Головна

Ананда не повірив мудрості сера Уомі, а поступився благання і клятв хлопчика за своєю божественною доброті - і тепер прийняв на себе удар і повинен відповідати за зраду Генрі.

1.  II. СТУДЕНТ ПОВИНЕН ЗНАТИ
  2.  III. Індивідуалізм (продовження) 3. Хатчесон і Фергюсон 1 сторінка
  3.  III. Індивідуалізм (продовження) 3. Хатчесон і Фергюсон 2 сторінка
  4.  III. Індивідуалізм (продовження) 3. Хатчесон і Фергюсон 3 сторінка
  5.  III. Індивідуалізм (продовження) 3. Хатчесон і Фергюсон 4 сторінка
  6.  III. Наша Земля зазнала безліч катастроф, поки не прийняла свій теперішній вигляд
  7.  III. СТУДЕНТ ПОВИНЕН ВМІТИ

- Про Хава, дякую вам тисячу разів за все, що ви мені сказали. Я ніколи не буду просити моїх друзів ні про що. Так, втім, якби ви тільки знали, як я неосвічений. Не дивно, що я усвідомлюю своє місце і не прагну кудись вилазити.

- Чим вище і скромніше людина, тим він краще розуміє велич іншого і тим швидше може вступити на свій шлях. Але ось йдуть наші друзі, - встаючи назустріч серу Уомі і І., сказала Хава.

Я був вражений, яким втомленим виглядав І. - Про Лолліон, я готовий рік вартувати ваш сон, тільки ходімо швидше додому, - кинувся я до свого друга, зовсім засмучений. І., завжди свіжий, юний, - зараз виглядав так, точно прожив за одну ніч двадцять років.

- Чи не турбуйся, Левко. Зараз нам Хава дасть кави, і я знову буду свіжий і сильний. Я просто довго сидів в одному положенні, змінюючи компреси, і дещо втомився.

Висловивши йому засмучення з приводу того, що я не зміг розділити його працю, я посадив його на своє зручне місце, подав йому каву і все шепотів:

- Адже ви вмієте спати сидячи, з відкритими очима. Я вас прикрию; ніхто не побачить; ну хоч часочек поспите. Я з місця не зрушимо.

І. засміявся так заразливо, що сер Уомі поцікавився, чи не хоче той відняти у нього привілей дзвонового сміху, і тут же сказав їм це наша розмова.

У цей час увійшов Ананда, ведучи з собою Анну. Коли вона витягне зі свого незмінного плаща, я знову захопився вражаючою її красою.

Кожен раз, коли я бачив її, вона здавалася мені все прекрасніше. Вся в білому, якась трепетна, оновлена, точно очищена - навіть дух займало від цієї краси, від цих бездонних очей, від цієї гармонії всіх форм і ліній.

"Воістину вона арфа Бога", - подумав я, згадавши її гру. Але думки мої були перервані вчинком Анни, таким дивним, таким несумісним з її царственої красою.

Анна опустилася на коліна перед сером Уомі, припала до його рук і заридала гірко, щось кажучи йому серед ридань і опускаючись все нижче до його стопах.

Говорити зі мною тільки по-німецьки і допомогти здолати цей, ніколи не нравившийся мені, мова. |  Серце моє розривалося. Я так був вражений, що не міг рушити з місця.

Першим, кого я побачив у Ананд, був Генрі, понуро сидів перед столом. |  Що стосується Генрі - ти бачив і чув сам. А між тим, він багато вже переміг і кілька разів бував на висоті покладених на нього завдань. |  Нам принесли сніданок, подали каву. Знову залишившись одні, ми відновили розмову. |  Я вийняв його. З боків і ззаду - замість фіалок на кільці Ананд - були вставлені чарівні лілії з смарагдів і діамантів. На дні футляра лежала записка. |  Жанна як сомнамбула, ні на кого не дивлячись, поклала футляр поруч з ножем на підлогу. |  Ми попрощалися з нашим милим господарем і поспішили до пароплава. |  Зустрічати нас вийшов князь. Проти звичаю особа його було засмучене, хоча вітав він сера Уомі з великою радістю, навіть захопленням, так йому властивим. |  Сер Уомі встав, подякував князя і сказав, що о п'ятій годині вони всі разом зайдуть оглянути його хвору дружину. З самим же князем поговорить завтра ввечері у себе. |  Рівно о дев'ятій годині наступного ранку я стукав у двері сера Уомі. |  Сер Уомі розсміявся, і мені знову здалося дзвінкі дзвіночки. |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати