Головна

Держава по Твердохлебова Г. А.

  1.  D. Держава, проти якого подається скарга
  2.  V. Московська держава XIV-XVII ст
  3.  А. Держава як об'єкт підтримки
  4.  Адвокатура і держава. Участь держави в організації і діяльності адвокатури.
  5.  Б 19 В 1 Бізнес-співтовариство і держава: проблеми і перспективи взаємодії
  6.  Б. Держава як об'єкт вивчення
  7.  Базові моделі соціальної політики. Соціальна держава в Росії.

Держава зароджується в період переродження стада людиноподібних істот в людське суспільство. Рушійною силою цього процесу був природний відбір, який відбирав ті популяції гомінідів, які більш успішно усвідомлювали зароджуються в популяціях правовідносини. Менш здатні в цьому плані популяції за допомогою внутріпопуляціонних конфліктів і межпопуляціонной конкуренції елімінувати. Зародження ж правовідносин відбувалося на основі виробництва гоминидами знарядь багаторазового використання. Виробник знаряддя став вимагати визнання за ним права власності на знаряддя власного виготовлення, що і породжувало конфлікти. Необхідність усвідомлення правовідносин системи понять «моє - не моє знаряддя» визначила напрямок еволюції гомінідів на збільшення обсягу мозку і вдосконалення його структури, що, в кінцевому рахунку, народжує здатність матері, - через осмислення системи понять «мій - не мій дитина» - усвідомлювати своє материнство. Мати, захищаючи своїх дітей, починає регулювати конфлікти між своїми дітьми, а потім і між усіма членами материнського роду. Народжується перша форма державної влади - матріархат. В процесі історичного розвитку людського суспільства, з розвитком, вдосконаленням засобів виробництва життєвих благ, зі зміною, вдосконаленням форм власності на засоби виробництва, з розвитком суспільної свідомості змінюються правовідносини між суб'єктами права тих чи інших державних утворень. Мінливі правовідносини переростають свою діалектичну форму - державну владу, вимагаючи якісних змін цієї форми. Що періодично і відбувається, частіше - за допомогою революцій, рідше - за допомогою еволюційних соціально-економічних перетворень. Але які б зміни не зазнавала державна влада, починаючи з найпершої - Матріархатний - своєї форми і закінчуючи сучасними державами, сутність цього явища залишається незмінною: державна влада залишається діалектичної формою розвитку правовідносин між утворюють дане державне утворення суб'єктами права.

 Марксистська теорія походження держави |  кризова теорія


 Місце теорії держави і права в системі суспільних юридичних наук |  авторитарна влада |  раціональна влада |  Теорія Жан-Жака Руссо |  ознаки держави |  Загальносоціальні підхід. |  формаційний підхід |  цивілізаційний підхід |  Елементи форм держави |  Монократіческая форма держави |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати