Головна

Кабіл і хабіль

Адам і Хавва щасливо жили в раю, не відаючи втоми або страху. Однак, коли вони не послухалися Аллаха і порушили його наказ. Він спустив їх на землю. Вони виявили, що земля покрита високими деревами і травами. Вони зустріли також левів, тигрів, слонів, гієн і інших звірів, що живуть на землі. Адам і Хавва дуже злякалися того, що хижі звірі їх з'їдять, і тому оселилися в знаходиться високо печері. Коли вони зголодніли, то не знайшли біля себе доступною їжі, як це було в раю. Адаму довелося шукати їжу в лісах і гаях.

Адаму довелося чимало потрудитися і попотіти, щоб роздобути їжу. Хавва ж довелося допомагати Адаму в його праці і ділити з ним усі тяготи.

Хавва завагітніла і народила сина, якого назвала Кабіль *. Адам зрадів народженню свою першу дитину. Хавва вже не могла допомагати Адаму в його праці, так як у неї з'явилося нове заняття - доглядати за дитиною. Адам вже один йшов на цілий день на пошуки їжі. Повертаючись до печери навіть вночі, він радісно грав з сином і бавив його.

Після року Хавва знову завагітніла і народила другого сина, якого назвала хабіль * *. Адам продовжував здобувати їжу і постачати сім'ю. Минали роки, Хавва вагітніла і народжувала, а Адам на самоті здобував прожиток для сім'ї, яка значно збільшилася.

Кабіл і хабіль виросли і стали юнаками. Прийшов час залишити їм дитячі ігри і допомагати Адаму в його пошуках їжі для великої родини і її захисту від левів, тигрів і інших диких звірів.

Кабіл був старше Хабіла, але хабіль був сильнішим за свого брата, мав м'яке серце і добру душу. Він любив тварин і ласкаво ставився до них.

Адам вирішив розподілити обов'язки між синами. Кабілу він доручив обробку землі, так як вона не вимагає м'якого і ніжного серця, а хабіль повинен був займатися скотарством, так як вівці і корови мають почуття і можуть страждати. Їм необхідний дбайливий чоловік.

Зійшло сонце. Адам, Кабіл і хабіль вийшли з печери. Кабіл відправився збирати плоди, а хабіль - пасти худобу, проявляючи при цьому всіляку турботу і не завдаючи шкоди. Адам же відправився на полювання за дичиною і водою, щоб Хавва змогла спокутувати синів.

Коли настала ніч, чоловіки повернулися в печеру. Кабіл приніс фрукти, хабіль - молоко, а Адам - ??здобутих на полюванні птахів. Приготувавши їжу, вся сім'я сідала вечеряти.

Кількість фруктів і плодів, що посилаються Аллахом для прожитку Адама і його дітей, збільшилася. Адам захотів навчити своїх старших синів дякувати Аллаха за ці численні блага. Він велів їм піднятися на вершину гори, а потім кожен з них повинен був залишити там частину своєї здобичі, щоб її підібрало і з'їло якусь створення Аллаха, яке вміє розводити худобу і обробляти землю. Це ставало таким чином закятом * і жертвопринесенням Аллаху.

Мав добре серце хабіль дуже цьому зрадів. Кабіл же сказав про себе: «Чому я повинен втрачати те, що придбав своєю працею і в поті чола? Чому я повинен це залишити тут, що не скориставшись сам ?! »Проте він не наважився суперечити своєму батькові.

 * Кабіл - біблійний Каїн.

 * * Хабіль - біблійний Авель.

 * 3акят - податок на користь нужденних.

Хабіль відправився до своїх овець і вибрав вгодованого баранця, який був найкращим у його стаді. Він заколов його. радіючи з того, що піднесе його Аллаху, який дарував їм всім їжу і питво.

Кабіл почав перебирати плоди і фрукти, не збираючись вибрати кращі з них. Навпаки, він підшукував найгірші плоди, оскільки був поганим і жадібною людиною. Нарешті він вибрав зіпсовані фрукти.

Кабіл підніс Аллаху свій дар у вигляді поганих зіпсованих фруктів. Його серце було таким же поганим, як і його дар. Хабіль же подарував найкраще, що у нього було, а його серце було сповнене чистотою і щирістю.

На наступний день разом зі своїм батьком Адамом вони вирушили на вершину гори. Хабіль не знайшов свого дару і зрозумів, що Аллах прийняв його. Кабіл ж виявив свій поганий дар без будь-яких змін. Хабіль був щасливий і подякував Аллаха.

Кабіл розлютився і розсердився на брата. Будучи в гніві, він сказав батькові:

- Аллах прийняв його дар, тому що ти закликав для нього благословення і не закликав для мене. Адам сказав йому:

- Альтах прийняв його дар, тому що він підніс найкраще, що у нього було, і зробив це від щирого серця. А ти підніс Аллаху найгірше, що було в тебе, та й серце у тебе чорне. Істинно, Аллах добрий і любить тільки добро.

Хабіль почав йти, а Кабіл в гніві дивився йому вслід. Потім похнюпивши голову і відчуваючи свою ганьбу, він пішов за ним. Кабіл був дуже засмучений тим, що Аллах віддав перевагу його брата, а не його самого. Сам на себе він зовсім не сердився, так як був поганою людиною. Весь його гнів був спрямований проти Хабіла. Тут з'явився Шайтан і прошепотів у вухо Кабіла: «Убий брата ... Убий Хабіла ...» Кабіл підняв голову і озирнувся. Його брат спокійно йшов попереду, і Кабіл відчув себе в скрутному становищі. Шайтан продовжував нашіптувати: «Убий Хабіла ...» Кабіл поспішив за братом і незабаром наздогнав його. У гніві він кинув: «Я обов'язково вб'ю тебе».

Хабіль здивовано запитав:

- А навіщо тобі мене вбивати?

- Батько любить тебе більше, ніж мене, та й Альтах вважав за краще тебе мені.

- Але моє вбивство абсолютно нічого не змінить, а батько тим більше ніколи тебе любити не буде, якщо ти вб'єш мене. Аллах же розгнівається на тебе ще більше. Кабіл збуджено схопив Хабіла і сказав йому: - Я вб'ю тебе, щоб відпочити від тебе.

На це хабіль відповів брату:

- Ти не будеш знати спокою, якщо вб'єш мене.

Засліплений гнівом, Кабіл вигукнув:

- Я не буду знати спокою, поки не вб'ю тебе! Хабіль спокійно відповів йому, як ніби він відчував себе сильнішими і міцнішими брата:

«Якщо ти поведеш руку свою проти мене, щоб убити мене, чи не підніму я руки своєї проти тебе, щоб убити тебе. Я боюся Аллаха, Владики Всесвіту ».

Хабіль тихо пішов далі, а Кабіл зупинився, втупившись поглядом у землю і відчуваючи сильну ненависть до брата.

Украй засмучений Кабіл повернувся в печеру. Намагаючись заснути, він розтягнувся на ложе, але сон не йшов до нього. Розсерджений, він знову і знову обмірковував те, що сталося. Раптом знову з'явився Шайтан і шепнув йому: «Убий Хабіла, і ти знайдеш спокій ... Убий Хабіла ...» Неспокійно перевертаючись, Кабіл продовжував прислухатися до слів Шайтана. З настанням ранку він вийшов з печери, сповнений рішучістю вбити брата.

Хабіль відправився пасти овець, і радість розпирала йому груди. Кабіл пішов працювати в поле, похмурий і гнівний на Хабіла. Його гнів ще більше посилився, коли він побачив брата, спокійно що ходить серед своїх овець. Знову з'явився Шайтан і прокричав Кабілу: «Убий його і знайди спокій!» Він озирнувся і побачив камінь. Схопивши його, Кабіл як божевільний кинувся до брата і завдав йому удар. Хабіль замертво впав, і на землі пролилася перша кров.

Кабіл отямився і відчув каяття, побачивши кров брата. Нарешті до нього дійшло, що він зробив щось жахливе: вбив Хабіла, хоча той не зробив нічого такого, за що варто було вбивати. Його брат був доброю людиною і в своєму житті робив тільки добро. Сам же Кабіл був поганою людиною і робив тільки погане, не визнаючи цього. Його гірші якості з часом зростали, він запалав ненавистю до брата і вбив його. Так, ось він убив брата, а що придбав від цього ?! Абсолютно нічого! Навпаки, він абсолютно все втратив. Його охопило почуття страху, відчаю і глибокого каяття. Він втратив спокій, впевненість і душевний спокій. Піднявся вітер, і Кабілу здалося, що в його поривах звучать слова: «Вбивця ... Вбивця ...» Від вітру захиталися дерева, і йому здалося, що вони кричать йому: «Вбивця. .. Вбивця ... »У лісі пролунав рев звірів, і Кабілу почулося, що вони звертаються до нього:« Вбивця ... Вбивця ...! »Будучи в страху і сум'ятті, він відчув, що ноги відмовляються нести його. Кабіл звалився на землю поруч з тілом брата, почав трясти його, волаючи: «хабіль ... хабіль! ..»

Але мовчав хабіль і не відповів йому, так як перетворився в бездиханне тіло.

У сум'ятті стояв Кабіл перед тілом убитого брата, не знаючи, що робити. Хабіль помер і вже не міг встати або пересуватися. Що ж робити Кабілу ?! Залишити тіло на розтерзання диким птахам і звірам? Він задумався, але так і ні до чого не прийшов. Раптом його осяяло забрати брата. Він підійшов і взяв тіло Хабіла на спину. Не маючи жодного уявлення, що йому робити з тілом, він поніс його. Кабіл йшов, поки не втомився. Тоді він поклав тіло брата на землю і, засмучений, сів поруч з ним. Кабіл дивився на брата, обдумуючи те, що він зробив, докоряючи собі за вбивство і пристрасно бажаючи, щоб було так, як ніби він не вбивав його.

Перепочивши, він знову звалив на спину тіло брата і пішов далі, страшно гневаясь на себе. У розгубленості він брів, поки знову не відчув втому. Тоді він опустив тіло брата на землю і сів відпочити.

Так він ішов далі, несучи на собі тіло і іноді відпочиваючи. Він йшов в невідомому напрямку, абсолютно не уявляючи, що йому робити далі.

В дорозі він побачив раптово живого ворона поруч з мертвим. Живий ворон кігтями рив землю, поки не вийшла велика яма. Потім він опустив в неї мертвого ворона і засипав землею.

Побачивши це, Кабіл здивувався подібного обставині і сказав:

«Горе мені! Невже не можу я бути навіть як цей ворон, щоб укрити тіло брата мого? »

Він встав і почав копати в землі яму. Викопавши могилу, він опустив в неї тіло брата і засипав його землею.

Адам вирушив на пошуки синів. Коли Кабіл побачив його, то злякався, зрозумівши, що батько не простить йому те, що він зробив. У сум'ятті і страху він зник з очей 'Адама. Адам здивувався, побачивши, що біжить від нього сина. Озирнувшись, він побачив на землі кров Хабіла, і його серце прискорено забилося, а потім стислося. Адам зрозумів, що Кабіл вбив Хабіла. Його охопила туга, і сльози потекли по його щоках. Не тямлячи себе від гніву Адам побіг за Кабіль, кричачи: - Кабіл! Що ти зробив зі своїм братом ?! З жахом Кабіл продовжував бігти, поки не добіг до гірського обриву. У страху і сум'ятті він опустився вниз. Адам же кричав йому вслід:

- Кабіл! Ніколи не буде спокою тобі. Ти відкрив у своїй душі двері страху! Йди геть! Жах завжди буде переслідувати тебе! Ніколи не будеш ти вірним і надійним для того, кого зустрінеш!

 АДАМ І ЄВА |  НОЇВ КОВЧЕГ


 Ірама ЗАТ АЛЬ-Імад |  верблюдиця Саліх |  Ібрахім ШУКАЄ АЛЛАГА |  Йусуф - ПРАВЕДНИК |  ВТІЛЕННЯ БАЧЕННЯ |  МАДЙАН І Шуайба |  МУСА а палиця |  МУСА та таблиці |  МУСА І ПРАВЕДНИК |  Сулайман І Білкіс |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати