Головна

Рік К. С. Ранок 3-го дня Зимових Скель

1.  Рік К. С- Ніч з 19-го на 20-й день Зимових Скель
  2.  Рік К. С. 10-й день Зимових Вєтров
  3.  Рік К. С. 10-й день Зимових Вєтров
  4.  Рік К. С. 10-й день Зимових Скель
  5.  Рік К. С. 10-й день Зимових Скель
  6.  Рік К. С. 11-й день Зимових Вєтров
  7.  Рік К. С. 11-й день Зимових Скель

Степ горіла, над висохлими мертвими травами стелився гостро пахне дим, їв очі, забивався в ніс, в горло. Повний попелу вітер гнав полум'я прямо на Річарда. Повз юнаки, рятуючись від вогню, мчали, летіли, бігли, повзли степові тварини, а Річард стояв над впала Соной, дивлячись в відчайдушні кінські очі, не в силах ні кинути мориски, ні подарувати їй останній постріл.

Сона захропіла, силкуючись підвестися. Куди там, нога була безнадійно зламана, кобилу довелося б пристрелити, навіть якби вони в королівському парку.

Справа щось прошелестіло: изаргі, ціла зграя, рідні брати виповзли позаминулої осені із охопленої красноягодніка ... Тоді вогонь врятував від мерзенних тварюк загиблих птахів, тепер вкриє спершу мориски, а потім і її господаря - пішки від пожежі не піти, так варто чи продовжувати агонію?

- Монсеньйор! Монсеньйор! - З гарячого марева виринуло стривожене обличчя. Джеремі!

- Що трапилося? - Дікон швидко сів на ліжку. - Пожежа?

- Пожежа? - Здивувався слуга. - Ні, монсеньйор. Напали на герцога Епіне.

- Убили? - Річард схопився за одяг.

Тільки не це! Робер повинен жити, повинен повірити в перемогу, навчитися радіти. Якщо він мертвий, це несправедливо! Несправедливо і підло!

- Пане Перший маршал поранений. - Камердинер підняв звалився пояс і з поклоном подав господареві. - Можливо, монсеньйор захоче вислухати офіцера, який привіз звістку?

- Звичайно, - майже вигукнув юнак, - де він?

- Я його проводив в Горіховий кабінет.

Річард змахнув гребінкою, пригладжуючи стояв дибки чуприну, і, на ходу застібаючи камзол, вискочив зі спальні. Бідний Іноходець! Вчорашнє роздратування розтануло, змінившись почуттям провини. Невже їх останньою зустріччю стане сварка? Святий Алан, тільки б обійшлося!

- Пане цивільний комендант, - худоща вий невисокий офіцер, явно не южанин, чітко від дав честь, - Теньенте Грейндж. З'явився по распоря жению Першого маршала Талігойі.

За розпорядженням? Вже легше. Якщо Робер може розпоряджатися, він хоча б у свідомості.

- Рана небезпечна?

- Перший маршал легко поранений в плече. На жаль, під час бою відкрилася стара рана на зап'ясті, почалася кровотеча.

Плече і зап'ястя ... Доля знову змилостивилася над останнім Епіне, але везіння не може бути вічним. Іноходець бовтається по місту майже без охорони і не носить навіть кірасу. Альдо йому говорив не раз і не два, але Робер вбив собі в голову, що він удома. Як же! У Оллар через кожного кута або вистрілять, або ніж метнути ... Річард озирнувся, в очі кинувся франімскій глечик.

- Хочете випити? - Він не стане більше злитися на Робера, що б той не говорив. Іноходець втратив сім'ю і вісім років прожив у шкурі загнаного звіра, чого дивуватися, що він на всіх гарчить, але це пройде.

- Дякую, - офіцер хвацько клацнув підборами, але на обличчі проступило жаль, - моє чергування ще не закінчено.

- Тоді Шадді, - вирішив Дікон і смикнув дзвінок. - А тепер сідайте і розповідайте. Детально. В якому стані ви залишили маршала і де?

- Я доставив його в особняк Епіне. За його наказом. На порозі Перший маршал втратив свідомість.

- Втрата крові?

- Лекарь говорить, звичайна лихоманка. Перший маршал став перед паном Капул-Гізайлю, вже будучи хворим.

Робер приходив до Маріанне ?! Тоді він точно не в собі. Іноходець цурався жінок навіть в Сака-Ци, а адже красуня Віца йому тільки що на шию не вішалася. Айріс не заслуговує такого чоловіка, але коли це щастя посміхалося гідним?

- Відповідайте по порядку. Де на герцога напали? Коли? Хто?

- На монсеньйора напали в будинку барона Капул-Гізайля. Господаря не було в місті, баронеса запропонувала гостю вечерю ...

- Ви хочете сказати, все відбулося в будинку Ка-куль-Гізайлей ?!

- Так, - підтвердив офіцер, - вбивці увірвалися через двері, яку баронеса вважала помилковою. Мабуть, їх впустив хтось із слуг. Якби не левретка, пана маршала застигли б зненацька.

- Скільки їх було?

- Людина вісім або дев'ять. Чотирьох Монсі-Ньор уклав на місці, одного смертельно поранив, інші втекли. Двоє вискочили прямо на нас, ми їх взяли, але негідники нічого не знають. Про все домовлявся ватажок, а йому вдалося втекти.

- Прихильники Оллар або кеналлійци?

- Непотріб зі Двору шибеників, - Теньенте гидливо скривився, - удев'ятьох на одного, як раз по ним.

- А що каже Марі ... пані баронеса?

- Герцог Епіне заборонив розпитування. - На обличчі грейнджем майнула досада. - Розслідування подібних злочинів знаходиться у веденні цивільного коменданта столиці. Монсеньйор велів доповісти про все вам.

- А капітан, тобто генерал, Карвалью? Йому повідомили?

- Пане Перший маршал не вважав за потрібне. Перестав довіряти? Навряд чи! Просто Робер теж

хоче миру. Він не став просити вибачення, але дав зрозуміти, що кошмар в Дорі не провина нового цивільного коменданта, а злочин старого. І це так і є!

- Дякую, Теньенте. - Якщо знадобиться, він перетрусить пів-Оллар, але вбивць знайде. - Зараз подадуть Шадді, і ми вирушимо на місце події. Ви покажете, де і як все виро зошло, передасте спійманих розбійників і мо жете бути вільні.

Тонконога великоока собачка припала на передні лапки і загарчав, захищаючи господарку. Маріанна слабо посміхнулася і підхопила левретку на руки.

- Доброго ранку, пане. Вибачте Евро, вона зовсім розгубилася ... Ви нарешті знайшли час для старих друзів? Як мило.

- Щасливий бачити вас живою і неушкодженою, - абсолютно щиро сказав Річард і, схаменувшись, додав: - На жаль, обставини нашої зустрічі дуже сумні.

Маріанна похитала головою:

- Якщо б не вони, я б навряд чи вас приймала, так що я майже вдячна цим грабіжникам.

- Я був зайнятий, - промимрив хлопець, намагаючись не згадувати про розсипалися по килиму черешнях і золотий троянді в вирізі сукні. Зараз Маріанна була в чорному, а вікопомні килими прибрали. Напевно, їх зіпсувала кров.

- Цивільний комендант і повинен бути зайнятий, - рівним голосом сказала красуня, і Річард відчув себе брехливою гидотою. Викрікну він баронесі і всім жінкам світу, ким зайнято його серце, Маріанна б зрозуміла і прийняла.

- Пані, ви можете говорити? - Питання пролунало нерозумно, адже вони вже говорять.

- Чи зможу. - Баронеса підняла вії, її очі були як і раніше прекрасні. - Тільки скажіть, як почуває себе Епіне. Я ... Я зобов'язана йому життям!

- У Робера лихоманка, - почав Дік і зрозумів, що жінці потрібно інше. На щастя, Джеремі був поруч. Річард окликнув камердинера:

- Відправляйтеся в особняк Епіне, дізнайтеся, як почуває себе герцог, і повертайтеся. Негайно. Баронеса чекає вашої доповіді. Ви зрозуміли?

- Так, монсеньйор. - Слуга з військової звичкою клацнув каблуками і зник.

- Скоро ми всі дізнаємося, - запевнив Дік, - але, наскільки мені відомо, життя Робера поза небезпекою.

- Слава Творцеві. - Маріанна втомлено зітхнула і піднесла до скроні руку. Безсонна ніч і пережитий страх давали себе знати все виразніше.

- Скоро ви зможете відпочити, - запевнив жінку Річард. - Нокс, я розпитаю пані Капул-Гізайль, а ви прийміть у Теньенте грейнджем злочинців. Потім ми разом займаємося слугами.

- Слухаю. - Обличчя полковника [2] залишилося байдужим, але Дік не сумнівався: северянин не відчуває ні найменшого бажання возитися з грабіжниками. Військові цураються бруду. З якою готовністю все вони, навіть сюзерен, звалили чорну роботу на Айнсмеллера, і чим все скінчилося? Вбивствами невинних і плямою на репутації Раканя. Підручні мерзотника під стати колишньому начальнику, їх доведеться міняти по ходу справи, а поки Нокс з Джеремі, подобається їм це чи ні, стануть шукати посібників Оллар і ловити розбійників.

Талігойской армії, при цьому вони підпорядковувалися тільки чолі Будинки і королю.

- Ваш офіцер незадоволений, - тихо сказала баронеса, - і я його розумію. Давайте про все забудемо, адже непоправного не сталося.

- Мій офіцер буде робити, що йому наказано, - відрізав Річард. Маріанна здивовано і сумно розкрила очі, і юнак пояснив: - Я не можу покладатися на людей Айнсмеллера, особливо коли мова йде про вас. І я не можу залишити вас зі слугами, один з яких зрадив.

- Дякую, - прошепотіла красуня. Цікаво, де її барон? Чи не вилетів ж він в

вікно разом зі своїми пташки. Як би Капул-Гізайль ні перетрусив, йому пора з'явитися. Маріанна вимучені посміхнулася.

- Якщо допиту не уникнути, я вважала за краще б сповідатися перед вами. Тільки, якщо можна, в іншій кімнаті.

- Зрозуміло. - Як він сам не зрозумів, що їй страшно в розгромленому будуарі! - Куди вам буде завгодно?

- Може бути, Янтарна спальня? - Звела брови баронеса. - Я маю право запропонувати цивільному коменданту Шадді або вина?

- Пані, - вклонився Дік, - я покірний слуга вашої краси і готовий йти за вами хоч у Світанок.

- Вам рано в Світанок. - Жінка похитала головою і спробувала посміхнутися. - Цей світ ще не обдарував вас тим, чого ви варті, але прошу вас.

Дзеркальна передпокій ... Дік був тут лише один раз, коли Ворон грав в карти з Кілеаном. Юнак мимоволі торкнув повернене кільце, один камінь нагадував про інше, знайденому і втрачений. Чи жива маленька ювелірша? Потрібно розпитати тих, хто прибирав у Дорі, не знаходили вони товстушку в костюмі ангелика. Чомусь здавалося, що дівчинка жива і карасів все ще при ній. Робер розпорядився переписати вцілілих, вчора це здавалося зайвим, але, подумавши, Дік визнав, що Епіне діяв правильно. Просто вони всі втомилися, ось і наговорили один одному дурниць, а через кілька годин Робер ледь не загинув. Вони могли ніколи не побачитися, і останніми сказаними один одному словами залишилися б взаємні докори ... Це було б жахливо!

- Ось моя келія, - баронеса відчинила підлозі приховану золотистим шовком дверцята, - я тут пря Чусь, коли втомлююся від ... товариства.

Кімната була чарівною. Всі відтінки жовтого і помаранчевого, аромат помаранч і троянд, щебет неминучою моріскілли перетворювали спальню в куточок пізнього літа. Жінка втомлено опустилася на круглий пуф.

- Я готова. - У Маріанни не очі, а караси, а блідість їй тільки на-віч. - Я хочу все расска мовити раніше, ніж упаду і засну. Або помру.

Іноді, щоб захистити людину, доводиться його мучити. Бідолаха хоче забути кривавий кошмар, але він змусить її пригадати. Чи зміг би він так вчинити з Катар? Ніколи, але Катар подібної ночі не пережила б!

- Ви пропонували вино, - розмова не повинен стати допитом, - воно зараз довелося б до речі.

- У глечику «Чорна кров», - зіщулилася Маріанна. - Ваша посада дозволяє вам її розлити або покликати слугу?

- Дозволяє.

На алатском гобелені пишно цвіли троянди і літали червоні з золотом метелики. У Сакаці висіли схожі вишивки, а сама баронеса нагадувала відразу і Матильду, і Віцушку. Чи може бути, що

пані Капул-Гізайль з АлАТ? Дікон наповнив два вузьких келиха:

- Ваше здоров'я, пані!

- Стривайте! Не пийте. - Баронеса вихопила з рук юнака келих, пригубила і винувато посміхнулася. - Тепер ніхто не скаже, що я намагалася отруїти гостя.

- Маріанна, - не витримав Річард, - що ви ?! Ніхто ... Ніхто ніколи не подумає! ...

- Але це було в моєму домі, - викрикнула жінка, - в моєму! Робер Епіне прийшов як друг, а на нього напали ...

- Ти в цьому не винна. - Дікон сам не зрозумів, як схопив співрозмовницю за руки. - Це могло статися з кожним!

- Ні, - баронеса м'яко, але наполегливо звільнилася, - тільки з тими, хто не дуже перебірливий і надмірно довірливий. Що я повинна розповісти?

- Те, що запам'ятала. - Груди Маріанни високо здіймалися, і Дік насилу відвів погляд від чорного атласу. - Як вийшло, що в будинку нікого не виявилося?

Ворон - дивна людина. Чому, попри всю свою нерозбірливості, він відмовився від Маріанни? Чи не тому, що боявся впустити свою репутацію неперевершеного коханця?

- Барон поїхав за місто. - Білі руки на тлі сукні здавалися порцеляновими. - Зараз так важко знайти гідне вино. І не тільки вино, доводиться домовлятися з приміськими шинкарями. Більшість слуг супроводжує ... чоловіка. Ми вирішили, що під час королівських прийомів наш скромний будинок гостей не приверне. Барон скористався нагодою і вирішив поповнити запаси.

- Коли він повернеться? - Блідість і тривога пре-

обертали впевнену в собі куртизанку в перелякану лань.

- До вечора. - Маріанна глянула на обручальний браслет і усміхнулася. Бідний барон, який одружився на красуні. Бідна красуня, пов'язана зі смішним, Розфуфирена чоловічком. Удо Борн готовий забути про минуле Маріанни, але олла-рианским шлюби ще не скасовані.

- Скільки людей було в будинку?

- Я відпустила камеристку до матері. - Жінка зсадили з колін левретку і поправила сукню.

- Отже, ви відпустили служницю?

- На свята ... Ванніні мені вірна ... Вона б кричала, намагалася їх прогнати, і її б убили. Через мене...

Вона все-таки розридалася, по-дитячому сховавши обличчя в долонях. Злякано заскиглила забівшаяся під стіл собачка, з високої зачіски випало кілька черепахових шпильок. Річард їх підняв, баронеса судорожно схлипувала, потім, не піднімаючи голови, попросила хустку. Дік хустку простягнув, намагаючись не дивитися на струнку шию, над якою тріпотіло кілька закрутити колечками прядок. Маріанна наосліп намацав клаптик батисту, ненароком торкнувшись пальців Річарда, і юнак не витримав, поцілував жінку в схилений потилицю. Баронеса здригнулася і сильніше стиснула його зап'ясті, від теплих волосся пахло трояндами.

- Заспокойся! - Дікон обережно обняв м'які плечі, залучаючи жінку до себе. Маріанна щось прошепотіла, вона не відбивалася і не приваблювала. Вони були одні серед золотих шовків.

- Річард, - пробурмотіла Маріанна, - замкніть двері ... Ключ на шиї.

Коли Удо дізнається, що сталося, він примчиться,

забувши і гімнетов, і Рада, але граф поки не знає. І маленький барон не знає, а Робер хворий.

- Я замкну. - Руки юнака намацав тоненьку золотий ланцюжок. Ключик неохоче покинув свій трон. - Я зараз...

Річард змусив себе розтиснути обійми. Він навіть зробив крок до дверцят, але та розчинилися сама.

- Монсеньйор. - Виріс на порозі солдат втупився на розпатлану баронесу, і Діку захо лося пристрелити нечему на місці. - Тут розбій нік один ... Про вас кричить. Каже, він у вас ніби як на службі.

Губатого «шибеника» Річард згадав відразу ж, як побачив. Минулого літа негідник поклявся Сліпий Підковою розшукати вбивць герцога Окдел-ла. І що з ним тепер накажете робити?

Річард сів в крісло, розглядаючи злодія, якого пізня осінь не зробила менш смаглявим. З Маріанною вийшло негарно, але хто заважає нанести баронесі приватний візит через кілька днів? Пані Капул-Гізайль не тільки хороша, але й розумна. Так, сьогодні вона була не в собі, але це зрозуміло: пережити напад, дізнатися, що в твоєму домі завівся зрадник ... Не дивно, що красуня кинулася до того, хто може її захистити, але губатий з'явився вчасно. Що б було, застану хтось цивільного коменданта з баронесою ?! Поповзли б чутки, а Спрут перейнявся б донести їх До Катар. Чому все-таки вона відмовляється його прийняти? Соромиться або справа у оскаженілої Айріс? ...

- Монсеньйор! Монсеньйор, ви мене пам'ятаєте ?! Губатий. Нікуди не дінешся, треба покінчити з цією справою, а потім відвідати Робера і з-

обшити про напад Катар. Сьогодні вона просто не зможе його ще поки почув.

- Ви мене Пам'ятайте?!

- Зрозуміло, - підтвердив Річард, - але це нічого не означає. Якщо ти скоїв злочин, ти за нього відповіси.

- Я тільки стояв біля входу, - зачастив підручний Тіні. - Я не знав, хто тут ... Мені не сказали ...

- А що ти знав? - У злодії і справді немає нічого гідного, изаргі і є изаргі. - І де цей, як його, Дженіс?

Ззаду щось брязнуло, і Річард згадав, що вони з «шибеників» не одні. Вплутувати незнайомого Теньенте в свої справи не хотілося, але якщо не пояснити, Грейндж, чого доброго, уявить, що герцог Окделл приятелює з непотребом.

- Ця людина бачив того, хто хотів мене вбити.

- Я його впізнаю, якщо почую, - встряв губа Стий, - я поклявся ... Монсеньйор знає. І Тінь чув ...

- І де ж він? - Якщо на Робера підняв руку Джанис, він поплатиться, але чого він шукав, золота або крові? Тінь зобов'язаний Ворону життям і владою, забувати про таке не можна.

- Монсеньйор, - захеканий Джеремі не забув клацнути каблуками, - герцог Епіне спить. Лікар каже, можна не побоюватися.

- Будь ласка, повідомте про це пані Капул-Гізайль. - При всіх прощатися з Маріанною не варто. - Засвідчіть баронесі моє шанування, я відвідаю її при першій же можливості.

- Слухаю, монсеньйор, - вклонився Джеремі, і тут губатий з несподіваною спритністю рвонувся вперед, вчепившись слузі в рукав.

- Це він, - заволав злодюжка, тикаючи пальцем в Джеремі, - це він платив за вбивство монсеньйора! Я його впізнав, точно дізнався ...

- Ця людина говорить правду? - Грейндж вхопив слугу за плече. - Ти платив за вбивство герцога?

- Так! - Кричав «шибеник». - У ковдру замотав ся, щоб за жирного зійти, тільки голос не подме нішь!

Нічна погань НЕ брехала, Річард це зрозумів, тільки-но глянувши на побілілого камердинера.

- Що ти можеш сказати на своє виправдання? - Так ось чому йому було незатишно у власному будинку. Він підпустив до себе змію і відчував це.

- Монсеньйор, - очі Джеремі дивилися твердо, - цей злодій не бреше. Я дійсно за дорученням генерала Люра заплатив вбивцям. Я прошу лише про одну милості, про розмову з Мунсень-ром наодинці.

- Добре. - Святий Алан, невже за ним полювали за наказом Симона, але чому ?! - Вийдіть всі!

- Ні. - Грейндж був похмурий і рішучий. - Я залишуся. Моє чергування ще не скінчено.

Він не піде. Виставити силою? Щоб він побіг до Карвалю? І потім, цивільний комендант повинен бути поза підозрою. Будь-яких.

Річард кивнув:

- Залишайтеся. Я слухаю, Джеремі.

- Я був ординарцем генерала Люра. - Грейндж був ближче, але Джеремі дивився тільки на свого пана. Колишнього пана. - Тобто не зовсім так ... Генерал мене врятував і взяв до себе. Я ... Я трохи попустував із дівчиною, вона не мала нічого проти, але її батько ...

- Де ця дівчина тепер? - Навіщось спитав Дікон.

- Вона моя дружина, - просто відповів камердинер, - залишилася в Корді з дочкою.

У Джеремі є дружина і дочка? Біч ніколи про них не говорив. Він взагалі був мовчазним.

- Значить, за мою смерть платив Люра. Чому?

- Наказ тессорія. - Висельник або міщанин повзав би на колінах, Джеремі стояв струнко. - Леопольд Манріко хотів отримати Надор. Титул, землі і дорожній відкуп. Леонард Манріко повинен був одружитися на сестрі монсеньйора, а далі Оллар оголосив би його новим герцогом.

- Симон Люра це знав?

- Так, - підтвердив камердинер. - Правду ска-мовити, генерал тоді і вирішив, що вистачить з нього морд цих рудих. Спочатку він відмовитися хотів, та тільки з тессоріем НЕ потягатися! Люра лямку з самого низу тягнув, куди йому проти Манріко перти було, та й толку-то. Один відмовився - дюжина, із голосом.

- Значить, він погодився?

- Для виду. А потім Маршалу Заходу доповів, тільки що фок Варзі, що Манріко з однієї миски їдять. Фок Варзі, дарма що хорошого роду, а сказав, що з кропив'яного, прошу вибачення, насіння вишня не виросте. І що вистачить з нього, прошу пробачити, надорской зарази. Тоді генерал і придумав. Велів знайти самих негідників розбійників, а до вас чоловічка приставив, щоб наглядав.

Як все просто і зрозуміло. Фламінго захотіли Надор, а Оллар плювати на право крові. Між титулом і рудим генералом стояв тільки син Егмонт. І совість Симона Люра.

- Джеремі, - подався вперед Річард, - це ж був ти? Ти стріляв у вбивць?

Колишній капрал мовчав, в перший раз за весь час опустивши очі.

- Це був ти! - Повторив Річард, і Джеремі знехотя кивнув.

Рік К. С. Вечір 2-го дня Зимових Скель |  Рік К. С. 3-й день Зимових Скель

Рік К. С. 3-4-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 4-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 4-й день Зимових Скель |  Рік К. С. Ніч з 4-го на 5-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 5-й день Зимових Скель |  Рік К. С. Ніч з 5-го на 6-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 6-й день Зимових Скель |  Рік К. С. 7-й день Зимових Скель |  Рік К. С. Ранок 8-го дня Зимових Скель |  Рік К. С. 9-й день Зимових Скель |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати