Головна

Загартування душевна. Повчання про терпіння наклеп. Благословення та ін.

1.  А також її друзів, родичів, знайомих та ін.
  2.  Благословення надійшов на нове місце служіння з інструкцією з благочестям. Відповідь про сім'ю і про вибір духівника
  3.  Благословення і прокляття
  4.  Благословення відданих.
  5.  Благословення, покарання і обітниці
  6.  Благоуспішного в справах подається повсякчасне пам'яттю про Бога. Повчання про збереження чистої совісті
  7.  Болять - про домашнє поведінці під час служб церковних. Про старця вигнаного і ін.

Милість Божа буди з вами!

Блаженні вигнані за правду, бо їхнє Царство Небесне. Блаженні ви, коли ганьбитимуть вас, і іжденут, і скажуть всяк зол дієслово, на ви лжуще Мене ради. Радуйтеся і веселіться, бо нагорода ваша велика на небі.

Аще світ вас ненавидить, ведіть, яко Мене перед вами зненавидівши. Аще від світу бисть були, світ убо своє любив би. Яко ж від світу нести, але Аз Я вибрав ви від світу, цього ради ненавидить вас світ. Пам'ятайте слово, еже Аз рьох вам: несть раб болій панове свого. Аще Мене ізгнаша і вас ізженут (Ін.15: 18 і д.).

У світі скорботні будете, але дерзайте, яко Аз переміг світ (Ін.16: 33).

Чи не дивитеся еже в вас раждения до спокусі вам буває, яко чужий вам случающуся. Але понеже долучається Христовим пристрастям, радуйтеся, щоб і в з'явленні слави Його раділи ви веселящеся (1Пет.4: 12 і д.).

Його ж любить Господь карає: біет ж усякого сина, його ж сприймає. Аще покарання терпите, яко синам знаходиться вам Бог (Евр.12: 6).

Додайте і ще подібних місць побільше, і перечитуйте їх. Вони очистять око своїм серцем і навчать як дивитися на скорботи, утиски, паплюження. - Затвердити в переконанні, що все від Бога, до найменших випадків, і приймайте все, як особисто від Нього, на вас накладається. І любо, і дякуйте. Бо все на добро вам, мабуть чи то, чи невидимо. Знаєте, як гартують залізні вироби? Після закінчення всіх досконало, розпалюють до білого, і в холодну воду.

Саме це відбувається тепер з вами. Все це для вас не новина; і вже практикується вами. Але текстиків прочитувати добре. Від них світло приходить і темряву розганяє.

Тісноти від Бога, терпимо і дякуємо. Але якщо під руками є способи усунути їх; і це від Бога, і ніякого немає гріха скористатися ними і вивільнитися з-під тіснин. - Чи є вони у вас? - Є. Треба повернутися до о. Кассианом. Поговоріть з о. архімандритом і з о. Кассианом, і любовно порішили це. Перейдіть зовсім туди і там живіть.

Дуже шкодую і сумую про ваших тісноті. І дуже хочу, щоб влаштувався перехід ваш к о. Кассианом.

Начальницькі розпорядження про черниць вас не стосуються. Вони здається йдуть від Синоду.

Зміни послухів послушникам і у нас практикуються: щоб не нудьгували за однією справою, і посуваються вгору цим шляхом. Гостіннік - довго служив. Це дороге обличчя, і міняти часто його незручно. Змінили ж вірно, щоб дати відпочити.

Підглядають: нехай. Коли помітите, покличте і скажіть, подивіться-подивіться серденько. Але дивіться прямо, а не в дірочку. Тримайте все так, щоб хоч весь світ дивився, боятися б було нічого.

Заклик поліцейського - протизаконний, і втручання поліцейського - теж. Якщо що потрібно, все повинно бути вирішується настоятелем.

Хоч це дрібниці, але позбавляють вас спокою, хворобливе же стан робить, що і мала тягота дуже важка. Дуже шкода.

Сон ваш про диякона, дуже хороший. І втішний. Диякон той вірно терпів чимало наклеп. А бачите, стіхарік-то який ?! Це вам нагадування, що і вас чекає найблискучіше вбрання, якщо будете благодушествовать.

"Утискання не гонять чи Ж. в монастир?" - Не думаю. Це більше нічого, як ворожі виверти - збентежити. А ви перетворюйте все в показання терпіння і доброти. І над усе уникайте почуттів Нелюбов до винуватиці. Моліться про неї. Нехай Господь пом'якшити її серце і зменшить її вороже ставлення до вас.

Якщо обставини змусять. Що ж? Ось, Троекуров, і ін. Де-небудь Бог вкаже куточок. Кошти будуть у мене через місяць.

Чи постраждав 3-й т. Добротолюбіє, не пишуть. Але не думаю. Пожежа для келії не був несподіваним. І братія могли рятувати, що вважали за потрібне врятувати.

Моє здоров'я - справно. Зображення ваше свят. Тихона дуже подобається.

Воду протівокатарактную п'ю. Чекаю користі. Але відчувати її дуже важко.

Афонцев - надрукували кілька проповідей - проти миролюбності. Пришлю вам, - або шлю, 10. - Роздавайте, кому бажаєте.

Урніжевская ще у вас там. Вона запитує благословення знову в Єрусалим. Я їй вже разів зо два писав: Бог благословить. Але вірно вона не отримала тих листів, і знову пише.

Передайте їй будь ласка, - що благословення вже проказане давно. Я їй напишу - але подумалося, чи не зникають, або не затримує чи хто моїх до неї листів, і я написав вам це.

Дайте і їй одну брошурку проповідей.

Благослови вас, Господи! Рятуйтеся!

Ваш доброзичливець Е. Феофан. 29 вересня 1887 р

Сюрприз. Сенс хреста полагаемого в руки небіжчика. Прозріння про одужання. Про своє оці та ін. |  Небезпека розсіювання. Про своє лікування і про праці

Спалена совість. Грішне мовчання. Про Дуні |  Про переведення св. Максима для 3 т. Добротолюбіє. Водяний доктор Вревський |  Клопоти з Дунею. Ще про доктора Вревський |  Про своїх працях по ДОБРОТОЛЮБИЯ. Повчання Дуні і про інших предметах |  При посилці книг. Різні відгуки і звістки |  Різні відгуки і звістки про лікування і працях |  Турбота святителя про сирітку і повчання про Дуні. Про писаннях Феодора Студита |  Не треба нехтувати лікуванням |  Збирається до смерті. Турбота про Дуні. Про лікування водою Вревська і про своїх працях |  Передсмертний повчання. марне лікування |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати