Головна

АДАМ І ЄВА

КНИГА ПЕРША

Укладач АБДЕЛЬ ХАМІД Джуді

АЛ-САХХАР

ЗМІСТ

ПЕРЕДМОВА

1. АДАМ І ЄВА

2. Кабіль І хабіль

3. НОЇВ КОВЧЕГ

4. Ірама ЗАТ АЛЬ-Имати (багатоколонний Ірам)

5. верблюдиця Саліх

6. Ібрахім ШУКАЄ АЛЛАГА

7. принесення в жертву ІСМАЇЛА

8. Йусуф - ПРАВЕДНИК

9. ВТІЛЕННЯ ВЕДЕННЯ

10. МАДЙАБ І Шуайба

11. МУСА а палиця

12. МУСА та таблиці

13. МУСА І ПРАВЕДНИК

14. Дауд

15. Сулайман І Білкіс

16. ІСА ИБН Марйам

17. ЛЮДИ ПЕЧЕРИ

18. МОГУТНІСТЬ АЛЛАГА

ІСТОРІЇ про пророка

книга перша

Редактор Є. М. Кожевникова

Технічний редактор М. Н. Єльцова

Коректор Е. А. Воробйова

Над першим виданням книги російською мовою працював і Нажмудінов Магомед, пам'ятаючи своїх дітей Мухтара, Махача, Ісрапіла і Разіят

Переклад з арабської та видання книги здійснює кооператив «Сантлада». ДССР, Хасав'юртівського р-он, село Первомайське.

Підписано до друку 16.03.92. формат 60х88 / 16. Папір офсетний. Гарнітура таймі. Друк офсетний (з готових діапозитивів). Печ.л. 8,5. Уч.-ізд.л. 5.00. Тираж 100 000 прим. Замовлення № 78.

Надруковано в ПП «Чертанівський друкарні» Мосгорпечаті. 113545, Москва. Варшавське ш., "129а

В ім'я Аллаха, Милостивого, Милосердного.

ПЕРЕДМОВА

В останні роки безперервно росла і розширювалася діяльність дитячої бібліотеки, основу якої складали різні перекази. Кращі з цих історій були переведені на арабську мову або арабізованих.

З огляду на той факт, що Коран є блискучим і чудовим розповіддю, чому б йому не зайняти гідне місце в дитячій бібліотеці? Або, інакше кажучи, чому б дитячій бібліотеці не використовувати це чудова спадщина?

Обміркувавши ці питання, ми публікуємо цю серію брошур, керуючись двома міркуваннями: по-перше, головним джерелом усього написаного нами є тексти Корану, оскільки ми вважаємо, що в даному аспекті він має певний виховний потенціал. По-друге, ми постаралися популярно викласти дітям коранические історії з тим, щоб виховувати у них релігійне почуття, потяг до мистецтва і розвивати літературний смак. Дана книга, що включає вісімнадцять частин, є першою, за якою слідує друга, третя і четверта. Друга книга, присвячена розповідям про життя Посланника - нехай благословить його Аллах і вітає, включає в себе 24 частини. Третя книга присвячена праведним халіфам і складається з 20 частин.

Висловлюємо нашу подяку командиру дивізії військово-повітряних сил Мухаммеду Мухаммеду Фарадж, який запропонував нам випустити дану серію.

Просимо Аллаха послати нам удачу і добро. Аллах - Благодійник.

Автор

АДАМ І ЄВА

У дуже старі і давні часи на нашій Землі, де ми живемо зараз, нікого не існувало. І тоді по бажав Всевишній Аллах - Хвала Йому, створити Людину, яка поклонявся б Йому, заселив Землю, обробляв її, будував будинки і прокладав дороги. Він сказав ангелам:

- Я бажаю поставити намісника на Землі. Вони сказали:

- Поставиш чи Ти там такого, який зробить смуту на ній і проллє кров? - І ми славимо Тебе Твоєї славою і підносимо Твою святість? Він відповів: «Я знаю те, чого ви не знаєте». Тоді ангели замовкли, а потім сказали один одному: - Наш Господь знає все і створює тільки те, що має користь.

Аллах сказав ангелам:

- Я збираюся створити людину з глини. І коли я завершу творіння його і вдихну в нього духа мого, впадете, віддаючи почесті йому.

Ангели сказали: «Тебе ми послухалися і покоряємося, Господь».

Однак Ібліса * це не сподобалося через свого марнославства, оскільки він вважав себе кращим з творінь Аллаха.

 * Ібліс - ім'я джина, скинутого з небес, який став ворогом Аллаха і збиває віруючих з вірного шляху.

Аллах вдихнув в Адама Свій дух, і він став живим досконалою людиною. Тоді ангели віддали почесті, але не Ібліс. Він відвернувся з презирством і був з тих, які не вірили. Всевишній Аллах сказав йому:

- Що утримало тебе схилитися, як Я наказав це тобі?

Він сказав: «Я краще його. Ти створив мене з вогню, а його ти створив з глини ».

Тоді Аллах розгнівався на нього і вигнав його з раю. Аллах сказав йому:

- Тоді піди геть звідси, не личить тобі бути зарозумілим тут. Ібліс сказав:

- Владико! Оскільки Ти вигнав мене з раю через Адама, то я буду шкодити йому і дітям його. Я навчу їх злу і підступності. Всевишній Аллах сказав:

- Я дав Адаму і дітям його розум, за допомогою якого вони відрізняють добро від зла. А той з них, хто після цього підкориться тобі, сам відповідає за себе. Ти ніколи не зможеш нашкодити істинно розумним людям.

Аллах хотів пояснити ангелам, що Адам знає більше них і що людина почитаємо у Аллаха. Він приніс їм з землі різного роду тварин і птахів. Потім поставив їх перед ангелам і сказав:

- Назвіть (повідомте Мені) їхні імена, якщо ви маєте рацію. Вони сказали: «Ти свят! Немає у нас знання, крім того, чому Ти навчив нас; істинно, є Ти всеведущ і мудрий ». Він сказав: «Про Адам, назви їм їхні імена». Адам почав називати імена представлених йому тварин і птахів.

І коли він назвав їм їхні імена, Він сказав: - Чи не сказав Я вам, що Я відаю таємниці неба і землі і Я знаю, що ви відкриваєте і що приховуєте?

Аллах поселив Адама в раю, і він жив там один, куштуючи райські фрукти і отримуючи питво з райських річок. Однак там він не знаходив нікого, з ким можна було б познайомитися і поспілкуватися. Аллах змилувався над ним і захотів створити йому пару тієї ж породи, щоб вона жила з ним.

Якось Адам спав, а потім прокинувся і виявив сидить з ним жінку, якій раніше ніколи не бачив.

Він здивовано глянув на неї, а потім запитав: - Хто ти? Як звати тебе? Вона відповіла йому:

- Я - жінка, але не знаю свого імені. Адам радісно подивився на неї, помітивши, що вона рухається і має живим тілом.

Він сказав:

- Ти Хавва (Єва).

Тут з'явилися ангели, щоб розпитати Адама про неї і дізнатися ступінь його знання.

Вони сказали йому:

- Про Адам, як звуть її?

Адам відповів їм:

- Хавва.

Адам і Хавва щасливо жили в раю в мирі та безпеці.

Їм були невідомі втому і страх. Вони куштували і пили всі, що їм хотілося. Аллах сказав Адаму:

- Про Адам, живи зі своєю дружиною в раю. Смакуйте рясно від плодів його, де хочете, але не наближайтеся до цього дерева, щоб не стати грішниками.

Аллах дозволив їм обом користуватися плодами всіх дерев, крім одного дерева. Це було зроблено для того, щоб привчити людину стримувати себе і зміцнити свою волю. Адам і Єва почули Аллаха і щасливо жили в раю.

Аллах застеріг Адама від Ібліса, так як Аллах знав, що Ібліс ненавидить Адама і Хавва і не бажає їм добра. Аллах сказав Адаму:

- Про Адам, істинно, це ворог твій і твоєї дружини; отже, не дай йому вигнати вас обох з раю, щоб ви не терпіли муки. Уготовано для тебе, що не будеш ти відчувати голоду в ньому і не будеш ти гол.

І не будеш ти ні відчувати спрагу в ньому, ні піддаватися сонячного спеці.

Адам і Хавва залишилися в раю, а Иблис намагався наблизитися до них і спокусити їх.

Якось раз Иблис зміг постати перед ними, і тоді сказав він їм:

- Про Адам, хочеш, я приведу тебе до дерева вічності і до нетлінного царства?

Адам запитально подивився на нього, і Ібліс вказав йому то дерево, до якого Владика заборонив їм наближатися.

Адам не послухався Ібліса, але він не залишив своїх спроб і сказав йому:

- Владика ваш заборонив вам дерево це тільки для того, щоб не стали ви ангелами чи іншими безсмертними істотами.

Чи не послухав Адам Ібліса і пішов від нього. Ібліс поспішив за Адамом, поклявшись Аллахом:

- Істинно добрі поради даю я вам. Коли Иблис поклявся Аллахом, Адам і Єва сказали собі:

«Ніхто не може дозволити брехливо клястися Аллахом. Безсумнівно, те, що він говорить - правда ».

І після цього вони вкусили плодів дерева, яке Аллах заборонив їм.

Як тільки плід забороненого дерева опинився всередині їх, вони подивилися один на одного і виявили себе оголеними. Вони відчули сильний сором і тут же почали зривати широкі бананове листя, щоб прикрити свою наготу. Потім вони далеко втекли, будучи в сильному сум'ятті перед Аллахом, так як Він бачив їх і знав, що вони порушили Його повеління і вкусили плодів заборонного дерева.

Коли Аллах побачив біжить від Нього Адама, Він запитав:

«Про Адам, не від мене ти тікаєш?» Адам відповів:

«Ні Владика! З сорому перед Тобою! »Тоді Аллах сказав йому:

«Хіба Я не заборонив вам наближатися до цього дерева? І не Я сказав вам, що Шайтан - ваш явний ворог? »Адам і Хавва сказали йому:

«Прости нас, о Владико! Помилуй нас! »Аллах сказав їм:

«Я вам заповів, а ви не послухалися мого наказу». Адам і Хавва сказали:

- Владика наш, ми заподіяли шкоду самим собі; і якщо Ти їм не даруй і не помилуєш нас, істинно, загинемо ми.

Аллах сказав Адаму: «Я дав тобі рай, Я дав тобі все, чого ти хочеш. Хіба того, що Я дав тобі, недостатньо, щоб не споживати плодів заборонного дерева? »

Адам відповів: «Твоя честь, не розраховував я, що хто-небудь міг помилково клястися Тобою».

Аллах сказав йому: «Своєю честю наказую тобі спуститися на землю і в поті чола свого добувати собі їжу».

Потім Аллах звернувся до Адама, Хавва і Ібліса:

- Ідіть геть звідси, одні з вас будуть ворогами іншим. І для вас є обитель на землі і прожиток на деякий час.

Сильно засмутився Адам гнівом Аллаха на себе і вигнанням із раю. У каятті він став ридати. Але Аллах вселив йому вигукнути: «Прости мене, Господи! Владика, прости мене! »Тоді привів Аллах його до покаяння, пробачив його і змилувався над ним.

 ХРОНОЛОГІЯ |  Кабіл і хабіль


 НОЇВ КОВЧЕГ |  Ірама ЗАТ АЛЬ-Імад |  верблюдиця Саліх |  Ібрахім ШУКАЄ АЛЛАГА |  Йусуф - ПРАВЕДНИК |  ВТІЛЕННЯ БАЧЕННЯ |  МАДЙАН І Шуайба |  МУСА а палиця |  МУСА та таблиці |  МУСА І ПРАВЕДНИК |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати