього, але яким він сам не додасть ніякого значення і через яких він буде вкинуто в пекло ». аль-Бухарі 6478.

Абу Хурайра, нехай буде задоволений ним Аллах, говорив: «Клянуся Тим, в Чиєю руці моя душа, людина може вимовити такі слова, які знищать його мирське життя і життя майбутню». Ахмад 2/328, аль-Баг'аві 14/385. Імам Ібн Абіль-'Ізз назвав повідомлення хорошим.

Передається від Ібн Мас'уда, нехай буде задоволений ним Аллах, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Хто вірує не порочить, не проклинає, не робить нічого порочного і не лихословить». ат-Тірмізі 1977, аль-Хакім 1/12, Абу Ну'айм 3/235. Імам Ібн Хіббан, імам Ібн Муфліє і шейх аль-Албані підтвердили достовірність хадиса.
 Ібрахім ан-Наха'і, нехай буде задоволений ним Аллах, говорив: «Якщо один скаже іншому:" Про осів, про свиня ", то в Судний день йому буде сказано:" Ти бачив його створеним свинею ?! "» Ібн Абу ад -Дунья в «ас-Самт» 353, 354.
 Імам ан-Нававі, та змилується над ним Аллах, сказав: «гудити є те, що часто використовують в народі, наприклад, образи типу" Ей козел "," ей осів "," ей собака "і т. П. Такі вирази огидні з двох сторін: по-перше - це брехня; по-друге - це образа ». Див. «Аль-Азкар» 314.

-

1202 (????)

???? ???? ????? ?? ?????

(?? ? ?) ?? ??? ?????.

1202 - Повідомляється, що Абу Хурайра, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав:

«Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:" Найбільше (людини піддають) мукам в могилі через (того, що він не остерігався попадання) сечі (на його одяг) "». Цей хадис передали Ібн Абу Шейбі 1315, Ахмад 2/326, Ібн Маджа 348, аль-Хакім 1/183, який сказав: «Достовірний хадис, що відповідає умовам аль-Бухарі і Мусліма», і з ним согласілся аз-Захабі.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1202, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 161, «Ірвауль-г'аліль» 280.

Мається на увазі, що людина буде каратися в могилі через те, що за життя він не остерігався від попадання власної сечі на одяг, що є одним з найтяжчих гріхів. Про це йдеться в достовірних хадісах.

Повідомляється, що Ібн 'Аббас, та буде задоволений Аллах ними обома, сказав: «(Одного разу) пророк, хай благословить його Аллах і вітає, що проходив повз однієї зі стін[1] Медіни (або: Мекки), почув голоси двох осіб, які піддавалися тортурам в своїх могилах. Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: "Їх піддають тортурам, але не за великий гріх",[2](Помовчав трохи), а потім вигукнув: "Так (, звичайно, мучать їх за тяжкі гріхи)! Один з них не прикривався від власної сечі, а інший поширював плітки".[3] Потім він велів принести собі голу пальмову гілку, розламав її на дві половинки і встромив їх на могили (цих людей). Його запитали: "Про посланник Аллаха, навіщо ти зробив це?" - На що він відповів: "Можливо, це буде полегшувати їх страждання, поки гілки не засохне" ». Цей хадис передали аль-Бухарі 216, Муслім 292, і ін. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 5088, «Ірвауль-г'аліль» 178, «Мішкат аль-Масаба» 338.

Імам аль-Бухарі, хай помилує його Аллах, привів цей хадис в розділі: «Не перешкоджати попаданню власної сечі (на свій одяг і тіло) - значить здійснювати тяжкий гріх».

[1] Маються на увазі огорожі садів або кладовищ.

[2] Мається на увазі, що самі покійні не рахували тяжкими ці гріхи.

[3] Тут мається на увазі передача слів одних людей іншим для того, щоб посварити їх між собою. Див. «Мухтасар сахих аль-Бухарі» №159, пров. А. Нірша.

-

1203 (????)

???? ?????? ???? ??????

(?? ?? ??) ?? ??? ???? (?? ??) ?? ???? ?? ???? (?? ??) ?? ???? ?? ????.

1203 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:

«Більшість посіпак (лицемірів) моєї умми - читці Корану».Цей хадис передали Ахмад 2/175, ат-Табарані, аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 6959 зі слів Ібн 'Амра; Ахмад 4/151, 155, ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 17/305 зі слів 'Ук'би ібн' Аміра; ат-Табарані і Ібн 'Аді 1/324 зі слів' Ісматов ібн Маліка.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1203, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 750.

-

1204 (????)

???? ?? ?????? ???? ??? ?? ???? ???? ??? ????? ???? ??? ???? ???? ??? ???? ?? ????? ??? ??? ??? ?????

(??? ??? ??) ?? ??? ?????.

1204 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:

«Частіше роби земні поклони, бо справді, немає такого мусульманина, який зробить земний уклін заради Всевишнього Аллаха, щоб Аллах не підвищив його ступінь в раю і не зняв би з нього тягар одного гріхи».Цей хадис передали Ахмад 3/428 і Ібн Са'д 7/508 зі слів Абу Фатіма.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1204, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1519.

-

1205 (????)

???? ?? ?? ??? ??? ??? ??? ????? ????? ?? ??? ?????

(? ?? ??) ?? ??? ????.

1205 - Повідомляється, що Абу Аййюб, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав:

«Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:" Як можна частіше вимовляй слова "немає сили і могутності ні у кого, крім Аллаха / ля Хаула ва ля к'уввата илля бі-Ллях /", бо вони відносяться до числа скарбів раю ».Цей хадис передали Абу Я'ля, ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 3899 і Ібн Хіббан.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1205, «Мішкат аль-Масаба» 2319.

-

1206 (???)

???? ?? ???? ?? ???? ??? ???? ???? ????? ??????

(???????? ?? ?????? ?????? ??????) ?? ????.

1206 -Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:

«Більшість людей моєї громади після приречення і встановлення Аллаха, будуть вмирати через пристріту!» Цей хадис передали ат-Таялісі 1760, аль-Бухарі в «ат-Таріх аль-Кабір» 3144, ат-Тахаві в «Мушкіль аль-асар» 4/77, аль-Хакійм ат-Тірмізі, аль-Баззар в «Кашфі аль -астар »3052 і ад-Дия' аль-Мак'дісі в« аль-Мухтара »зі слів Джабіра.

Хафіз Ібн Хаджар і імам аш-Шаукані назвали иснад хадісу хорошим. Див. «Фатхуль-Барі» 10/214, «Нейль аль-аутар» 9/108.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1206, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 747.

-

1207 (???)

?????? ?????? ??? ??? ???? ??? ?? ???? ??? ???? ???? ??? ??? ??? ?? ???? ??? ?? ??? ????? ?? ???? ?? ???? ?? ???? ??? ???? ??????

(??) ?? ??? ???.

1207 -Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:

«Частіше закликайте на мене благословення, бо справді, Аллах приставив до мене ангела, який знаходиться біля моєї могили. І коли будь-яка людина з числа членів моєї громади закликає на мене благословення, цей ангел говорить мені: "О Мухаммад, такий-то син такого-то зараз закликає на тебе длагословеніе!" » Цей хадис передав ад-Дайлен в «Муснад аль-Фірдаус» 1/1/31 зі слів Абу Бакра.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1207, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1530.

-

1208 (????)

?????? ?????? ??? ?? ??? ?????? ???? ??? ???? ??? ??? ??? ?????? ??? ???? ??? ?????

(? ??) ?? ??? ????? ????????.

1208 -Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, говорив:

«Частіше закликайте на мене благословення в п'ятницю, бо справді, немає нікого, хто закликатиме на мене благословення в п'ятницю, щоб його благословення не було представлено мені». Цей хадис передали аль-Хакім 2/421 і аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 3030 зі слів Абу Мас'уда аль-Ансарі.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1208, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1527.

-

1209 (???)

?????? ?????? ??? ??? ?????? ????? ?????? ??? ??? ??? ???? ??? ???? ???? ????

(??) ?? ???.

1209 - Повідомляється, що Анас, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав:

«Посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:" Частіше закликайте на мене благословення [1] в п'ятницю або в ніч п'ятниці, бо, той, хто попросить благословити мене один раз, того Аллах благословить за це десять разів "». Цей хадис передав аль-Байхак'і 3/249.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1209, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1407.

[1] Тобто вимовляючи слова: «О Аллах, благослови Мухаммада, сім'ю Мухаммада» і тому подібні слова.

-

1210 (????)

?????? ??? ???? ?????? ?????

(? ? ? ??) ?? ??? ??? (? ??) ?? ??? ????? (?? ?? ??) ?? ???.

1210 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Частіше згадуйте про перериває насолоди !, - маючи на увазі смерть». Цей хадис передали Ахмад 2/292, ат-Тірмізі 2307, ан-Насаї 4/4 і в «Сунан аль-Кубра» 1950, Ібн Маджа 4258, аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 10558, Абу Ну ' айм в «Хільятуль-аулія'» зі слів Ібн 'Умара; Ібн Хіббан 2992, аль-Хакім 4/321 і аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 10559 зі слів Абу Хурайри; ат-Табарані в «Му'джам аль-Аусат» 691, Абу Ну'айм в «Хільятуль-аулія'» 9/252 і аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 4833 зі слів Анаса.

Ат-Тірмізі сказав: «Хороший невідомий хадис».

Аль-Хакім сказав: «Достовірний хадис відповідає умовам Мусліма» і з ним согласілся аз-Захабі.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1210, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 3333, «Мішкат аль-Масаба» 1607, «Ірвауль-г'аліль» 682.

Вахби ібн аль-Вард розповідав: «Одного разу Ібн мути 'глянув на свій будинок, краса якого приводила його в захоплення, а потім заплакав і сказав:" Клянуся Аллахом, якби не смерть, я б радів тобі, і якби ми не вирушили від тебе в тісний могилу, світ цей обов'язково став би усладой наших очей! " А потім він знову заплакав так сильно, що став підвищуватися його голос ». Ібн Раджаб в «Ахваль аль-к'убур» 130.
 Імам ад-Дак'ак' говорив: «Той, хто часто згадує про смерть, буде наділений трьома благами: швидким покаянням, смиренним серцем і старанним поклонінням. А той, хто забув про смерть, буде покараний трьома речами: відтягуванням покаяння, невдоволенням свого спадку і ледачим поклонінням ». Див. «Ат-Тазкіра» 1/27.

-

1211 (???)

?????? ??? ???? ??????: ????? ???? ?? ????? ??? ?? ??? ?? ????? ??? ???? ???? ??? ???? ?? ??? ??? ????? ????

(?? ??) ?? ??? ????? (??????) ?? ???.

1211 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Часто згадуйте руйнівницю насолод - смерть! Воістину, якщо хто-небудь згадає про смерть в скрутному становищі, воно обов'язково здасться йому легким, а якщо він згадає про неї в легкому стані, воно здасться йому важким! » Цей хадис передали аль-Байхак'і в «Шу'аб аль-іман» 10560, Ібн Хіббан 2993 зі слів Абу Хурайри; аль-Баззар в «Кашфі аль-Астар» 3623 зі слів Анаса.

Хафізи аль-Мунзір і аль-Хайс і Шу'айб аль-Арнаут назвали хадис хорошим.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1211, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 3335, «Ірвауль-г'аліль» 682.

-

1212 (???)

?????? ?? ?????: ?? ?? ??? ??? ???? ??? ?? ???? ????? ?????? ??????? ??????

(? ??) ?? ??? ?????.

1212 - Передають зі слів Абу Хурайри про те, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«По частіше вимовляєте свідоцтво про те, що немає божества гідного поклоніння, крім Аллаха / ля іляха ілляЛлах /, до того часу, коли втрутяться (різні обставини) між вами і ним [1], і підказуйте його вашим вмираючим». Цей хадис передали Абу Я'ля 6147 і Ібн 'Аді в «аль-Каміль» 2/204.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1212, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 467.

[1] Мається на увазі свідоцтво «Ля іляха илля Аллах». Тобто настануть такі часи, що ви не зможете вимовляти це свідоцтво.

-

1213 (???)

?????? ?? ??? ????? ???? ??? ????? ??? ?????? ??????? ?? ?????? ?? ??? ??? ??? ??? ?????

(??) ?? ??? ???.

1213 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Побільше саджайте райські саджанці, бо справді, вода його (раю) прісна, а земля - ??чиста! Так збільшуйте ж його саджанці (часто вимовляючи слова) ля Хаула, ва ля к'уввата илля Білл / Ні сили і могутності ні у кого, крім Аллаха / ». Цей хадис передав ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 13354 зі слів Ібн 'Умара.

Шейх аль-Албані назвав хадис хорошим. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1213, «Сахих ат-тарг'іб ва-т-тархіб» 2/256.

-

1214 (????)

?????? ?? ???: ?? ??? ??? ??? ??? ????? ????? ?? ???? ?????

(??) ?? ??? ?????.

1214 - Повідомляється, що посланник Аллаха, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Частіше вимовляєте (слова) ля Хаула, ва ля к'уввата илля Білл / Ні могутності й сили ні в кого, крім Аллаха /, бо справді, вони відносяться до числа скарбів раю». Цей хадис передали Ахмад 2/333, ат-Тірмізі 3601 і Ібн 'Аді 7/248 зі слів Абу Хурайри.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1214, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 1528.

-

1215 (????)

?????? ?? ??? ?????? ??? ????? ?? ???? ????? ?? ?????

(?) ?? ????.

1215 -Повідомляється, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«(Беріть з собою) якомога більше цих сандалій, бо поки людина носить сандалі, він (подібний) вершнику [1]" ».Цей хадис передав Абу Дауд 4133 зі слів Джабіра. Також цей хадис передали Ахмад 3/337, 360, аль-Бухарі в «Таріх аль-Кабір» 2092, Муслім 2096, ан-Насаї в «Сунан аль-Кубра» 9800, ат-Табарані в «Му'джам аль-Аусат» 447, 5080, 8581 зі слів Джабіра; ат-Табарані в «Му'джам аль-Кабір» 18/167 зі слів 'Імран ібн Хусайна; ат-Табарані в «Му'джам аль-Аусат» 4750 зі слів Ібн 'Амра.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1215, «ас-Сільсіля ас-Сахих» 345, «Мухтасар Муслім» 138.

Див. Хадис №954.

Повідомляється, що Джабір ібн 'Абдуллах, нехай буде задоволений Аллах ними обома, сказав: «Під час одного з військових походів, який ми робили, я чув, як пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав:" (Беріть з собою) якомога більше сандалій ... "».

[1] Мається на увазі, що ноги людини, взуту в сандалі, не стикаються з землею.

-

1216 (????)

???? ????? ??????

(?) ?? ??? ?????.

1216 -Повідомляється, що пророк, хай благословить його Аллах і вітає, сказав:

«Самим благородним з людей є самий богобоязливий з них».Цей хадис передали Ахмад 2/431, аль-Бухарі 3353 і Муслім 2378 зі слів Абу Хурайри.

Шейх аль-Албані назвав хадис достовірним. Див. «Сахих аль-джамі 'ас-саг'ір» 1216.

Повідомляється, що Абу Хурайра, нехай буде задоволений ним Аллах, сказав: «(Одного разу пророка, нехай благословить його Аллах і вітає,) запитали:" Про посланник Аллаха, хто є самим шляхетним з людей? " Він сказав: "Самий богобоязливий з них". (Люди) сказали: "Ми запитуємо тебе не про це". Він сказав: "Тоді - Юсуф, пророк Аллаха, син пророка Аллаха, сина пророка Аллаха, сина коханого Аллаха". [1] (Люди знову) сказали: "Ми запитуємо тебе не про це". Він сказав: "Значить, ви питаєте мене про предків арабів? Ті з них, які були кращими за часів джахилийи [2], залишаться кращими і в ісламі, якщо засвоять (встановлення шаріату) [3]" ». Див. «Мухтасар сахих аль-Бухарі» №1345, пров. А. Нірша.

[1] Маються на увазі, відповідно, Йа'куб (Яків), Ісхак (Ісаак) і Ібрахім (Авраам), світ їм. Див. Хадис № 286.

[2] Тобто в доисламскую епоху.

[3] Іншими словами, якщо ці люди зрозуміють ці встановлення і будуть дотримуватися їх на практиці.

-

1217 (????)

???? ????? ???? ?? ????? ?? ????? ?? ???????

Одночасно |  2 сторінка

3 сторінка |  4 сторінка |  5 сторінка |  6 сторінка |  7 сторінка |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати