Рік К. С. 3-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 3-4-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 4-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 4-й день Зимових Скель |  Рік К. С. Ніч з 4-го на 5-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 5-й день Зимових Скель |  Рік К. С. Ніч з 5-го на 6-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 6-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 7-й день Зимових Скель |  Рік К. С. Ранок 8-го дня Зимових Скель |

загрузка...
загрузка...
На головну

Рік К. С. Ніч з 9-го на 10-й день Зимових Скель

1.  Рік К. С- Ніч з 19-го на 20-й день Зимових Скель
  2.  Рік К. С. 10-й день Зимових Вєтров
  3.  Рік К. С. 10-й день Зимових Вєтров
  4.  Рік К. С. 10-й день Зимових Скель
  5.  Рік К. С. 10-й день Зимових Скель
  6.  Рік К. С. 11-й день Зимових Вєтров
  7.  Рік К. С. 11-й день Зимових Скель

Солдат притягнув вечерю, Епіне ліниво колупнув наперченого свинину і засоромився того, що не голодний. Хліб дорожчав не по днях, а по годинах, що до пристойного вина, то воно впевнено ставало рідкістю. Скоро доведеться грабувати навколишні села, хоча їх і так грабують. До весни «Велика Та-лігою» зжере себе саме, а далі що? А нічого, з усім потрібно покінчити раніше.

Іноходець відправив в рот пару оливок і запив вином, прикидаючи, що напише «нареченій» і Реджинальд. Якщо він розрахував вірно, звісток від Ліонеля слід чекати не пізніше, ніж до кінця місяця, а якщо - ні? Коли він умовляв Айріс, головним були вплутати в заколот друзі і васали, тепер все затулила Оллар. Карвалью теж це відчуває, та й інші жителі півдня більше не хочуть йти. Дора щось перевернула у всіх, немов дійшли до кривавого фонтану принесли ще одну присягу. Головну і єдину ...

Робер жував оливку за оливкою, дивлячись, як печеня покривається шаром застигаючого жиру. Після Сагранни смерть здавалася виходом, тепер стала зрадою, та й Матильда веліла йому жити. Спасибі, що не приписала «довго».

З Тарнікі звісток не було, але Іноходець не сумнівався: принцеса зважилася на розрив. Що її доконала? Смерть Удо, яка ще може виявитися помилковою, або все відразу, від зими до Айнсмеллера? Джеремі клянеться, що роздягав труп, а Дікон не пам'ятає, замкнув він двері чи ні. Може, і не замкнув, тільки навряд чи Борн без чобіт і камзола непоміченим вибрався з чужого будинку і зник. Та й куди б він пішов? Тільки до Дугласу, а Дуглас кинеться до Матильди ... Якщо так, зрозуміло, чому принцеса засіла в Тарніке, але чому вони мовчать ?! Не вірять?

Внизу щось зашаруділо, вчепилася в ногу, полізло вгору. Робер рвонувся підвестися, але сірий хвостатий клубок вже добрався до грудей. Клемент! Клемент в Оллар ?!

- Це ти? - Повелитель Блискавок очманіло по тряс головою, дивне бачення нікуди не поділося. Тіль ки чхнув і рішуче поповзло на-віч. - А ну здайся!

Ховатися гість не збирався, швидше навпаки. Іноходець відірвав бозна-звідки взявся приятеля від камзола і оглянув з усіх боків. Щурів заверещав і дригнул задніми лапами. Виглядав він чудово, блищали очі-ягідки, войовничо стовбурчилися вуса, весело рожевів хвіст, тільки шкурка стала зовсім світлою. Посивів. Від старості або від нічної скачки?

- Ти звідки? - Запитав Епіне, поставлений Його Крисейшество на стіл.

Клемент смикнув носом. Він любив господаря, але пожерти любив ще більше, а навколо пахло їжею. Ніс сіпнувся ще раз, Клемент хвацько розвернувся і видав вимогливий писк. Зголоднів! Рука Робера сама відламала шматок хліба, вмочив в соус і поклала на тарілку. Щурів почухав за вухом і рвонув до частування з явним наміром підкріпитися.

- Обжора, - докірливо промовив герцог. Клемент не відповів - він був зайнятий. Добравшись до кірки, щурів вчепився в неї передніми лапками, пролунало знайоме плямкання. Епіне про всяк випадок прикрив очі долонями, дорахував до шістнадцяти, прибрав руки: Його Крисейшество сиділи на столі і старанно пригощалися.

- А Матильда в Тарніке. - Іноходець підлив собі вина і підняв келих. - Ось вона зрадіє. Ну, давай за зустріч, чи що.

Клемент і вухом не повів. Епіне бризнув червоним вином на пожолобленими змією хвіст. Хвіст невдоволено смикнувся, і Робер квапливо закусив щоку. Не вистачало розридатися над лопаються даху-сом. Чи не над матір'ю, що не над жертвами Дори, а над вискочила з минулого живою і здоровою звірятком.

- Посаджу в ящик, - пригрозив ненажері Інох дець, - а то хіба мало ... Кішки, собаки, люди ...

Кірка стрімко закінчувалася, Робер допив келих і потягнувся до страви: морити Його Крисейшество голодом було блюзнірством.

У приймальні затупотіло і забурмотів, Епіне кинув хліб на скатертину і, не чекаючи нічого доброго, обернувся до дверей. Бачити кого-небудь не хотілося, але бажання Повелителя Блискавок нікого не хвилювали.

- Монсеньйор, - Дювье здавався збентеженим, - тут ... У чорного ходу двоє, старий і хлопчик. У ка пюшонах. Здається, сумирні. Кажуть, ви їх чекаєте. Ніби як вісника посилали ...

Вісник наклав першої кіркою і потягнувся за добавкою. А він зовсім з глузду з'їхав, якщо вирішив, що Клемент сам відшукав господаря.

- Західні тварі! - Видихнув сержант. - Щур!

- Познайомся, - велів Епіне, притиснувши пальцем багатостраждальний хвіст, - це Клемент. А тих двох давай сюди, це друзі. Так, ось ще що ... Їх ніхто не повинен бачити.

Коні огнеглазого Флоха танцювали серед золотих небесних стріл. Вороні - ніч, білі - день, кожен є відображенням кожного і кожен сам по собі, їм немає числа, вони мчать з заходу в світанок і з світанку в захід назустріч один одному. Краса вимагає жертв зустрічаються на зорі, коли небо стає страшним, як кров, і прекрасним, як пелюстки весняних троянд.

- Монсеньйор вас прийме.

Меллі здригнулася і побачила воїна високого і втомленого. Він дивився на достославного з славетних, і очі його були обведені синіми колами, а на шиї і щоках пробивалася темна щетина.

- Ідіть за мною, - звелів воїн, і вони пішли по обвішаної залізом і розфарбованим полотном сходах. Меллі переставляла ноги, не відчуваючи нічого, крім тяжкості, що стала в останні дні нестерпним. Втома випила все почуття і запорошені пам'ять сірим попелом, навіть біль стала сонної і далекої, немов принесений вітрами плач. Гоганні пам'ятала, що дорога почалася з радості, але далі клубилася пил, замітаючи все, крім любові.

- Монсеньйор дуже втомився, - попросив провідник, - не затримуйте його.

- Ми будемо короткі, як короткий зимовий день. - Славетних з славетних ступив в білу двері, на ній теж танцювали коні, а далі були золото і тьма.

- Хто ви? - Худий чоловік стояв біля столу, "на його плечі сиділа сіра щур, а пасмо над чолом була білою. - Це ви привезли Клемента?

- Він був з нами, - підтвердив славетний. - Наша дорога була довгою, але ми встигли.

- Я знаю вас, пане? - Мелл теж його знає. Наречений Робером один улюбленого і її друг, тому вона і йшла ... довго-довго. - Я абсолютно точно вас бачив, але не можу згадати де. Ви з Сакаці?

- Ми пройшли довгий шлях, але я бачу на руці золото ...

- Так, я заручений і щасливий. - Худі пальці торкнули браслет, вона знала і цю руку, і це обличчя!

Друг добрий і благородний, в його серці немає бруду, тільки біль. - Але чим я можу допомогти вам? Ви вибрали не найкращий час для подорожей.

- Ми його не вибирали, - похитав головою славетний, - його вибрали ви.

- Вибачте, - наречений Робером прикрив очі долонями, закриваючи душу від демонів, - я міркую гірше, ніж зазвичай. У мене була лихоманка ... Власне кажучи, вона ще не скінчилася ...

- Блискучий хворий? - Не витримала Мелл, і тут один її помітив.

- Мелл! - Бліде обличчя стало ще блідий, він похитнувся, схопився за край столу. - Спочатку Клемент, тепер ти ... І знову одяглася хлопчиськом!

- Юна Мелл прийшла за допомогою в будинок достославного Таріоля, - виступив вперед славетний з славетних. - Син мого батька відпочивав під дахом достославного, готуючись продовжити шлях, і продовжив його разом з названої Запорукою. Час запалило свічку, і горить вона швидко, а світ наш - суха солома і пил летить.

- Мелл. - Темні очі дивилися на неї, і в них танцювали золоті блискавки, які теплі очі, який яскравий вогонь. - Ти не повинна була приїжджати ... Не повинна! Тут дуже небезпечно.

- Небезпека названої Запорукою загрожує скрізь і ніде. - Славетних теж втомився, вони все під кінець сил, а долоні невидимі тиснуть на плечі. - І небезпека цю несе в собі Первородний. Блискучий повинен багато вислухати, а син батька мого - розповісти.

Друг улюбленого здригнувся, провів рукою по обличчю:

- Славетних Енніоль, прошу мене про стить. Я не думав побачити вас тут, в ... талігой- ської одязі. Ви, напевно, втомилися. Відпочиньте, а потім я до ваших послуг.

- Юній Мелл слід лягти. - Славетних з славетних підійшов до каміна і простягнув руки до вогню. - Десять днів тому вона відчула себе погано, а на четверту ніч, рахуючи від сьогоднішньої, відкрилася рана, але розмова про важливе не може бути відкладений.

- Потрібен лікар ?! - Названий Робером зняв сірого звірка з плеча. - Зараз він буде!

- Чи не рук людських вилікувати цю слабкість і закрити цю рану. - Як же тут, в будинку багатьох коней, тепло і ясно. - І не життя юної Мелл загрожує біда, а багатьом і багатьом ... Подаруй синові мого батька лас ночі, і ти дізнаєшся все.

Темні брови зійшлися в одну рису:

- Добре, я відведу Мелл в спальню і повернуся. Вино, хліб і оливки до ваших послуг. Наказати розігріти м'ясо?

- Гостинність блискучого безцінне, але негідний потребує довгої бесіді, а не в гарячій їжі.

- Що ж, - біла пасмо над чолом Робера здавалася цівкою диму, - ваша справа. Ежен, пішли. Ти ж знову стала Еженом?

- Негідна пам'ятає це ім'я. - Так вирішили вони з коханим, але царствена розкрила їх нехитрий обман, і з юнаки Ежена вона знову стала жінкою. Меланією. Ім'я змінити можна, серце немає.

- Я тебе понесу! - Місяць стає ближче, крізь попіл пробивається вогонь, дощ змиває сіру пил, камінь стає каменем, а дерево - деревом. Стукає дощ, стукають копита, стукають серця її і блискучого, але його ноша занадто важка.

- Негідна піде сама. - Як боляче йти в попелясті сутінки. - У доньки мого батька вистачить сил перетнути поріг.

Бронзові коні струснули гривами, метнувся і згас червоний відблиск, свічки закружляли, зливаючись в місячний диск.

- Як скажеш. - Руки розпрямляються, тепло залишається. Як добре, що вона дійшла, що вона тут. - Ти знову стала гоганні, чому?

- Негідна розповість все ... все, що не скаже славетний з славетних ...

Три чорних вікна і між ними картини. Первородні в червоному приборкують коней, на стінах спить і бачить битви зброю. Онуки Кабіохови пишаються чужими смертями і не дізнаються свою.

- Дювье. - Так звуть втомленого воїна, вона запам'ятає. - Ежен залишиться у нас. Не треба його турбувати і не треба про нього розповідати.

- Не будемо, Монсеньйор. - Названий Дювье посміхнувся. Він був готовий померти, щоб Робер жив. - Пане Ежен вечеряти будуть?

- Зараз дізнаємося. - Який тривожний погляд, а голос спокійний, як літні хмари. - Ти голодний?

- Так. - Вона відповіла перш, ніж подумала. Вона була голодна і хотіла спати, серце її боліло, і вона пам'ятала все. Черних звірів, тягнуть пазуристі лапи з мертвої ари, нерухоме мертве обличчя, оберемок золотих троянд на підлозі, зірки над Сакаці і посмішку улюбленого.

Енніоль постарів і схуд. Без жовтих одягу і бороди він здавався то чи відійшов від справ лікарем, то чи книжником, тільки очі дивилися жорстко і мудро, але лікарі часто так дивляться. Робер пересунув крісла до каміна і замкнув двері. Чи не від ворогів і не від слуг, а від себе.

- Прошу достославного, тобто нехай славетний Енніоль сяде. - Він буде говорити про справи, він повинен говорити про справи. Гога посміхнувся:

- Блискучий може називати сина мого батька Жеромом з Рафіано, лікарем і астрологом. Чим менше наші бесіди нагадають про залишену в Агарісе, тим краще для нас і гірше для підслуховуючих і підглядають.

- Добре, - погодився Іноходець. - Я повинен говорити «ви» і називати по імені, тобто за новим імені?

- Так краще, - підтвердив Енніоль. - Правнуки Кабіохови не вступають в землі онуків Його. Ті, хто не люблять мене, дізнавшись про справу моєму і про те, що одягав я підрубані одягу і голив обличчя, встануть між мною і народом моїм. Синові батька мого не так довго залишилося ковтати пил доріг, і не страшна мені хула нерозумних, але навис камінь над будинком нашим, і не час шукати спокою.

- Славетних Жер ...

- Ні славетних в межах вотчини онуків Його. - Слова були злими, а очі втомленими. Як же вони всі втомилися!

- Вибачте ... Пан Жером, хочете вина або поганого Шадді?

- Навіщо відмовлятися від того, що запропоновано? - Чорно-сива брову поповзла вгору. - Вино - не пожива, воно загострює розум і розташовує до відвертості. Жером з Рафіано з радістю прийме чашу з рук герцога Епіне.

Енніоль продовжує вірити. Троє у яру теж вірили. І старший, з родимкою, так і не назвав імені, і хлопчисько з очима Мелл, і сама Мелл ... Лейе Астрапе, ну навіщо вона тут ?!

- Послухайте, Енніоль, - рука сама лягла на браслет, - я повинен сказати ... Мушу признатися ... Ми вбили ваших гінців.

- Про що говорить син твого батька? - Енніоль здавався розгубленим. - Слово моє занадто тай але, щоб вкласти його в чужі вуста. Не було послано них до твого порогу до цієї години.

Каже правду? Бреше? Все знає і хоче врятувати своє життя? Але тоді навіщо він прийшов до вбивці? Навіщо привів Мелл ?!

- Блискучий почав говорити. - Енніоль більше не намагався бути Жеромом з Рафіано. - А що випав каштан не можна повернути в шкірку. Син мого батька чекає правди, і нехай вона ріже, як ніж, і пече, як вогонь.

Нехай пече і ріже і гори все західним полум'ям! Меллі і справді Застава, заставу правди, але що роз'ятрило її рану? Клятва раку або хвороба Епіне? Ара зв'язала двох мерзотників і гоганскую дівчинку, вплутати її в саму підлу із земних ігор.

- Блискучий шкодує про сказане?

Про зроблене шкодує, про сказане - немає. Робер прикрив очі, збираючись з думками, Енніоль чекав.

Якби не славетний, вони з Альдо досі сиділи б в Агарісе або пливли через океан. Виходить, у всьому винні Гога? Якщо Альдо не поталанить він так і скаже. За спиною зашаруділо - Його Крисейшество. Епіне з готовністю підхопив придбане скарб. Смішно, але, відчуваючи під долонею живе тепло, говорити було легше.,

- У Ле до Альдо прийшов один чоловік. Він сказав, що ви купили армію Симона Люра і гарнізони на шляху до столиці, і зажадав Гальтару.

- Половина сказаного - правда, - жовтуваті пальці потягнулися до неіснуючої бороді, - половина відзначена брехнею. На кого схожий говорив з Первородним? Чиї імена називав?

- У Епіне його знали як метра Вукре з сабвее, він торгував вовною. Років п'ятдесят, темно-рудий ...

- Я знаю, хто це, - підтвердив Енніоль, - його ім'я Фінахіоль, і смерть його виросла з зради його. Син твого батька став рукою Кабіохо-виття, що прибирає з кошика гнилі плоди і кидає на дорогу.

- Фінахіоля вбив не я. - Нехай метр Вукре намагався обікрасти своїх, справа не в ньому, а в тому, що натворили вони з сюзереном. - З Вукре вийшло випадково. Альдо його штовхнув, він впав і розбив голову об камінь. Ми не знали, що робити ... Вбивство посла означає війну, а Симон Люра служив вам. Ми не хотіли, щоб він дізнався. З Вукре були слуги, ми ... я заманив їх у ліс і велів вбити.

- Носив один з мертвих мітку на обличчі? - Рука Енніоля торкнулися щоки. - Ось тут.

- Так, - твердо відповів Робер. - Його вбив я, а перед цим запитав ім'я. Він не відповів.

- Його ім'я було Варіміоль, - особа достославного зовсім скам'яніло, - четвертий з синів мого батька. Йому довірили те, що не слід було довіряти, він же зробив те, що не повинен був робити. Фінахіоль не більше ніж мул, який везе на спині глечики, Варіміоль був погоничем.

Блискучий зняв з совісті моєї чорний камінь і поклав на душу світлий. Син мого батька оплачують брата свого і подякує Кабіоха за те, що не сталося непоправного. Де залишилися прийшли за чужим?

- У яру, - пробурмотів Іноходець, - на краю лісу Святий Мартіни. Це в старій Епіне ... Там все ... Люди і мули.

- Так заповідав, - підвищив голос славетний, - вимагає від боржника сплати раніше терміну та не знайде місця в родовій усипальниці, а обманом який вимагає чужий борг та ляже разом з в'ючними тваринами в іншому місці. Варіміоль був посланий розчистити шлях первородного, але не вимагати сплати.

Так було ще гірше. Незмірно гірше, тому що Гога грали чесно, а їх обманювали. З самого початку, з того самого розмови в Агарісе, коли сюзерен вирішив зіштовхнути славетних з «ис-тіннікамі» і не платити нікому.

- Тепер совість блискучого спокійна, - Енніоль відвернувся до столу, - і ми можемо під нять чаші за зустріч і поговорити про головне.

Спокійна ?! Зрозуміти, що вбивство було нісенітницею, що вистачило б слова «ні», і хлопчисько з золотими очима залишився б живий? Як же простіше жити, не думаючи, а вірячи. Для Енніоля вбивство одноплемінників - воля Кабіохова, відплата за відступництво, тільки негідника негідником роблять не чужі підлості, а свої.

- Ви не розумієте, - з відчаєм сказав Робер, - ви нічого не розумієте. Альдо не стане виконувати клятву, він не збирався цього робити. Ні коли не збирався!

Рік К. С. 9-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 10-й день Зимових Скель
загрузка...
© um.co.ua - учбові матеріали та реферати