Головна

Типи умовних пропозицій

  1.  IV. ТИПИ підрядне речення
  2.  IX. Про героїки слів і пропозицій
  3.  V. ТРИ ТИПУ УМОВНИХ ПРОПОЗИЦІЙ
  4.  А 10 (А 9) Види пропозицій
  5.  Байєсова модель представлення знань. Висновок суджень на основі умовних ймовірностей.
  6.  О 7. Зв'язок речень у тексті
  7.  Види пропозицій в таблиці часів дійсного стану
 Тип умовного пропозиції  випадки вживання  Підрядне предложеніеIf-clause  Головне предложеніеMain clause
 Type 0  Реальне дію в: а) сьогоденні іліобщеізвестний фактb) минулому  а) If + Present Simple  Present Simple
 b) If + Past Simple  Past Simple
а) If I have money, I always make her a present. - Якщо у мене естьденьгі, я завжди делаюей подарунки. b) If I had money, I always made her a present. - Якщо у мене биліденьгі, я завжди Делаль подарунки.
 Type 1  Реальне або ймовірний дію в сьогоденні времени.В придаткових пропозиціях умови зі значенням майбутнього часу, форми майбутнього часу ніколи не вживаються.  If (when, whenever, till, until, as soon as, before, after + Present: Simple / Continuous / Perfect / Perfect Continuous  1) Future Simple2a) Imperative (Наказовий спосіб) + інфінітив з часткою to2b) can / may / must / might / should / could + інфінітив без частки to
 If you finish work early, we'll go for a walk. - Якщо ти закінчиш працювати раніше, ми підемо погуляти.
 Type 2  Використовується для вираження: 1) нереального дії в теперішньому часі; 2) совета.Переводітся на російську мову з використанням частки «б» .У підрядному реченні замість was з усіма особами та числами вживається завжди were.  If + Past SimpleіліPast Continuous  Would / could / might + інфінітив без частки to
 If I had money, I would travel around the world. - Якби у мене були гроші, я б подорожував по світу. If I were you, I would take an umbrella. - Якби я був на твоєму місці, я б взяв парасольку.
 Type 3  Використовується для вираження: 1) припущення, що відносяться до минулого часу і є, тому нездійсненними; 2) жалю про що-небудь. Перекладається на російську мову з використанням частки «б».  If + Past Perfect або Past Perfect Continuous  Would / could / might + have + Perfect Infinitive без частки to
 If we had not left so early, we would have missedthe plane. - Якби я не поїхав так рано, ми б не запізнилися на літак.

 Умовні пропозиції |  Завдання 3. Перетворіть наступні пропозиції згідно з прикладом.


 привід |  Причини того місця і руху |  Причини того часу |  Завдання 1. Переведіть такі пропозиції на російську мову, звертаючи увагу на переклад вступних слів. |  Завдання 4. Переведіть такі пропозиції на російську мову. |  Модальнідієслова і їх еквіваленти |  Завдання 1. Переведіть такі пропозиції на російську мову і поясніть значення модальних дієслів в цих пропозиціях. |  Завдання 3. Замініть модальнідієслова їх еквівалентами і переведіть пропозиції на російську мову. |  Завдання 4. Утворіть пропозиції змішаного типу, використовуючи нижче наведену інформацію. |  Функції інфінітива в реченні |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати