Головна

ПОКАРАННЯ ДОЛОРЕС

  1. " Покарання "Раскольникова
  2.  Адміністративне покарання і адміністративний примус.
  3.  Види обставин, що обтяжують покарання
  4.  Види обставин, що пом'якшують покарання
  5.  Питання 36. Методи стимулювання (заохочення і покарання). Умови їх ефективного застосування в навчально-виховному процесі
  6.  Другий закон: покарання може бути призначено в межах, встановлених відповідною статтею Особливої ??частини КК.
  7.  Глава 13. Вечори у Долорес

Вечеря в Великому залі став для Гаррі сущим покаранням, оскільки звістка про те, що він накричав на Амбридж, поширилася по школі з небаченою навіть для «Гоґвортської» швидкістю. В результаті, поки Гаррі сидів між Роном та Герміоною і їв, до нього звідусіль чути було схвильоване нашіптування, причому, як не дивно, нікого не хвилювало, що Гаррі може їх почути. Навпаки, складалося враження, ніби його навмисно намагаються вивести з себе, щоб він знову розкричався, - мабуть, розраховуючи таким чином дізнатися все з перших вуст.

- Він каже, що бачив, як убили Седрика Діґорі ...

- Заявляє, ніби бився на дуелі з Відомо-Ким ...

- Та кинь...

- Хто в це повірить?

- Я т-тя благаю ...

- Чого я не розумію, - крізь зуби процідив Гаррі, відкладаючи ніж і виделку (він не міг їх утримати, руки занадто сильно тремтіли), - так це чому тоді, два місяці тому, вони повірили розповіді Дамблдора, а зараз ...

- А я зовсім не впевнена, що вони повірили, - похмуро сказала Герміона. - Знаєте що, ходімо звідси.

Вона шваркнув на стіл ніж і виделку. Рон, сумно дивлячись на недоїдений яблучний пиріг, слухняно піднявся з місця. Всі голови в залі повернулися їм услід.

- Не впевнена, що вони повірили Дамблдорові? Чому? - Запитав Гаррі Герміону на майданчику першого поверху.

- Річ у тім, ти не уявляєш, як все виглядало з боку, - неголосно відповіла Герміона. - Ти раптово з'явився посеред поля з тілом Седріка на руках ... Але ніхто ж не бачив, що сталося в лабіринті ... А після цього Дамблдор повідомив, що Відомо-Хто повернувся, убив Седрика і бився з тобою.

- І це щира правда! - Гнівно вигукнув Гаррі.

- Так, Гаррі, я знаю. Може, вже вистачить на мене кидатися, а? - Втомлено сказала Герміона. - Справа в тому, що раніше, ніж ця сама справжня правда встигла дійти до їх свідомості, вони роз'їхалися на канікули, а вдома на протязі цілих двох місяців «віщун» вселяла їм, що ти ненормальний, а Дамблдор взагалі вижив з розуму!

Пустельними коридорами вони брели до ґрифіндорської вежі. Дощ голосно тарабанив в скла. Гаррі здавалося, що перший день в школі триває вже як мінімум тиждень, але ж перед тим як йти спати, потрібно ще зробити цілу гору домашніх завдань! Лоб над правим оком свердлила противна, тупий біль. Перед поворотом в коридор, де висів портрет Толстой Тітки, Гаррі глянув у залите дощем вікно. У дворі було темно, і в хатині Гегріда як і раніше не горіло світло.

- Мімбулюс мімблетонія, - випередила Герміона питання Толстой Тітки, портрет відкрився, і вони через дірку перелізли в загальну вітальню.

В кімнаті майже нікого не було, грифіндорці ще не повернулися з вечері. Криволапик, красиво розгорнувши згорнуте клубком тіло, з гучним муркотінням побіг їм назустріч і, як тільки Гаррі, Рон і Герміона сіли в свої улюблені крісла біля каміна, легко стрибнув Герміоні на коліна, влаштувався там і став схожий на волохату руду подушку. Гаррі в цілковитому знемозі втупився у вогонь.

- Як Дамблдор міг таке допустити? - Раптом вигукнула Герміона. Криволапик з ображеним виглядом зіскочив з її колін, а Гаррі й Рон від переляку підстрибнули на місці. Герміона в люті вдарила кулаками по ручкам крісла, і з дірок в оббивці посипалася труха. - Як він міг взяти цю жінку нам в учителя? До того ж в рік іспитів на С. О. В. У.!

- Ну, нормального вчителя по захисту від темних мистецтв у нас ніколи не було, - сказав Гаррі. - Ви ж знаєте, Гегрід нам говорив: на цю роботу ніхто не хоче йти, кажуть, вона проклята.

- Так, але наймати людину, яка забороняє чаклувати! Чого Дамблдор хоче цим домогтися?

- До того ж вона хоче, щоб ми шпигували один за одним, - потемнів обличчям Рон. - Пам'ятаєте, вона говорила, що якщо хтось буде турбувати нас вигадками про повернення Відомо-Кого, то їй хотілося б про це знати?

- Та й сама вона тут для того, щоб шпигувати за нами, це ж очевидно, за цим Фадж її сюди і направив, - різко відгукнулася Герміона.

- Тільки не заводитеся, - з безсилою втомою відповів Гаррі. - Давайте краще ... зробимо домашні завдання, щоб швидше позбутися ...

Вони сходили за лежали в кутку рюкзаками і повернулися в крісла біля каміна. До цього часу народ вже почав повертатися з вечері. Гаррі старанно відвертався від вхідного отвору, але все одно відчував, що все на нього дивляться.

- Давайте для початку розправимось зі Снейпом, - запропонував Рон, занурюючи перо в чорнильницю. - «Властивості ... місячного каменя ... і його застосування ... в зельеделіі ...» - пробурмотів він, водячи пером по пергаменту. - Ось. - Він підкреслив заголовок і вичікувально дивився на Герміону.

- Ну? Які властивості місячного каменю і його застосування в зельеделіі?

Але Герміона не слухала; вона, примружившись, дивилася в дальній кут кімнати, де, оточені першокласниками, сиділи Фред, Джордж і Лі Джордан. Першокласники з наївним виглядом діставали щось з паперового пакета, який простягав їм Фред, і відправляли це в рот.

- Ні вже, вибачте, це переходить усі межі, - заявила Герміона і з розлюченим виглядом встала. - Рон, пішли.

- А? Чого? - Рон явно намагався вигадати час. - Та ну ... Кинь, Герміона ... Не можемо ж ми робити їм зауваження за те, що вони роздають солодощі.

- Ти прекрасно знаєш, що це ніякі не солодощі, а нуга-носом-кров або ... пучітельние пастилки або що там ще буває ...

- Пластівці-в-непритомність? - Тихо підказав Гаррі.

Першокласники один за іншим непритомніли, обм'як в своїх кріслах, ніби стукнути по голові невидимою киянкою; хтось зсковзував на підлогу, хтось переважує через підлокітники, при цьому їхні мови висовувалися назовні. Більшість з тих, хто перебував у вітальні, зі сміхом спостерігали за тим, що відбувається, але Герміона, грізно піднявши плечі і твердо карбуючи крок, попрямувала до Фреду з Джорджем. Ті з блокнотами в руках уважно спостерігали за дітьми, що перебували в глибокій непритомності. Рон піднявся з сидіння, в нерішучості повисіла на руках, а потім, пробурмотів: - Сама розбереться, - знову сів, постаравшись якомога глибше піти в м'яке сидіння.

- Досить! - Люто сказала Герміона близнюкам, які подивилися на неї з деяким подивом.

- Мабуть, ти права, - задумливо кивнув Джордж, - думаю, цієї дози достатньо ...

- Я вам уже говорила вранці, не можна випробовувати цю погань на школярах!

- Ми їм платимо! - Обурився Фред.

- Яка різниця! Це може бути небезпечно!

- Фігня, - відмахнувся Фред.

- Заспокойся, Герміона, з ними все в порядку! - Запевнив Лі. Він ходив від першокласника до першокласника, пхаючи в відкриті роти фіолетові пастилки.

- Точно, дивись, вони приходять до тями, - сказав Джордж.

Дійсно, дехто вже ворушився, і по тому, до якої міри дивувались деякі з них, виявивши, що лежать на підлозі або звисають з підлокітника, Гаррі зрозумів, що Фред із Джорджем не попередили дітей про те, яку дію надають солодощі.

- Нормально себе почуваєш? - Ласкаво запитав Джордж у крихітній темноволосої дівчинки, що лежала біля його ніг.

- Ка ... здається, так, - тремтячим голосом відповіла та.

- Дуже добре! - Радісно вигукнув Фред, але вже в наступну секунду Герміона вихопила у нього з рук блокнот і паперовий пакет з пластівцями-в-непритомність.

- Нічого НЕ відмінно!

- Як це не відмінно, вони адже живі, - розсердився Фред.

- Ви не маєте права так чинити! Що, якщо хтось по-справжньому захворіє?

- Ніхто не захворіє, ми все перевірили на собі, а тепер просто дивимося, чи у всіх однакова реакція ...

- Якщо ви не припините, я ...

- Що? Залишиш нас після уроків? - Запитав Фред голосом, в якому виразно прочитувалося: «подивимося, що у тебе вийде».

- Змусити писати пропозиції? - Хмикнув Фред.

Ті, хто спостерігав за цією сценою, засміялися. Герміона випросталася на повен зріст. Очі її звузилися, а пишне волосся, здавалося, випромінювали електрику.

- Ні, - сказала вона. Її голос тремтів від гніву. - Я напишу вашій мамі.

- Ти що, з глузду з'їхала? - Жахнувся Джордж, відсахуючись назад.

- Ні, не зійшла, - суворо сказала Герміона. - Я не можу вам заборонити експериментувати на собі, але на першокласниках - не дозволю.

Фред і Джордж стояли як громом уражені. Було зрозуміло, що Герміона завдала їм удар нижче пояса. Кинувши на близнюків останній грізний погляд, вона штовхнула блокнот з пакетом Фреду в руки і гордо пішла до свого крісла біля каміна.

Рон так сильно втиснувся в сидінні, що його ніс знаходився приблизно на одному рівні з колінами.

- Дякую за підтримку, Рон, - процідила Герміона.

- Ти ж сама прекрасно впоралася, - промимрив Рон.

Герміона кілька секунд невідяще дивилася на чистий аркуш пергаменту, а потім роздратовано сказала:

- Ні, марно, я зараз не зможу зосередитися. Все, пора спати.

Вона відчинила рюкзак. Гаррі був упевнений, що Герміона хоче зібрати свої книжки, а вона замість цього дістала два безформних вовняних предмета, акуратно розмістила їх на столику біля каміна, накидала зверху пергаментних обривків, поклала поверх всього зламане перо і відступила на крок назад, щоб помилуватися отриманим ефектом.

- Чим це, в ім'я Мерліна, ти займаєшся? - Запитав Рон. Він дивився на Герміону так, ніби побоювався за її розум.

- Це - шапочки для будинкових ельфів, - жваво відгукнулася Герміона, починаючи збирати підручники. - Я зв'язала їх влітку. Звичайно, без чаклунства я в'яжу на рідкість повільно, але тут, в школі, мені, сподіваюся, вдасться зробити набагато більше.

- Так ти що, розклала шапочки для будинкових ельфів? - Дуже повільно промовив Рон. - А зверху прикрила їх сміттям?

- Так, - з викликом відповіла Герміона, перекидаючи рюкзак через плече.

- Так не годиться, - обурився Рон. - Ти хочеш обманом змусити їх взяти в руки шапочки. Звільнити ельфів без їхнього відома. А якщо вони цього не хочуть?

- Зрозуміло, хочуть! - Впевнено заперечила Герміона, хоча обличчя її при цьому сильно порозовело. - Дивись, Рон, не думай чіпати ці шапочки!

Вона круто розвернулася і пішла. Рон зачекав, поки вона сховається за дверима спальні, і рішуче зняв сміття з в'язаних шапочок.

- Нехай хоча б бачать, що беруть в руки, - сказав він. - Гаразд ... - він згорнув пергамент з заголовком до твору для Снейпа, - сьогодні вже нічого не вийде, без Герміони мені цього нізащо не здолати, я поняття не маю, навіщо потрібен місячний камінь. А ти?

Гаррі похитав головою і зрозумів, що від цього біль в правій скроні різко посилюється. Він подумав про немислимо довгому творі по війнах з гігантами, яке потрібно було написати, і в голові запульсувало. Тоді, прекрасно знаючи, що вранці неодмінно пошкодує, що не залишили твір ввечері, Гаррі покидав книжки в рюкзак.

- Я теж піду спати.

По дорозі до спальні він пройшов повз Шеймуса, але навіть не подивився на нього. Шеймус роззявив рота, щоб щось сказати, але Гаррі лише прискорив крок і дістався до заспокійливої ??тиші кам'яної гвинтових сходів, щасливо уникнувши чергової провокації.

 * * *

Ранок наступного дня було таким же свинцево-дощовим, як і вчорашнє. Геґріда за сніданком і раніше не було.

- Зате сьогодні ніякого Снейпа, - втішає тоном сказав Рон.

Герміона широко позіхнула і налила собі кави. У неї був задоволений вигляд, і, коли Рон запитав її, що це вона така щаслива, вона відповіла:

- Шапочки пропали. Бачиш, ельфи все-таки хочуть бути вільними.

- Я б на твоєму місці не був такий впевнений, - відмахнувся Рон. - Може, такі шапочки не рахуються за одяг. Як на мене, вони більше схожі на вовняні сечові міхури.

Герміона не розмовляла з ним весь ранок.

За здвоєним уроком заклинань слідували здвоєні перетворення. І професор Флитвік, і професорка Макґонеґел присвятили як мінімум п'ятнадцять хвилин лекції про важливість іспитів на С. О. В. У.

- Ви повинні пам'ятати, - проскрипів крихітний професор Флитвік з книжкової стопки, на яку він завжди забирався, щоб його було видно з-за письмового столу, - що ці іспити мають вирішальний вплив на все ваше подальше життя! Тим з вас, хто ще не думав про майбутню кар'єру, саме час про неї задуматися. І, щоб ви гідно проявили себе на іспитах, нам доведеться дуже багато працювати - більше, ніж будь-коли раніше!

Вони стали повторювати призивне закляття, яке, за словами професора Флитвіка, у них неодмінно повинні запитати на іспиті, і повторювали його більше години, а в кінці уроку їм задали стільки, скільки ніколи ще не ставили.

На перетвореннях було те ж саме, якщо не гірше.

- Вам не вдасться здати іспити на С. О. В. У., - з похмурою суворістю прорекла професорка Макґонеґел, - без серйозного ставлення до занять, як теоретичним, так і практичним. Однак, за умови, що ви будете працювати сумлінно і з повною віддачею, я не бачу ніяких причин, які могли б перешкодити успішному досягненню вами абсолютно звичайного чарівного рівня. - Невіл видав тихе вигук, який висловив недовіру. - Так-так, я кажу і про тебе, Дліннопопп, - сказала професорка Макґонеґел. - Адже ти все робиш правильно, тобі лише не вистачає впевненості. Отже ... Сьогодні ми починаємо вивчати ісчезальние заклинання. Вони дещо простіше созідальних, що відповідають рівню П. А. У. К., але, тим не менше, відносяться до розряду наітруднейшей магії, володіння якої вам доведеться продемонструвати при здачі іспитів на С. О. В. У.

Професорка Макґонеґел виявилася абсолютно права; Гаррі вважав ісчезальние закляття неймовірно складними. Друга година здвоєного уроку добігав кінця, а равлики, на яких вони з Роном тренувалися, як і раніше залишалися на місці, хоча Рон і оголосив з надією в голосі, що, здається, його равлик трішки зблідла. А ось Герміона розчинила свою равлика в повітрі всього з третьої спроби, за що і отримала від професора Макгонегел заохочення у вигляді десяти балів для «Грифіндора». Герміона була єдиною, кого звільнили від домашнього завдання, всім іншим звеліли весь вечір практикуватися і до завтрашнього дня як слід підготуватися до нової атаки на равликів.

Гаррі і Рон, встигли злегка запанікувати - обсяг домашніх завдань стрімко наростав - провели обідню перерву в бібліотеці, намагаючись що-небудь дізнатися про застосування місячного каменю в зельеделіі. Герміона з ними не пішла - вона все ще сердилася на Рона через шапочок. До початку уроку по догляду за магічними істотами у Гаррі від напружених занять знову розболілася голова.

До середини дня встановилася прохолодна, вітряна погода, і, коли Гаррі й Рон спускалися по схилу пагорба до хатини Гегріда, на обличчя їм падали рідкісні краплі дощу. Професор Граблі-Планка чекала учнів ярдів за десять від дверей хатини. Перед нею стояли довгі дерев'яні козли, завалені обрізками гілок. На підході до козлам Гаррі з Роном почули десь ззаду гучний вибух реготу і, обернувшись, побачили Драко Мелфоя, який йшов за ними в супроводі своєї звичайної компанії. Драко, очевидно, дуже вдало пожартував, так як, навіть підійшовши до козлам, Краббе, Гойл, Пенсі Паркінсон та інші слизеринці ніяк не могли заспокоїтися, давилися від сміху і при цьому кидали на Гаррі такі погляди, що не потрібно було великого розуму, щоб здогадатися, на чий рахунок ставилася жарт.

- Все зібралися? - Уривчасто кинула професор Граблі-Планка, коли всі учні зібралися у козел. - Тоді почнемо. Хто знає, що це таке?

Вона показала на купу гілок. Рука Герміони відразу злетіла вгору. Драко Мелфоя, за її спиною, досить вдало передражнив Герміону, по-кінського вишкіривши зуби і підстрибуючи на місці від нетерпіння. Пенсі Паркінсон заверещала від сміху, але вереск дуже скоро переріс в крик жаху, оскільки деревні обрізки різко стрепенулися і виявилися не гілками, а маленькими, схожими на ельфеек, дерев'яними чоловічками. У них були шишкуваті ручки і ніжки, по два пальця-гілочки на кожній руці і забавні, плоскі, ніби покриті корою личка з блискучими коричневими очима, що нагадують крихітних жучків.

- О-о-о-о-о! - Вигукнули Парваті і Лаванда, ніж відразу ж жахливо роздратували Гаррі. Можна подумати, Гегрід не показував їм нічого цікавого! Зрозуміло, скучечервей цікавими не назвеш, але зате саламандри і Гіппогріфа! ... Не кажучи вже про взривастих драклов.

- Дівчата, будь ласка, тихіше! - Гримнула професор Граблі-Планка і розкидала між кийовими чоловічками жменьку чогось схожого на коричневий рис. Чоловічки негайно накинулися на їжу. - Отже ... Хто знає, як називаються ці істоти? Міс Ґрейнджер?

- Лечуркі, - відповіла Герміона. - Вони - хранителі лісу, і зазвичай живуть на деревах, які використовуються для виготовлення чарівних паличок.

- П'ять балів «Ґрифіндору», - оголосила професор Граблі-Планка. - Абсолютно вірно, це лечуркі. Вони, як справедливо сказала міс Ґрейнджер, мешкають в основному на тих деревах, деревина яких підходить для виготовлення чарівних паличок. Хто знає, чим вони харчуються?

- Мокриці, - швидко відповіла Герміона, і це пояснило Гаррі, чому зерна, які він прийняв за коричневий рис, безперервно ворушилися. - Але найбільше вони люблять яйця феек.

- Розумниця дівчинка, ще п'ять балів. Отже. Якщо вам потрібна листя або деревина дерева, на якому мешкає лечурка, то, щоб відвернути і заспокоїти його, розумно принести з собою трохи мокриць. На вигляд лечуркі безпечні, однак, якщо їх роздратувати, вони можуть спробувати виколоти людині очі - як бачите, пальці у них дуже гострі, і їх сусідство з очним яблуком надзвичайно небажано. Тепер підійдіть ближче, візьміть жменьку мокриць та лечурку - тут вистачить по одному на трьох - і докладно його розгляньте. До кінця уроку кожен повинен замалювати це істота і зробити підписи під усіма частинами його тіла.

Хлопці кинулися до дерев'яних козлам. Гаррі непомітно обійшов навколо столу і опинився поруч з професором Граблі-Планка.

- А де Геґрід? - Запитав він, поки всі інші вибирали лечурок.

- Тебе це не стосується, - безапеляційно заявила професор Граблі-Планка. Точно так же вона відповіла і в минулий раз, коли Гегрід не з'явилося на уроці. Драко Мелфоя, з посмішкою на всі зуби, перехилився через Гаррі і схопив найбільшого лечурку.

- Не виключено, - сказав він упівголоса, так, щоб тільки Гаррі міг його чути, - що наша недолуга громадина потрапила у велику біду.

- Не виключено, що і ти потрапиш в велику біду, якщо вчасно не заткнеш, - процідив Гаррі куточком рота.

- Не виключено, що недолуга громадина вплуталася в такі справи, які для неї дуже великі ... якщо ти розумієш, про що я.

Мелфой відійшов, обертаючись через плече і бридко посміхаючись. Гаррі раптом і дуже сильно занудило. Невже Мелфой щось знає? А що, адже його батько - смертежери ... Раптом він знає про долю Геґріда то, чого ще не знають в Ордені? Гаррі швидко обігнув стіл і попрямував до Рона й Герміони. Вони сиділи на корточках трохи віддалік і намагалися замалювати лечурку, який ніяк не хотів стояти смирно. Гаррі дістав перо і пергамент, сів навпочіпки поруч з друзями і пошепки переповів свою розмову з Мелфоєм.

- Якби з Гегрід щось трапилося, Дамблдор би про це знав, - відразу сказала Герміона. - А ти своїм стривоженим виглядом тільки граєш на руку Малфою! Він, напевно, вже здогадався, що нам нічого толком не відомо. Не треба звертати на нього уваги, Гаррі. На-ка, потримай краще лечурку, а то я ніяк не можу намалювати його мордочку ...

- Так, до речі, - чітко долинув до них протяжний голос Мелфоя, який, разом зі своїми дармоїдами, знаходився зовсім поруч, - тато буквально пару днів тому мав розмову з міністром, і, схоже, міністерство вирішило нарешті покінчити з тими неподобствами, які кояться в нашій магодельне. Скільки можна терпіти, що нам дають другосортне освіту! Так що не турбуйтеся - якщо роздутий дурень знову тут з'явиться, його відразу відправлять пакувати речі.

- ОЙ!

Гаррі так міцно стиснув лечурку, що мало не переламав бідолаху, і той в помсту хльоснув гостренькими пальчиками по його руці, залишивши два довгих глибоких порізу. Гаррі впустив лечурку. Той щодуху помчав до лісу і незабаром безслідно розчинився серед коренів. Від цього видовища Краббе і Гойл, і без того перебували в телячим захопленням з приводу неминучого звільнення Геґріда, розвеселилися ще дужче. Нарешті по двору луною рознісся удар дзвону. Гаррі згорнув в трубочку заляпані кров'ю зображення лечуркі і, з рукою, перев'язаною носовою хусткою Герміони, і знущальним сміхом Мелфоя в вухах, рішучим кроком відправився на Гербології.

- Якщо Мелфой ще хоч раз назве Геґріда дурнем ... - крізь зуби прошипів він.

- Гаррі, краще не сварися з ним, не забувай, він тепер староста і може сильно ускладнити тобі життя ...

- От біда-то! А так у мене життя легше легкого, - з сарказмом сказав Гаррі. Рон засміявся, а Герміона спохмурніла. Вони мляво брели через город. Хмари з самого ранку так і не могли вирішити, проллються вони дощем чи ні.

- Я хочу одного: щоб Геґрід скоріше повернувся, - тихо промовив Гаррі, коли вони підійшли до теплиць. - І не думай говорити, що Граблі-Планка краще як учитель! - Загрозливо додав він.

- Я й не збиралася, - незворушно повела бровами Герміона.

- Тому що вона гірше і все, - твердо заявив Гаррі. Він прекрасно розумів, що йому тільки що довелося бути присутнім на зразковому уроці догляду за магічними істотами, і був страшно цим роздратований.

Двері найближчій теплиці розчинилися, і звідти вивалилася щільна зграйка четвероклассников, серед яких була й Джіні.

- Привіт, - весело привіталася вона, проходячи повз. Через пару секунд, останньої, в дверях з'явилася Місяць. Її волосся були стягнуті у вузол на маківці, а під носом красувалося земляна пляма. Побачивши Гаррі Луна прийшла в неймовірне збудження. Опуклі очі майже викотилися з орбіт, і вона кинулася йому назустріч. Багато з її однокласників з цікавістю обернулися, бажаючи дізнатися, в чому справа. Місяць набрала в легені побільше повітря і, навіть не привітавшись, випалила: - Я вірю, що Той-Кого-Не-Можна-Називати повернувся, і вірю, що ти бився з ним і зумів врятуватися.

- Е-е-е ... так, - ніяково відповів Гаррі. У вухах у Місяця замість сережок бовталися якісь помаранчеві редиски, по крайней мере, так вони виглядали. На це, звичайно ж, звернули увагу Лаванда з Парваті - вони хихикали і показували пальцями на вуха Місяця.

- Можете сміятися, - підвищила голос Місяць, мабуть, вирішивши, що Лаванда і Парваті сміються немає над її виглядом, а над її словами. - Є люди, які не вірять і в існування балабольного вотетодавра і складкорогого стеклопа.

- І правильно роблять! - Нетерпляче перебила Герміона. - Балабольних вотетодавров і складкорогіх стеклоп не буває.

Місяць окинула її зневажливим поглядом і, гнівно розгойдуючи редисками, попрямувала геть. Тепер вже завили від реготу не тільки Парваті з Лавандою.

- Вона чи не єдина, хто мені вірить, обов'язково було її ображати? - Докорив Гаррі Герміону, коли вони вирушили на урок.

- Гаррі, я тебе благаю! Ти можеш знайти прихильників і краще! - Вигукнула Герміона. - Джіні розповідала мені про неї. Схоже, вона вірить тільки в те, чого немає доказів. Втім, чого і чекати, якщо її тато - редактор «Правдобора».

Гаррі згадав моторошних крилатих коней і запевнення Місяця, що вона теж їх бачить, і настрій у нього відразу впало. Невже вона брехала? На щастя, він не встиг зануритися в обдумування цього питання, так як до нього підійшов Ерні Макміллан.

- Я хочу, щоб ти знав, Поттер, - гучним, далеко розноситься голосом сказав Ерні, - на твоїй стороні не одні тільки божевільні. Я особисто вірю тобі на всі сто. Вся моя родина твердо стоїть на боці Дамблдора, і я сам - теж.

- Спасибо большое, Ерні, - відповів Гаррі. Він здивувався, але в той же час був зворушений до сліз. Нехай Ерні висловився пишномовно, але зате в вухах у нього не висіли редиски, і підтримка такої людини була для Гаррі дуже цінна. Мова Ерні змусила Лаванду Браун перестати посміхатися, а повертаючись до Рона з Герміоною, Гаррі випадково помітив, що на обличчі Шеймуса застигло дивний вираз, збентежене і викликає одночасно.

Ні у кого не викликало здивування, що урок професора Спраут почався з лекції про важливість іспитів на С. О. В. У. Скільки ж можна про це говорити! У Гаррі і так ссало під ложечкою щоразу, коли він згадував про накопичені домашні завдання, і засмоктало лише сильніше, коли в кінці уроку професор Спраут теж задала додому письмову роботу. Через півтори години втомлені грифіндорці, виділяючи сильний запах драконівського гною - улюбленого добрива професора Спраут - тісним натовпом вирушили назад в замок. Ніхто особливо не розмовляв; день видався довгий і важкий.

Гаррі помирав від голоду, а о п'ятій годині він мав йти до Амбридж відбувати покарання, тому він вирішив не відносити речі до ґрифіндорської вежі, а йти прямо на вечерю, щоб встигнути хоч трохи перекусити. Однак, не встиг він дійти до дверей Великого залу, як за його спиною пролунав гучний і сердитий голос:

- Гей, Поттер!

- Ну що ще? - Втомлено пробурмотів Гаррі, обертаючись до Ангеліні Джонсон, гнів якої, здавалося, тільки-тільки починав закипати.

- Я тобі скажу, що ще, - випалила вона, важким кроком підходячи до Гаррі й боляче тикаючи пальцем йому в груди. - Як ти примудрився заробити покарання на п'ять годин на п'ятницю?

- Що? - Перепитав Гаррі. - А що? ... Ах так! Випробування Охоронців!

- Скажіть, будь ласка, згадав! - Гаркнула Ангеліна. - Хіба я тобі не казала, що хочу, щоб була присутня вся команда? Щоб нова людина влаштовував всіх? Хіба не говорила, що спеціально замовила час на стадіоні? А ти взяв і вирішив не бути присутнім!

- Я вирішив не бути присутнім ?! - Скрикнув Гаррі, зачеплений несправедливістю її слів. - Мене Амбридж покарала! За правду про Відомо-Ком!

- Ну так піди і доможися, щоб на п'ятницю вона тебе відпустила, - наказала Ангеліна, - як ти це зробиш, мені все одно. Можеш сказати, що Відомо-Хто - плід твого хворої уяви! Головне, щоб в потрібний час ти був на полі!

Вона круто розвернулася і в люті пішла.

- Знаєте що? - Сказав Гаррі Ронові й Герміоні, коли вони увійшли до Великої зали. - Треба б надіслати запит до «Малолетстон Юнайтед» і дізнатися, чи не вмер Древ під час останнього сезону. Тому що його дух явно вселився в Ангеліну.

- Ну і які, по-твоєму, шанси, що тітка Амбридж відпустить тебе на п'ятницю? - Скептично запитав Рон. Вони в цей час вже сіли за ґрифіндорський стіл.

- Менше нуля, - похмуро промовив Гаррі, поклав собі на тарілку телячі котлети і почав їсти. - Але ... спроба не тортури, правда? Я їй запропоную відпрацювати два дні замість п'ятниці або ... ну, я не знаю ... що-небудь ще ... - Він проковтнув картоплю, яка була у нього в роті, і додав: - Сподіваюся, сьогодні вона не буде тримати мене дуже довго. Ви розумієте, скільки нам вже поставили уроків? Треба написати цілих три твори, вивчити ісчезальное закляття для Макґонеґел, знайти контр-закляття для Флитвіка, домалювати лечурку і плюс до всього почати ідіотський щоденник для Трелоні!

Рон застогнав і з незрозумілої причини подивився на стелю.

- І до того ж, здається, буде дощ.

- Яке відношення це має до уроків? - Здивовано підняла брови Герміона.

- Ніякого, - відразу ж відповів Рон, і його вуха почервоніли.

О п'ятій годині Гаррі попрощався з друзями і відправився на третій поверх до кабінету Амбридж. Він постукав у двері і почув у відповідь солодке і співуче: «Увійдіть». Гаррі боязко увійшов і озирнувся по сторонах.

Він бував у цьому кабінеті при трьох різних господарях. При Сверкароле Локарт стіни кімнати були суцільно обвішані його власними променисто усміхненими портретами. При люпину тут стояли клітки і акваріуми з дивовижними істотами, представниками чорних сил. А в дні самозваного Муді кабінет був забитий всілякими детекторами і іншими пристроями, що фіксують наявність в навколишньому просторі обману і поганих помислів.

Зараз кімната змінилася до невпізнання. Все навколо було встелене облямованими мереживом скатертинами, серветками, покривалами. На окремих серветочки стояли кілька ваз із сухими квітами. На стіні висіла колекція розписних тарілочок з яскраво розфарбованими кошенятами, кожного з яких прикрашав бант свого кольору. Кошенята були настільки мерзенні, що Гаррі оторопіло дивився на них до тих пір, поки професор Амбридж не сказала:

- Добрий вечір, містер Поттер.

Гаррі здригнувся і повернувся до неї. Спочатку він її не помітив - через яскравою роби з квітковим малюнком, майже спліталася зі скатертиною на столі, перед яким вона стояла.

- Добрий вечір, пане професоре, - напружено привітався Гаррі.

- Сідайте, - професор Амбридж показала на маленький, накритий мереживом столик, біля якого вона поставила стілець з прямою спинкою. На столі лежав чистий аркуш пергаменту, очевидно, призначений для Гаррі.

- Е-м - не рушивши з місця, видав невиразний звук Гаррі. - Професор Амбридж ... Е-е ... до того, як почати, я ... хотів попросити вас про ... послугу.

Вона примружила опуклі очі.

- Ось як?

- Так ... Загалом ... Я - член ґрифіндорській квідішной команди. А в п'ятницю у нас випробування нового Охоронця, і я повинен був на них присутній. Ось я і хотів дізнатися ... чи не можна мені пропустити п'ятницю і ... замість цього ... прийти в інший день ...

Задовго до того, як Гаррі закінчив свою промову, він зрозумів, що у нього нічого не вийде.

- Ах немає, - професор Амбридж розтягла рот в усмішці з таким задоволеним виглядом, ніби їй пощастило проковтнути особливо смачну муху. - Ах немає, немає, немає. Ви, містер Поттер, покарані за злісне поширення огидних чуток, за допомогою яких ви намагалися привернути до себе увагу, а винний, зрозуміло, не може відбувати покарання тоді, коли йому зручно. Ні, ви прийдете сюди о п'ятій годині і завтра, і післязавтра, і в п'ятницю теж, і будете відбувати покарання, як заплановано. Дуже добре, що при цьому ви пропустите щось, дуже для вас важливе. Так ви краще засвоїте урок, який я хочу вам дати.

Кров кинулася Гаррі в голову, в вухах запульсувало. Стало бути, ось як? Він злісно поширює огидні чутки, щоб з їх допомогою привернути до себе увагу?

Професор Амбридж, трохи схиливши голову набік, спокійно спостерігала за ним. Здавалося, вона знає, про що він думає, і чекає, що він розкричиться знову. Зусиллям волі Гаррі відвів від неї погляд, кинув рюкзак на підлогу поруч зі стільцем з прямою спинкою і сіл.

- Ось і славно, - цукровим голоском проспівала професор Амбридж, - ми вже навчилися стримувати свій темперамент, чи не так? А зараз, містер Поттер, я попрошу вас дещо для мене написати. Ні, не вашим пером, - додала вона, побачивши, що Гаррі потягнувся до рюкзака. - Я дам вам своє, особливе. Прошу.

Вона дала йому довге, тонке перо з надзвичайно гострим кінчиком.

- Я хочу, щоб ви написали таку фразу: «я ніколи не повинен брехати», - ласкаво промовила Амбридж.

- Скільки раз? - Запитав Гаррі з майже правдоподібною люб'язністю.

- О, стільки, скільки буде потрібно, щоб ця прописна істина дійшла до вас, - промуркотала вона. - Починайте.

Професор Амбридж відійшла до свого столу, села і схилилася над чаркою, по всій видимості, творів, які їй потрібно було перевірити. Гаррі підняв перо і зрозумів, чого йому бракує.

- Ви мені не дали чорнила, - сказав він.

- О, чорнило не знадобляться, - трохи глузливо відповіла професор Амбридж.

Гострим кінчиком чорного пера Гаррі доторкнувся до паперу і почав писати: я ніколи не повинен брехати.

І зойкнув від болю. Фраза, написана, здавалося, блискучими червоними чорнилом, проступила на пергаменті. Та ж фраза проступила на тильній стороні долоні Гаррі, ніби вирізана скальпелем - однак, поки він в подиві дивився на свіжий поріз, шкіра затягнулася, залишившись абсолютно гладкою, хоча і трохи почервоніла.

Гаррі обернувся до Амбридж. Та пильно дивилася на нього, распялів в усмішці жабій рот.

- Так?

- Нічого, - тихо сказав Гаррі.

Він перевів погляд на пергамент, знову підніс перо до паперу, знову вивів: «я ніколи не повинен брехати» і знову відчув сильний біль, коли невидимий скальпель знову вирізав на його руці ці слова, які, як і минулого разу, через кілька секунд зникли.

Так воно і тривало: Гаррі знову і знову писав «я ніколи не повинен брехати» - не чорнилом, як він дуже скоро здогадався, а своєю власною кров'ю, - а невидимий скальпель невпинно вирізав цю сентенцію на його руці, потім шкіра затягувалася, але, коштувало опустити перо на пергамент, як слова з'являлися знову.

За вікном кабінету згустилися сутінки. Гаррі не питав, коли його відпустять. І не дивився на годинник, розуміючи, що Амбридж тільки і чекає від нього проявів слабкості. Але він не збирається завдавати їй таке задоволення - нехай навіть доведеться просидіти тут цілу ніч, займаючись різьбою по власній руці ... Коли пройшла, як йому здалося, вічність, Амбридж веліла:

- Підійдіть до мене.

Гаррі встав. Рука моторошно саднила. Він глянув на неї: рана затяглася, але шкіра залишалася запаленої, червоною.

- Руку, - наказала Амбридж.

Гаррі простяг руку. Вона взяла її і почала чіпати хворе місце жирними пальцями-обрубками, суцільно унизаними старовинними потворними кільцями. Гаррі ледве придушив тремтіння відрази.

- Ц-ц-ц, здається, урок поки не дуже запам'ятався, - посміхнулася Амбридж. - Що ж, у нас ще буде час на повторення, чи не так? Завтра ввечері, в той же час. А зараз можете йти.

Гаррі пішов, не сказавши ні слова. У школі панували порожнеча і тиша; очевидно, було вже за північ. Він повільно побрів по коридору, а потім, повернувши за ріг і будучи впевнений, що вона більше не чує його кроків, припустив бігом.

 * * *

Гаррі не мав часу повправлятися в ісчезальном закляття, він не вніс в щоденник жодного сновидіння, які не домалював лечурку і не написав творів. Вранці йому довелося пропустити сніданок - треба було спішно накатати хоча б парочку снів, оскільки пророцтво в той день стояло першим уроком. Він увійшов у вітальню і вкрай здивувався, виявивши за тим же заняттям скуйовдженого Рона. Той, в надії на осяяння, очманіло водив очима по сторонам.

- Що ж ти цього вчора не зробив? - Запитав Гаррі. Рон, якого Гаррі, повернувшись вночі в спальню, застав міцно сплячим, невизначено пробурмотів, що у нього «були інші справи», а потім низько схилився над пергаментом і нашкрябав ще кілька слів.

- Ну і вистачить з неї, - він зачинив щоденник. - Я написав, що купував уві сні нові черевики. Сподіваюся, в цьому вона не зможе вгледіти нічого трагічного.

Удвох, вони квапливо попрямували в північну башту.

- До речі, як пройшов вечір з Амбридж? Що вона тебе змусила робити?

Гаррі, мить повагавшись, відповів:

- Писати.

- Ну, це не смертельно, - сказав Рон.

- Угу, - відгукнувся Гаррі.

- Слухай! Я і забув ... Вона відпустила тебе на п'ятницю?

- Ні, - хитнув головою Гаррі.

Рон співчутливо застогнав.

Для Гаррі почався ще один огидний день. Оскільки він не встиг відпрацювати ісчезального закляття, то на перетвореннях виявився гіршим за всіх, а щоб закінчити малюнок лечуркі, довелося пропустити і обід. Тим часом, професора Макгонегел, Граблі-Планка і Зловестра задали нові домашні завдання, виконати які - через покарання - не було ніякої надії. На довершення до всього, за вечерею на нього знову напала Ангеліна Джонсон. Дізнавшись, що він не зможе бути присутнім на відбіркових випробуваннях, вона сказала, що не в захваті від його відношення до справи і що гравці, які розраховують залишитися в команді, повинні ставити тренування понад інших занять.

- Я що, винен, що мене покарали? - Закричав Гаррі їй услід. - Думаєш, мені більше подобається сидіти з цієї старої жабою?

- Зате тобі доводиться всього-на-всього писати, - втішила Герміона, коли Гаррі без сил опустився на місце і, вже без апетиту, подивився на стейк і пиріг з нирками, - не таке вже страшне покарання ...

Гаррі відкрив було рот, потім закрив його і кивнув. Він не міг точно сказати, чому не хоче розповісти друзям про те, що насправді сталося в кабінеті Амбридж, але точно знав, що не бажає бачити жах на їхніх обличчях: від співчуття йому стане тільки гірше і буде важче зустріти нове випробування. Крім того, він відчував, що це їх з Амбридж особиста справа, якесь таємне змагання, і знав, що та буде рада, якщо дізнається, що він комусь поскаржився.

- Просто не можу повірити, скільки нам усього назадавать, - нещасним голосом сказав Рон.

- Що ж ти не нічого робив вчора ввечері? - Запитала Герміона. - І взагалі, де ти вчора був?

- Я ... Та так ... Погуляти захотілося, - ухильно відповів Рон.

І Гаррі чітко зрозумів, що він тут не єдиний, у кого є секрети.

 * * *

Другий вечір у Амбридж був нітрохи не краще першого. Шкіра на руці Гаррі стала набагато більш чутливою і дуже скоро сильно почервоніла і запалилася. Гаррі подумав, що навряд чи шкіра здатна тривалий час заживати з такою ж швидкістю, як спочатку. Напевно, незабаром поріз перестане зникати, і тоді, треба сподіватися, Амбридж буде задоволена. Гаррі не дозволяв собі скрикувати від болю і за весь час перебування в кабінеті не сказав ні слова, за винятком «добрий вечір» і «доброї ночі». Як і вчора, піти йому дозволили вже після опівночі.

Положення з домашніми завданнями ставало відчайдушним, тому, повернувшись до ґрифіндорської вежі, Гаррі, незважаючи на смертельну втому, не пішов спати, а взяв книжки і сів за твір про місячному камені. Коли він його закінчив, було вже пів на другу ночі. Він знав, що виконав роботу з рук геть погано, але ... що поробиш: якщо взагалі нічого не здати, то і Снейп накладе на нього стягнення. Після твори Гаррі поспіхом відповів на питання, які поставила професорка Макґонеґел, настрочив щось про правила поводження з лечуркамі і, хитаючись, побрів в спальню. Там він, не роздягаючись, повалився поверх покривала і зараз же заснув.

 * * *

Четвер пройшов в стомленому дурмані. Рон теж був як сонна муха, хоча Гаррі й не розумів, з якого дива. Третій день покарання відрізнявся від перших двох лише тим, що слова «я ніколи не повинен брехати» більше не пропадали з руки Гаррі, і з подряпин періодично починала сочитися кров. Коли в рівномірному скрипіння пера виникла пауза, професор Амбридж підняла очі.

- Ах, - м'яко сказала вона, обігнувши свій стіл, щоб підійти до Гаррі і оглянути його руку. - Чудово. Це буде служити тобі хорошим нагадуванням, вірно? На сьогодні все.

- А завтра все одно приходити? - Запитав Гаррі, лівою рукою піднімаючи з підлоги рюкзак, - права вже дуже боліла.

- О, так, - рот професора Амбридж як ніколи широко розтягнувся в посмішці. - Так. По-моєму, для незабутнє враження просто необхідний ще один вечір наполегливої ??праці.

Раніше Гаррі і подумати не міг, що буде ненавидіти когось більше, ніж Снейпа, однак, повертаючись до ґрифіндорської вежі, був змушений визнати, що знайшов гідного кандидата йому на заміну. Вона - виплодок пекла, думав він, піднімаючись по сходах на сьомий поверх, вона зла, збочена, божевільна стара ...

- Рон?

Звернувши направо на верхньому майданчику сходів, Гаррі мало не зіткнувся з Роном, який, з мітлою в руці, ховався за статуєю Лохлана ломки. Побачивши Гаррі, Рон підстрибнув від подиву і спробував заховати новеньку «Чисту перемогу 11» за спиною.

- Ти що тут робиш?

- Я нічого. А ти що?

Гаррі насупився.

- Кинь, мені-то ти можеш сказати! Від кого ти тут ховаєшся?

- Я ... від Фреда з Джорджем, якщо вже ти хочеш знати, - сказав Рон. - Вони тільки що пройшли повз з цілим натовпом першокласників, по-моєму, вони знову проводять на них випробування. У сенсі, вони ж тепер не можуть займатися цим в загальній вітальні, по крайней мере, коли там Герміона ...

Він говорив дуже швидко, захлинаючись словами, як в лихоманці.

- Але чому ти з мітлою? Ти що, літав? - Запитав Гаррі.

- Я ... ну ... гаразд, так і бути, скажу, тільки не смійся, добре? - Оборонно відповів Рон, який з кожною секундою ставав все красно. - Я ... подумав, що, можливо, зможу спробувати себе в команду, раз у мене тепер є пристойна мітла. Ось. Усе. Можеш сміятися.

- Чому я повинен сміятися? - Здивувався Гаррі. Рон моргнув. - Це відмінна думка! Буде дуже здорово, якщо тебе візьмуть в команду! Я, правда, ніколи не бачив, як ти граєш за Охоронця. Ти гарно граєш?

- Непогано, - відповів Рон, явно випробовував неймовірне полегшення від того, що Гаррі не став над ним сміятися. - Чарлі, Фред і Джордж завжди ставлять мене Охоронцем, коли грають на канікулах.

- Значить, сьогодні ти тренувався?

- Щовечора, починаючи з вівторка ... правда, один. Я спробував зачарувати квафел, щоб він нападав на мене, але це виявилося непросто, так що я не впевнений, чи буде від моїх тренувань користь. - Рон говорив нервово і стривожено. - Фред з Джорджем помруть від сміху, коли побачать, що я прийшов на випробування. З тих пір, як мене зробили старостою, мені від них просто спокою немає.

- Шкода, що мене не буде, - засмучено промовив Гаррі, коли вони разом пішли в сторону ґрифіндорській вежі.

- Так, мені теж ... Гаррі, що у тебе з рукою?

Гаррі, щойно почухав ніс вільної правою рукою, спробував її заховати, але досяг успіху в цьому не більше, ніж Рон з мітлою.

- Порізані ... дурниця ... це ...

Але Рон уже схопив Гаррі за передпліччя і підніс його руку до очей. Пішла пауза, під час якої Рон в подиві дивився на вирізану на шкірі фразу. Потім, з абсолютно хворим видом, він відпустив руку Гаррі.

- Ти ж казав, що вона змушує тебе писати пропозиції?

Гаррі мовчав, не знаючи, що робити, але, врешті-решт, наважився: раз Рон був з ним чесний, то і він повинен розповісти йому всю правду.

- Стара потвора! - Вигукнув Рон обуреним пошепки. У цей час вони зупинилися перед портретом Толстой Тітки, яка мирно дрімала, притуливши голову до рами. - Вона просто хвора! Ти повинен піти до Макґонеґел і все їй розповісти!

- Ні, - заперечив Гаррі. - Я не доставлю Амбридж такого задоволення! А то вийде, що вона мене перемогла.

- Перемогла? Але ти не повинен цього так залишати!

- А що, власне, може їй зробити Макґонеґел, - з сумнівом сказав Гаррі.

- Тоді йди до Дамблдора!

- Ні, - зробивши незворушне обличчя, відмовився Гаррі.

- Чому?

- У нього і так турбот вистачає, - сказав Гаррі. Однак, справжня причина його відмови була в іншому: він не піде за допомогою до людини, який не розмовляє з ним з самого червня.

- А по-моєму, ти повинен ... - почав Рон, але його перебила сонна Товста Тітка, яка давно вже роздратовано дивилася на них і тепер вибухнула: - Ви пароль говорити збираєтеся? Або я так і буду всю ніч слухати ваші дурниці?

 * * *

Світанок п'ятниці був таким же похмурим і дощовим, як і в усі попередні дні цього тижня. Входячи в Великий зал, Гаррі автоматично подивився на вчительський стіл. Втім, він майже вже не мав надії побачити там Геґріда, і його думки відразу переключилися на більш насущні проблеми, а саме, на зростаючу з кожним днем ??гору невиконаних домашніх завдань і маячить попереду остання покарання.

У той день Гаррі допомагали триматися дві речі: по-перше, те, що майже вже наступили вихідні, а по-друге, те, що, хоча вечір йому належить як завжди жахливий, але з вікна кабінету Амбридж трошки видно квідішное поле і, при деякої удачі, він зможе краєм ока побачити виступ Рона. Втіха, звичайно, досить слабке, але ... Гаррі був вдячний всьому, що допомагало хоч трохи розвіяти згуслу навколо нього темряву. Такий кошмарної першого тижня навчального року у нього ще ніколи не було.

О п'ятій годині вечора він постукав у двері кабінету професора Амбридж в останній, як він сподівався, раз, і отримав дозвіл увійти. На вкритому мереживом столику його чекав чистий аркуш пергаменту і, поруч, загострене перо.

- Ви знаєте, що робити, містер Поттер, - солодко всміхнулася Амбридж.

Гаррі взяв перо і кинув погляд у вікно. Якщо посунутися вправо хоча б на дюйм ... Він прикинувся, що хоче сісти зручніше, і йому вдалося перемістити стілець. Тепер він міг бачити літаючу над стадіоном ґрифіндорської команду і, біля підніжжя трьох високих жердин, чорні фігури, очевидно, чекають своєї черги. Визначити, хто з них Рон, з такої відстані було неможливо.

Я ніколи не повинен брехати, написав Гаррі. Поріз на руці відкрився, виступила кров.

Я ніколи не повинен брехати. Поріз став глибше, почав саднити.

Я ніколи не повинен брехати. Кров потекла по зап'ястку.

Він ще раз глянув у вікно. Той, хто зараз захищав кільця, робив це воістину бездарно. За ті кілька секунд, на які Гаррі наважився відволіктися, Кетті Белл забила два голи. Щиро сподіваючись, що Охоронець - НЕ Рон, Гаррі знову опустив очі до пергаменту, списаний яскраво блискучими криваво-червоними літерами.

Я ніколи не повинен брехати.

Я ніколи не повинен брехати.

При кожній зручній нагоді, почувши, що Амбридж скрипить пером або відкриває ящик столу, Гаррі дивився у вікно. Третій претендент був дуже хороший, четвертий, навпаки, жахливий, п'ятий виключно спритно ухилився від Нападали, але потім через дурнуватій помилки не зумів запобігти прорив. Небо стрімко темніло, і Гаррі сумнівався, що зуміє побачити шостого і сьомого претендента.

Я ніколи не повинен брехати.

Я ніколи не повинен брехати.

Пергамент був закапати його кров'ю, а рука дуже сильно боліла. Коли він наступного разу відірвав погляд від пергаменту, вже настала ніч, і квідішного поля більше не було видно.

- Що ж, давайте подивимося, дійшов чи до вас сенс написаного, - пролунав через півгодини ласкавий голос Амбридж.

Вона підійшла до нього і потягнулася до його долоні, щоб уважніше розглянути витатуйовані на шкірі слова. Варто її коротеньким пальцях доторкнутися до його руки, Гаррі відчув сильний, пронизливий біль, але не в свіжої рани, а в шрам на лобі. І одночасно відчув щось дуже-дуже дивне десь посеред живота.

Він грубо вивільнив руку і, не відриваючи очей від Амбридж, скочив на ноги. Вона, не відриваючи очей від нього, розтягла в усмішці широкий, обвислий рот.

- Боляче? - М'яко промовила вона.

Він не відповів. Його серце билося дуже швидко і сильно. Що вона має на увазі, руку або шрам?

- Ну-с, гадаю, я зуміла донести до вас те, що хотіла, містер Поттер. Можете йти.

Він схопив рюкзак і якомога швидше вийшов з кімнати.

Спокійно, казав він собі, взбегая по сходах. Спокійно, це зовсім не обов'язково те, що ти думаєш ...

- Мімбулюс мімблетонія! - Ледве переводячи подих, випалив він, звертаючись до Толстой Тете. Портрет відкрився.

Його миттєво оглушило від шуму, і до нього, з кубком в руці, проливаючи на себе усладель, підбіг абсолютно щасливий Рон.

- Гаррі! Мене взяли! Я - Охоронець!

- Що? О-о! Відмінно! - Гаррі з усіх намагався зобразити радість, але серце його як і раніше калатало як шалений, а рука страшенно боліла і кровоточила.

- Випий усладеля. - Рон простягнув йому пляшку. - Слухай ... Не можу повірити ... До речі, куди поділася Герміона?

- Он вона, - Фред, потягуючи усладель, показав на крісло біля каміна, де, тримаючи в руці небезпечно накренився стакан з якимось напоєм, дрімала Герміона.

- Взагалі-то, коли я їй сказав, вона дуже зраділа, - трохи збентежено пробурмотів Рон.

- Нехай поспить, - поспішив сказати Джордж. Відразу після цього Гаррі помітив на обличчях першокласників, що товпилися біля близнюків, очевидні сліди недавнього носової кровотечі.

- Іди-но сюди, Рон, давай подивимося, чи годиться тобі стара роба Олівера, - покликала Кетті Белл, - тоді треба буде тільки ім'я поміняти і все ...

Рон пішов, а до Гаррі підійшла Ангеліна.

- Знаєш, Поттер, вибач, що я різко з тобою розмовляла, - почала вона. - Але, сам розумієш, бути капітаном - це такий стрес. Я починаю думати, що бувала несправедлива до Древа. - Поверх свого кубка Ангеліна уважно стежила за Роном.

- Слухай, я знаю, що він твій кращий друг, але ... його не можна назвати блискучим гравцем, - відверто заявила вона. - Втім, думаю, що, якщо він як слід потренується, все буде в порядку. Все-таки у них все в родині прекрасно грають в квідич. Щиро сподіваюся, що потім він проявить себе краще. Сьогодні і Віккі Фробішер, і Джеффрі Хупер виступили вдаліше, ніж він, але Хупер моторошний скиглій, вічно стогне не по одному приводу, так по іншому, а у Віккі купа інших обов'язків, всякі зборів, суспільства і все таке інше. Вона сама сказала, що якщо тренування будуть заважати занять в гуртку чарівниць, то гурток для неї важливіше. Гаразд, як би там не було, завтра в два тренування, ти вже будь люб'язний з'явитися. І, дуже тебе прошу, допоможи Рону ніж зможеш, добре?

Гаррі кивнув. Ангеліна відійшла до Алісії Спінет. Гаррі ж попрямував до Герміони, сіл з нею поруч і поклав рюкзак на підлогу. Герміона здригнулася і прокинулася.

- Ой, Гаррі, це ти ... Чув про Рона? Здорово, так? - Слабким голосом вимовила вона, а потім позіхнула: - Я так вужа ... вужа ... страшенно втомилася ... Не спала до першої години, в'язала шапочки. Вони зникають зі страшною швидкістю!

Гаррі озирнувся на всі боки. Всюди лежали в'язані шапочки, замасковані таким чином, щоб ельфи могли, самі того не підозрюючи, взяти їх в руки.

- Класно, - неуважно відгукнувся Гаррі. Він відчував, що якщо цю хвилину кому-небудь не розповість про те, що трапилося, то, напевно, лопне. - Слухай, Герміона, я тільки що був у Амбридж, вона взяла мене за руку і ...

Герміона вислухала його дуже уважно. Коли Гаррі закінчив, вона повільно сказала:

- Думаєш, нею керує Відомо-Хто? Так само, як Білкою?

- Ну, - Гаррі знизив голос, - це ж не виключено, правда?

- Напевно, - не дуже впевнено Герміона. - Тільки я не думаю, що він по-справжньому заволодів нею. Адже він відродився, і у нього є власне тіло, так що чуже йому не потрібно. Думаю, він міг підпорядкувати її собі за допомогою прокляття підвладний ...

Деякий час пройшов в мовчанні. Гаррі спостерігав за Фредом, Джорджем і Лі Джорданом, жонглювати пляшками з-під усладеля. Потім Герміона сказала:

- У минулому році твій шрам хворів просто так, коли ніхто до тебе не торкався, і Дамблдор сказав, що це пов'язано з емоційним станом Відомо-Кого. Я до того, що біль, може бути, ніяк не пов'язана з Амбридж, може, це просто збіг і шрам випадково захворів саме тоді, коли ти був у неї?

- Вона зла, - без виразу промовив Гаррі. - Ненормальна.

- Звичайно, вона жахлива, але ... Гаррі, по-моєму, ти повинен розповісти про шрам Дамблдорові.

Дивно, другий раз за останні два дні йому радили звернутися до Дамблдора. Але Герміони він відповів так само, як відповів Рону:

- Я не стану його турбувати через всякої нісенітниці. Як ти сама сказала, це не так уже й страшно. Шрам все літо болить ... Просто сьогодні сильніше, ніж зазвичай, ось і все ...

- Гаррі, я впевнена, що Дамблдор хотів би, щоб ти його потурбував через шраму ...

- Так, - відповів Гаррі, не зумівши стримати себе, - це єдине, що його в мені цікавить.

- Не говори так, це не правда!

- Я краще напишу Сіріуса, подивимося, що скаже він ...

- Гаррі, ти що, хіба можна про це писати в листах! - Стривожено вигукнула Герміона. - Хіба ти не пам'ятаєш, Муді велів нам бути дуже обережними! Адже у нас немає гарантій, що сов НЕ перехоплюють!

- Добре, добре, я не буду йому писати! - Роздратовано відгукнувся Гаррі. Він встав. - Я піду спати. Скажи за мене Рону, ладно?

- Ну ні, - з полегшенням сказала Герміона, - якщо ти йдеш, значить, і я можу піти, не здавшись неввічливою. Я абсолютно виснажена, а завтра мені потрібно зв'язати якомога більше шапочок. Знаєш, якщо хочеш, можеш мені допомогти. Взагалі-то, це досить цікаво, і у мене вже є досвід, я вмію в'язати візерунки, шишечки і всякі такі речі.

Гаррі подивився на її сяюче ентузіазмом особа і постарався зробити вигляд, що обмірковує її пропозицію.

- М-м ... Ні, спасибі, я, напевно, не зможу, - відмовився він. - У всякому разі, не завтра. У мене накопичилася ціла гора домашніх завдань ...

І пішов до сходів в спальню хлопчиків, залишивши розчаровану Герміону стояти біля каміна.

 ПРОФЕСОР Амбридж |  Персі І Гультяй


 ЗАСОВАЛІ довбати |  АВАНГАРД |  ПЛОЩА МРАКЕНТЛЕН, БУДИНОК 12 |  ОРДЕН ФЕНІКСА |  Давні і благородних ДІМ Блек |  МІНІСТЕРСТВО магії |  дисциплінарний СЛУХАННЯ |  СТРАХИ місіс Візлі |  ЛУНА Лавгуд |  НОВА ПІСНЯ КАПЕЛЮХИ-сортувальницею |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати