На головну

Ананда засміявся своїм особливим металевим сміхом, і капітан згадав, як Левко називав сміх Ананди дзвоном мечів.

1.  Аллах - Милостивий до всіх Своїм творінням
  2.  Ананда засміявся, сказавши, що буде радий бачити його на моїй руці, вважаючи мене добрим вісником і відчуваючи себе зобов'язаним і мені.
  3.  Ананда не повірив мудрості сера Уомі, а поступився благання і клятв хлопчика за своєю божественною доброті - і тепер прийняв на себе удар і повинен відповідати за зраду Генрі.
  4.  Ананда повернувся до Аліси, слухала його з тією увагою, що межує з благоговінням.
  5.  Ананда подав йому руку і, затримавши його руку в своїй, пильно на нього подивився, точно пробив своїм поглядом.
  6.  Ананда просив князя і Анну залишатися в магазині до нашого повернення, що Анна виконала протестуючи, а князь з великою радістю.

- А так як дядько мій великий провидець, то він послав мене до вас, щоб вас розважити і розсіяти темряву вашого духу, абсолютно безпідставну.

Капітан хотів провести свого пізнього гостя до себе в кабінет, але Ананда, пильно подивившись на нього, сказав:

- Навіщо нам в цю мить, коли я прийшов, минаючи всі умовності, навіщо нам дотримуватися умовний етикет. Підемо туди, де ви тільки що були, і спробуємо побути в тому світі і світлі, якими наповнена атмосфера великого Мудреца.

Як тут добре, капітан, - знову сказав Ананда. коли обидва вони сіли на низенький диванчик, де деякий час назад сидів Джемс Ретедлі в повній самоті. - Яка щаслива ідея прийшла вам на розум, капітан, прикрасити затишну кімнату дружини цієї прекрасної статуєю. Я не сумніваюся, що ваш дід, який зібрав в цьому будинку такі рідкісні скарби, був великим і мудрим чоловіком.

- Не знаю. Для мене було повним сюрпризом знайти тут Будду і старовинну скрипку, не кажучи про все інше. Я був ще малий і не міг зрозуміти суті сварки брата і діда. І про Будді я не чув ніколи розмов в рідному домі. Але те, що я знайшов тут Будду після того, як я знайшов вас і ... людини моїх мрій, флорентійців, це допомогло мені осягнути велич Того, у чиїх ніг ми с. вами зараз перебуваємо.

- Мій любий друже, погляньте на ці натхненні риси, на цю доброту, що ллється в світ потоками. Шлях цього принца-мудреця дає кожному можливість усвідомити велич людської душі. Ні в одне з миттєвостей земного життя в нас не повинно звучати одне тільки тварина, тілесне "я". І якщо хоч раз людина усвідомила, що життя вічне, якщо одного разу відчув себе в мантії цій вічності, - він уже ніколи не покине її, тому що не зможе більше жити в задушливих обіймах одних тільки плотських, земних інтересів.

Перспектива, що відкривається знанням, зовсім не відразу дається, як і художнику почуття перспективи. Книга духовного знання лежить не зовні, - вона в серці людини. І читати її може тільки той, хто вчиться жити свій кожен день, в який вступає, невпинно розвиваючи свою творчість.

Не можна сказати собі: хочу вдосконалюватися. Або: все життя я зневажав середину, вибирав для себе тільки те, що міг поставити на п'єдестал. І думати при цьому, що тільки бажання вдосконалюватися або жити серед великих може привести тебе до чогось високого. Це всього лише розумування, що не має в собі нічого творчого, здорового, могутнього, що могло б призвести до Істини.

Дія, дія і дія - ось шлях земного праці. Для чого ви перебирає своє минуле, якого вже не існує і яке ви один відтворює в ваших думках? Що дає вам право в цю ніч, останню перед оголошеним шлюбом, сидіти в зневірі і запереченні, замість відчуття сили, радості, затвердження всього найкращого, до чого доріс ваш дух? Дивіться на цього божественно доброго мудреця. За ним йшли натовпу учнів і послідовників, і він не ставив їм ніяких перепон. Він говорив тільки: "Не заперечуй". І якщо бачив йшов за ним слідом в запереченні своє нинішнє життя, він говорив йому: "Іди, друг. Навчися жити, не заперечуючи, і тоді повертайся".

Ви починаєте нове життя. Чи не горішнє. Знайте твердо тільки одне: треба СЬОГОДНІ приготувати себе, щоб завтра біля вас можна було відпочити, а не задихнутися. Треба СЬОГОДНІ відійти до сну щасливим, знаючи, що серце ваше жило в Вічному. Пусте діло шукати щастя в чёмнібудь іншому, крім тієї Вічності, що звучить у власному серці.

Людині, вихованому абияк метушливими і суєтним батьками, навіть не відають про що-небудь іншому, крім благ земних, неможливо відразу проникнути в атмосферу гармонії і мудрості. Але кожен може, люблячи Близького, думати про велич Світу в ньому самому і нести свій уклін Свєту в зустрічному. Я взяв на себе вас, вашу дружину і вашу сім'ю, тому що ви - не знаючи і не здогадуючись - надали мені найбільшу послугу, повернувши кільце дядька.

Я прийшов до вас сьогодні, щоб сказати, що у вас є вірний друг і охоронець життя; в будь-яку хвилину внутрішнього розладу назвіть моє ім'я, і ??де б я не був, я всюди почую вас. Ви можете і не почути мою відповідь, але я неодмінно почую вас, і відповідь мій прийде до вас, як ДІЯ Фактів вашому житті, як розв'язка вашої внутрішньої драми.

Ви даремно страждаєте з приводу тих чи інших обставин вашого особистого життя. Для вас мистецтво жити на землі полягає в одному: досягти повної вірності. У кожної людини своя життєва завдання. Іноді земне життя дається лише для того, щоб людина виробив лише якесь одне якість.

Ваше завдання: цілісність. Цілісність вірності в думках і почуттях. Вам треба досягти гармонії, тобто рівноваги духу і стійкості його, і тоді ваш організм, психічний, фізичний і духовний, МОЖЕ почати творити.

Ананда підійшов до статуї Будди, в мл руки капітана в свої і поклав їх на чашу святого.

- Цими руками та проллється допомогу з чаші Твоєї на землю. Так пам'ятає це серце, як Твоє дихання світу і доброти, любові і співчуття, забувши про себе, виливалося на землю радістю. Так йде по землі це серце із плоті, в фізичному своєму тілі передаючи радість і впевненість кожного, радуючи і підбадьорюючи зустрічних, та зростає це серце в безстрашність і вірності Тобі, Твоїм мудрості і світу.

Капітану здавалося, що слова Ананди біжать по всьому його тілу, як електричний струм Хвиля спокою і впевненості точно змила з нього наліт бруду і печалі. Капітан відчув себе включеним в якусь нову силу, якої ще ніколи не відчував. Ананда поклав руки на плечі капітана, своїми очима-зірками був прихильний до нього і мовчки вийшов з кімнати.

- До вечора, - сказав він в передній Джемсу і вийшов на вулицю, де вже починався світанок.

Залишившись один, Джемс знову пройшов до кімнати відлюдника II сів на той же диван, де провів з ним кілька годин Ананда. Тепер Джемс вже не питав себе навіщо такі люди, як Ананда і І., лорд Бенедикт і сер Уомі живуть в гущі людей, їх гріхів і пристрастей. Він багато разів згадував, як Ананда і І. дивувалися його і Лёвушкіному здивуванню, коли він зараховував їх до істот вищого порядку, що володіє какіміто чудовими силами, здобутими надприродним шляхом. Вони, сміючись, відповідали капітану, що будь-якому ботаніку управління пароплавом здавалося б дивом доти, поки він не навчився б капітанського мистецтву. Коли знання відкриває очі, всяке чаклунство зникає ...

В образі Будди перед ним сяяла життя звичайної людини. Ця людина не вимагав авторитету, нікому не вселяв фанатизму віри. Він просто вчив люблячи перемагати, шукати в собі світ, розуміти, що в собі ми носимо безцінну, чудову свободу. Капітан наблизився до самої чаші святого, притулився до неї головою і прошепотів.

- Йти за Твоєю мудрістю хочу. Буду намагатися бачити її в усьому, що зустріч протягом дня. Я знаю своє місце у Всесвіті, знаю, що я не володію належної духовної висотою, щоб перебувати біля них все моє життя.

Попрощавшись, Джемс поїхав в чарівний тихий будиночок, щоб провести ніч біля білого Будди. |  Він ще раз глянув на прекрасне обличчя Будди і тихо вийшов з дому, де вже прокидалися нечисленні слуги.

Бонда, очевидно, не очікував такого повороту справи, поспішаючи зв'язати Дженні з Армандо узами нерозривної англійської шлюбу. |  Дженні слухняно підійшла до Аліси, дивлячись на лорда Бенедикта. |  Знову регіт Бонди перервав Дженні, але одного жесту лорда Бенедикта було досить, щоб він замовк і скорчився. |  Ненавидіти вас не можу. Мені дивитися у ваші очі бійся, точно в них я читаю весь жах своєї долі. Але ... я схиляюся перед вами, я молю вас, допоможіть. |  Як дикий звір, зривав з себе Мартін якісь тo мішечки, коштовності, коробочки і кидав в камін. |  Вона забрала з собою з контори страхітливий страх перед грізним лордом Бенедиктом і не менш пекучу до нього ненависть. |  Крім усього іншого на пароплаві Джемса відправлюся я з усією своєю родиною. |  Таїнство шлюбу є таїнство зачаття нового життя. Настав час зійти в Ваше тіло тієї душі, що через Вас стане знову людиною землі. |  Граф повернувся досить пізно, розповів, що післязавтра опівдні весілля і він вирішив не запрошувати нікого, крім лорда Бенедикта і його сім'ї. |  Той, хто чує в мистецтві голос сяючого Бога, той вже носить в собі знання вічності Життя. Зрозумівши одного разу Життя як вічне милосердя, не можна бути нещасним. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати