Головна

глава 2

Переклад: makusha14

- Що таке, Кошеня? - Запитав Кістки.

Ед і Скретч допитливо дивилися на мене. Я начепила на обличчя усмішку, намагаючись сконцентруватися на них, не слухаючи голосу, раптово спалахнули в моїй голові.

- Просто ... е-е ... тут дуже жарко, - пробурмотіла я. Чорт мене дери, якщо я почну розповідати цим вампірам справжню причину моєї проблеми.

Кістки пройшовся поглядом по моєму обличчю: його темно-карі очі не пропустили жодної деталі, поки ці голоси не продовжили безжально розмовляти в моїх думках.

- ... Ніхто мене не бачив. Сподіваюся, що зможу відвернути працівників ...

- ... Я що-небудь придумаю для нього ввечері ...

- ... Якщо вона не з'явиться протягом п'яти хвилин, я почну є один ...

- Мені потрібне повітря, - я кинула це до того, як усвідомила, що моя відмазка звучить досить безглуздо: перше - ми були на вулиці, і друге - я вампір. Я більше не дихаю, залишила всі можливі хвороби в минулому. Тепер я могла лише звинувачувати себе за цю дурість.

Кістки зупинився і погладив мене по щоці.

- Залишайтеся тут, - кинув він Еду і скретч через плече.

Я швидко пішла вперед, намагаючись більше думати про дотик пальців Кістки, ніж про те, куди я йду. В голові не було думок, тому що мої очі стали яскраво-зеленими через випробуваного хвилювання. Заткнитесь, заткнитесь, заткнитесь, - не дуже доброзичливо зверталася я до кричу в моїй голові.

Гуркіт в моїй голові посилював шум натовпу, що крутиться навколо нас до того часу, поки все не перетворилося в розмиту пляму. Це почуття росло, ставало важко фокусуватися на чомусь крім нещадних голосів, що надходять звідусіль. Я з усіх сил намагалася блокувати їх і концентруватися не так на цьому гулі, який стрімко зростав з кожною секундою.

Чиясь сильна рука лягла мені на обличчя і стала ласкаво погладжувати спину. Крізь оглушливий рев в моїй голові, я почула голос із знайомим англійським акцентом.

- ... Все добре, дитинко. Ти повинна протистояти їм. Слухай мене, а не їх ...

Я намагалася відсунути незліченну кількість голосів на задній фон, як би прибрати звук. Мені треба було тільки зібрати всю силу волі і сконцентруватися. Я потерла пальцями віскі, це дотик додавало мені сили. З величезним зусиллям я перемогла в «рукопашної» шум, який прагнув поглинути більшість моїх почуттів. Після декількох хвилин досягнутого рівноваги, цей ментальний рев перетворився в набридливу, але кероване бурмотіння. Це було схоже на шепоточкі покупців навколо нас, якщо не брати до уваги те, що вони були набагато ближче моїх уявних «відвідувачів».

- Мені потрібно припинити пити твою кров, - сказала я Кістки, коли відчула, що можу відкрити очі. Я зрозуміла, що ми відійшли назад до стійки, що, напевно, виглядало як пристрасне обійми, судячи за поглядами, посланим в нашу сторону.

Кістки зітхнув.

- Ти будеш слабкіше.

- І не буду сходити з розуму, - додала я. І буду здатна себе захистити: адже якщо сотні голосів раптово руйнуватися на мене під час битви, - мені кінець.

Я повернула його обличчя до себе, змушуючи дивитися в очі.

- Ти ж знаєш, що було, коли я пила кров Менчереса, - м'яко сказала я, - я змушена отримувати це від тебе, але не можу керувати цим.

Я сподівалася, що перетворення на вампіра з кінцями покладе край моїм дивацтв, але у долі була своя думка на цей рахунок. Я переродилася, володіючи двома якостями, досі невідомими в історії вампірів: відносне серцебиття і залежність від крові вампірів. Останнє, як потім з'ясувалося, означало і те, що з кров'ю я забираю їх сили, як вони забирають її у людей. Це, звичайно, круто, але, якщо я випиваю крові Майстри, я також отримую сили, які має він. Це було відмінним зброєю до того моменту, як стало некерованим, також як і здатність Кістки читати думки.

- Ти надто категорична до себе, - голос Кості був низьким.

Я похитала головою.

- Це і є причина того, чому тільки Майстри вампіри отримують ці сили: молодняки занадто слабкі, щоб її витримати. Якщо я буду продовжувати пити з тебе, не уявляю, що може статися.

І якщо Кістки збирається продовжити процес «збирання» сил, я не хочу жодну з них. Один раз з Менчересом мене багато чому навчив: я відходила більше тижня. Тремтіння пройшла через моє тіло. Ну, вже немає, ніколи більше не зроблю цієї помилки.

- Ми розберемося з цим потім, нам треба йти, якщо ти готова, - сказав Кістки.

- Я в порядку. Підемо, поки вони не втекли.

Кістки повільно відірвав своє тіло від мене. Шум в моїй голові зараз був досить тихим, щоб помітити жадібні погляди жінок, спрямовані на нього. Я ще сильніше відгородила їх думки від себе: останньою річчю, яку я хотіла б побачити були еротичні картини, які включають в себе мого чоловіка та інших жінок.

Насправді, я не могла їх засуджувати. Навіть в свої потертих джинсах і простому білому пуловері Кістки виглядав чудово: з його релігійною особою і прекрасно складеним тілом. Кожне його рух віддавалася в цих м'язах і бездоганною шкірі, і змушувало відчувати людей: «Невже вони так приємні на дотик, як і на вигляд?». Саме так воно і є. Навіть при першій нашій зустрічі, коли я збиралася вбити його, один вид Кістки закрутив мені голову. У цьому сенсі він був прекрасним хижаком, заманює жертву, змушуючи його підходити ближче і ближче ...

- З тебе не спускає очей жодна жінка, але я впевнена, ти вже знаєш, - сухо зауважила я.

Його губи поцілували мою шию ніжним поцілунком, змушуючи тремтіти.

- Мене хвилюють бажання тільки однієї жінки, - прошепотів він мені у вухо.

Ми стояли досить близько, щоб я змогла переконатися в правоті його слів. Але навіть зараз мене кинуло в жар, знаючи, що ми не могли зараз усамітнитися. Інтимні ласки між нами повинні почекати.

Немов на підтвердження моїх слів шум в голові почав наростати, відрізаючи від теплоти, викликаної його близькістю.

- Не розумію, як ти витримуєш це кожен день, - пробурмотіла я, хитаючи головою, ніби це могло звільнити мене від них.

Він кинув на мене дивний погляд, збираючись йти.

- Коли ти чуєш їх завжди, мало-помалу вчишся ігнорувати.

Може, це правда. Може, якби у мене не було власних думок, читати думки інших людей не впливало б на мене так. Я не знаю.

А поки я це не з'ясую, доведеться відмовитися від крові Кістки.

* * *

Ед і Скретч ніяк не прокоментували наш різкий відхід, коли я і Кістки сіли поруч з ними. Вони нічим не показали свою реакцію, але їх крадькома кидаємо погляди сказали достатньо.

- Мені здалося, я відчула когось знайомого, - сказала я, роблячи ковток джину з тоніком, який принесли разом з іншими напоями, поки нас не було.

Це була явна брехня, але Ед і Скретч вдали, ніби вони повірили кожному моєму слову. Погляд, яким обдарував їх Кістки, ясно говорив, що ця тема закрита.

- Дуже добре. Ви дізналися, де ці людожери часто ошиваються? - Запитав Кістки, ніби нічого й не було.

Скретч підняв одну брову і подивився на Еда.

- Ні, але у Еда є, що сказати тобі.

Ед виглядав неохочим, щоб сказати що-небудь, але потім випростав свої вузькі плечі.

- Мій приятель, Шейн, покликав мене вчора вночі і сказав, що нашого друга Харріса викинули з якогось клубу гулі. Шейн хотів піти додому з Харрісом, щоб припинити це. З тих пір я дзвонив Шейну весь день, але він не взяв трубку, - це не схоже на нього. Коли я сказав скретч, він порадив мені прийти сюди, тому, як він зустрічається тут з людьми, які можуть допомогти.

- Ти знаєш, де живе Харріс? - Одразу ж запитала я.

- Ага. Насправді він живе тут неподалік.

- І ти досі не пішов туди перевірити, як він? - Кістки подивився на нього зі скептичним виразом обличчя.

Ед послав Кістки стомлений погляд.

- Ні, і не збираюся, поки я не знайду людей, які зможуть піти зі мною. Я не хочу бути таким вампіром, про який ніхто ніколи нічого не почує. Суди, як хочеш, але у мене немає цих чортових сил, щоб захистити себе, якщо зі мною трапиться те ж, що сталося з Шейном і Харрісом, - і гулі, які зробили це, все ще там.

Раптова симпатія до них піднялася в мені, поки голоси «бенкетували» в моєму мозку. Ед і Скретч робили все, що могли для своїх друзів в жорстких умовах нинішнього світу, в якому вони були чимось на зразок людей другого сорту. Я знаю це паскудний почуття на власному гіркому досвіді, коли розумієш, що нікому захистити твою спину, коли монстри снують навколо. Гіпотетично, звичайно, Ед і Скретч теж були монстрами.

Що ж, я така ж. І в даний момент, це було перевагою.

Кістки подивився на мене і скинув брову.

- Зробимо це, - відповіла я на невисловлене питання.

Він встав і кинув на стіл гроші.

- Гаразд. Давайте подивимося, чи дійсно телефон Шейна знаходиться поза зоною дії мережі.

* * *

Як і сказав Ед, будинок Харріса знаходився всього в двадцяти хвилинах їзди. За іронією долі, я згадала, що стільки ж займала у мене поїздка на роботу до Дону і хлопцям, - здавалося, це було в іншому житті. Навіть якщо Кістки помітив це разюча схожість, то нічого не сказав. Він був більш зацікавлений зовнішнім оздобленням будівлі, намагаючись вловити найменші ознаки небезпеки. Ми не могли ризикувати, тому не послали першим Фабіана. Привиди залетело в нашу машину, коли ми від'їжджали - непомітне, для Еда і скретч. Але якби ми послали Фабіана вперед, вони, безумовно, помітили б його.

Я відчула поколювання сили тоді, коли ми припаркувалися. Ед і Скретч ходили колами, але Кістки не звернув на це ніякої уваги. Я теж. З-за рогу вийшли Тайні і Бенд-Ейд, які, всю дорогу слідували за нами.

- Тайні, Бенд-Ейд, не могли б ви доглянути за цими двома кілька хвилин? - Звернувся до них Кістки ще до того, як вони підійшли до будівлі. Я підійшла до нього, кутаючись у своє довге шкіряне пальто. Чи не тому що було холодно - ні; тому, що під плащем у мене знаходилося не менше п'яти срібних ножів. Звичайно, я могла б заховати їх під блузку, але вона була короткою і дозволила б більшості вампірів побачити «сюрприз» під нею. Тільки відрубавши голову, можна було вбити гулі, що означало, що мені потрібні ножики побільше для цих істот, які чекають нас всередині.

Кістки втягнув у себе повітря, коли ми досягли другого поверху. Те ж зробила і я. Двері навпроти прямо виходили до парковці, так що свіже повітря стер майже всі ознаки недавнього присутності, але я вловила нелюдський запах, що доносився і з другого поверху. Кістки, мабуть, теж це відчув, тому що його кроки стали набагато швидше. Я ще раз глибоко вдихнула, мій ніс поколювало, коли ми досягли двері. Кістки зупинився, щоб послати мені похмурий погляд.

Відбиток смерті можна було визначити безпомилково.

- Занадто пізно, - прошепотіла я. Зламаний замок на вхідних дверях в надлишку підтверджував мої слова.

Кістки штовхнув двері і негайно рушив в інший бік у разі, якщо хтось кине в нього срібний клинок. Але нічого не сталося: всередині було тихо, як у домовині.

І так, як повинно було бути, - всередині труни були тіла.

- Я нікого не відчуваю, але будь на чеку, - сказав Кістки, ступивши всередину. Я пішла слідом за ним, в першу чергу, перевіряючи кути, приєднуючись до Кістки в дослідженні приміщення так, ніби ми знали, звідки наші вороги наносили удари. Як ми і очікували, місце було порожнім, виключаючи нас і двох вампірів внизу.

Чортові голоси в моїй голові почали набирати обертів. Чи не так, як в центрі, звичайно, так що це не було настільки болючим. Але було відчуття, що моя голова наповнена дзижчать бджолами. Я потерла віскі, ніби це могло вгамувати цей шум. Не допомогло, природно.

Кістки не помітив змін. Він був повністю поглинений двома зморщився тілами під нашими ногами.

- Виглядає так, ніби це була засідка, - додав він, - у бідних хлопців навіть одягнутися часу не було.

Відсутність безладу в кімнаті доводило це. Коли надприродні істоти намагаються когось вбити, завжди залишаються якісь докази: перевернуті столи або кров на підлозі. Вбивство вампірів таким чином було для мене в новинку, хоч я і пропрацювала в департаменті по боротьбі з надприродними істотами. Ніколи ще вампіри були жертвами.

- ... Якщо я не заплачу за машину, зможу оплатити кредити ...

- ... Говорила ж цього виродки, що не буду з ним всю ніч ...

- ... Я так горда за неї, вона буде кращою в класі ...

Я спробувала вгамувати голосу, але вони ставали все голосніше і голосніше. На цей раз Кістки помітив.

- Знову?

- Я в порядку, - відповіла я невимушено.

Його погляд простежив за моїм.

- Нісенітниця.

- У мене все під контролем, нема про що турбуватися, - виправилася я. Це була правда. Трупи займали більшу частину моїх думок.

З його обличчя було видно, що моя відповідь не задовольнила його, але годинник цокає, а нам ще багато що належить: позбутися від тіл, дізнатися, хто і навіщо це робить.

Кістки підвищив голос.

- Ед, піднімайся.

Худі особи вампірів спотворилися, коли вони увійшли в кімнату.

- Ось х ... я, - видихнув він.

- Це Шейн і Харріс? - Запитав Кістки м'якше, ніж раніше.

Ед нагнувся, щоб оглянути тіла. Вампіри не виглядають старіше ні на йоту з моменту перетворення, але смерть забирає це якість. Після смерті тіло вампіра розкладається відповідно до його справжнім віком, - так що крім одягу, ніщо не могло сказати, коли вони померли насправді. Ці двоє не були винятком.

Ед повільно сів поруч з тілом в джинсах.

- Це вони, - сказав він хрипким голосом і загарчав, - хреново гулі.

- Може тобі краще піти? - Запитала я і простягнула руку Еду. Він більше не міг нічого зробити, але нам з Кістки треба було ще багато.

- Як ти думаєш, чому вони залишили тіла? Ед і Скретч не чули ні про які-небудь інших зникнення. Думаєш, вбивцю намагалися зловити?

Пильний погляд Кістки пройшовся по кімнаті. Це не зайняло багато часу. Квартира складалася лише з кухні і вітальні.

- Ні, дитинко, - нарешті відповів він, - не знаю, хто це був, але точно знаю, що він міг взяти тіла, але вирішив це не робити.

Я проковтнув. Знавала я цих гордовитих вбивць, які думали, що занадто розумні, щоб їх піймали, - тому і залишали тіла на місці злочину. На жаль, це був не той випадок. Ні, це виглядало так, ніби вбивця хотів, щоб ми його знайшли. Тільки ідіот не помітив би Гулей, які напали на Харріса за ніч до їх, з Шейном вбивства. Ці гулі хотіли, залишивши тіла тут, засвітитися.

Єдиною річчю, над якою я думала - хто ж стоїть за всім цим. Це було схоже на публічну заяву, що гулі наступають, і я не думаю, що збігом є те, що вони вибрали саме це місто. Ні, я сприйняла це як «Ти не зупиниш нас, Жниця!», І чорт мене дери, якщо я не зупиню все це. Звичайно, вампіри зникали і в інших містах, але тільки тут злочинці залишали тіла. Якщо ми не прокреслити межу, думаю, кордони переступлять істоти більш небезпечні, ніж ці.

- Але ж ні більше нікого, хто збирається цим займатися? - Запитала я, з раптово спалахнув в мені почуттям розчарування. - Моя команда не буде брати участь там, де жертвами є вампіри. А вампірське співтовариство не буде тому, що Шейн і Харріс були майстрами-вампірами. Ед і Скретч не можуть протистояти Гулям поодинці, так що залишаємося лише ми; а якщо ми підемо туди одні, це буде все одно, що піти прямо в руки цього виродка.

Кістки втупився на мене, не кліпаючи.

- Так, ти права щодо своєї команди, вампірського спільноти і того, що ми не можемо відкрито йти проти Аполліон.

Аполліон. У моїй свідомості встало особа гуля, старого як сам світ, з приземистим тілом і смішний зачіскою. Як би він не виглядав, Аполліон був скалкою в дупі і приніс нам в минулому році чимало проблем. Кістки міг померти від торішньої атаки в Парижі, плюс те, що гулі допомагали іншому Майстру вампірові в залученні мене на його сторону.

Звичайно, все зараз відбувається говорило про те, що це через мене.

- Ми не можемо допустити, щоб хтось пішов туди, - сказала я.

Губи Кістки склалися в хижу посмішку.

- Кошеня, я мав на увазі, що ми можемо відкрито йти слідом за ними.

глава 3

Переклад: MoonNatalie

Велика тінь закрила дверний отвір, блокуючи сонце, коли Тайні увійшов до кімнати. Прізвисько вампіра було вельми іронічним, оскільки він був настільки потужним, що навіть міфічний Конан порівняно з ним здавався ненадійним.

- Копи, - сказав він.

Я чула, як за останні кілька секунд виття сирени став ближче. Думаю, один з сусідів перелякався, побачивши, що кілька страхітливо виглядають людей кружляють навколо під'їзної доріжки. Вони, очевидно, і не чули, що тут була смертельна сутичка, а ми були зовсім не першими на місці злочину.

- Продовжуй винюхувати тут, а я розберуся з ними, - сказала я Кістки. Якщо нам пощастить, Кістки зможе дізнатися запах одного з убивць. За дві сотні і двадцять з чимось років його життя в якості вампіра він зустрічав багато безсмертних, а запах був таким же унікальним, як відбиток пальця.

Однак я не мала великих надій на те, що ми знайдемо вбивць так легко. Кістки і міг знати безліч безсмертних, але вампіри і упирі становили приблизно п'ять відсотків світового населення. Навіть з огляду на таке багате минуле Кістки, створінь без пульсу було занадто багато, щоб він міг знати кожного з них особисто.

Кістки глянув на Тайні, що послідував за мною назовні. Я не потягнулася за стільниковим, хоча це і був мій перший інстинкт. Використовувати зв'язку з урядом, щоб відігнати копів з місця злочину, стало для мене звичкою за роки старої роботи. Наступна частина того, що відбувається, як би там не було, була все ще відносно нова для мене.

- Привіт, - покликала я, коли поліцейські прибули і вийшли з службової машини. - Рада, що ви тут, я як раз збиралася дзвонити.

- Ви тут живете, мем? Ми отримали повідомлення, що в цьому районі бачили підозрілих осіб, - сказав блондинистий коп, обережно оглядаючи Тайні. Рука його напарника сіпнулася до пістолета.

- Торкнеш цей ошмёток ще раз, і я забуду, що не голодний, - пробурмотів Тайні так тихо, що копи його не почули.

Я задушила смішок і знову звернулася до офіцера:

- Я живу не тут, але тут зламали квартиру моїх друзів. Ви можете перевірити?

Копи кинули на мене побіжний погляд, поки піднімалися сходами на наступний поверх. Я посміхнулася найшкідливішим чином і переконалася, що мої порожні руки повністю їм видно. Звичайно, доскональний коп задумався б над тим - чому на мені довге пальто в такий теплий літній день.

Коли вони опинилися в дюжині кроків від мене, мої очі з сірих стали яскраво-зеленими. Я блиснула в них цим поглядом, дозволяючи силі носферату затуманити їх розум.

- Тут нічого не відбувається, - сказала я твердим, приємним голосом. - Розвертається і йде, це був помилковий виклик.

- Нічого не відбувається, - монотонно виголосив світловолосий офіцер.

- Помилковий виклик, - повторив його дружок, прибираючи руку з пістолета.

- Все правильно. Ідіть. Працюйте і захищайте де-небудь ще.

Вони обидва розгорнулися, без єдиного слова сіли назад в машину і поїхали. До того, як я стала вампіром, щоб домогтися такого ж результату, мені було потрібно двадцять хвилин або два телефонних дзвінка, якщо тільки Кістки за допомогою своїх зелених очей не змушував місцевих копів виїхати. Вампірський контроль розуму, звичайно, набагато полегшував боротьбу з бюрократизмом, коли справа стосувалася кримінальних сцен.

Кістки з'явився в дверному отворі квартири, тримаючи в руках два тонких, обгорнутих в простирадло згортка. Для будь-яких особливо носатих сусідів могло здатися, що він несе загорнуті горизонтальні жалюзі, але я знала, що було там насправді - останки Шейна і Харріса.

- Тайні, поклади це в свій черевик, - сказав Кістки.

Крихітка зніяковіло подивився на свої ноги.

- Він має на увазі твій багажник. Британський англійська часом бентежить.

- А все просто тому, що ви, Янки, продовжуєте перейменовувати речі, - з грайливим виглядом відповів Кістки, передаючи трупи Тайні. Потім він перестрибнув через балконні перила, приземляючись на автостоянці, і без найменшої затримки своєю впевненою ходою попрямував до Еда і скретч.

Обидва вампіра понуро привітали його.

- Що ти зробиш з їх тілами? - Запитав Ед.

- Закопаю де-небудь, - відповів Кістки.

Скретч пробіг рукою по своїм з сивиною волосся.

- Гадаю, тепер ти не зацікавлений, коли дізнався, що хотів, - смиренно сказав він.

Я вловила легку посмішку Кістки, коли пройшла до автостоянки нормальним способом, скориставшись драбиною.

- Сідайте в машину, хлопці. Нам потрібно дещо обговорити.

Я сіла за кермо, Кістки опустився на переднє сидіння, поки Ед і Скретч обережно забиралися назад. У дзеркало заднього виду я побачила, як Тайні запхав останки двох вампірів в свій багажник, готуючись їхати з бенто-Ейдом.

- Назад в молл? - Запитала я, виїжджаючи на дорогу.

- Буде чудово, Кошеня, - відповів він. Його рука вперлася в спинку сидіння, поки він брав ледачу позу, повертаючись до Еда і скретч.

- Хотіли б ви піддати вбивць своїх друзів правосуддя, якби вам допомогли? - Запитав у них Кістки.

Ед хмикнув.

- Звичайно. Шейн не заслуговував такої смерті. Я знав Харріса не так добре, але думаю, що і він теж.

- Страшенно вірно, - пробурмотів Скретч.

Я боковим зором поглянула на Кістки, задаючись питанням, що він з цим збирається робити, будучи все ще не в змозі зануритися в його емоції і зрозуміти прихований сенс. Він задумливо постукав по підборіддю.

- Буде небезпечно, навіть за допомогою.

На цей раз хмикнув Скретч.

- Жити взагалі небезпечно, коли у тебе немає Майстра, якщо тільки ти завдяки щасливому випадку не один з сильних. Але я не думаю, що ти багато знаєш про це.

Примарна посмішка майнула на губах Кістки.

- Насправді я знаю парочку речей про небезпечну життя, але раз ви не маєте любов до життя без Майстри, що ви скажете щодо того, щоб приєднатися до мене?

Я метнула погляд на Кістки, перш ніж подивитися в дзеркало заднього виду. І Ед, і Скретч виглядали здивованими. Як і я. Те, що пропонував Кістки, було подібно усиновленню.

- Подумайте, перш ніж відповісти, - продовжив Кістки. - Один раз поклявшись, ви не зможете передумати і знову отримати свободу, якщо тільки офіційно не попросите цього і я не вирішу задовольнити ваше прохання.

Ед тихо присвиснув.

- Ти серйозно?

- Смертельно, - легко відповів Кістки.

- Я чув, що ти низький ублюдок, - сказав Скретч після довгої паузи. - Але також я чув, що ти справедливий. Я можу мати справу з ницістю і справедливістю. Вибивання мізків було і моїм способам боротьби з кожним ублюдком, думаючим, що вбити вампіра без Майстра - легкий шлях заробити собі ім'я.

Мої брови зметнулися вгору у відповідь на цей грубуватий аналіз, але Кістки виглядав нітрохи не ображеним.

- Чому ти пропонуєш нам це? - Задався питанням Ед, дивлячись на Кістки і звузивши очі. - Ти знаєш з нашої сили, що ми ніколи не станемо Майстрами. У будь-якому випадку, ти не можеш так сильно потребувати нашої десятипроцентній платі. Так навіщо тобі це?

Кістки кинув на Еда такий же погляд.

- Для початку, я хочу зловити цих упирів, а ви мені в цьому допоможете. До того ж, ви могли чути, що в недавніх війнах вбиті кілька членів мого клану. Ви були лояльні до своїх друзів навіть після того, як убили вашого Майстра, хоча у вас не було перед ними жодних зобов'язань. До того ж, ви були досить розумні, що не поїхати прямо в пастку без прикриття. Я можу прийняти кмітливих хлопців, чия лояльність до мене, мою дружину і мою співправителя не матиме винятків.

Ед на мить зустрів мій погляд в дзеркалі заднього виду, перш ніж знову подивитися на Кістки.

- Добре, - сказав він, зважуючи кожне слово. - Я згоден.

Кістки витягнув срібний кинджал. Я знову перемкнула свою увагу на дорогу, боячись влаштувати аварію зі своїми рідко киданими поглядами на те, що відбувається навколо машини. Крім того, я знала, що кістки не збирається заколювати Еда і скретч. Він просто робив церемоніал.

- Своєю кров'ю, - сказав Кістки, роблячи поріз на долоні, - оголошую тебе, Ед, і тебе, Скретч, членами мого клану. Якщо я порушу цю клятву, нехай кров моя буде моєю карою.

Поріз Кістки зажив раніше, ніж перші краплі крові встигли впасти на його темні штани. Потім він передав кинджал Еду. Мені не потрібно було обертатися, щоб дізнатися, що Ед робить поріз на своїй долоні: про це сказав мені новий спокусливий аромат крові.

- Своєю кров'ю я визнаю тебе, Кістки, як свого Майстра, - проскреготав Ед. - Якщо я порушу цю клятву, нехай кров моя буде моєю карою.

Скретч повторив ці слова під акомпанемент апетитного запаху, наповнюючи автомобіль. Абсолютно не беручи до уваги мій дискомфорт від усього цього «майстерного» аспекту вампірської родоводу, при думці про крові шлунок стиснувся. Я не їла з минулої ночі, і мій наступний вечерю може виявитися досить хитромудрої задачкою, так як я повинна знайти для цього когось іншого, а не Кістки. У нормальних вампірів було безліч варіантів, коли справа стосувалася харчування. Сила їх погляду дозволяла їм харчуватися від людей так, що донори не пам'ятали, що сталося. Інший варіант полягав у тому, що вони давали дах над головою і накритий стіл спеціально відібраним людям в обмін на кров.

У мене таких зручностей не було. Контроль розуму на інших вампірів не працював, і жоден безсмертний не тримав у себе вампірів, від яких я могла б харчуватися. До того ж, ми всі ще намагалися утримати мою дивну дієту - і її побічні ефекти - далеко від загальної обізнаності. Тому я не могла просто взяти і запитати у наступного зустрівся мені вампіра, чи можу я куснути його або її.

Скретч передав назад забруднений кров'ю кинджал Кістки, закінчивши клястися у вірності. Я поборола раптове спонукання облизати лезо і сконцентрувалася на дорозі, подумки перебираючи зведення способів, якими могла отримати кров. Жуан, член моєї старої команди, був безсмертним вже рік, так що він був варіантом. Може, він переправить мені трохи своєї крові. Хоча ... він може і задуматися, навіщо вона мені потрібна. Ніхто з них про мою дивною дієті ще не знав.

Кращий друг Кістки Ніггер знав, чим я харчуюся, і я вже пробувала його кров, але я не хотіла, щоб це ставало звичкою. Ніггер був Майстром вампірів, а це означало, що він дуже сильний. Насправді, дуже сильні більшість друзів Кістки.

Дідька лисого. Чи не пити кров Кістки і не вмирати при цьому з голоду, було важче, ніж я уявляла.

- Не кажіть нікому про наше об'єднання, - сказав Кістки Еду і скретч, знову акцентуючи увагу на теперішній ситуації. - Займайтеся своїми справами так, ніби ми ніколи не зустрічалися. Ось номер, за яким ви можете знайти мене. Як тільки побачите тих упирів, відразу ж телефонуйте мене, але не вступайте з ними в конфронтацію. Зрозуміло?

«Ясно» і «звичайно» прозвучали у відповідь. І я задумалася, чи зрозуміли вони насправді. Я зрозуміла і зовсім не була в захваті.

Я висадила вампірів у Істонского фонтану, де ми їх і зустріли, почекала, поки від'їдемо на кілька миль, перш ніж кинути на Кістки косий погляд.

- Ти використовуєш їх в якості приманки.

Кістки зустрів мій погляд. Його темно-карі очі нічого не приховували.

- Так.

- Боже, - пробурмотіла я. - Ти тільки що не дозволив їм нікому розповісти про те, що вони тепер не вампіри без Майстри, а належать тобі, щоб ті упирі все ще розглядали їх, як легку здобич. Це наражає їх на небезпеку.

- Чи не більшою, ніж раніше, як вони самі сказали. Але тепер, якщо їм заподіють шкоду, я буду за законом мати всі права зайнятися розслідуванням, - відповів він з дратівливою логікою. - Повір мені, лапочка, я сподіваюся, що з ними нічого не трапиться, а їх корисність вкаже мені упирів. Але якщо за цими атаками стоїть Аполліон, нам потрібен спосіб дістатися до нього, щоб при цьому ми не виглядали божевільними антагоністами. Інакше ...

Кістки не потрібно було закінчувати пропозицію. Інакше Аполліон отримає ще більше палива для підтримки чуток, що я намагаюся бути вампирским подобою Сталіна, подумки закінчила я. Правильно, тому що це якраз те, що я включаю в список «Зробити» щоранку. Почистити зуби. Розчесати волосся. Залізним кулаком правити світом безсмертних.

- Я не знаю, чому упирі стануть слухати байки Аполліон про те, що я представляю загрозу, - пробурмотіла я. - У мене, як у вампіра, може, і ексцентрична дієта, але Аполліон більше не може говорити іншим, що я поєдную силу вампірів і упирів. Звернення подбало про його параноїдальних тирадах.

Погляд Кістки був співчуваючим, але твердим.

- Кошеня, ти вампір ще менше року. Протягом цього часу ти зуміла підірвати голову Майстру вампірів за допомогою пірокінез і за допомогою телекінезу привести в ступор дюжини вампірів. Твої здібності і твоє періодичне серцебиття викликає у деяких страх.

- Але це не мої здібності! - Вибухнула я. - Гаразд, періодичне серцебиття моє, але все інше - перейняті сили. У мене їх навіть більше немає, і якщо б я не пила від Влада і Менчереса, цих сил і в помині не було б.

- Ніхто не знає ні то, як ти отримала їх, ні те, що ти втратила їх через деякий час, - зауважив Кістки.

- Може, ми повинні сказати їм. - Але навіть якщо я і вимовила це, я знала, що це не варіант.

Він видав щось схоже на зітхання.

- Якщо Аполліон дізнається джерело твоєї сили, він буде стверджувати, що ти можеш проявити будь-яку силу, яку тільки захочеш, аби тільки твоє випити кров вампіра, у якого вона є. Вже краще він буде думати, що твої екстраординарні дари базуються на твоїх власних заслугах.

Іншими словами, не має значення, в якому вигляді ми все це виставляємо, я все одно буду виглядати небезпечним фріком. Я зробила глибокий вдих в надії, що такий звичний жест заспокоїть мене. Не допомогло. Все, що я зробила - втягнула запах крові в свої легені, чому шлунок майже болісно стиснувся.

- Погано, що бачення твого співправителя ще не повернулися в повну силу. Вони позбавили б нас від вибудовування здогадок про те, справа це рук Аполліон чи ні.

Кістки згідно знизав плечима.

- У Менчереса були ще кілька проблисків майбутнього, але нічого має відношення до цього. Він як і раніше не може керувати своїми баченнями за бажанням. Якщо пощастить, його повна сила скоро повернеться.

Але до тих пір нам доведеться покладатися тільки на себе.

- Отже, ми продовжуємо приховувати від усіх, що я отримую сили через кров, і використовувати Еда і скретч, щоб дістатися до тих упирів і дізнатися, чи варто за ними Аполліон.

- Все правильно, мила.

Я закрила очі. План міг мені і не подобається, але в даний момент це був наш єдиний варіант.

- Залишається тільки одна річ, - промовила я, відкриваючи очі і виснаженим посміхаючись Кістки. - Знайти кого-небудь, крім тебе, від кого я могла б харчуватися.

глава 4

Переклад: makusha14

Я не впізнала охоронців, які приєдналися до мене і Кістки, щоб супроводжувати нас в поїздці до мого колишнього начальника і дядька - Дону Вільямсу. І так, я не була там майже рік. Напевно, варто було спочатку зателефонувати, але Дон повинен відразу дізнатися про назрівання ситуації. Такого роду інформація вимагає особистої розмови. До того ж Джен тут, і я сподіваюся, він дасть мені випити його крові.

Звичайно, якщо бути чесною до кінця, треба сказати, що наша поїздка не була спланована, і вже точно ми не їхали туди через інформацію або мого «харчування». Через роботу Дон не міг прийняти нас, тому я не бачила свого дядька цілу вічність. Початок наших відносин якось не залягало, але я правда сумувала за ним. Поїздка означала, що ми можемо вбити трьох зайців відразу, і Дон повинен це оцінити. Він у нас експерт по «багатогранним» питань.

Не встигли ми й підійти до дверей, як Кістки зупинився так різко, що один з охорони налетів на нього.

- Прокляття! - Пробурмотів Кістки.

Я озирнулася, намагаючись побачити найменші ознаки небезпеки, але не виявила нічого крім збентеженого погляду охоронця, який врізався в Кістки. Потім нотки співчуття дійшли до моєї підсвідомості. Це були не мої емоції.

- Що? - Запитала я у Кості.

Його почуття відгородилися від мене настільки сильно, що страх пробігся у мене по хребту. Охоронці з співчуттям подивилися на мене, але я не знала, чому. Єдині думки, які я зараз чула, були моїми власними.

Кістки взяв мене за руку. Він відкрив рот, щоб сказати що-небудь, але його перервали відкрилися двері, звідки вийшов накачаний вампір з коротко пострижений коричневим волоссям.

- Кішка, що ти тут робиш? - Тейт з вимогою подивився на мене.

Я проігнорувала питання мого колишнього напарника і повернулася до Кості.

«Що?» - Я з очікуванням подивилася на Кістки. Вдруге.

Його рука стиснула мою.

- Твій дядько дуже боєнь, Кошеня.

Холод пробігся у мене по шкірі. Я подивилася на Тейта: по напруженості його плечей я зрозуміла, що кістки не бреше.

- Де він? Чому я дізнаюся про це тільки зараз?

Рот Тейта сіпнувся.

- Дон тут, в медустанові, і ти не знаєш, бо Дон цього не хотів.

Було зрозуміло, що Тейт не надто схвалює його рішення, але злість все одно почала заповнювати мене.

- О, та невже! Значить, ви хотіли мені сказати про це тільки на його похоронах? Відмінно, Тейт!

Я штовхнула його, вивільнивши руку з хватки Кістки і негайно ж кинулася до дверей. Клініка була на другому поверсі, так що можна було тримати тренувальний зал і камери для вампірів внизу. Я швидко зайшла в ліфт і почала неспокійно тикати в кнопку «Вгору». Кілька здивованих поглядів були кинуті на мене деким з охорони, але мене не хвилювало, що мої очі розгорілися зеленим, а ікла стирчали над нижньою губою. Якщо вони і раніше не знали нічого про вампірів, Тейту не важко стерти їх пам'ять.

- Як, чорт візьми, ти дізнався про Дон? - Почула я питання Тейта.

- Я почув, як метушаться на, щоб підготувати його до зустрічі з нею, - відповідь Кістки б короткий і ясний, - читання думок, забув?

Двері ліфта відкрилися, і я увійшла, не спромігшись дослухати їх перепалку. При нормальних обставинах я б не наважилася залишити їх удвох, але зараз всі мої думки були зайняті дядьком. Що з ним сталося? І чому він заборонив будь-кому говорити про нього мені?

Я кулею вибігла з ліфта, як тільки його двері відчинилися, і пронеслася через хол прямо в двері з назвою «КЛІНІКА». Я не подала виду, що помічаю службовців, вони були мені не потрібні. Я і так знала, де знаходиться мій дядько: його кашель і бурмотіння ясно говорили про це.

Я пригальмувала біля дверей в палату, щоб не вриватися туди в разі, якщо мій дядько був одягнений.

- Дон? - Я нерішуче переминалася з ноги на ногу, хоча нас розділяли кілька дюймів.

- Почекай секундочку, Кішка, - його голос прозвучав хрипко, але не так, як якщо б він був при смерті. Хвиля полегшення захлеснула мене. Може, Дон підхопив грип або іншу застуду, але зараз він був на шляху до одужання.

Незнайома мені медсестра вийшла з палати, посилаючи мені такий погляд, що не потрібні були ніякі вміння читати думки, щоб розтлумачити його.

- Він одягається, - сказала вона твердим голосом, і від неї повіяло ноткою роздратування.

- Він може робити це самостійно? - Запитала я.

- Ні, але це його не зупиняє, - кинула вона прямо.

- Я тебе чую, Анна, - огризнувся дядько.

Вона послала мені виразний погляд, перш ніж опустити голос до шепоту.

- Не дозволяйте йому перенапружуватися.

Разом з кашлем дядько все ж пробурмотів: «Я тебе все ще чую».

Мої брови поповзли вгору. Як би дядько себе не відчував, слух у нього не відібрало точно.

Після низки човгає звуків, дядько відкрив двері. На ньому були надіті світлий пуловер і сірі штани, констатують з кольором очей. Я на секунду розгубилася, усвідомивши, що це перший раз, коли я побачила Дону не в костюмі з краваткою, а з розпатланим волоссям і не в уніформі.

- Кішка, боюся, ти застала мене зненацька, - іронія в його голосі була мені прекрасно знайома, навіть якщо зовнішній вигляд не був. За ті місяці, що я його не бачила, він постарів на роки. Зморшки навколо рота і очей стали ще помітніше, а сірі волосся покривала сивина. Його бездоганну манеру стояти сьогодні замінила зсутулившись фігура. Я проковтнула грудку, що зібрався в моєму горлі.

- Ти мене знаєш, - пояснювала я, - я завжди була скалкою в дупі.

Дон підійшов до мене і ласкаво стиснув плече.

- Ні не була. Чи не тоді, коли ти нею бути не намагаєшся.

Те, як він це сказав, з нескінченної сумом в голосі, змусило мене втратити контроль. Тепер я знала, що у нього і справді крайнє стан. Дон сказав би мені, що я є скалкою в дупі і завжди нею була, але він не став би стискати моє плече і говорити такі слова з натяком на посмішку.

Всі ті речі, які я збиралася йому розповісти відійшли на задній план. Він весь час кашляв, пояснюючи це словами «просто застудився». Мої плани змінилися безповоротно.

Я обняла його, обхопивши руками, відчуваючи те, як він схуд, відчуваючи запах медикаментів, солодощів і хвороби. Сльози почали палити очі так, що мені довелося відступити. «Що б це не було, вампірська кров його вилікує» - доводила я собі, намагаючись заспокоїтися. Звичайно, Дон упертюх і ніколи не захоче пити немертвих кров, навіть знаючи, якими силами вона володіє.

Що ж, я змушу його змінити свою думку з цього приводу.

- Я чула, ти не хотів, щоб я знала, як ти хворий, - сказала я, намагаючись, щоб мій голос прозвучав м'яко, а не істерично, як мені цього хотілося. Очко мені.

- У тебе і так багато справ, - відповів Дон.

Я ніяк не прокоментувала цю заяву і швидким поглядом оглянула кімнату. Ліжко Дона була типовою лікарняним ліжком, так що можна було піднімати верх і них так, як тобі цього хочеться, але ліжко вже була відрегульована. Поруч з ліжком стояли його особисті речі, якісь папери, мобільний телефон і телефон, на який йому дзвонили з офісу.

- Як це схоже на тебе: все ще працюєш, коли смерть дихає тобі в обличчя, - сказала я напівжартівливим, підлозі засуджує голосом.

Мій дядько зловісно подивився на мене.

- Може, вона й дихає мені в обличчя, але з тебе вже все висмоктала, так?

Я б посміялася над його колючістю, тільки от мені було не до цього: надто зайнята була розгляданням того, який сірий відтінок прийняла його шкіра і тим, як повільно і болісно він рухався, відходячи від мене все далі і далі.

- Що з тобою такого, що ти потрапив сюди? - Запитала його я, намагаючись не видати в голосі страху, який я відчувала насправді.

- Просто сильно застудився.

- Не бреши їй, - голос Кості пронісся по кімнаті і, за мить, з'явився він сам. Його темно-карі очі зупинилися на Доні.

- Твої можливості не дають тобі право на ...

- Моє спорідненість дає мені його, - перервала я Дона, - ти моя сім'я. Це означає, що я маю право знати. «І якщо ти мені не скажеш, я використовую свій зелений погляд на тій медсестрі, поки вона мені все не розповість», - додала я, але вже не вголос.

Дон мовчала пару хвилин, переводячи погляд з мене на Кістки. Потім його плечі безсило впали.

- У мене рак легенів, - він сумно посміхнувся, але голос його не здригнувся, - схоже, що попередження на пачках сигарет все-таки себе виправдали.

Все в мені напружилося, коли я почула це слово на «р».

- Але я ніколи не бачила, щоб ти курив, - сказала я, втупившись на нього.

- Я кинув до нашої з тобою зустрічі, але раніше я любив побалувати себе цими вбивцями.

Рак легенів. Звичайно, якби все не було так серйозно, він не дозволив би собі лежати в лікарні. Сказати, що він трудоголік, - значить не сказати нічого. За той час, коли я знала Дона, він жодного разу не брав вихідний, відгул, не кажучи вже про хвороби. Не дивно, що ця новина змусила мене відчувати себе так, ніби мені прострелили черево.

- Доктора збираються тебе оперувати? Або лікувати хімією? Або вони збираються використовувати ці кошти відразу?

Він зітхнув.

- Занадто пізно оперувати. Мій план в тому, щоб з гідністю прожити решту часу.

Ні. Це слово вдарило в мій мозок так голосно, що перекрило всі думки. Потім я розслабила руки і плечі, намагаючись заспокоїтися. Паніка нам ні до чого. Треба міркувати логічно.

- Може, твій стан не може вилікувати традиційна медицина, але у тебе є парочка переваг. Вампірська кров вилікує твої легені і тебе, так що буде як новенький і ...

- Ні, - перервав мене Дон.

- Дідько! - Вигукнула я. Ось і пішло моє спокій коту під хвост.- Ти думаєш, що твій біологічний брат якось до тебе ставиться! Ну, так ось, - він був дупою і до того, як став вампіром! Моє перетворення не перетворився мене в зло, і трохи крові, щоб допомогти тобі також ніяк не вплинуть на тебе.

- Я знаю, - здивував він мене, - Я почав пити вампірську кров ще тоді, сім років тому. Ти зробила це можливим, коли почала приводити тих вампірів-заручників до мене. Ти права, вампірська кров може побороти рак, але вона не може вбити час. Ось воно нагнало і мене.

Сім років! Мій мозок не міг сприйняти цю інформацію.

- Ти приховував це від мене сім років! Чому?

Зітхання застряг у Дона в горлі.

- Ти знаєш, що я не довіряв тобі, як тільки ти приєдналася до команди. Потім я не хотів відволікати тебе від роботи. А коли ти дізналася, що ти моя племінниця ... Що ж, деякі речі просто відбуваються. За минулі два роки тобі довелося пережити те, що деякі люди не відчувають за все життя. Я хотів розповісти тобі, коли все вляжеться, але спочатку сам хотів розібратися в собі.

Я знала, що мій рот розкрився від подиву, але я не могла себе змусити закрити його. Кістки підійшов і мовчки взяв мене за руку.

- Видно, сталося щось дійсно серйозне, якщо ти прийшла сюди без попередження, - сказав Дон, - що відбувається?

Я не могла повірити, що він так легко змінює тему, коли секунду назад ми обговорювали його можливу смерть. Це здається більш важливою подією, щоб обговорити.

- Хімія, хірургія, може і не допоможуть тобі, але я допоможу. Я вампір і можу звернути тебе.

- Ні.

Одне слово, сказане так м'яко, але наполегливо, було перекрито кашлем, який начебто душив його.

- Але ти не можеш ..., не можеш померти ось так ...- прошепотіла я.

- Можу. Це і означає бути людиною.

Я різко проковтнув. Це ж я сказала Кістки, коли він запитав, чому ми не можемо бути разом. Тепер я розуміла, чому Кістки так скаженів. Мені хотілося взяти Дона за плечі і витрусити це впертість з його голови.

Але поки я не можу цього зробити, треба використовувати іншу тактику.

- Це не тільки твій вибір. Подумай про команду ...

- У них є Тейт, - заткнув мене Дон, - він керував всі ці три місяці і, мушу сказати, справляється він відмінно.

- Це не його справа, - продовжувала сперечатися я, хоча була з ним згодна, - тільки у тебе є гулі і вампіри по обидва боки. Тейт недостатньо сильний, щоб боротися з немертвих. До того ж, даний лайно наближається від Гулей.

Кашель змусив Дона перерватися за хвилину до його слів:

- Скоро нам знадобиться ще один вампір в команду.

Повинно бути, Купер. Він би наступним у списку «стати вампіром». Стільки всього змінилося. Навіть якщо я більше не входила в команду, я залишалася одним і сім'єю, що означало «мені не все одно!».

- Господи, - пробурмотів Кістки.

- Поговоримо про це пізніше. Тепер розкажіть, що там за ситуація з гулямі.

Погляд, яким обдарував нас мій дядько, ясно сказав, що розмова на тему звернення до вампіра закритий. Я намагалася зосередитися на питанні про гулях, але дядькові вибила з мене дух.

- Пам'ятаєш Аполліон, ватажка Гулей, якого ми зустріли в минулому році? Він все норовив мене стати напіввампір-полугулем. Мабуть, він не заспокоївся.

Через кілька хвилин я розповіла Дону все в деталях. Як тільки я закінчила свою розповідь, він випустив важке зітхання.

- Ця ваша охорона, звичайно, добре, але цього недостатньо. Якщо ворожнеча між вампірами і гулямі продовжитися, люди теж зазнають це. Нам потрібно щось, щоб протистояти війську Аполліон, дізнайся все, що знаєш з цього приводу.

Я пробурчала щось нерозбірливе.

- Це було б чудово, але це не вирішує проблему. Наші гулі, яким ми довіряємо будуть раскушени Аполіоном за секунду і негайно ж вбиті. Знайти кого-небудь жорсткого і відповідального буде важкувато, тим більше, що його не повинен дізнатися Аполліон.

Мій голос зірвався, коли Кістки підняв брову в подиві. Дон удостоїв мене лише кивком.

- Дейв ...

Я закрила очі, ненавидячи ту ситуацію, в яку я втягнула свого друга, але Дон мав рацію. Дейв був розумним, твердим, з досвідом і мертвим. Кістки воскресив Дона кілька років тому після того, як він був убитий, але тільки кілька немертвих бачили його після звернення.

- Ми запитаємо його, - почала я, - нехай він сам вирішить, чи хоче він того чи ні. Моно прикидатися іншим, але потрапити в чужу компанію ... Це дуже небезпечно.

- Спіймай його, - сказав Дон, - він внизу.

Я зустрілася з непокірним поглядом мого дядька з ноткою впертості, як у мене.

- Я піду до нього і розповім все про ситуацію з гулямі, але наша розмова не закінчений. Подумай про мою пропозицію. Про все, що ти можеш зробити, залишившись живим.

Він послав мені слабку посмішку.

- Я завжди думав, що помру. Може, через день або місяць, або кілька років, але це було б неминуче. Ти повинна була б просто прийняти це, але ти цього не зробила. Ти думала, як вампір, з того самого моменту, як ми зустрілися. Нове в тобі - ікла, але це єдина зміна.

Я прикусила губу, думаючи, що все, що він сказав, було правдою.

- Я піду до Дейву.

глава 5

Я вийшла з кімнати Дона в супроводі Кістки, намагаючись думати про що завгодно, тільки не про сумне впертому погляді дядька. «Цок-цок-цок» стукала моя взуття по плитці на підлозі. Рак легенів. «Цок-цок-цок» наближали мене до ліфта. Пройшов кордон і хірургії, і хіміотерапії, і вампірської крові. Цок-цок-цок. Знає сім років.

Однак варто було мені тільки увійти в ліфт, як мій контроль дав тріщину, і все перед очима заволокло сльозами. Крім матері, Дон був єдиним залишилися членом моєї сім'ї. Мої бабуся і дідусь були вбиті кілька років тому, а батько показав всю нову суть визначення «важке годинка», кілька разів намагаючись вбити мене. Незважаючи на те, що наші відносини ніяк не можна було назвати нормальними, за останні кілька років Дон наблизився для мене до поняття «батько», як ніхто інший.

І скоро він піде. Назавжди.

Кістки обхопив мене руками. Через його зростання моє обличчя притискалося до його ключиці, а холодна шкіра його жакета до моєї щоки, поки він гладив рукою моє волосся. Я вхопилася за нього, поринаючи в оазис його обіймів, відчуваючи його силу не просто в стіні м'язів його тіла, але і в енергії, яка оточила мене, немов густа хмара, коли він опустив бар'єри своєї аури.

Потім я відсунулася від нього, кілька разів моргнувши, щоб очистити погляд від рожевих сліз. Якщо я дозволю собі увійти в такий стан зараз, я просто не зможу впоратися з більш складними завданнями, що стоять перед нами. Я не здамся з Доном, але я повинна зібратися і сконцентруватися на тому, що нам необхідно зробити. Зараз було не на часі розвалюватися на шматочки.

- Все добре, - сказала я Кістки, простягнувши вперед руку, коли він хотів щось сказати. - Давай знайдемо Дейва. За однією кризової ситуації на раз, правильно?

Двері ліфта відкрилися, являючи нам похмурого привабливого вампіра на іншій стороні. Його темне волосся були зібрані в вільний кінський хвостик, а зазвичай грайливий вираз обличчя був пригніченим.

- Привіт, Жуан, - сказала я, видавлюючи з себе кульгаву посмішку.

- Querida, - пробурмотів він, відкриваючи для мене свої обійми. Незважаючи на те, що я була зла на нього, я підійшла до нього, коротко обхвачувавши у відповідь. - Lo siento, - прошепотів він, коли я випустила його.

- Так, мені теж шкода, - понуро відповіла я. - Ти, Тейт, Дейв - все ви повинні були сказати мені.

- Дон змусив нас пообіцяти, що ми цього не зробимо. Він не хотів, щоб ти переживала.

Я була дуже засмучена, щоб розсміятися над іронією всієї ситуації.

- Тепер занадто пізно.

- Кістки, mi amogo, como es usted? - Вимовив Жуан.

Кістки відповів тією ж мовою, але я була занадто розгублена, щоб турбуватися перекладом з іспанської, і пішла в Кімнату крах. Всупереч моєї клятві не думати про стан Дона, частина мене все ще була зайнята побудовою варіантів його порятунку. Може бути вампірська кров, яку Дон використовував, щоб вилікувати рак, була досить сильною. Якщо він почне приймати кров Майстри вампіра - наприклад, Кістки або Менчереса - може, і результати будуть іншими.

Подвійні двері в тренувальну арену, що розташовувалася далі по коридору, відкрилися, і вийшов Тейт. Він попрямував до мене, але я навіть не глянула на нього, прямуючи до кімнати, з якої він щойно вийшов. Він схопив мене за руку, коли я проходила повз нього.

- Кет, мені потрібно дещо ...

- Залиш це при собі, - відповіла я, висмикуючи руку. - Ти просто бігом біг до мене в минулому році, щоб розповісти, що Кістки мені зраджує. Зате зараз, коли справа стосується Дона, того, що дійсно є правдою, ти занурився в шанобливе мовчання.

- Це не ..., - почав він, знову протягуючись до мене.

Кістки схопив Тейта раніше, ніж той встиг торкнутися моєї шкіри, з'являючись поряд з нами швидше, як якщо б він матеріалізувався з повітря.

- Якщо хочеш зберегти її, - прогарчав він, сильніше стискаючи руку Тейта, - навіть не намагайся зачепити її знову.

Будь-який інший час я б запротестувала, знаючи, що Кістки ніколи не блефує і дійсно відірве Тейту руку, але сьогодні мені було все одно. Серед загального мовчання про здоров'я дядька Тейт поранив мене найбільше. Так, між нами були напружені стосунки з тих пір, як Кістки повернувся в моє життя, але довгий час до того Тейт був моїм найкращим другом. Через те, що під час незліченних місій ми разом зустрічали смерть лицем до лиця, між нами викував міцні зв'язки, але для мене це була остання соломинка, за яку я хапалася.

- А ще краще, спробуй тільки зачепити мене, і вже я відірву тобі руку, - прошипіла я, обходячи його і продовжуючи свій шлях по коридору. - Я багато з чим мирилася, незважаючи на твою ворожість до Кістки, і відмовлялася приймати, що ми з тобою ніколи вже не будемо друзями. Але після цього, все скінчилося. Так що тримайся від мене подалі.

За моєю спиною Жуан прочистив горло.

- Ах, querida ...

- Чи не турбуй себе, захищаючи його, - відповіла я, ривком відкриваючи важкі двері в кімнату, яку ми обізвали Кімнатою крах через інтенсивності тренувань, що проводяться в ній. - Я не...

Голос мій замовк, поки очі викочувалися назовні. Там, в середині кімнати вампір-брюнетка бігла по тому, що виглядало новою смугою перешкод, легко ізворачіваясь від летіли на неї цементних блоків.

- Що? - Видихнула я.

Вампір не чула мене. Тейт пробурмотів щось на кшталт «Я намагався попередити тебе», але я не обернулася. «Вона носить уніформу», смутно помітив мій розум, після чого негайно було: «Якого біса вона носить уніформу?».

- Мам! - Закричала я їй. - Що ти тут робиш?

Вона повернула голову, і в наступну ж секунду наступний насувається цементний камінь збив її з ніг. Навіть з відстані я побачила роздратований погляд, який мама кинула на мене, стрибком піднімаючись з підлоги.

- Недбало, Кроуфілд, - гаркнув на неї Купер зі своєї позиції спостереження за смугою перешкод.

- Тут Кетрін, - відповіла вона, вказуючи на мене.

Він розвернувся, і винувате вираз спотворило його темношкіре особа. Мій шок спав в достатній мірі, щоб я змогла зробити крок в кімнату, ледь звертаючи увагу на те, як Кістки напівголосно пробурмотів, що їм дуже пощастило, що мій темперамент більше не проявляється вогнем.

Він був правий. Якби це сталося шість місяців тому, вогонь вже вистрілив би з моїх долонь від шоку через моїх непостійних емоцій. Якби це було три місяці тому, я б уже загальмувала всю активність в Кімнаті крах завдяки шаленого тиску розуму. Але тепер, коли всі ці здібності зникли, все, що я могла зробити - накинутися на них голосом.

- Ви, мабуть, жартуєте наді мною, - прошипіла я в величезну кімнату. - Я думала, що це дерьмово, що ніхто не сказав мені про стан Дона, але хто знав, що ви, хлопці, припасли ще більше секретів в рукавах!

- Перерва десять хвилин, - крикнув Дейв. Дюжини членів команди кинули те, чим займалися, і з примусу вивалилися їх кімнати, використовуючи двері, протилежну тій, у якій стояла я.

Через кілька хвилин кімната була порожня, залишилися тільки Купер, Тейт, Кістки, Жуан і моя мама, яка була єдиною, крім Кістки, у кого на обличчі не значилося винувате вираз.

- Кетрін, перестань так гостро реагувати, - підходячи до мене, сказала вона тоном, яким говорять з дітьми. - Врешті-решт, я не роблю нічого, що не робила ти сама більше десятка років.

- І я була практично вбита більше разів, ніж можу порахувати, - вистрілила я у відповідь, борючись з спонуканням гарненько її струсити.

Погляд її синіх очей став твердим.

- Я була вбита, - рівно відповіла вона. - Спроби сховатися від зла в цьому світі не зробили нічого, щоб врятувати мене. Ні тоді, ні в будь-який інший раз до того.

Почуття провини пронизало мене від її слів, зводячи нанівець мою лють. Крім ночі, коли вона зустріла мого батька, кожен раз, коли вона переносила випробування від вампірів або упирів, був через мене. Монстри билися абсолютно нечесними шляхами, і кожен раз, коли вони приходили за мною, вони приходили і за тими, хто був близький мені. Останній вампір, з яким я вступила в боротьбу, навмисне силою звернув мою матір, щоб просто дати мені урок. Мені було шкода, що я не могла вбити його більше одного разу.

- Досить велика різниця між спробами сховатися від небезпеки і киданням прямо їй в руки, - зауважив Кістки більш розумним тоном, ніж використовувала я. - Не можна виправити ту шкоду, що тобі завдали, кидаючись в небезпеку з головою, Джастіна.

- Ти маєш рацію, з собою я вже нічого не зможу зробити, - промовила вона, і похмуре вираз промайнуло на її обличчі, що виглядала так, ніби їй тридцять, а не сорок шість. - Але ось з іншими, так, - продовжила вона. - Я не можу змінити те, хто я є, але вбивство того вампіра кілька місяців тому показало мені, що я, по крайней мере, можу використовувати це, щоб переконатися, що інші не закінчать так, як я.

Ніби слухаю саму себе, коли була молодшою, в невірі подумала я. Тоді я ненавиділа саму себе і зганяв свою неосвіченість і ненависть на інших вампірів, думаючи, що це порушить баланс ваг проти мого батька. Якби Кістки не показав мені, що зло є вибір, а не особливість роду, я могла б все ще крутиться в цьому порочному колі саморуйнування.

І вже двічі за один день я опинялася на іншому кінці тих же впертих суперечок, що вела колись сама з собою. Я кинула вгору швидкий, благальний погляд. З усіх раз, коли ти захочеш відкласти заплату, Господи, цей найкращий.

- Ти можеш убити сотні мерзенних вампірів і упирів, але це не забере твою біль, - врешті-решт, сказала я. Почуття дежа-вю все росло, поки я повторювала те саме, що колись говорив мені Кістки. - Повір, я знаю. Тільки прийняття самого себе зменшить біль. І це означає прийняття і тих частин себе, які тобі не подобаються або які ти не вибирала.

Мама подивилася в сторону, смаргівая рожеві сльози, блиснули в її очах.

- Правда? Родні прийняв мене. Так подивися, де він тепер.

- Родні не просто прийняв тебе, він любив тебе, - тихо сказав Кістки. - Інакше він не загинув би, намагаючись тебе врятувати.

Вона відвернулася від нас, але, не дивлячись на те, що спина її була прямою, я бачила, як тремтять її плечі. Я хотіла обійняти її, але знала, що співчуття буде лише сіллю на рану. Обійми не поверне єдиного чоловіка, з яким у неї були справжні стосунки.

- Я знищу кожного брудного кровососа, якого зможу, - через деякий час сказала вона, здавалося, зовсім не помічаючи, що зачіпає і саму себе цим коментарем «брудні кровососи». Коли вона обернулася, в її погляді не було рожевих сліз. Замість цього очі її сяяли яскраво-зеленим. - Це ти вирішувати вже не можеш. Єдина річ, на яку ти ще можеш вплинути, полягає в тому, чи буду я робити це за допомогою твоєї старої команди, якщо пройду через їхню версію основних тренінгів, або сама по собі.

- Навіть з їх допомогою тебе запросто можуть вбити. Ти не розумієш, як це небезпечно. - Я видала зітхання абсолютно розлади. - Будь ласка, не роби цього.

Її щелепа стиснулася до такої міри, що зуби заскрипіли.

- Я зроблю це.

- Господи, ти така ж уперта, як Дон! - Сказала я, відчуваючи, що сита по горло.

- Така ж уперта, як дехто ще, - стиха пробурмотів Тейт.

- Заткнись, Тейт, - прошипіла я.

- Кошеня, - Кістки поклав долоню на мою руку. Спокій, здавалося, хвилями омило мою свідомість, заспокоюючи напружені емоції, подібно бальзаму на обпаленої коже.- Деяким речам не можна навчити, їх можна тільки дізнатися з досвіду. Але є те, що ми можемо змінити: зупинити цих радикальних упирів. Якщо їх чисельність зростатиме, кожен вампір буде в небезпеці, включаючи і твою маму.

Правильно. Ця проблема не буде чекати, поки я намагаюся вбити толк в мою безглузду вперту сімейку. Я повинна сфокусуватися на пріоритетах. Перше: зупинити смертоносну фашистську пропаганду в суспільстві упирів, яка вже проклала стежку з тіл вампірів без Майстрів. А вже потім я повинна відрадити своїх маму й дядька від їх новопридбаною спраги смерті.

Щось цинічне в мені опинилося перед проблемою, чи можуть упирі-фанатики виявитися більш легким завданням.

Я дивилася на членів своєї колишньої команди.

- А ви, хлопці, все ще в моєму дерьмово списку і за те, що приховували це, і за те, що приховували від мене стан Дона, але у нас проблеми і побільше. Ходімо зі мною, і я введу вас в курс справи. Мам, - Я похитала головою, - поговоримо пізніше.

Вона стала йти, збираючи свої темні волосся в тугий хвостик.

- Набагато пізніше. У мене тренування наступні кілька годин.

глава 6

Дон сидів на ліжку, киснева маска лежала на столі поруч з ним. За ледве помітним смужках на його обличчі я зрозуміла, що до того, як ми увійшли, вона була на ньому. Я б могла сказати йому надіти її знову, але, звичайно ж, ця цілком логічна прохання відгуку з його боку не знайде. Я закрила двері позаду нас шістьох і продовжила описувати в загальних рисах ситуацію з упирями.

- Як я вже казав Кет, нам потрібна людина всередині, - заявив Дон, як тільки я закінчила. - Це досить важливо, тому я вирішив попросити тебе, Дейв, взяти тривалу відпустку з команди, щоб проникнути до цих фанатикам. У нашій країні досить проблем і з людськими терористами. Ми не можемо собі дозволити, щоб і немертвих нарощували влада. Результати можуть бути просто катастрофічними.

Дейв пробігся рукою по волоссю.

- Страшенно правильно. Я зроблю це.

Я знала, що таким і буде його відповідь. Дейв ніколи не відмовлявся від небезпечного завдання. Навіть після того, як на одному з них був убитий.

Задоволення промайнуло в моїй підсвідомості лише на мить, а потім випарувалося. Я кинула погляд на Кістки якраз вчасно, щоб зловити його слабку посмішку, перш ніж і вона зникла. І тоді мене вразило усвідомлення.

Він все так і планував. Кістки знав, що зробить Дон, якщо ми розповімо йому про упирів, і він також знав, що я запротестувала б, якби він сам передбачив Дейву стати таємним агентом. Чорт, мені вже не подобалося використовувати скретч і Еда як приманку, а ми тільки що з ними познайомилися.

Не дивно, що він так захопився ідеєю прийти сюди, коли я захотіла заглянути до дядька. Я хотіла почекати до завтра, але Кістки сказав, що ми повинні відправитися відразу ж. Я просто подумала, що все це тому, що він хотів швидше повернутися в Огайо на випадок, якщо скретч і Еду пощастить зіткнутися з тими упирями сьогодні вночі, але виявилося, що у нього в цілому зовсім інший план.

- Ми з тобою поговоримо пізніше, - сказала я йому тихим і ретельно зважувати голосом.

Темна брову вигнулась, але Кістки не став симулювати нерозуміння щодо теми майбутньої бесіди.

- Чому ти знову стала фокусом упирского краснобайства, Кет? - Запитав Тейт, а його пильний погляд кольору індиго заметушився між мною і Кості. - Я думав, параноя Аполліон щодо тебе закінчилася, коли ти стала повним вампіром.

Я переминалася на місці, відчуваючи незручність. Це був якраз те питання, якого я сподівалася уникнути, але якщо вже Дейв ризикував своїм життям, а моїй старій команді доводилося на час втрачати одного зі своїх членів, вони мали право знати.

- Добре. Тому, що у мене особливий вид розлади харчової поведінки ... - почала я, перш ніж викласти всі деталі моєї незвичайної дієти і наступних побічних ефектів.

У кімнаті запанувала тиша. Дядько виглядав занадто враженим, щоб навіть кашляти, а решта дивились на мене з різними ступенями подиву на обличчі.

- Ти жереш вампірів і поглинаєш їх сили? - Видав Жуан. - Madre de Dios!

- А я-то думав, що ти виграла премію «freak award» будучи напівкровкою, Командир, - пробурмотів Купер. Потім він кинув погляд на Кістки. - Хоча я припускаю, що він тебе голодом не морить.

Дейв повільно похитав головою.

- Ти завжди все робила не як всі, Кет. Можна було здогадатися, що це не стане винятком.

Тейт все ще мовчав, але продовжував оглядати мене своїм пильним поглядом.

- Схоже, ми не єдині, хто зберігав секрети, - сказав він, нарешті.

- Це не те ж саме, - різко відповіла я.

- Звичайно, ні, - сказав він тоном, який буквально кричав: «маячня».

- Ми тримали причину моїх здібностей під секретом, бо не хотіли давати Аполліон ще одна зброя для підбурювання параної, - роздратовано сказала я. - При нормальних обставинах я не думаю, що когось турбувало б, що я харчуюся кров'ю немертвих, але ясно ж, що деякі упирі нормально зараз не думають. Навіщо підливати масла у вогонь?

Тиша зустріла це питання, але він був швидше риторичним, тому відповіді я не чекала.

- Тепер, коли всі ми знаємо план, ми з Кістки їдемо, - продовжила я. - Ми повинні повернутися на випадок, якщо наші вампірські шпигуни подзвонять, не кажучи вже про те, що я залишила свою кішку в печері з одним тільки примарою.

- Ми ще не можемо виїхати, - заявив Кістки.

Я кинула на нього косий погляд. Що ще він приховав в рукаві?

- Чому?

Його губи зігнулися.

- Тому що ти все ще голодна, Кошеня.

О точно. Через всього, що сталося за останні кілька годин, я забула про це. Я відкашлялась, починаючи відчувати незручність.

Як випливало з етикету запитати одного, чи можу я попити його кров?

- Гм, Жуан, ти не був би -

- Пий з мене, - перервав мене Тейт. Смарагди горіли в його пильному погляді. -

Глава 1 |  глава 7

Нічна Охотница - 5 |  глава 11 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |  глава 15 |  глава 16 |  глава 17 |  глава 18 |  глава 19 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати