Головна

А сьогодні зосередьте Вашу увагу на радощах. Якщо Вам завгодно, можете приєднатися до нашої екскурсії за динями після обіду.

1.  ABL сьогодні.
  2.  C. послідовність;
  3.  Dolom 3. Ipisjetjelas askobor (Частина 3. Останній бій).
  4.  Exercise 3. Знайдіть корінь в наступних словах, переведіть їх на російську мову, беручи до уваги, що приставки un-, ir-, in- надають словами від'ємне значення.
  5.  I. Вимоги сьогоднішнього дня.
  6.  II. Економічні наслідки безробіття
  7.  III. Хрестові походи та їх наслідки

Тут я переполошився. Я вже звик, що на мої німі запитання я отримував миттєво відповіді І. або флорентійців, Ананд або сера Уомі. Але щоб під мою черепну коробку заглядала ще й ця жінка зі своїми електричними колесами, я абсолютно не бажав. Я подивився на що сидів зі мною поруч І., але він, здавалося, не чув і не помічав мого до нього звернення.

- Ми з Вами ще не були представлені один одному, - посміхаючись, сказав мені Ольденкотт. - Моя приятелька, Наталія Володимирівна, говорила мені про Ваших талантах. Ви не звертайте уваги на її жарти. Вона ні в які рамки загальнолюдських розумінь не вміщується і іноді спантеличує людей. Але насправді вона Предоброго, якщо не ставитися до неї як до звичайної жінці, а визнати в ній відразу щось чарівне, то біля неї відчуваєш себе в повному спокої і безпеки. Правда, вона не дуже любить змій, але вже з цим треба примиритися, - додав він, удавано зітхаючи і кидаючи лукавий погляд на свою сусідку.

Загальний веселий сміх, а також прохання кількох сусідів взяти їх з собою на диняче поле позбавили мене від відповіді. Я подивився на Альвера, який теж сміявся і шепнув мені:

- Погоджуйтеся йти збирати дині. Це не далеко. Йти парком, поле майже поруч. Дині чудові, аромат чудовий. А головний інтерес в тому, як вона їх вибирає. Вона сама буде сидіти в тіні, майже не дивлячись на поле, і призначати, які дині знімати. Сам старший садівник і городники уражаються, як вона це робить, точно наскрізь кожну диню бачить.

Я подумав, що моя нова знайома так, мабуть, і крізь землю бачити може. Раптом І. повернувся до мене і цілком серйозно мене запитав:

- А ти, Левко, думаєш, що крізь землю бачити не можна?

Я отетерів і навіть не знав, як мені прийняти і зрозуміти його питання. Тут все стали вставати з місць і прибирати до стінок свої крісла. Я вчепився за І., мені не хотілося нікуди йти, а треба було побути в тиші з моїм дорогим другом або хоча б одній, щоб привести в порядок свої розбігалися думки.

- Я думаю, Левко, ми з тобою не дійдемо за динями, а я покажу тобі улюблену кімнату Алі. Коли Алі приїжджає сюди, він завжди там живе. Туди вхід нікому не дозволено без нього. Але Кастанді отримав наказ Алі дати тобі можливість проводити в його кімнаті часу стільки і тоді, скільки і коли ти захочеш. Ось йде нам назустріч і Кастанді, очевидно він несе тобі ключ.

- Я отримав наказ, Левко, від мого улюбленого Учителя і пана цього будинку вручити Вам, на другий день Вашого приїзду, ключ від його кімнати. Ви можете там проводити стільки часу, скільки Вам завгодно. За весь час мого життя тут - скоро цьому буде двадцять років - тільки друга особа отримує право вільного входу в цю кімнату в перший свій приїзд в Громаду. Першим був Алі-молодий - другим є Ви. Очевидно, у Вчителя є вагомі підстави для надання Вам такої великої честі. Прийміть мої поздоровлення і моє шанування і вважайте мене в числі Ваших старанних і радісних слуг. Я радий служити Вам так, як я служив би йому самому.

Кастанді низько вклонився, я ж, абсолютно засоромлений і зворушений, вигукнув:

- Алі не мені надає честь, а робить це з великого поблажливості до мене і любові до мого брата. Я ж нічим ще не міг заслужити такий винятковий доброти Алі до себе. Якщо зараз мені виявляється це чудове, виняткову увагу, то, очевидно, мій великий друг Флорентієць просив про це Алі. Мені було б дуже сумно, якби Ви подумали, що я гідний сам по собі такої честі. Я тут тільки скромний слуга мого брата, самого Алі і мого наставника І. Візьміть ключ, І., я буду користуватися кімнатою тільки з Вашого дозволу.

Я подав ключ І., але він його не взяв, а, навпаки, обняв мене і сказав:

- Дерзай, Левко, вчися нести тягар щастя і нещастя однаково легко.

Ми підійшли ні до великого будинку, а до маленького двоповерхового котеджу з башточкою і балконом, що стояв серед могутніх пальм, як на окремому острівці, куди треба було проходити по містку над річкою, оперізував все острівець кільцем. Саме місце було чарівно, самотньо, поетично. Білий будиночок був складний з якогось особливого каменю, гладкого, блискучого і схожого на білий корал. Кругом панувала тиша і чистота, скакали білочки на високих кедрині, цвірінькали пташки. Білий павич біг нам назустріч, точно хотів нас вітати.

Біля під'їзду будинку нас зустрів старий беззубий слуга в азіатському плаття і чалмі. Побачивши в моїй руці ключ, він відчинив, кланяючись, двері під'їзду. Ми увійшли в сіни і піднялися по такій же, як зовнішні стіни будинку, сходах на верхню площадку і опинилися біля дверей, яку І. велів мені відкрити ключем.

Слів, щоб описати мої почуття, коли я відкривав двері, мені не знайти. Я точно стояв біля заповітної риси і бачив пекучі, живі очі Алі. Я як би чув його голос, що говорив мені:

- Є перлини чорні - то учні, що йдуть шляхом печалей і несучі їх всім зустрічним. То не твій шлях. Є учні, що несуть всім рожеві перлини радості, - і цей шлях тобі визначено. Іди, мій син, привіт тобі, будь вірний і чистий.

Я думав, що знову марю, але прислухався чіткіше і виразно розрізнив владний, з характерним тембром голос Алі-старшого:

- Якщо зустрінеш скорботний лик учня, хто женеться за печалей, возлюби його вдвічі і подай всю силу своєї бадьорості та енергії йому на допомогу. Бо шлях його найтяжчий з звcex подвигів Любові на землі.

Скільки слів довелося мені зараз сказати, щоб передати всі тоді зрозуміле і почуте. А насправді все це промчало як блискавичний вихор крізь мене, трясучи мій організм, знищуючи всяке відстань між мною і Алі, зливаючи мене з його думкою якимсь дивним і незрозумілим мені тоді чином.

Нарешті важкі двері відчинилися, і ми увійшли в кімнату. Відразу ж проти вхідних дверей була широко відкриті двері на балкон і по обидві її сторони були навстіж відчинені вікна. Все це поділялося такими вузькими простінками, що виникало враження, ніби дивлюся відразу на весь світ. Найширший горизонт на долину, гори, розкуті селища, мечеті, стада, сади, куди тільки сягало око - всюди била життя, усюди погляд потрапляв на будь-яку красу, від якої неможливо було відірватися. Довго стояли ми з І. мовчки на балконі.

- Подивися на кімнату, Левко, і я переведу тебе написи, які ти побачиш на стінах.

Ми увійшли в кімнату. Незважаючи на спекотний день, в ній не було душно, так як східне сонце вже пішло, а від західного і південного вона була захищена сходами і башточкою. Гладкі білі стіни всередині, такий же підлогу, - ну точь-в-точь кораловий будиночок! Те, що я прийняв за бордюр, виявилося написами, складеними зі шматочків того ж каменю, що і підлогу, і весь будинок.

- Запам'ятай, Левко, першу, головну напис над балконними дверима і вікнами. Тут написано:

"Сила людини - Любов. І вона мчить його з століття в століття. СілаЛюбовь народжує людини і народжується в ньому тоді, коли гармонія його дозріла. Любов - Гармонія, і шляхів людських їй сімох"

- Поки знай тільки цей напис. Ти дав слово собі вивчити мови Сходу.

Альвер сам був так ошелешений, що не міг прийти в себе, тому я не боявся його змій. Я вчепився за І. і майже половину дороги давився від сміху. |  Крім них, ти повинен знати цю мову впали, на якому зроблені тут написи.

Прийми, друг, бадьорий потиск моєї руки і йди по життю в простий доброті. |  Все злилося в якийсь кільце ще невипробувані спокою і блаженства. |  Кожна квітка - власна праця людини. Кожна удача - твоя перемога в тобі самому. |  Я запевнив І., що ні вдарю особою в бруд, сховав листа, захопив простирадло і швидко наздогнав вже спускався вниз І. |  І. взяв мене під руку, весело подивився на дам, ще веселee засміявся, призначив їм побачення в їдальні і побіг, тягнучи мене за собою, як бігають школярі. |  Я зійшов вниз якраз з ударом гонга, І. познайомив мене з деякими зі своїх співрозмовників, взяв мене під руку, і ми пішли всією групою до столу. |  Альвер вийшов, несучи з собою свій дорогоцінний лист і невеликий ящик, досить важкий. |  І все ж ти залишився перед нею в повному самовладання, хоча вона побачила і прочитала в твоїй аурі всі твої особливості. |  Я насмішив своїх супутників, але зате легко зітхнув, коли англієць випустив вужа в траву. Підійшовши до І., я запитав його, чому він мені не сказав, що в горах багато змій. |  І. ще веселіше засміявся, схопив мене за руку і кинувся бігти вниз. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати