Головна

Глава 47: Про оскверненні молитви помислами любостяжательнимі

1.  БЛАГОДАТЬ МОЛИТВИ В МОМЕНТ СМЕРТІ
  2.  Благословення пішої богомоліце і її супутниць. Якості належної молитви
  3.  Бадьора старість. Про неспішному скоєнні молитви
  4.  Взаємна молитовна пам'ять. Похибкою не можна відмовлятися від молитви
  5.  Всіма помислами в нових творіннях
  6.  Глава 23: Тлумачення молитви «Отче наш» у зв'язку з викриттям пустослів'я під час обіду

Ви скажете: ми молитви ідолам не приносить, як же ти кажеш таке? Так, правду сказали ви, що Богу молитву приносите, але, запитуючи я вас: коли ви молитву устами вашими приносите - «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мя», - посуваєте мову на молитву, то думка вашого серця де буває? Де гуляє, де паморочиться і про що розмірковує? Бо нині люди не таким чином моляться, щоб молитва їх була проти них на порятунок, але таким чином, щоб будувати суєтна і помилкова. Входять до церкви, щоб читати службу, але не прелагают слуху до того, щоб слухати службу з острахом і трепетом, читаючи божественні слова; образ лише роблять, т. е. беруть личину моляться, уявляють ж різні образи і помислом своїм думають про суєтних і брехливих земні речі: як би збагатитися кому сріблом і златом, яку б споруду побудувати, як вибудувати найпрекрасніший будинок, щоб він був довгий, широкий, високий - триповерховий, мав простору місткість, як сад розвести з різними деревами плодовими; у виникненні таких помислів проходить служба церковна і закінчується, але помисли у людини не припиняються, і він йде з церкви, не помітивши, як і служба пройшла. Навіть не усвідомлює того, що вийшов з церкви, т. Е. Що стояв в церкві, але виходить з таким враженням, ніби йшов з театру, бо він як в театрі стояв під час богослужіння, незважаючи на помисли свої, суєтні і помилкові , і так стояв у стійці своєю.

Мирянин, якщо хоче жити праведно, повинен невпинно в душі своїй молитися і, коли сидить за справою, говорити: «Господи, Господи, чи не відверни лиця Твого від мене і Духа Твого Святого не відніми від мене!» - «Господи, Ісусе Христе, помилуй мя грішника! »-« Пресвята Богородиця, спаси немічну душу мою! »-« Хресті Христов, спаси мене силою Твоєю! »-" Всі святі, заступництво про мене грішного! »З такими молитвами личить аскетам робити своє рукоділля, і не тільки аскетам, але і всім ченцям-християнам, щоб, працюючи руками, дві справи вишивати - чуттєве * і уявне, говоримо: рукоділля тілесне і душевне в правді і цнотливість. Правда ж полягає ось у чому: так працює кожен, монах чи, або будь-хто із роду християнського, обробляючи справа рук своїх, зі справедливим та бере і дає; да розмірковує про себе самого, яким він є і що він всіх грішні, недостойні душею і тілом. Тоді, якщо і посварився з сусідом своїм, за дією диявольським і образять один іншого, то почитає себе негідним, що не обуриться від безчестя і лайки, але перебуватиме спокійним і несмущенним, як ніби-то іншому чоловікові збезчестили, а не його. Це справа є праведність і справедливість для кожного ченця і мирянина. Чистота ж цнотливості їсти його: кожен монах і християнин, коли сидить за справою рук своїх, та не бере ніякої отруйного помислу наклепу, яка є знаряддям засудження.

___

* Молитва - внутрішній, духовний подвиг, але коли вона проявляється і в поза, то стає ще й зовнішнім справою, - «рукоділлям» (наприклад, перебирання чоток, тримають в руці).

Глава 46: Про викидання гріха з серця. Порівняння душі з садом, а гріха - з терням в саду |  Глава 48: Про бубнах і ликах, вихорах засудження і до чого це призводить

Глава 33: Яка печать антихриста, запечатлевающая нині злих, і якою є та, якою запам'ятовувати буде антихрист по воцаріння? |  Глава 34: Лиха, які спіткають світ по воцаріння антихриста: зсохне море; помруть тварини; прискориться час |  Глава 35: Проповідь Еноха і Іллі людям, щоб не приймали друку антихриста і знаменувалися завжди хрестом. Умертвіння цих проповідників |  Глава 38: Про нерозкаяності людської і довготерпіння Божого |  Глава 40: Як уникнути полум'я вогняного |  Глава 41: Як зароджуються ворожнеча і осуд справ ближнього |  Глава 42: Про самовиправданні свого осуду |  Глава 43: Про стрілах відступника і про покажчику шляху порятунку |  Глава 44: Пятіобразіе непокорства порятунку і семістрастіе |  Глава 45: Про чудовому милосердя Боже і про те, кому саме радіють ангели |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати