Головна

Запам'ятайте, як неймовірно щасливі ви тут були. Запам'ятайте мій образ і мою останню розмову з вами.

1.  A. аркообразной
  2.  C времяімпульсним, кодо-імпульсним і частотно-імпульсним перетворювачами. Похибки вимірювання.
  3.  ESD-TCL - Перетворювачі частоти для ліфтів
  4.  Exercise 2. Згадайте значення нових слів і спробуйте перевести словосполучення, що вживаються з цими словами.
  5.  Gt; Генетичний контроль спорообразованія.
  6.  I. Земля - ??велика кузня найрізноманітніших органічних істот
  7.  I. Значення математичної освіти

Ви ще діти, але в вас вже живуть все якості дорослих людей. Все, що я скажу вам зараз, буде коротко. Постарайтеся запам'ятати і, що б ви в житті не робили, де б ви не жили, керуйтеся тими трьома короткими правилами, які я вам зараз скажу:

Перше, про що пам'ятаєте найбільше: увага до кожної людини, з яким говорите, до кожної справи, яке робите. Все життя людини - тільки увагу. Це перша необхідність в життя. Той, хто не розвине своєї уваги в житті кожного дня, не зможе ні в одній області досягти чогось великого. Ви ще маленькі люди, справ великих робити не можете, але до всіх ваших справах ви вже можете докладати всю свою увагу. Як ви встали з ліжка, як вмилися, як сіли за стіл їсти, як перейшли займатися - рішуче все робіть з повним розумінням. І в кожне біжить "зараз" думайте тільки про одне цій справі, яке робите в цю хвилину, і робіть його до кінця добре.

Друге: коли розмовляєте з людиною, вдумуйтеся і вслушивайтесь в його слова. Подивіться йому в очі, зауважте, спокійний він чи засмучений. Не кидайтеся робити щось, поки людина ще не договорив, але дослухайте до кінця, що він говорить вам. Якщо ваше вухо вловлює, що людина роздратована, намагайтеся відповісти так, щоб він відчув, як ви його любите і хочете йому допомогти. Чи не про себе думайте при розмові, а про ту людину, що говорить з вами.

Третє: ніколи не плачте. Якщо тільки одна непереможна сила в житті, і ця сила - Радість. Кожен раз, коли щось вам не вдається, коли ви хочете перемогти всі перешкоди і досягти результатів, перемагайте люблячи і радіючи.

Кожна ваша усмішка прискорить вашу перемогу і розгорне в вас сили. Кожна сльоза і слова зневіри зім'ятим то, чого ви вже досягли в своїх здібностях, і відсунутий вашу перемогу далеко від вас.

Третє правило, як і перше, становить для вас програму діяльності на все життя, у всіх справах, навчанні, мистецтві. Друге ж правило - ваша вічна робота над собою. Запам'ятайте, що, якщо ви почали день і несли один одному любов, всі ваші справи, скільки б ви їх не зробили, були справами радості і творення. Якщо ж ви не несли любові, самі ваші старанні і важкі справи не варті нічого. Бо все, що ви робите люблячи, ви робите для загального блага. А все, у чому ви не пролили любові і радості для всіх людей, ви робили тільки для одних себе, і це не мало ніякої цінності перед лицем Вічного Життя. Ви їдете далеко. Ви побачите величезні міста, річки і гори, долини і прірви. Але знайте, що будь-яке місце, де б ви не жили, не має значення, як та чи інша місця. Важливим є те, що ви туди принесли в собі.

Намагайтеся принести нових місцях і новим друзям ті любов, мир і радість, які ви тут зрозуміли і в яких ви тут жили. Несіть усюди в своїх серцях саме їх, і ви будете приносити щастя і показувати людям, що ви знаєте, як живуть люди, якщо вони передають один одному привіт любові.

Кожну дитину І. благословив і обійняв, кожному повісив на шию зображення каплиці Великої Матері чудової роботи на тонкому ланцюжку, і ще раз мені здалося, що його пильний погляд як би навіки запам'ятовував в своїй свідомості образ кожної дитини.

Коли всі посідали на спинах верблюдів, причому для жінок з дітьми було споруджено щось на кшталт величезних гнізд з подушками і балдахінами на високих жердинах, ворота Громади відкрилися, і І. ще раз благословив весь караван, наставляючи його прощальними словами:

- Їдьте, друзі мої, весело, легко. Чи не забирайте зайвого вантажу печалі на серце, щоб воно було порожньо і вільно від особистого. Ви їдете у світ не для того, щоб шукати собі блиску і розширення власної особистості в нових знаннях і новому творчості. Ви їдете в світ, щоб допомогти людям прийняти їх день таким, яким він є. Щоб вони, ваші нові зустрічні, зрозуміли, що немає дня, який випав їм на частку як біль і мука. Але що кожен день і всі обставини -все виткане самою людиною. І якщо день важкий, то він тільки закручений клубок з покривав власних забобонів і марновірств. Живіть не мудруючи. Шукайте встановити з кожною людиною максимум простоти. І знову-таки не від розуму шукайте цю простоту, а від серцевого вашого тепла.

Кожен раз, коли вас буде осягати невдача в стосунках з ближніми, перевірте себе: чи були ви абсолютно вільні у чистоті вашого серця? Стояли ви поза рамками умовностей землі? Чи вели ви вашу зустріч в присутності Вчителі? Мчали ви в законах Вічності або, піддавшись чарівності особистості, підпали його сумам і радощів і ділили з ним не Вічне, але то поточний, в чому жив він. Пильність, саму прискіпливу пильність розпізнавання несіть в своєму дні не як палицю, не як милиця, але як величезну силу радості знання, єдиного знання, цінного і необхідного: жити кожне летить мить як мить протікає Вічності. До побачення, друзі. З багатьма я ще зустрінуся на Землі, з іншими в інших світах, але кожному з вас я обіцяю ще раз зустріч зі мною. Будьте благословенні, світ мій хай буде з вами.

Під радісні побажання і благословення всіх проводжали караван вийшов з воріт і незабаром зник у ледь серевшей імлі займався ранку. І. відпустив усіх, крім мене, Грегора і Васіліона. Ми пройшли в іншу половину парку, де я був тільки один раз, коли ніс хворого хлопчика жінці, до якої Франциск дав мені листа. Я дуже скоро зрозумів, що І. йде саме туди, в будинок Аріадни, ім'я якої я ясно згадав. Йшли ми мовчки. Я тільки зараз точно усвідомив, як багато часу ми вже живемо Громаді Раданди. Все промайнуло, ніби тільки вчора ми їхали по пустелі, і в той же час і зараз я сприймав прожиті тут місяці як цілу довгу життя.

- Ми увійдемо зараз в житло жінки, якій - тоді девочкеніщенке - ти, Васіліон, був одного разу рятівником і наставником. Без тебе їй загрожували б злидні і розпусту, ти врятував її від них, хоча тобі самому було трохи більше років, ніж їй. Зараз ти її побачиш, згадаєш багато зі свого минулого і дізнаєшся її. Чи хочеш ти, щоб і вона тебе згадала і дякувала за надані їй благодіяння?

- Пощади, Учитель. Якщо воля твоя благая вважає за потрібне, щоб я дізнався жінку і побажав їй ще раз подальшого щастя твоєї опіки, то будь ласкавий, визволи мене від її подяки. Ти не велиш висловлювати тобі нашої подяки, а вже сам знаєш, чим ми зобов'язані тобі. Мені ж було б дуже соромно приймати подяку за надану дріб'язкову міць. Молю тебе, нехай обмине мене чаша сія, - відповів Васіліон таким благаючим тоном, що І. розсміявся, обійняв його і знову сказав:

- Одного разу у мене була зустріч з хлопчиком, який вражав усіх своєю здатністю ясновидіння хвороб. Він точно бачив місця болю в людині і так добре визначав лікарям характер захворювання, що жодного смертельного результату не було, як би не складна була операція. Але хлопчик скаржився на людей не в тих дев'яносто дев'яти випадках зі ста, коли люди були невдячні і забували про нього на наступний день одужання, хлопчик скаржився на тих, хто висловлював йому свою вдячність, відбираючи в нього час "даремно", як він висловлювався. Чи не те саме ти цьому хлопчику, Васіліон?

- Ах, Учитель, що відповісти мені на твою жарт? Я дійсно намагався уникати подяки людей за те невелике добро, що можу для них зробити.

Але не тому, що це значить втрачати час даремно, хоча це відносно мене, звичайно, так і є. І не тому, що моєї сором'язливості це дуже важко, а тому, що усвідомлюю себе настільки тяжко грішним, що всі мої труди навряд чи можуть покрити Світлом мій шлях до людей.

Голос Васіліона тепер звучав так сумно, що я з подивом глянув на нього. Мною він сприймався як дуже чисте і світле істота, і я не міг зрозуміти, чому в його серці так багато гіркоти і скорботи. І. сів на лаву, запросив і нас сісти біля нього.

- Я вже говорив тобі, мій друг, що не живи минулим. Ти не винен у смерті твоєї дружини. Її годину прийшов би в той же час, навіть якщо б твоя любов не двоїлась між твоєю дружиною і Грегором і якби ти не розділив його скорботного шляху. Залиш гіркі думки про минуле, перестань дорікати себе в тому, що ти чогось не виконав перед твоєю дружиною і не допоміг їй жити на землі в повній задоволеності. Кожен раз, коли ти воскрешаєш в скорботі її образ, ти забуваєш, що такого її образу, яким ти його створюєш, давно вже немає.

Сяюче істота, яким вона живе зараз, меркне в своєму сяйві кожен раз, як ти огортає його своїми думками скорботи, гіркоти і каяття. Думки печалі, сльози особистого сприйняття до давно відійшла формі нестерпно важкі для кожного з развоплощенних істот, що живуть в тому зі світів, де ще зв'язок із Землею не порвати. Запам'ятай це. Зрозумій, що печаль минулого стоїть на твоєму шляху звільнення. Вона один з найбільших бар'єрів до свободи духу, і вона ж заважає тобі стати Світлом на шляху зустрічаються людей.

І. сказав ще кілька слів кожному з нас як керівництво на найближчі дні, а потім ми мовчки продовжували розпочатий шлях і незабаром підійшли до будиночка Аріадни. Уже зовсім розвиднілось і пролунав перший удар дзвону, коли двері відчинилися, і уражена несподіваною появою І. Аріадна застигла на порозі свого будинку.

- Здрастуй, Аріадна. Я обіцяв тобі прийти і особисто проводити тебе з сином в трапезну, куди тепер ви будете ходити завжди. І жити тут ви більше не будете. Раданда вкаже вам приміщення в найближчих до його покоїв будинках. Звідси далеко ходити і в школу, і в майстерні, де ти будеш тепер працювати. Нічого з собою не бери. У чому є, в тому і йди з нами.

- На жаль, Учитель, синку мій ще не в силах пройти так далеко. Ліки, що ти прислав, вчора скінчилося. А дитина все ще слабкий і такий блідий, точно і не було цілих місяців лікування.

- Це дрібниці, Аріадна. Збирайся мерщій. Левко сина твого сюди приніс, і він же його донесе і до трапезної. Раданда дасть йому нові краплі, і завтра ж твій хлопчик буде невпізнанним. Зайди, Левко, допоможи матері одягнути хлопчика, загорни його в ковдру і догоняй нас. Ми підемо вперед дуже повільно. Не квапся, нам буде про що поговорити без тебе, а до останнього удару дзвони встигнемо.

Коли я увійшов до кімнати Аріадни, то був вражений увазі хлопчика. Ніс я сюди зовсім малюка, а тепер лежав у ліжку витягнувся підліток, точно його, як тісто, добре розкатали валиком. Він був блідий і худий, і йому було холодно, незважаючи на вже сильну спеку. Я допоміг матері одягнути дитину, що, незважаючи на мою допомогу, вона зробила з великими труднощами. Потім вона на деякий час вийшла і повернулася в іншій сукні. Я взяв дитину на руки, і ми вирушили в дорогу наздоганяти І. з його супутниками. Який легкої здавалася мені тепер моя ноша, хоча сильно виріс за цей час хлопчик був багато важче, ніж раніше. Він лежав на моїх руках, припавши до мого плеча, байдужий до всього навколо нього відбувалося.

- Я ніяк не очікувала, що Учитель зайде сьогодні до нас. Я не втрачала ні віри, ні надії, що Учитель І. згадає про нас. Але в глибині душі я думала, що мені доведеться розлука з моїм дорогим сином, і збирала всі сили, щоб зустріти цю хвилину розлуки героїчно. Це мені погано вдавалося.

Голос Аріадни тремтів і переривався. Ми вийшли на пряму алею, і дуже далеко попереду я побачив три чоловічі фігури. Я прискорив кроки, щоб скоротити відстань між нами і ними, і став триматися в такому віддаленні, щоб ніякі уривки розмови до нас не долітали. Коли ми стали підходити до трапезної, І. зупинився і почекав нас. Не встиг я порівнятися з ним, як дзвін вдарив в останній раз, і я в числі інших увійшов в трапезну. І.

Пройшов прямо до столу Раданди, вказав мені на моє звичайне місце поруч з ним і велів посадити матір і дитину біля мене. Я виконав його наказ, але хлопчик сидіти був не в силах і майже лежав на моєму плечі, підтримуваний мною за талію. Раданда підійшов до Аріадні, бліде і змучене обличчя якої виражало повний розлад, і сльози готові були бризнути з очей. Він ласкаво поклав їй руку на голову і кілька разів ніжно погладив густі гладке волосся, скинувши геть з її голови хустку, під яким вона приховувала свої чудові товсті коси.

- Навіщо ж, друже, ти сумніваєшся? Тобі ж Учитель І. сказав, що твій син буде здоровий, що турбуватися нема про що. Якби ти, доглядаючи за сином, весь час твердо пам'ятала про ці слова Учителя, твій син видужав б набагато швидше. Твої сумніви, скорбота, коливання дуже і дуже заважали йому.

Ти впевнена, що ти любиш сина з усією силою самовідданості. Насправді ж весь час його хвороби ти думала про себе і тільки про себе, а не про нього. Ти шукала сили в собі не для того, щоб затверджуватися в вірності Учителю і допомагати своєю енергією синові одужувати. Ти шукала можливостей приготувати себе до розлуки з ним. Будь хоч зараз дійсно відданою матір'ю і думай тільки про сина, забудь про себе.

Раданда підняв голівку дитини і спритно влив йому в рот кілька крапель з маленького, схожого на іграшковий чайник стаканчика, який він тримав у руці. Хлопчик злегка здригнувся, через хвилину відкрив очі, потім випростався, озирнувся навкруги.

- Мама, ти тут? Де це ми? Чому тут так багато людей і так жарко?

Замість матері йому відповів Раданда:

- Ти, дитинко, в трапезній, куди тепер, як і всі діти твого віку, будеш ходити кожен день. А жарко тобі стало тому, що ти поправляєшся.

Зараз, щоб швидше одужати і знову бігати в школу, пройди з мамою в мої покої. Там тобі буде спеціальна їжа і догляд. Ще кілька днів я тебе полечу, а там переїдете з мамою в новий будинок. Іди, дитино, в моїх кімнатах тобі буде прохолодно.

Раданда підкликав до себе одного зі своїх келійник, велів йому проводити матір і сина в одну зі своїх кімнат і передати їх піклуванню доктора, який вже був сповіщений про їхній прихід. На мій подив, хлопчик сам вийшов з-за столу і, подавши руку матері, бадьоро рушив за келейником Раданди. Зайнявши за своїм столом звичайне місце, Раданда наказав подавати їжу, і сніданок пройшов звичайним порядком. Я помітив в їдальні багато нових облич, але ні Андрєєвої, ні Бронський з Ігорем за нашим столом на цей раз не було.

Звикнувши тепер не вдаватися до роздумів, де і хто може перебувати, зрозумівши одного разу і назавжди, що раз людини немає в Громаді там, де він буває зазвичай, значить, він працює в іншому місці, я спокійно чекав розпоряджень І.

Керівною ниткою учня в його зустрічах незмінно повинна бути радість. |  Про подальші справах дня. Я розумів, що ми скоро звідси поїдемо, і не сумнівався, що у І. є кілька дуже важливих і невідкладних зустрічей.

Блискітки гумору блиснули в очах Ольденкотта, і нічого смішніше послідувала за цим сцени я в житті не бачив. |  Я забув про місце і час. Я відчув знайоме мені здригання, почув голос флорентійців і побачив його по той бік жертовника. |  І іскри обсипали його і Яссу. |  Я ще в більшому боргу у тебе, - віддаючи мені поцілунок, сказав Ясса. |  Сьогодні я коротко пробігу їх, бо без цього мій висновок про те, як багатьом я зобов'язаний Вам, буде неясний. |  Глибоко заховавши своє розчарування і марно намагаючись приховати від всіх своє збентеження і зміну в особі, я низько йому вклонився і спитав даму, якою мовою говорить її друг. |  Я став тінню, віддзеркаленням цієї людини, який заволодів моєю волею і думками. |  Грегор ласкаво обійняв мене. Годі й казати, якою радістю дихало моє відповідь обійми. |  Серце моє тебе не забуде навіки. |  Старий, поклонившись Раданде, поспішно сховався в кущах. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати