Головна

Глава 14. 51 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

- Мерлінова борода! - Гегрід випустив з рук запалену чашку з чаєм. - Ти що ль, Гаррі?

- А ти мене не чекав? - Гаррі дуже наївно, щиро і відкрито подивився Гегріду в очі.

Лісник змішався і взявся, сопучи, витирати чай зі столу величезним носовою хусткою в червоно-зелену клітку.

- Ти це ... проходь, - запропонував Гегрід, бо Гаррі продовжував терпляче стирчати біля порога, демонструючи гарне виховання і чекаючи запрошення. «Їжак - птах горда, поки не пнёшь - не полетить», - прокоментував Гаррі власну поведінку, прикриваючи за собою двері. Поки він топтався на порозі, хатина благополучно встигла Вистудити до вуличної температури, і з рота Гаррі при кожному видиху виривалися хмаринки пари.

- Що з тобою сталося? - В голосі Гаррі звучав непідробний шок.

Шевелюру Хагріда покривала кірка запёкшейся крові; ліве око опух і перетворився в вузеньку щілинку, ледве видну серед безлічі фіолетово-чорних синців. Обличчя і руки були суцільно в подряпинах, причому деякі ще кровоточили. Рухався Гегрід з великою обережністю, можливо, у нього були зламані ребра.

- Нічого, - вельми невміло збрехав Гегрід.

- Твоє «нічого» разюче скидається на «дещо», - вагомо сказав Гаррі. - Хто на тебе напав?

- Ніхто на мене не нападав, - твердо сказав Гегрід. - Ти як літо провів, нормально?

- Та майже так само, схоже, як і ти, - хмикнув Гаррі.

- Що ти маєш на увазі? - Гегрід здригнувся. - Тебе рази посилали до кого-небудь ?!

- Я б сказав, куди мене хотіли послати надовго, але не хочу лаятися, - зітхнув Гаррі. - А до кого посилали тебе?

- До ве ... слухай, це тобі знати не положено, - Гегрід войовничо випнув підборіддя, готовий захищати незміцнілу психіку Гаррі від зайвих відомостей до останньої краплі крові.

- Ну не положено, так не годиться, - покладливо погодився Гаррі. - А я ось на канікулах з дементорами спілкувався ...

- ЩО ?! - Гегрід впустив другу чашку з чаєм, тільки що приготовлену; Гаррі швидко прибрав лікті зі столу і відсунувся подалі разом зі стільцем, поки чай не залив йому всю мантію. - Які ще дементори? !!

- Вибач, я нічого не можу тобі розповісти, - розвів Гаррі руками. - Ти ж мені не розповідаєш ...

Гегрід зміряв Гаррі похмурим поглядом, дістав звідкись великий зім'ятий шматок тканини, що був колись не те скатертиною, не те простирадлом і з люттю почав витирати чай зі столу.

- Недобре ти чиниш, Гаррі, - буркнув Геґрід, більше не ризикуючи наливати чай - треба думати, простирадла скінчилися. - Це ж секрет, чим я займався цей час ...

Гегрід не сказав «чиниш по-слизеринський», але вловити між рядків цей сенс не склало б труднощів і Гіппогріфа. Гаррі зняв окуляри, поклав їх на стіл і втомлено потер очі. Боуд зовсім його вимотав, випустивши снітч раз двадцять поспіль і зачаровано бладжери так, щоб вони ганялися виключно за ловцем; і перепалка з Геґрідом, в якій той піднімав знову цю нав'язлива в зубах хворобливу тему, була не найбільш релаксирующим заняттям.

- Ти думаєш, я видам твій секрет?

Гегрід змішався, не знаючи, що відповісти. «Так» - неважливо, друга образити можна, але правда; «Немає» - тоді доведеться розповідати, а не можна ...

Гаррі підсунувся до столу впритул, знову сперся об нього і сховав обличчя в долонях.

- Я так втомився, Гегрід, - абсолютно щиро поскаржився Гаррі. - Мене все так ненавидять ... мені ніхто не вірить, всі вважають психом і брехуном. Ти теж мені не віриш?

- Вірю, звичайно! - Поспішив запевнити його Гегрід. - Раз Дамблдор сказав, значить, що ти правду всю говориш про Турнірі - так воно і є.

- А без Дамблдора ти мені віриш? - Гаррі підняв голову, допитливо вдивляючись в обличчя Геґріда. - Ти врятував мене від Дорослий, коли мені було одинадцять ... а тепер ти не довіряєш мені, поки тобі не скажуть, що мені можна довіряти?

У такому трактуванні це дійсно виглядало непривабливо. І нехай навіть той факт, що саме Гегрід з'явився за Гаррі до Дурслів, не мав по суті ніякого відношення до предмету розмови зокрема і проблеми віри взагалі - саме спогад мало пом'якшити Хагріда і зробити більш поступливим.

- Довіряю, к'нечно, - голос Геґріда звучав досить впевнено, щоб Гаррі ризикнув:

- Тоді давай розповімо один одному, як провели літо ... ми ж все ще друзі, Геґріде?

- А ти сумнівався, так? - Насупився лісник. - Гаррі, ти ... це ... ми ж з тобою чотири роки друзі.

- У такому разі, куди тебе відправляли? - Нагадав Гаррі про предмет суперечки.

- До велетням, - неохоче відповів Геґрід. - Загалом, так. Як тільки скінчився навчальний рік, ми з Олімпією вирушили в дорогу, удвох. І, скажу я тобі, вона нічого не боїться, ніяких труднощів. Подумайте: освічена жінка, в гарному одязі ... Я все думав, ну куди їй дертися по горах та ночувати по печерах? А вона нічого, жодного разу навіть не поскаржилася.

Олімпія - це, мабуть, мадам Максим. Гаррі впевнився, що у Гегріда і директриси Шармбатона все склалося дуже навіть добре. Ну, хоч у кого-то в особистому житті не каша.

- Дістатися до велетнів важко, в сенсі, людям важко, так що без вказівок Дамблдора ми б пропали. Ми туди добиралися цілий місяць ... Самі-то ми полувелікани обидва, - пояснив Геґрід, схаменувшись. - Тому, Сталб, нас і відправили.

Гаррі кивнув на знак того, що слухає і сприймає.

- Вислідити нас з нею було - раз плюнути. Ми знали, що до нас приставлений хвіст з Міністерства, і вдавали, що просто разом подорожуємо. Спочатку вирушили до Франції, нібито подивитися школу Олімпії. Їхали довго, мені ж чаклувати заборонено, а Міністерство тільки і шукало приводу до нас причепитися. Але потім від бовдура, який за нами слідкував, вдалося відірватися, недалеко від Ді-Джона ...

«Діжона, чи що?»

- Потім ми все-таки трохи поворожили ... На польському кордоні ми зіткнулися з парочкою тролів - ось вже психи так психи! - А в Мінську, в пивній, у мене трапилася невеличка бійка з вампіром. А так все пройшло гладко. А потім ми дісталися до місця і стали шукати велетнів, сліди їхніх стоянок ... Там уже всяку магію довелося відкласти. Насамперед, велетні не дарують чаклунів - ми ж не хотіли відразу їх розлютити. Ну, і по-друге, Дамблдор нас попередив: Відомо-Хто теж буде їх розшукувати. І велів бути тихіше води нижче трави, особливо близько велетнів - на випадок, якщо поблизу виявиться хто з Смертежерів. Загалом, знайшли ми їх. Виходимо якось на пагорб - а вони тутечки, під ногами, вважай. Всюди вогнища і тіні величезні ... Як рухаються гори ...

Гегрід зробив паузу. Гаррі вичікувально кивнув.

- Дочекалися ми ранку, страшно ж було спускатися до них в темряві, - продовжив розповідь Гегрід. - Годинки так о третій ранку вони все заснули - прям де сиділи, там і повалилися. А ми не спали. По-перше, боялися, як би хто з них не прокинувся і не сунувся в наше укриття, а по-друге, хропіння стояв - не повіриш. Через це хропіння під ранок навіть лавина зійшла. Ну а як розвиднілося, ми вирушили до них.

- Ось так запросто і вирушили? - Гаррі був заінтригований.

Гегрід хмикнув.

- Без проблем, - відповів він. - Нас Дамблдор навчив, що треба спочатку дари Гурген піднести. Гурген у велетнів - це найбільший, самий потворний і самий ледачий. Тільки те й робив, що чекав, поки інші принесуть йому їжі. Всяких там кіз та інше. Звали його Каркус. Зростанню в ньому було фути двадцять два-двадцять три, а вагою - на парочку хороших слонів. І шкура як у носорога. Коротше, зрозуміло.

- А зжерти вас замість кіз він не пробував? - З цікавістю запитав Гаррі.

- А ми все робили, як сказав Дамблдор - високо підняли дари, дивилися Гурген прямо в очі і не звертали уваги на інших. І все затихли і тільки дивилися, як ми до нього йдемо, а ми дійшли до його ніг і поклали перед ним дари.

- А що за дари?

- У перший день ми йому вручили гілка губрейтіанова вогню, - Гаррі розуміюче кивнув; він чув цю назву пару раз на уроках професора Флитвіка. Негаснущій вогонь - досить рідкісна річ. - На другий день - шолом непорушний гоблінській роботи ...

- А чому ви це розтягнули на кілька днів?

- Щоб спочатку вони побачили, що ми тримаємо свої обіцянки. Сказали: «прийдемо завтра з іншим подарунком» - і прийшли завтра з іншим подарунком. Щоб створити про себе гарне враження, ясно? І дати їм час - нехай перевірять перший подарунок, зрозуміють, що він і справді хороший, і захочуть отримати ще. А взагалі, ці Каркус, вони такі: пристанеш до них з чимось незрозумілим, вони тебе і пріхлопнут як муху, щоб не набридав. Тому ми, кланяючись на ходу, скоріше забралися геть з очей і знайшли собі хорошу пещерку. Там і ночували. А на ранок, коли йшли назад, Каркус вже щосили нас визирав. На другий день вже сіли і поговорили. Сам він, правда, по-англійськи ні бельмеса, але знайшлася там парочка серед велетнів, хто зміг розтлумачити, чого ми від нього хочемо.

- І що він сказав?

- Та не так щоб багато, - відповів Геґрід. - Він більше слухав. Але деякі обнадійливі речі все ж були. Він, скажімо, чув про Дамблдора, як той боровся проти винищення останніх велетнів в Британії. І начебто йому, Каркус, навіть було цікаво дізнатися, чого йому хоче сказати Дамблдор. І інші велетні, особливо ті, хто тумкал по-нашому, підійшли ближче і теж слухали. У той день ми пішли задоволені, обіцяли повернутися на ранок з новими подарунками. Але в ту ж ніч все пішло шкереберть. Ех, не годиться їм, велетням, жити стадом, - сумно промовив Геґрід. - Особливо таким величезним. Проти природи не попреш - вбивають один одного і все тут. Кожні кілька тижнів - по полплемені. Всі постійно б'ються: і чоловіки, і жінки, і ті, хто раніше був у різних племенах ... Це не кажучи про бійки за їжу, за місце біля вогню, за спальні місця. Начебто, раз такі справи, раз вся порода ось-ось вимре, їм би заспокоїтися, а вони ...

Гегрід тяжко зітхнув.

- У ту ніч вибухнула справжня битва. Ми дивилися зверху, з порога печери. Довго-довго, багато годин. Шум стояв - з глузду з'їхати. Коли зійшло сонце, сніг був весь червоний - а Каркусова башка валялася на дні озера. А у племені був новий Гурген, на ім'я Голгомат, - Гегрід зітхнув ще важче. - Лізти з дарами до нового Гурген через два дні після того, як браталися зі старим, було якось не дуже, і взагалі ми підозрювали, що він не стане нас слухати, але не спробувати було ніяк не можна.

- Я б і намагатися не став, - зауважив Гаррі.

- А навіщо ж ми стільки часу витратили? Щоб через два дня відправитися додому? Пішли з подарунком, який хотіли дарувати Каркус. Тільки я ще рота не розкрив, а вже зрозумів - ні чорта не вийде. Голгомат сидів в шоломі Каркус і либілся, нахабно так. Величезний, з найбільших там. Чорні патли, такі ж зуби, на шиї намисто з кісток. Людських по виду. Але робити нічого, викотив я перед ним рулон драконячої шкіри і завів свою пісню, мовляв, дар Гурген велетнів ... Ну, а через секунду вже бовтався вниз головою, двоє його дружків мене схопили ...

- Це тоді ти всі ці сліди отримав? - Гаррі кивнув на синці і садна Хагріда.

- Нє, ці пізніше ... А Олімпія-то, Олімпія яка! Вихопила паличку і давай чаклувати! Раз раз! У житті такого не бачив! Довбонув тих двох, які мене схопили, по очах кон'юнктівітним закляттям, вони мене і випустили. Та тільки стало ще гірше - велетні пристрасть як не люблять, коли проти них застосовують магію. Довелося скоріше тікати. І вже після сунутися до них в табір годі було й думати.

- Але ви там були довше, ніж три дні, - напівзапитально сказав Гаррі.

- Ми там пару днів відсиджувалися, спостерігали ... - Гегрід насупився. - Дізналися, що Голгомат не всіх магів не шанує, а тільки нас. Смертежерів за ноги не підвішував.

Гаррі присвиснув. Волдеморт безумовно не втрачав часу.

- А що там з дементорами-то у тебе, Гаррі?

- Нічого особливого, - знизав плечима Гаррі. - У Літтл-Вінґіні з'явилися дементори, напали на мене і мого кузена. Я відігнав їх патронує, і в Міністерстві влаштували дисциплінарне слухання з приводу того, що я чаклував на канікулах. Дамблдор прийшов на слухання, зробив Фаджем «козу», і мене виправдали, хоча хотіли виключити.

Гегрід деякий час переварював інформацію.

- Жах якийсь ... дементори в Літтл-Вінґіні! А ежли б ти не вмів проти них нічого, що б було?

- Нічого б не було, - Гаррі замислився. - Ну, для мене і Дадлі - точно нічого ... нас же збиралися Поцілувати без суду і слідства ...

Гегрід поперхнувся повітрям, уявивши собі таку перспективу.

- А ще ці ідіотські статті про тієї сволоти, що під мене підробляється і вбиває людей, - Гаррі зимно обхопив себе за плечі. - Ніхто навіть не замислюється, що це може бути неправдою.

- Чай будеш, Гаррі? - Сумно запитав Геґрід.

- Давай, - погодився Гаррі. - Знаєш, Гегрід, у древніх китайців було таке прокляття ...

- Яке?

- Вони говорили: щоб тобі жити в цікаві часи, - Гаррі посміхнувся.

- А до мене вчора ця ... Амбридж приходила, - поділився Гегрід новиною. - Сказала, інспектувати буде мої уроки. Вела себе при цьому, ніби я злочинець чи розумово відсталий ...

Гаррі згадав, що Трелоні вже на випробувальному терміні, а Макґонеґел з Амбридж в жорсткій конфронтації, і важко зітхнув.

Чим далі, тим часи ставали цікавіше.

Глава 17.

Сон його переходив в кошмари.

Говард Лавкрафт, «Жах в Данвіч».

Сніг продовжував сипати, як божевільний; день за днем, день за днем ??великі білі сніжинки, витончені і тендітні, невпинно падали з неба, і замети навколо Хогвартса все збільшувалися - деякі вже давно перегнали Гаррі по зростанню. Як не дивно, стало трохи тепліше - може, тому що припинилося скажений вітер. Можна було подумати, що хтось там, нагорі, вирішив зробити кінець листопада і початок грудня спокійними - як ніби для контрасту з початком року.

Сонце показувалося дуже рідко; всякий раз, коли Гаррі дивився на небо, воно було сірим і поцятковані білими цятками падаючого снігу. Хогвартс був занурений а атмосферу зневіри і глухий туги; може бути, через погоду, може бути, через серію статей Ріти Скітер, де вона «досліджувала» безліч різних речей, від спраги влади і підліткових комплексів до гомосексуалізму та вищої трансфігурації. Зрозуміло, не було статті, де хоча б з десяток раз не зачепили б Гаррі.

А ще може бути, що від декрету про утворення номер двадцять п'ять, вийшов відразу після квіддічного матчу Гріффіндор-Слизерин. «Справжнім головний інспектор Хогвартса отримує незаперечні повноваження, згідно з якими він може призначати будь-які покарання, накладати будь-які санкції, позбавляти учнів школи будь-яких раніше даних їм привілеїв, а також скасовувати рішення інших членів викладацького складу щодо згаданих покарань, санкцій і привілеїв. Підпис: Корнеліус Фадж, міністр магії, орден Мерліна першого ступеня, і т.д. і т.п. »Амбридж ходила по школі, роздуваючи від усвідомлення власної важливості і використовуючи цей декрет направо і наліво; три факультети ходили по струнці, кидаючи на інспектора Хогвартса ненавидять похмурі погляди, слизеринці - все, за винятком Гаррі - ходили по школі з видом повноправних господарів. Часом Гаррі думалося, що Ей-Пі ще не розпалася тільки тому, що він був ізгоєм на своїй факультеті, і кожен, хто має очі, міг це бачити. Втім, очі у всій школі, схоже, були тільки у членів Ей-Пі, а з боку інших на звичайні неприязнь, ненависть і страх по відношенню до Гаррі наклалися ще й презирство з люттю, що призначалися Слизерину в цілому. Гаррі кожен день дякував Мерліна за те, що не може більше цього відчувати - тільки бачити, помічати за непрямими ознаками; але при цьому його гризли два факти: по-перше, це було не назавжди, і метафорична двері в мозку загрожувала відкритися в будь-який момент, по-друге, дякувати слід зовсім не якогось замшілий Мерліна, а живого і відчутного Блейз Забіні, скривдженого на Гаррі до глибини душі. І Гаррі, обдумуючи кожне слово, яке сказав того вечора, визнавав, що був ідіотом і сволотою; і найменше, що він міг зробити - це вибачитися, але Забіні не залишав йому і цієї можливості. Навіть на пророцтво, де вони як і раніше «працювали» в парі, Забіні ігнорував Гаррі; це його показне байдужість і роздратування споруджували між ними стіну, про яку навіть боязно було битися - в уяві Гаррі вона була оповита колючим дротом.

Це було схоже на життя в пляшці - весь залишок листопада і більше половини грудня. Приглушені звуки, нерозбірливі шепотки за спиною, самотність - товсті скляні стіни навколо; іноді задуха від відчаю, гіркота і неймовірна втома. Гаррі не знав напевно, але йому здавалося, що п'ятнадцятирічні діти не можуть, не повинні так втомлюватися - лише ті, кому вже перевалило за сімдесят; тупе, свинцеве байдужість - будь, що буде, не тому, що я довіряю долі, а тому, що мені вже все одно, я дуже втомився, щоб бачити хоч якусь різницю.

Гаррі заглушав все це книгами; так люто, мабуть, він не вчився навіть на першому курсі, коли тільки починав розуміти, як влаштований цей чортовий магічний світ. Він ковтав тепер знання непрожёваннимі шматками, читав книгу за книгою, писав есе вдвічі-втричі більше заданої довжини, тренувався в одиночку в Виручай-кімнаті до знемоги; впавши на подушки весь в поту, важко дихає, він з ниючими пальцями і плечима, роздратований тим, що не може практикуватися в нападі та захисті більше, ніж практикується, він закликав з полиць десяток-другий книг і читав їх до пізньої ночі, поки очі у нього не закривалися самі собою. Гаррі тепер часто ночував в Виручай-кімнаті, частіше, ніж у власній спальні. Ніхто все одно не міг перевірити, чи там він - захисні заклинання Гаррі акуратно і регулярно оновлював. Але час від часу Гаррі все ж лягав спати в підземеллях, пам'ятаючи про те, що за захист заклинань можуть проникнути домашні ельфи, і про це відомо також і Снейпу. Взагалі кажучи, в обов'язки декана входило перевіряти іноді факультетські спальні на предмет відсутності дітей в своїх ліжках. Навіть дивно, що Гаррі жодного разу не зробили догани на цю тему. Чи то Снейп не обтяжував себе перевіркою, вважаючи, що, якщо ніхто не попадається на нічних блуканнях по школі, то нехай блукає, то чи вважав за потрібне прикривати Гаррі. Чи то Дамблдор велів Снейпу не докучати Гаррі такою нісенітницею, як дотримання комендантської години; коли Гаррі в роздумах доходив до цього місця, його проймав нервовий сміх. Слава Мерлину, книги допомагали не думати про це всьому, і Гаррі жадібно читав день за днем, змушуючи викладачів раз по раз ставити його в приклад іншим. Пару раз це навіть образило Герміону, яку він почав потихеньку витісняти з п'єдесталу Головною-Всезнайки-Хогвартса, але не міг же Гаррі пояснити їй, чому він вчиться добре. Це було б досить клопітно пояснення, враховуючи, що більшу частину свого життя Гаррі приховував від навколишніх і сповідатися кому б то не було не збирався.

Якщо вдуматися, нормальної людини всі ці зґвалтування, Волдеморт, отрути та інше довели б до божевілля. І, безумовно, не можна сказати напевно, що вони не довели до цього його самого. Скоріше вже, правило спрацювало і з ним - чому б і ні?

На останньому перед канікулами занятті Ей-Пі Гаррі оголосив, що нічого нового вони сьогодні проходити не будуть, тільки повторять пройдене - щоб у вивченого було менше шансів вивітритися з голів.

- Практикуйте все, що хочете, з того, що ми вчили. Всім все зрозуміло? Приступайте, - замовкнувши, Гаррі зрозумів, що все якось вичікувально на нього дивляться. - Що трапилося?

- Гаррі, - Герміона боязко потягнула його за рукав - здається, торкаючись до Гаррі, вона відчувала себе більш впевнено. - Ти не міг би показати нам ...

«Дупу, чи що?», - Роздратовано подумав Гаррі.

- ... Показати заклинання Патронуса.

- Ніхто з нас не вміє його викликати, - підхопила Сьюзен Боунс.

- Це було б здорово, - очі Майкла Корнера блищали від цікавості.

- Покажи нам, Гаррі. Будь ласка, - Невілл виглядав таким боязким, немов просив позичити пару сотень галеонів.

- Ну, в принципі ... - Гаррі не був проти самої ідеї, але не був упевнений, що все ще може викликати Патронуса. Що він використовує в качесте щасливого спогади? Де у нього такі?

- Правда, покажи нам, - підтримав Фред. - Ніколи ще не бачив справжнього Патронуса.

Гаррі зітхнув. Останнім часом він зітхав раз у раз - це дивним чином заспокоювало.

- Всі знають, що таке патронує і як його викликають? - Кілька людей помотали головами. - Тоді я спочатку поясню. Патронує - це втілення кращого, що є в людині, квінтесенція всього хорошого, що в вас є. Як правило, він виглядає як істота, близьке вам по духу або щось для вас означає. Наприклад, мій патронує - це анімагіческая форма мого батька. Щоб викликати його, необхідно зосередитися на кращому спогаді у вашому житті. Необхідно не просто згадати, а й відчути себе щасливим, як тоді - тільки в такому стані можна викликати патронує. Це заклинання вважається складним з двох причин: по-перше, не у всіх досить життєвого досвіду, щоб щастя вистачило на повноцінний патронує, по-друге, ці чари вимагають великої концентрації. Сконцентруватися взагалі вкрай важко, а перед обличчям дементорів подвійно. Я вважаю, всі пам'ятають, що дія дементорів залишає мало шансів бути щасливим.

Все покивали - ніхто ще не забув навала дементорів в Хогвартс-експресі і на матчі Слизерин-Хаффлпафф на третьому курсі.

- Найбільша проблема, поки практикуєшся, це знайти сприятливе враження. Це насправді складно, - Гаррі замислився, покусуючи нижню губу. Він не цілком був упевнений, що сам викликав Патронуса влітку в Літтл-Вінґіні - могло бути так, що мертвий Седрик йому допоміг? Тому що сконцентруватися тоді вийшло хріново, що не кажи ... і зараз Гаррі аж ніяк не почував себе в настрої викликати патронує. Він не міг пригадати навскидку нічого щасливого. Наприклад, вчора ввечері в цій кімнаті він згадав поспіль двадцять спалюють заклять, від Incendio до Cremo, і був собою задоволений. Але це, зрозуміло, зовсім не те.

- Покажи? .. - Рон замовк на напівфразі - Гаррі підняв руку.

- Добре. Напевно, у другому семестрі я навіть буду вас цьому вчити.

Гаррі витягнув паличку і задумався. Зійде спогад про останній матч, коли близнюки заради нього відмовилися від місць в команді і посварилися з Анджеліною Джонсон? Дріб'язкова, неправильна радість ... але вона була.

Може, і зійде. З стимулятором.

Гаррі дотягнувся до сидів зліва Фреда і переплёл свої пальці з його. Близнюк виглядав злегка здивованим, але не заперечував; це дотик сколихнуло в Гаррі то саме спіткало його на квіддічном поле стан дитини, яка отримала подарунок, на який ніколи не розраховував ... щастя розуміння, що тебе не кинули. Не залишили. Чи не зрадили. Жар тонких рук і дзвінкий сміх ...

- Expecto Patronum!

Величний олень ступав по кімнаті - такий чіткий, що можна було розгледіти кожну шерстинку і відрізнити райдужку від білка; сріблясте сяйво тримало цікавих, відразу забажали помацати нещасну тварину, на пристойній відстані. Олень неквапливо обійшов кімнату і, кивнувши своєму творцеві, розтанув у повітрі.

- О-о ... - захоплено простягнула Джіні. Її навіть не збентежив той факт, що Гаррі чомусь тримався за руки з її братом - занадто її вразив патронує.

- А тепер починаємо заняття! - Звелів Гаррі. - Встаємо, беремо палички і до справи!

Його слухалися беззаперечно; здавалося навіть, що їм всім це подобається - коли їм впевнено говорять, що робити, пояснюють помилки, заохочують і вимовляють. Його маленька армія. Вони дійсно підуть в бій, якщо він накаже; Гаррі хотілося вірити, що вся справа в пропагандистських здібностях Лі Джордана. Зрештою, Гаррі не збирався нікого тягти в бій. Він і сам здатний впоратися, якщо що.

 * * *

У цьому році в школі на канікули залишалися багато; і Гаррі не міг на Різдво перебратися в спальню сьомого курсу Грифіндора, під крильця Фреда і Джорджа. Це засмучувало, але було закономірно; «Гарненького потроху», вважав той хлопець нагорі, який керував долею Гаррі, і смикав за ниточки, роблячи своєму підопічному чергову капость.

Гаррі засидівся за задёрнутим пологом ліжка допізна; книга по ментальної магії, запозичена в забороненій секції без відома мадам Пінс, виявилася цікавою і неймовірно товстої. Чомусь жодна книга з цього розділу магії не була у вільному доступі; можна подумати, багато хто палав бажанням займатися таким трудомісткою справою. Те, що вивчав Гаррі, було не більше ніж посібником для чайників, як висловилися б маггли; в магічному світі такого терміна не було, зате самі посібники були - на щастя для чайників.

Він читав, поки не заснув, не погасивши Лумос на підвішеними до пологу паличці; щоб світло не заважало, Гаррі уткнувся обличчям в подушку.

Раптова біль спалахнула в шрам; вона все посилювалася і посилювалася, вириваючи у Гаррі сльози і рідкісні зойки; він спав, і йому було так боляче, як ніколи раніше; і в один момент йому стало так боляче, що голова, по відчуттях, розлетілася на шматочки, як гнила гарбуз, і він, зумівши на секунду відкрити очі, забувся напівсну-напівнепритомності.

... Його тіло було гладким, потужним, гнучким. Він спритно проскольнул на животі між блискучими прутами металевої решітки, по холодній підлозі. Було темно, але він прекрасно бачив все навколо, правда, в якомусь дивному, пульсуючому світлі ... Він повернув голову. Начебто, в коридорі нікого немає ... Хоча ... Там, попереду, на підлозі, звісивши голову на груди, сидить якийсь чоловік ... Контури його тіла мерехтять в темряві ...

Гаррі висунув роздвоєний язик, пробуючи повітря на смак ... І відчув запах цієї людини ... Він живий, але задрімав ... Сидить перед дверима в кінці коридору ...

Гаррі Томило бажання вкусити цю людину ... цього треба протистояти ... у нього інша, дуже важливе завдання ...

Але людина ворухнувся ... Він схопився на ноги, і з його колін впав сріблястий плащ; Гаррі бачив над собою розмиті, тремтячі обриси людини ... Той витягнув з-за пояса чарівну паличку ... У Гаррі не залишилося вибору ... Він зметнувся над підлогою і завдав кілька нищівних ударів, один, другий, третій, кожен раз глибоко втикаючи зуби в людську плоть, відчуваючи, як ламаються ребра, відчуваючи гарячий потік крові ... так знайоме, майже звично ... вона така солодка - людська кров ... кістки хрустять, як крекери, він мне їх ...

Він кричав від болю ... потім затих ... безпорадно притулився до стіни ... кров юшила на підлогу ...

Боляче ... во лбу ... так боляче ...

- Поттер, мать твою, ПРИПИНИ кричати !!

Гаррі ривком сіл, задихаючись від страху: він же не хотів більше нікого вбивати, ніколи, ні за що, знову кров на мові, знову біль ... Голова розколювалася вся, цілком, біль текла по тілу разом з кров'ю; кожен удар серця віддавався в шрам вогнем, і Гаррі здригався.

Містер Візлі. Це був містер Візлі. На нього напали ... Гаррі напав ...

- Сподіваюся, ти більше не плануєш волати серед ночі? - Роздратовано поцікавився той же голос, що його розбудив.

«Ні. Не планую ». Гаррі, кривлячись від болю, натягнув джинси і футболку, сунув ноги в кросівки і вискочив у спільний простір спальні.

Забіні, який збирався залізти назад у власну ліжко, обернувся.

- А, так ти вирішив продовжити свої вокальні вправи в іншому місці? - Їдко поцікавився він. - Похвально, Поттер.

Мелфой лежав з отдернуть пологом і, закинувши руки за голову, з цікавістю спостерігав за скуйовджений Гаррі. Але, до його превеликий жаль, безкоштовного вистави у вигляді опівнічної перепалки Гаррі і Забіні не було - Гаррі кинув на Забіні дивний дикий погляд і вибіг із спальні.

 Глава 14. 50 сторінка |  Глава 14. 52 сторінка


 Глава 14. 40 сторінка |  Глава 14. 41 сторінка |  Глава 14. 42 сторінка |  Глава 14. 43 сторінка |  Глава 14. 44 сторінка |  Глава 14. 45 сторінка |  Глава 14. 46 сторінка |  Глава 14. 47 сторінка |  Глава 14. 48 сторінка |  Глава 14. 49 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати