На головну

Додаток 3

1.  VI. Додаток 1. Каталог типових документів
  2.  Клінічні протоколи діагностики та лікування хворих », додаток №1 до Наказу МОЗ РБ № 274 від 19.05.2005 р).
  3.  національне додаток
  4.  Національне додаток до EN 1993-1-1
  5.  Національне додаток до цього технічного кодексу усталеної практики
  6.  Національне додаток до цього технічного кодексу усталеної практики
  7.  Національне додаток до технічного кодексу усталеної практики EN 1993-1-10

МЕЖІ ДОПУСТИМОГО

Підлягають обговоренню і визначаються за обопільною згодою Сторін:

Які з нижчеперелічених сексуальних дій є допустимими для Сабміссіва?

> Мастурбація

> феллацио

> Куннилингус

> Вагінальний секс

> Вагінальний фістинг

> Анальний секс

> Анальний фістинг

- Ти сказала, ніякого фістінга. Ще заперечення будуть? - М'яко запитує Крістіан.

Я ковтайте.

- Анальний секс мені не подобається.

- Я згоден прибрати фістинг, але у мене серйозні плани на твій зад, Анастейша. Але поспішати не будемо, тим більше з наскоку це не роблять. - Він самовдоволено посміхається. - Твоєму заднього проходу потрібно тренування.

- Тренування? - Перепитую я пошепки.

- О так. Потрібно обережно його підготувати. Повір, анальний секс може доставляти велике задоволення. Але якщо ми спробуємо і тобі не сподобається, можна обійтися і без нього.

Крістіан посміхається мені, а я тільки ляскаю очима. Невже він думає, що мені сподобається? Звідки він знає, що це приємно?

- А ти сам пробував? - Шепочу я.

- Так.

Ох, ні фіга собі! Хапаю ротом повітря.

- З чоловіком?

- Ні, я ніколи не займався сексом з чоловіками. Це не моє.

- З місіс Робінсон?

- Так.

Ось лайно ... але як? Крістіан переглядає перелік.

- Ковтання сперми ... Ну, в цьому у тебе вищий бал.

Я червонію, а моя внутрішня богиня прицмокує губами і просто світиться від гордості.

- Значить, ковтання сперми залишаємо? - Він дивиться на мене і посміхається.

Я киваю, не в силах подивитися йому в очі, і знову осушують свою чашку.

- Ще більше? - Цікавиться він.

- Так.

І поки він наповнює мою чашку, я згадую, про що ми сьогодні говорили. Що має на увазі Крістіан, наша розмова або шампанське? А, може, шампанське і є те саме «більше»?

- Сексуальні іграшки? - Запитує Крістіан.

Я тисну плечима і дивлюся на список.

Чи припустимо використання сексуальних іграшок?

> вібратор

> фалоімітатор

> Анальний пробок

> Інших

- Анальна пробка? Її призначення відповідає назві? - Невдоволено морщу ніс.

- Так, - посміхається Крістіан. - Це те, що я говорив про анальний секс. Тренування.

- А ... що мається на увазі під «іншими»?

- Намисто, яйця ... всяке таке.

- Яйця? - Я не на жарт стривожена.

- Не справжні.

Крістіан голосно сміється, хитаючи головою. Підтискають губи.

- Рада, що повеселила, - кажу я, не приховуючи образи в голосі.

Він замовкає.

- Приношу вибачення, міс Стіл, мені щиро шкода, - каже він з скорботним виглядом, але в його очах танцюють смішинки. - Які-небудь заперечення проти іграшок?

- Ні, - різко відповідаю я.

- Анастейша, - улещівать мене Крістіан, - мені насправді дуже шкода. Чесно, повір. Я не хотів сміятися. Мені ще не доводилося вести подібні розмови в таких подробицях. Ти просто зовсім недосвідчена. Вибач.

Погляд великих сірих очей щирий.

Я трохи відтає і роблю ще ковток шампанського.

- Так, тепер зв'язування.

Я дивлюся на перелік, і моя внутрішня богиня підстрибує, як дитина, якій пообіцяли морозиво.

Які види зв'язування і обмежень прийнятні для Сабміссіва?

> Руки попереду

> Руки за спиною

> Кісточки

> Коліна

> Лікті

> Зап'ястя з кісточками

> Фіксація за допомогою розпірок

> Прив'язка до меблів

> Зав'язування очей

> Використання кляпу

> Зв'язування мотузкою

> Зв'язування скотчем

> Фіксація за допомогою шкіряних наручників

> Підвішування

> Використання металевих наручників і ланцюгів

- Ми вже говорили про підвішування. Можеш віднести його до неприпустимих дій. Воно займає багато часу, а ти будеш в моєму розпорядженні зовсім недовго. Ще що-небудь?

- Тільки не смійся, що таке «розпірка»?

- Я обіцяв не сміятися і двічі вибачився. - Крістіан оглядає мене сердитим поглядом. - Чи не змушуй мене робити це ще раз.

Мені здається, що від його попередження я стаю менше зростанням. Він такий владний!

- Розпірка - це планка, на якій кріпляться наручники і / або кайдани для ніг. Забавна штуковина.

- Гаразд ... А як щодо кляпу? Мене б стривожило, якби я раптом не змогла дихати.

- Це мене б стривожило. Не хочу, щоб ти задихнулася.

- А як з кляпом у роті використовувати стоп-слова?

- Перш за все, сподіваюся, що вони тобі не знадобляться. Але якщо у тебе буде заткнуть рот, ми можемо використовувати жести, - трохи помовчавши, каже він.

Я моргаю. Але якщо я буду пов'язана, тоді як? Мозок поступово затуманюється ... Хм, алкоголь.

- Я нервую через кляп.

- Добре, візьму на замітку.

Мене раптом осіняє, і я піднімаю погляд на Крістіана.

- Тобі подобається пов'язувати своїх нижніх, щоб вони не могли до тебе торкатися?

Він дивиться на мене широко розкритими очима.

- Це одна з причин, - тихо визнає він.

- І тому ти зв'язав мені руки, так?

- Так.

- Ти не любиш це обговорювати, - вимовляю я стиха.

- Не люблю. Хочеш ще випити? Від спиртного ти храбреешь, а мені потрібно знати, як ти ставишся до болю.

Ох, чорт ... найнеприємніший розділ. Крістіан наливає мені шампанського, і я роблю ковток.

- Так як ти ставишся до болю?

Крістіан вичікувально дивиться на мене, потім похмуро зауважує:

- Ти знову кусаєш губу.

Відразу ж перестаю, але не знаю, що йому відповісти. Червонію і дивлюся вниз, на руки.

- Тебе фізично карали в дитинстві?

- Ні.

- Значить, тобі нема з чим порівнювати.

- Так.

- Це не так погано, як здається. Уява - ось твій найлютіший ворог, - шепоче Крістіан.

- Тобі обов'язково потрібно завдавати кому-небудь біль?

- Так.

- Чому?

- Тут все взаємопов'язане, Анастейша. Я це роблю, і все. Бачу, ти нервуєш. Давай обговоримо види болю.

Він показує мені перелік. Моя підсвідомість з криками тікає і ховається за диваном.

> Шльопання долонею

> Удари ляскалки

> Порка батогом

> Порка різками

> Укуси

> Затискачі для сосків

> Генітальні затискачі

> Лід

> Гарячий віск

> Інші види / способи заподіяння болю.

- Так, ти відмовилася від генітальних затискачів. Згоден. Взагалі-то, найболючіше покарання - порка різками.

Я блідну.

- Будемо готуватися до нього поступово.

- Або зовсім приберемо, - шепочу я.

- Це частина угоди, дитинко, але ми не будемо поспішати. Анастейша, я не стану доводити тебе до крайності.

- Найбільше мене лякають покарання. - Мій голос ледь чутний.

- Добре, що ти мені сказала. Давай поки приберемо прочуханку різками. Коли трохи звикнеш, посилимо інтенсивність. Будемо діяти поступово.

Я ковтайте, Крістіан нахиляється до мене і цілує в губи.

- Поки все було не так вже й погано, так?

Тисну плечима. Таке відчуття, що серце калатає в горлі.

- Слухай, давай поговоримо ще про дещо, а потім в ліжко.

- Що?

Я часто моргаю і відчуваю, як кров приливає до місць, про існування яких я до недавнього часу навіть не підозрювала.

- Ну ж, Анастейша, через всіх цих розмов я хочу тебе трахнути прямо зараз, не чекаючи наступного тижня. Упевнений, на тебе вони теж подіяли.

Суміщення соватися. Моя внутрішня богиня важко дихає.

- Переконалася? Крім того, я хочу дещо спробувати.

- Буде боляче?

- Ні, і перестань бачити всюди біль. Це задоволення. Хіба досі тобі було боляче?

Я спалахують.

- Ні.

- Ось бачиш. Слухай, сьогодні вдень ти говорила, що хочеш більшого.

Раптово він замовкає, і, схоже, йому злегка не по собі.

Ось це так! Що б це значило?

Він стискає мою долоню.

- Ми можемо спробувати, в ті дні, коли ти не моя нижня. Не знаю, що у нас вийде, не знаю, як відокремити одне від іншого. Можливо, нічого не вийде, але я хочу спробувати. Скажімо, одну ніч в тиждень.

Ох, ні фіга собі! У мене відвисає щелепа, моя підсвідомість приголомшено. Крістіан Грей згоден на більше! Він хоче спробувати! Моя підсвідомість визирає з-за дивана, на жорстокому хижому обличчі і раніше приголомшене вираз.

- Але у мене одна умова, - обережно каже Крістіан.

- Яке? - Видихаю я.

Я згодна. Все, що попросиш.

- Ти милостиво приймеш мій подарунок на закінчення університету.

У глибині душі я знаю, що це. Мене охоплює страх.

- Підемо, - командує Крістіан і ривком піднімає мене на ноги.

Він знімає куртку, накидає її мені на плечі і веде мене до дверей.

Біля будинку стоїть червона машина - компактна двухдверная «Ауді».

- Це тобі. Вітаю, - каже Крістіан, притягує мене до себе і цілує в волосся.

Він купив мені чортів автомобіль, новісінький, судячи з вигляду. Мало мені було книг! Тупо дивлюся на машину і намагаюся зрозуміти, що зараз відчуваю. З одного боку, я в сум'ятті, з іншого - вдячна Крістіану, приголомшена його вчинком, але все ж основне почуття - злість. Так, я злюся, особливо після всього, що я сказала йому про книги ... але тоді він вже купив цю машину. Крістіан бере мене за руку і веде по доріжці до нового придбання.

- Анастейша, твій «Фольксваген» вже старий і, прямо скажемо, досить небезпечний. Я собі не прощу, якщо з тобою що-небудь трапиться, коли я так легко можу все владнати.

Він замовкає і пильно дивиться на мене, але у мене не вистачає духу зустрітися з ним поглядом. Я мовчки пялюсь на шикарну яскраво-червону машинку.

- Я сказав про неї твоєму вітчиму. Він схвалив, - каже Крістіан.

Обурено повертаюся до нього і оглядає лютим поглядом.

- Ти розповів Рею? Як ти міг!

Слова застрягають у мене в горлі. Як він посмів? Бідний Рей. Мені погано, відчуваю себе ображеною за свого батька.

- Анастейша, це подарунок. Невже не можна просто подякувати?

- Занадто дорогий подарунок, і ти це знаєш.

- Тільки не для мене, коли мова йде про моє душевний спокій.

Я похмуро дивлюся на нього, у мене немає слів. Він просто не розуміє! У нього завжди були гроші. Ну добре, не завжди - в дитинстві не було, думаю я, і моя картина світу змінюється. Від цих думок я остигають і більше не серджуся через машини, навпаки, відчуваю себе винуватою через свого нападу злості. Крістіан діяв з благих спонукань, може, не зовсім правильно, але він не хотів мене образити.

- Буду рада, якщо ти позичиш мені цю машину, як ноутбук.

Крістіан важко зітхає.

- Добре, позичу. На невизначений термін, - каже він і насторожено дивиться на мене.

- Ніяких невизначених термінів. На поки. Дякуємо.

Він хмуриться, але я швидко цілу його в щоку і кажу нарочито солодким голосом:

- Дякую за машину, пан.

Раптово Крістіан вистачає мене і притискає до себе, тримаючи за спину однією рукою, а іншою вчепившись в моє волосся.

- А ти зухвала жінка, Ана Стіл!

Він пристрасно цілує мене, розсовує мовою мої губи, і я розумію, що пощади не буде.

Моя кров закипає, і я повертаю поцілунок з не меншою пристрастю. Я шалено хочу Крістіана - незважаючи на машину, книги, межі допустимого ... прочуханку різками ... я хочу його.

- Я ледь стримуюся, щоб не трахнути тебе прямо зараз, на капоті цієї машини, і показати тобі, що ти моя, і якщо я хочу купити тобі довбаний машину, я її куплю, - гарчить він. - А тепер відведемо тебе в будинок і роздягнемо.

Крістіан цілує мене грубо і солодко. Схоже, він не на жарт розлютився. Він хапає мене за руку і веде в будинок, прямо в мою кімнату ... Моя підсвідомість знову сховалося за диван і прикриває голову руками. Крістіан включає нічник і зупиняється, дивлячись на мене.

- Будь ласка, не сердься на мене, - шепочу я.

Його погляд нічого не виражає, холодні сірі очі схожі на осколки димчастого скла.

- Мені шкода, що так вийшло з книгами і машиною, - кажу я і замовкаю.

Крістіан задумливо мовчить.

- Ти лякаєш мене, коли злишся, - видихаю я, дивлячись на нього.

Він хитає головою і закриває очі. Коли він їх відкриває, вираз його обличчя трохи пом'якшується. Він робить глибокий вдих і ковтає.

- Повернись, - наказує він. - Я хочу витягнути тебе з цієї сукні.

Черговий перепад настрою, за ними не доженеш. Я слухняно повертаюся, моє серце відчайдушно б'ється, незручність поступово витісняється бажанням, яке з кров'ю проноситься по всьому тілу і згортається десь глибоко всередині. Крістіан прибирає моє волосся зі спини, і вони хвилями падають з правого плеча на груди. Він стосується мого потилиці вказівним пальцем і болісно повільно веде їм вниз вздовж хребта. Відполірований ніготь злегка дряпає мою спину.

- Мені подобається ця сукня, - бурмоче Крістіан. - Люблю дивитися на твою бездоганну шкіру.

На середині спини його палець досягає краю сукні. Крістіан просовує палець під тканину і притягує мене до себе так, що я опиняюся спиною до нього. Відчуваю, як він втискається в моє тіло і, нахилившись, нюхає моє волосся.

- Ти так добре пахнеш, Анастейша, так солодко!

Він стосується носом мого вуха, спускається по шиї і залишає ланцюжок ніжних, легких поцілунків на моєму плечі. У мене частішає дихання, тепер воно переривчасте, повне надії. Відчуваю пальці Крістіана на блискавки сукні. До болю неквапливо вони розстібають її, поки губи Крістіана рухаються до іншого плеча, він цілує, лиже і злегка посмоктує шкіру. Моє тіло відгукується на майстерну ласку, я мимоволі вигинати.

- Ти. Повинна. Навчитися. Стояти. Струнко, - шепоче він, відокремлюючи кожне слово поцілунком.

Він розстібає лямку на шиї, плаття падає і калюжкою розтікається у моїх ніг.

- Ви без бюстгальтера, міс Стіл. Мені це подобається.

Крістіан кладе руки на мої груди, і соски напружуються від його дотиків.

- Підніми руки і поклади їх мені за голову, - придушено шепоче він в мою шию.

Я підкоряюся, груди піднімається і впирається в долоні Крістіана, соски твердіють ще сильніше. Я запускаю пальці в його м'які, сексуальні волосся і обережно тягну. Нахиляє голову вбік, підставляючи шию під його поцілунки.

- М-м-м ... - шепоче він у впадинку за моїм вухом і починає пестити пальцями соски, повторюючи руху моїх рук в його волоссі.

Я не можу стримати стогін від гострого уколу насолоди внизу живота.

- Може, дати тобі закінчити ось так? - Шепоче Крістіан.

Я вигинаю спину, вдавлюють грудьми в його досвідчені руки.

- Вам подобається, міс Стіл, чи не так?

- М-м-м ...

- Скажи мені!

Він продовжує повільну, чуттєву тортури, ніжно покручивая мої соски.

- Так.

- Що так"?

- Так пане.

- Хороша дівчинка.

Раптово Крістіан сильно мене щипає, і моє тіло, притиснуте до нього, судорожно корчиться.

Я ахаю від гострої, витонченою болю, змішаної з насолодою. Відчуваю тіло Крістіана. Видавши ще один стогін, сильніше вцепляются в його волосся.

- Думаю, ти ще не готова кінчити, - шепоче Крістіан, ніжно покусуючи мочку мого вуха, і перестає пестити мої груди. - До того ж я тобою незадоволений.

«О ні ... що це значить?» - Проноситься в моєму затуманеній бажанням мозку.

- Можливо, я взагалі не дозволю тобі закінчити.

Він знову починає пестити мої соски, його пальці крутили, тягнуть, пощипують. Я звивалася і притискаюся до нього задом.

Відчуваю, як він усміхається мені в шию, поки його руки рухаються вниз, до моїх стегнах. Його пальці проникають в мої труси ззаду, розтягують тканину, а потім він різким рухом зриває їх і кидає переді мною, щоб я бачила ... Ох, ні фіга собі. Його руки спускаються ще нижче ... і він повільно вводить в мене палець.

- О, так, моя солодка дівчинка вже готова, - шепоче Крістіан, повертає мене до себе, і його дихання частішає. Він облизує свій палець. - Ви така смачна, міс Стіл.

Він зітхає і, дивлячись на мене з-під примружених повік, тихо наказує:

- Роздягни мене.

На мені нічого немає, крім туфель на високих підборах, та й ті не мої, а Кейт. Я збентежена. Я ще ніколи не роздягала чоловіка.

- Давай, ти впораєшся, - м'яко підбадьорює Крістіан.

О Боже! Я розгублено моргаю. З чого почати? Тягнуся до його футболці, але він хапає мене за руки і, хитро посміхаючись, хитає головою.

- Ні ні. Тільки не футболку, у мене є деякі плани, можливо, тобі потрібно буде до мене доторкнутися.

Щось новеньке ... я можу чіпати його через одяг. Він бере мою руку, кладе собі на джинси, і я відчуваю його ерекцію.

- Ось як ви на мене дієте, міс Стіл.

Я хапаю ротом повітря і злегка стискаю пальці. Крістіан посміхається.

- Хочу бути в тобі. Зніми мої джинси. Ти командуєш.

Ох, ні фіга собі ... я командую! Здивовано відкриваю рот.

- Ну і що ти будеш зі мною робити? - Дражнить мене Крістіан.

Скільки можливостей ... Моя внутрішня богиня гарчить від захвату, мене переповнюють бажання, незадоволеність і нестримна відвага, властива сімейства Стіл. Я штовхаю Крістіана на ліжко, і він зі сміхом падає. Дивлюся на нього переможним поглядом, моя внутрішня богиня зараз вибухне від нетерпіння. Ніяково і квапливо стаскиваю з Крістіана туфлі і шкарпетки. Його очі блищать від задоволення і бажання. Який же він ... чудовий ... і мій. Залажу на ліжко і сідаю на нього верхи, щоб розстебнути джинси, запускаю пальці під пояс, чіпаю ... ох ... доріжку волосся. Крістіан закриває очі і вигинається.

- Ти повинен навчитися лежати смирно, - строго кажу я і тягну за волосся під поясом.

У Крістіана перехоплює подих, і він посміхається.

- Так, міс Стіл, - шепоче він з палаючим поглядом і з працею продовжує: - У кишені джинсів презерватив.

Повільно досліджую кишеню, не відводячи очей від особи Крістіана. Його рот напіввідкритий. Намацую два пакетика з фольги, витягаю і кладу на ліжко поруч з Крістіаном. Два! Нетерпляче тягнуся до гудзика на його джинсах і розстібаю незграбними пальцями. Я у нестямі від збудження.

- Стільки ентузіазму, міс Стіл, - жартівливо каже Крістіан.

Я веду язичок блискавки вниз і розумію, що штани просто не знімуться ... хм. Сповзаю вниз і тягну. Джинси трохи зсуваються. Я зводив брови. Ну чому це так важко?

- Я не зможу лежати смирно, якщо ти і далі будеш кусати губу, - попереджає Крістіан, потім вигинає спину, я стаскиваю джинси і труси одночасно - ось це так! - І звільняю.

Він відштовхує одяг ногою - весь мій, я можу робити все, що хочу. Як в Різдво.

- Що ти збираєшся робити? - Видихає Крістіан, від жартівливого тону нічого не залишилося.

Я торкаюся до нього, вивчаючи поглядом його обличчя. Він відкриває рот і глибоко вдихає. Шкіра у нього ніжна і гладка, але в той же час пружна - м-м-м, чудове поєднання! Нахиляюся над Крістіаном, волосся падають на обличчя, і ось його член у мене в роті. Сосу щосили. Крістіан закриває очі, його стегна смикаються під моїм тілом.

- Ох, Ана, легше ...

Відчуваю себе могутньої як ніколи. Я пробую його на смак, дражню губами і мовою, і це відчуття п'янить. Рухаю головою вгору-вниз, майже захоплюючи член, губи щільно стиснуті ... ще і ще ... Тіло Крістіана напружується.

- Все, Ана, вистачить. Я поки не хочу кінчати.

Сідаю і часто моргаю. Дихання збивається, я в повному замішанні. Стривайте, хіба не я тут командую? Схоже, у моєї внутрішньої богині відібрали морозиво.

- Твоя невинність і ентузіазм просто обеззброюють, - насилу вимовляє Крістіан. - Ти зверху ... ось що нам потрібно.

Ох.

- Ось, одягни. - Він вручає мені пакетик з фольги.

Чорт. Як надіти? Я рву пакетик і витрушую липкий еластичний презерватив.

- Затисни пальцями кінчик і розкачай його. Там повітря не потрібен, - важко дихаючи, радить Крістіан.

Дуже повільно, зосередившись щосили, роблю, як велено.

- Боже, Анастейша, ти мене вбиваєш ...

Милуюся справою своїх рук і Крістіаном. Він дійсно прекрасний представник людської породи, від одного погляду на нього збуджуєшся.

- Зараз. Я хочу бути всередині тебе, - шепоче він.

Я дивлюся на нього нерозуміючим поглядом, і тоді Крістіан різко піднімається, і ось ми вже сидимо обличчям до обличчя.

- Наприклад, так, - видихає він, охоплює рукою мої стегна, піднімає, одним рухом виявляється внизу і дуже повільно опускає мене на себе.

Не можу стримати стогін, коли він проникає всередину, розтягує мене, наповнює зсередини. Яке дивне, солодке, чудове відчуття повноти! О-о-о ... будь ласка!

- Так, дитинко, відчуй мене, всього мене, - стогне Крістіан і на мить заплющує очі.

І ось його член всередині, глибоко-глибоко, до упору, і Крістіан тримає мене, не даючи поворухнутися ... секунди ... хвилини ... я не знаю. Він дивиться мені в очі.

- На яку глибину, - говорить він упівголоса, вигинається і рухає стегнами.

З мого рота рветься стогін - о Боже! - І чудове відчуття розходиться колами по животу ... по всьому тілу.

- Ще! - Шепочу я.

Крістіан ліниво посміхається і виконує моє прохання.

Зі стогоном відкидаю голову назад, волосся розсипаються по спині. Крістіан дуже повільно опускається назад на ліжко.

- Рухайся, Анастейша, вгору-вниз, як захочеш. Тримайся за мої руки, - говорить він низьким, хрипким і таким сексуальним голосом.

Я хапаюся за його руки, як потопаючий за соломинку. Обережно піднімають і опускаюся ... оце так! Очі Крістіана горять від передчуття. Він теж важко дихає і піднімає стегна, коли я опускаюся. Ми знаходимо потрібний ритм - вгору-вниз, вгору-вниз - рухаємося в такт ... і це ... нестерпно ... приємно. Між рваними вдихами-видих, в цій приголомшливій наповненості глибоко всередині ... пульсує і наростає приголомшливе відчуття, я дивлюся в очі Крістіана ... і бачу в них захоплення, захоплення мною.

Я трахаю його. Я командую ім. Він належить мені, а я - йому. Ця думка підштовхує мене, моє тіло важчає, я більше не можу стримуватися і стискати навколо нього в солодкої судоми, вигукуючи щось недоладне. Він вистачає мої стегна, закриває очі, відкидає голову, стиснувши щелепи, і теж кінчає. Я падаю йому на груди, знесилена, і опиняюся між фантазією і реальністю, там, де немає ні заборон, ні меж допустимого.

глава 15 |  глава 16

КОНТРАКТ |  ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН |  ДОМИНАНТ |  САБМІССІВ |  ДІЇ |  ДОДАТОК 1 |  Додаток 3 |  глава 12 |  глава 13 |  глава 14 |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати