Головна

Глава 40: Як уникнути полум'я вогняного

1.  B.2.2 Ступінь чорноти полум'я
  2.  B.2.3 Температура полум'я
  3.  B.2.4 Поглинаюча здатність полум'я
  4.  B.3.2 Ступінь чорноти полум'я
  5.  B.3.3 Температура полум'я
  6.  B.4 Колона, яка перебуває в полум'ї
  7.  B.5 Балка, повністю або частково знаходиться в полум'ї

І сьогодні люди, як той, що не дбає про спасіння своє, небрегут про порятунок, стурбовані суєтним і помилковими, стурбовані речовими предметами світу цього для кари своєї в невгасаючому море полум'яному. Тут вони тружда-ються всує і помилково, в неправдах, а там безперервно будуть мучитися і просити краплі води, щоб остудити свого язика ...

О, чоловіче! (Поки) тут маєш час прохолоди, остуджуй ж мова свій покаянням зі сльозами розчулення від серцем скорботним, плач про (своєму) вигнанні * утримайся від гріха! Утримуй себе від всіх тих, хто чинить беззаконня, т. Е. Від гріховних помислів, плач сам про себе, але не перед людьми, як фарисеї, а на самоті, в таємниці серця свого, як і гріхи обробляв в таємниці серця. Журись в собі, що став злочинцем обіцянки свого, даного при св. хрещенні; з розчуленням словами плач сльозами покаяння, кайся в беззаконні, вчинених тобою і про злих твої діяння.

Якщо хочете загасити полум'я вогненне і не хочете бути страченим у тортурах муки, то ось що зробіть: майте любов між собою, тримайте чистоту цнотливості, майте стримання зі смиренням; зі розчуленим серцем сповідайте діяння, вчинені вами. Молю і прошу вас, преподобні отці, залиште осуд, яким ви засуджуєте один одного з празднословием. Це і є, кажу вам, засіб звільнитися від тієї вогненної річки, яка спричинить людини за справи його до зовнішньої темряви, туди, де плач і скрегіт зубів. Це прокляте засудження переставляє людини на бік ошуюю, туди, де козлища. Це прокляте засудження надає людини гіркої смерті. Це прокляте, засуджувальне оклеветаніе приводить людину в лоно великого відступника *. Це прокляте, засуджувальне багатослівність ввергає людини у Блато нечистоти. Це прокляте, уявне засудження приводить людину у ворожнечу; враждоборствуют через це люди один з одним і дуже гнівить сім Бога.

___

* Рот і гортань призводять їжу в шлунок, а гріхи мови приводять людину в лоно диявола, роблять його сатанинської їжею.

Глава 38: Про нерозкаяності людської і довготерпіння Божого |  Глава 41: Як зароджуються ворожнеча і осуд справ ближнього

Глава 27: Повідомлення одному преподобному про те, як гріховно засудження перед Богом |  Глава 28: пророча характеристика людей перед кінцем століття |  Пророцтво про примноження злиднів, переслідуванні будинків-селян, переселення їх і хлібної монополії перед настанням часу народження антихриста |  Глава 29: Викриття зажерливий і відозву до бідняків |  Глава 30: Корінь зла - зажерливість, сиріч грошолюбство. Грошолюбність дух антихриста |  Глава 31: Антихрист народиться тоді, коли зубожіє мир духовно і коли настане всесвітня анархія. Всесвітнє воцаріння антихриста |  Глава 32: Дух Христа і дух антихристів |  Глава 33: Яка печать антихриста, запечатлевающая нині злих, і якою є та, якою запам'ятовувати буде антихрист по воцаріння? |  Глава 34: Лиха, які спіткають світ по воцаріння антихриста: зсохне море; помруть тварини; прискориться час |  Глава 35: Проповідь Еноха і Іллі людям, щоб не приймали друку антихриста і знаменувалися завжди хрестом. Умертвіння цих проповідників |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати