Головна

V. Читання Корану 3 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: це є одним із проявів повноти знання і богобоязливості Імамів, оскільки подібними висловлюваннями вони вказали на те, що не охоплюють (своїм знанням) всю Сунну цілком. Імам аш-Шафі'і роз'яснив це більш детально, про що буде згадано далі. Траплялося так, що вони йшли супроти будь-якої сунной, яка не досягала їх, тому вони самі і веліли нам слідувати сунне і робити її частиною їх мазхаба. Так буде милостивий до них всім Аллах!

[25] Передали Ібн 'Абд аль-Барр в' 'Аль-Інтіка' фі Фада'іль ас-Саляса аль-А'ймат аль-фукаха '' (стор. 145), Ібн аль-Каййім в '' І'лям аль-Мувакі'ін '' (2/309), Ібн 'Абідін в своїх примітках до' 'Аль-Бахр ар-Ра'ік' '(6/293) і "Расмо аль-Муфті" (стор.29, 32) і аш-Ша'рані в "Аль-Мізан" (1/55), який передав друге повідомлення. Останнє повідомлення передав Аббас ад-Даури в '' Ат-Таріх Ібн Ма'ін '' (6/77/1) з достовірним існадом від Зафара, учня Імама Абу Ханіфа. Подібні ж повідомлення передаються і від соратників Абу Ханіфа: Зафара, Абу Йусуфа і 'Афійі ібн Йазіда (порівняйте' 'Іказа' ', стор. 52). Ібн аль-Каййім ясно вказав на повідомлення від Абу Йусуфа в '' І'лям аль-Мувакі'ін '' (2/344). Додавання до другого повідомленням редактор '' Іказа '' (стр.65) відносить до Ібн 'Абд аль-Барру, Ібн аль-Каййіму і іншим.

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: якщо це те, що вони говорять про людину, якій невідомі їх докази, то як би мені хотілося знати, що вони відповіли б тому, хто знає про розбіжності даного докази з їх відповідним висловом, але все одно після цього виносить фетви, що суперечать даним доказу?! Задумайтесь ж над цим висловлюванням (Імама), бо його одного досить, щоб знищити сліпе наслідування (ат-таклід аль-амма); ось чому один з шейхов-мукаллідов відмовився повірити, що ці слова належать Абу Ханіфа, коли я, висловивши осуд його фетві, привів йому це висловлювання Абу Ханіфа про незнання доказів.

[26] Прим. перекладача: тут імам Абу Ханіфа звертається до свого видатного учня Абу Йусуф (нехай буде милостивий до них обох Аллах!)

[27] Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: Імам Абу Ханіфа так говорив тому, що він часто засновував своє судження на аналогії (кийас), Після чого він знаходив більш аргументовану аналогію або до нього доходив хадис Пророка (хай благословить його Аллах і вітає!) (З даного питання), і тоді він брав його і відмовлявся від свого попереднього висловлювання. У короткому викладі аш-Ша'рані в своїй праці '' Аль-Мізан '' (1/62) пише: «Ми переконані, так само як і кожен дослідник (життя і спадщини) Абу Ханіфа (нехай буде задоволений ним Аллах!), що доживи він до часів письмової фіксації Шаріату і поїздок знавців хадисів в міста і країни, щоб дізнатися про них і зібрати їх воєдино, він прийняв би це і відмовився б від усіх використаних ним суджень за аналогією (кийас). Частка кийас в його мазхабе була б порівняно настільки ж невелика, як і в інших мазхабах. Однак оскільки при його житті шаріатські докази були розосереджені серед послідовників і їх послідовників в малих і великих містах, в його мазхабе кийас становив більшу частку в порівнянні з іншими імама. Це було обумовлено тим, що у нього не було текстового свідоцтва з тих питань, в яких він вдавався до кийасу, на відміну від інших імамів. Що жили після нього знавці хадисів стали здійснювати поїздки з метою пошуку і збирання хадисів з різних міст і селищ, записуючи їх. Тим самим деякі шаріатські хадіси пояснювали інші. Ось яка причина великої частки кийас в його мазхабе, тоді як в інших мазхабах вона не настільки велика ». Абуль-Хасанат (Аль-Лукнаві) в '' Ан-Нафи 'аль-Кябір' '(стор. 135) більш детально наводить слова аш-Ша'рані, схвалюючи їх і роз'яснюючи в власних примітках, тому всім охочим слід звернутися до цього праці.

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: таким чином, оскільки вищенаведена роз'яснення вказує на поважну причину того, чому Абу Ханіфа іноді ненавмисно суперечив достовірним хадисам, - а ця причина абсолютно прийнятна, оскільки Всевишній Аллаха не покладає на душу більше, ніж вона може винести, - не можна засуджувати за це Абу Ханіфу, як роблять деякі неосвічені люди. Навпаки, необхідно поважати його, бо він - один з імамів мусульман, через яких була збережена ця віра і передана нам у всій повноті, і, крім того, воістину, він в будь-якому випадку отримає нагороду (від Аллаха), будь він має рацію (в власному іджтихад) чи ні. З іншого боку, шанувальникам імама Абу Ханіфа не можна продовжувати дотримуватися тих його висловлювань, які суперечать (надійним) хадисам, бо, насправді, подібні висловлювання не є частиною його мазхаба, як випливає з наведених вище слів (Імама). Тим самим існують дві крайності, тоді як істина знаходиться між ними:

???? ???? ??? ???????? ????? ?????? ??????? ??? ???? ?? ?????? ??? ????? ?????? ???? ??? ???? ????

«Господи наш! Прости нас і наших братів, які увірували раніше нас! Не садили в наші серця ненависті і заздрості до тих, хто увірував! Господи наш! Воістину, Ти - Жалісливий, Милосердний! » (Сура '' Збір '', аят 10).

[28] Аль-Фулані в "Іказа аль-Хімам" (стор.50) зводив цей вислів також до Імама Мухаммаду, потім сказав: '' Це і подібне до цього не відноситься до муджтахід, Оскільки він не потребує їх висловлюваннях, проте це відноситься до мукалліду''.

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: грунтуючись на цьому, аш-Ша'рані в своїй праці '' Аль-Мізан '' (1/26) сказав: «Якщо хто-небудь запитає: '' Що мені слід робити з хадисами, яким мій імам не дотримувався, однак їх достовірність була встановлена ??після його смерті? '', - слід відповісти: '' Ти повинен діяти у відповідності з цими хадисами, оскільки якби твій імам зустрів їх і він виявив би їх достовірність, то звелів би тобі діяти у відповідності з ними, бо все імами були бранцями в правиці Шаріату ''. Той, хто б так і вчинив, зібрав би обома своїми руками всяке благо, однак той, хто говорить: '' Я не буду діяти відповідно до хадисів, якщо мій імам йому не ходити '' - упустить величезну користь, як це вже відбувається з багатьма послідовниками (мукаллідамі) Імамів-засновників мазхабів. Для них краще було б діяти у відповідності з кожним хадисом, достовірність якого встановлена ??після епохи Імамів, тим самим виконуючи їх волю, бо ми глибоко переконані, що якби Імами жили довше і їм зустрілися хадіси, достовірність яких була встановлена ??після них, вони б обов'язково взяли їх і надходили відповідно до них, відмовившись від будь-яких суджень за аналогією, використаних ними перш, і від будь-яких висловлювань, виголошених ними раніше ».

[29] Передали Ібн 'Абд аль-Барр в' 'Джамі' Байа аль-'Ільм ва Фадля '' (2/32), Ібн Хазм, що цитує Ібн 'Абд аль-Барра в' 'усуль аль-ахкам' '(6/149) і аль-Фулані (стор. 72).

[30] Це відомий вислів відносять до Імама Маліку, про що відомо вченим з пізніх поколінь (мусульман). Ібн Абд аль-Хаді назвав його достовірним в '' Иршад ас-Салик '' (227/1), Ібн 'Абд аль-Барр в' 'Джамі' Байа аль-'Ільм ва Фадля '' (2/91) і Ібн Хазм в '' усуль аль-ахкам '' (6/145, 179), який передав цей вислів від аль-Хакама ібн Утайби і Муджахида. Таки ад-Дін ас-субК привів цей вислів, захоплений його красою, в '' Аль-Фатава '' (1/148) від Ібн 'Аббаса, а потім сказав: «Ці слова спочатку передавалися від Ібн' Аббаса і Муджахида, потім Малик (нехай буде задоволений ним Всевишній Аллах!) запозичив ці слова від них, ставши відомим завдяки їм ».

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: Імам Ахмад потім взяв цей вислів від них, як згадав Абу Дауд в '' Маса'іль 'ан аль-Імам Ахмад' '(стор. 276): «Я чув, як (Імам) Ахмад говорив: '' Думка кожного може бути прийнято і відкинуто, за винятком самого Пророка (хай благословить його Аллах і вітає!) ''».

[31] Передав Ібн Абі Хатім у вступі до праці '' Аль-Джарх ва Та'діль '' (стор. 31-32).

[32] Ібн Хазм в '' усуль аль-ахкам '' (6/118) сказав: «Воістину, ісламські правознавці (фукаха), За якими робили таклід, були противниками таклід, і вони забороняли своїм сподвижникам робити за собою (сліпий) таклід. Самим ревним з них в цьому відношенні був аш-Шафі'і (нехай буде милостивий до нього Аллах!), Оскільки він постійно і більш ніж будь-хто інший наполягав на необхідності слідувати (іттіба ') Достовірним переказам і приймати те, що встановлено (відповідним) свідченням. Він також відмежувався від того, щоб за ним безоглядно робили таклід і заявив про це привселюдно. Нехай за це Аллах дарує йому милість, і нехай його нагорода буде величезна, бо він був причиною великого блага! ».

[33] Повідомив аль-Хакім через ланцюжки передавачів, що доходять до аш-Шафі'і, як на те зазначено в книгах '' Таріх Дімашк '' Ібн 'Асакир (15/1/3),' 'І'лям аль-Муваккі 'ін' '(2/363, 364) і' 'Іказа' '(стор. 100).

[34] Передали Ібн аль-Каййім (2/361) і Аль-Фулані (стор. 68).

[35] Передали Аль-Хараві в '' Замм аль-калям '' (3/47/1), Аль-Хатіб в '' Аль-Іхтіджадж бі аш-Шафі'і '' (8/2), Ібн 'Асакир (15/9/1), ан-Нававі в '' Аль-Маджму '' '(1/63), Ібн аль-Каййім (2/361) і аль-Фулані (стор. 100).

[36] Цю версію призводить Абу Ну'айм в '' Хілйат аль-Аулійа '' (9/107).

[37] Передали Ан-Нававі в '' Аль-Маджму '' '(1/63), аш-Ша'рані (1/57), посилаючись на аль-Хакіма і аль-Байхакі, і Аль-Фулані (стор. 107). Аш-Ша'рані сказав: «Сказав Ібн Хазм: '' Тобто все одно, була б достовірність (хадісу) виявлена ??їм або будь-яким іншим імамом ''.

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: його наступний вислів (під №5 - прим. Перекладача) роз'яснює сенс (цих слів). У короткому викладі імам ан-Нававі (нехай буде милостивий до нього Аллах!) Сказав: «Наші соратники надходили відповідно до цього (висловлюванням) з питання тасвіба (Тобто проголошення слів '' Ас-салят хайрун хв-ан-Наум '' («Намаз краще сну») під час азана на ранковий намаз - прим. перекладача), умовами виходу зі стану іхрам через хворобу, а також за іншими відомими питань, що містяться в книгах мазхаба. З числа наших соратників, які виносили фетви на підставі хадиса (, а не висловлювання аш-Шафі'і) були Абу Йакуб аль-Бувайті і Абуль-Касім ад-Дарико. А серед тих, хто так само чинив з наших мухаддиса, Були імам Абу Бакр аль-Байхакі і інші (знавці хадисів). Багато наших соратники, які жили до нас, якщо стикалися з будь-яким питанням, по якому існував хадис, а думка (мазхаб) Аш-Шафі'і суперечило йому, надходили відповідно до цього хадисом і виносили на його основі свої фетви, кажучи: '' мазхаб аш-Шафі'і такий же, як і даний хадис ''. Шейх Абу Амр (ібн ас-Салах) сказав: '' Будь-хто з шафиитов, який знаходив хадис, витрати зі своїм мазхабом, аналізував: чи виконав він умови иджтихада в загальному або ж тільки по даній темі або питанню, бо в останньому випадку він міг незалежно (від кого-небудь) діяти відповідно до хадисів. Якщо ж він їх не виконав, проте йому було прикро чинити всупереч даним хадису після подальшого дослідження, він не шукав переконливого виправдання для свого розбіжності з хадисом, йому залишалося тільки діяти у відповідності з ним, якщо інший незалежний імам, крім аш-Шафі'і , надходив згідно з цим хадису. Тим самим це було для нього поважною причиною залишення свого мазхаба з даного питання ''. Сказане (Абу Амром) вірно і встановлено. А Аллаху це відомо краще! ».

Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: існує й інша ситуація, яку Ібн ас-Салах не згадав у вищенаведеному висловлюванні: а що робити, якщо б людина не знайшов того, хто чинив би відповідно до даними хадисом? На це питання відповів такий ад-Дін ас-субК в своєму дослідженні '' Ма'на Каулі аш-Шафі'і аль-Матлябі: «Іза сахха ль-хадис фа-хува мазхаби» '' (« Сенс вимоги в висловлюванні аш-Шафі'і: '' Якщо хадис достовірний, то це і є мій мазхаб '' ») (стор. 102, том 3):« Для мене найголовніше слідувати (іттіба ') Хадису. Людині має бути поданий, що він знаходиться перед Пророком (хай благословить його Аллах і вітає!), Почувши від нього тільки що (який-небудь) хадис. Чи буде ця людина зволікати, що не вступаючи відповідно до хадисів? Клянуся Аллахом, ні ..., і кожна людина несе відповідальність за власним розумінням ».

Завершення цього дослідження і його обговорення міститься в книзі (Ібн аль-Каййіма) '' І'лям аль-Муваккі'ін '' (2/320 і 370), а також у праці аль-Фулані, який називається '' Іказа хімам улюль -абсар, чи-ль-іктіда 'бі Сайїд аль-мухаджірін ва-ль-Ансар, ва тахзірухум' ан аль-ібтіда 'аш-ша'і' фі-ль кура ва-ль-амсар, хв таклід аль-мазахіб ма 'а-ль-хаміййа ва-ль-асабіййа байна фукаха' аль-а'сар '' ('' Пробудження старанності проникливих до курсу за паном мухаджирів і ансарів і застереження їх від релігійних нововведень, що поширилися в селищах і містах з-за безоглядного і фанатичного наслідування думкам сучасних правознавців »). У тому, що стосується даної теми, ця книга є унікальною, і кожному, хто любить істину, слід вивчити її, прагнучи до розуміння і роздумів над її змістом.

[38] Звернення до Ахмаду ібн Ханбаль (нехай буде милостивий до нього Аллах!).

[39] Прим. перекладача: аш-Шам - колишня назва території, на якій сьогодні розташовані такі країни, як Сирія, Йорданія, Палестина і Ліван.

[40] Передали Ібн Абі Хатім в '' Адаб аш-Шафі'і '' (стор. 94-95), Абу Ну'айм в '' Хілйат аль-Аулійа '' (9/106), Аль-Хатіб в ' 'Аль-Іхтіджадж бі аш-Шафі'і' '(8/1), а від нього Ібн' Асакир (15/9/1), Ібн 'Абд аль-Барр в' 'Аль-Інтіка' '' (стор. 75), Ібн аль-Джаузі в '' Манакіб аль-Імам Ахмад '' (стор. 499) і аль-Хараві (2/47/2) через три ланцюжки від Абдуллаха ібн Ахмада ібн Ханбала від його батька, який повідомив, що аш-Шафі'і сказав йому це. Отже, це достовірне повідомлення, передане від аш-Шафі'і. Ось чому Ібн аль-Каййім прямо відносив це (вислів) до нього (тобто аш-Шафі'і) в '' Аль-І'лям '' (2/325), втім, як і Аль-Фулані в ' 'Аль-Іказа' '(стор. 152), потім сказав: «Аль-Байхакі передав:' 'Саме тому він, тобто аш-Шафі'і, так часто використовував хадіси, що зібрав знання від людей з Хиджаза, аш-Шама, Ємену та Іраку. Він брав все, що знаходив достовірним, не покладаючись і не оглядаючись на мазхаб людей тієї місцевості, де він жив, якщо йому поставала відрізняється (від їх мазхаба) істина. Деякі з тих, хто був до нього, обмежувалися лише тим, на чому зійшлися люди мазхаба тієї місцевості, де вони проживали, не докладаючи зусиль для ознайомлення з тим з достовірного, що йому суперечило. Хай вибачить нас усіх Аллах! '' ».

[41] Передали Абу Ну'айм (9/107), аль-Хараві (47/1), Ібн аль-Каййім в '' І'лям аль-Муваккі'ін '' (2/363) і Аль-Фулані (стор.104).

[42] Передали Ібн Абі Хатім в '' Аль-Адаб '' (стор. 93), Абуль-Касим ас-Самарканд в''Аль-Амали '', Абуль-Хафс аль-Муаддаб в '' Аль-Мунтака '' (234/1), Абу Ну'айм (9/106), Ібн 'Асакир (15/10/1) через достовірні ланцюжка передавачів.

[43] Передали Ібн Абі Хатім, Абу Ну'айм і Ібн 'Асакир (15/9/2).

[44] Передав Ібн Абі Хатім (стор. 93-94).

[45] Передав Ібн аль-Джаузі в '' Аль-Манакіб '' (стор. 192).

[46] Передали Аль-Фулані (стор. 113) і Ібн аль-Каййім в '' Аль-І'лям '' (2/302).

[47] Передав Абу Дауд в «Маса'іль 'ан аль-Імам Ахмад» (стор. 276-277).

[48] ??Передав Ібн 'Абд аль-Барр в' 'Аль-Джамі' '' (2/149).

[49] Передав Ібн аль-Джаузі (стор. 182).

[50] Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: навіть щодо своїх батьків і вчених, як передали ат-Тахаві в '' Шарх Ма'ані аль-Асар '' (1/372) і Абу Йа'ла в своїй праці '' Аль-Муснад '' (3/1317) через достовірну ланцюжок передавачів від Саліма ібн Абдуллаха ібн Умара, який розповідав: «Одного разу я сидів разом з Ібн Умаром (нехай буде задоволений ним Аллах!) в мечеті, коли до нього підійшов якийсь чоловік з аш-Шама і запитав його про вчинення умри до хаджу (тобто '' Хадж ат-Таматту '' - прим. перекладача). Ібн Умар сказав: «Це гарне і добру справу». Той чоловік запитав: «Навіть якщо твій батько (тобто Умар бін аль-Хаттаб) забороняв це?» Ібн Умар відповів: «Горе тобі! Навіть якщо мій батько забороняв робити те, що робив і велів здійснювати іншим Посланник Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає!), Ти будеш слідувати висловом мого батька або велінням Посланника Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає!)?! »Людина відповів : «велінням Посланника Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає!)». Тоді Ібн Умар сказав: «Все, тепер йди!» Це переказ призводить Ахмад (5700). Ат-Тірмізі, який назвав його достовірним, передав схоже переказ (2/82 в коментарях до '' Ат-Тухфа '').

Прим. перекладача: в коментарях до '' сахих '' аль-Бухарі вказується, що Умар, а також Усман (хай буде задоволений ними Аллах!) вважали '' Хадж аль-Іфрад '' кращим, ніж '' Хадж ат-Таматту ''.

Ібн 'Асакир (7/51/1) передав від Ібн Абі Зі'ба, який сказав:

'' Са'д ібн Ібрагім (тобто син Абдурахмана ібн Ауфа) виніс рішення щодо однієї людини на підставі думки Рабі'а ібн Абу Абдурахмана, а я (тобто Ібн Абі Зі'б) повідомив йому про хадисі пророка (хай благословить його Аллах і вітає!), який розходився з винесеним їм рішенням. (Тоді) Са'д сказав Рабі'а: '' Це Ібн Абі Зі'б, якого я вважаю надійним передавачем хадисів, і він повідомив від Пророка (хай благословить його Аллах і вітає!) То, що розходиться з моїм рішенням '' . Рабі'а відповів йому: '' Ти зробив иджтихад, І твоє судження вже винесено ''. На що Са'д сказав: '' Як дивно! Я привожу в виконання рішення Са'ді, а не рішення Посланника Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає!)! Ні ж, я відмовляюся від рішення Са'ді, сина матері Са'ді, і привожу в виконання рішення Посланника Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає!)! '' Потім Са'д наказав принести йому оформлене в письмовому вигляді рішення, порвав то, на чому воно було записано, і виніс нове рішення ''.

[51] Я (тобто шейх аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: насправді, він навіть отримає нагороду, бо Пророк (хай благословить його Аллах і вітає!) Сказав: '' Якщо суддя винесе рішення, зробивши иджтихад, І (його рішення) виявиться правильним (тобто відповідним Корану і Сунні), він отримує дві нагороди (від Аллаха), якщо ж він винесе самостійне рішення, зробивши иджтихад, І помилиться, то йому (належить) одна нагорода (від Аллаха). '' Цей хадис наводиться в '' сахих '' Аль-Бухарі, Мусліма, а також в інших збірниках хадисів.

[52] Наводиться в примітці до праці '' Іказа аль-Хімам '' (стор. 93)

[53] Передав Аль-Фулані (стор. 99).

[54] Сура '' Подія '', аяти 13, 14.

[55] Передали Ібн 'Абідін в "Аль-Хашійя" (1/62) і аль-Лукнаві в' 'Ан-Нафи' аль-Кябір '', относивший цей вислів до аль-Газалі.

Прим. перекладача: наприклад, в перекладеної на російську мову книзі Абу Йусуфа '' Кітаб ал-Харадж '' (Книга про мусульманському оподаткування), випущеної Санкт-Петербурзьким філією Інституту сходознавства РАН в 2001 р, думка Абу Йусуфа часто розходиться з думкою його вчителів Абу Ханіфа та Ібн Абі Лайли або з думкою когось одного з них, що автор '' Кітаб ал-Харадж '' зазначає у виразах типу: '' Я ж, Абу Йусуф, стверджую, що ... '', '' Я, Абу Йусуф, вважаю, що ... '' і т.д.

[56] Він сам вказує у вступі до написаній ним книзі '' Короткий Огляд Фікха (Імама) аш-Шафі'і '' наступне:

'' Ця книга є збіркою знань Мухаммада ібн Ідріса аш-Шафі'і (нехай буде милостивий до нього Аллах!) І тлумачення його висловлювань, щоб допомогти бажаючому пізнати оте, не забуваючи при цьому про заборону (Імама) слідувати його або чиємусь ще думку, щоб така людина могла з усією ретельністю звірити з нею свою Віру (дин) ''.

[57] Він в ній раз'яніл свої розбіжності з імамом (Абу Ханіфою) по приблизно двадцяти питань (№ 42, 44, 103, 120, 158, 169, 172, 173, 228, 230, 240, 244, 274, 275, 284 ,, 314, 331, 338, 355, 356 - наводиться по '' Та'лік аль-Мумаджід 'аля Муватта' Мухаммад '' («Значущі зауваження до праці імама Мухаммада '' Аль-Муватта '»).

[58] Прим перекладача: в коментарі до перекладу на російську мову піддається узагальненню '' сахих аль-Бухарі '' в голові '' Моління про дарування дощу '', де наводиться відповідний хадис, йдеться: '' тобто виворітного стороною вгору, навиворіт , в результаті чого права його сторона виявилася зліва ''.

[59] Ібн 'Абідін згадав його серед них в' 'Аль-Хашійя' '(1/74) і в' 'Расмо аль-Муфті' '(1/17). Аль-Кураши згадав його в '' Аль-Джавахір аль-Мадій фі Табакат аль-Ханафійа '' (стор. 347) і сказав про нього: '' Він є надійним передавачем хадисів. Він і його брат Ібрагім були двома шейхами Балха свого часу ''.

[60] '' Аль-Бахр ар-Ра'ік '' (6/93) і '' Расмо аль-Муфті '' (1/28).

[61] '' Аль-Фава'ід аль-Бахійа фі Тараджум аль-Ханафійа '' (стор. 116). Далі автор '' Аль-Фава'ід '' додає наступне корисне зауваження: «Це повідомлення виявляє хибність оповідання Макхуль, який передав, що Абу Ханіфа сказав: '' Той, хто піднімає руки під час намазу, його намаз став недійсний ''. Цим (приписуються Абу Ханіфа) висловлюванням Верховний Писар аль-Іткані, був введений в оману, як на те вказується в його автобіографії. А Ісам бін Йусуф, який невідступно знаходився поряд з Абу Йусуф, піднімав свої руки (під час намазу), тому якщо б вищезазначене висловлювання (Абу Ханіфа) мало будь-яку основу, то Абу Йусуф і Исаму було б про те відомо. Також слід знати, що якби Ханіфа залишив мазхаб свого імама з якого-небудь питання з огляду на сили свідоцтва (з Сунни), розходиться (з його мазхабом), то він не вийшов би за рамки такліда. Навпаки, це був би належний (розумний) таклід в формі відмови від (сліпого) такліда. Хіба ти не бачиш, що Ісам бін Йусуф залишив думку (мазхаб) Абу Ханіфа, що стосується непіднятою рук (в намаз), і при цьому він вважається послідовником ханифитского мазхаба? Я скаржуся Аллаху на невігластво (людей) нашого часу, коли вони засуджують будь-якого, хто відмовляється від наслідування (таклід) Своєму Імама з якого-небудь питання з огляду на сили свідоцтва (з Сунни), розходиться (з його мазхабом), і виключають таку людину з числа послідовників Імама! Не дивно, коли це виходить від простих людей, однак викликає здивування, коли це виходить від тих, хто уподібнює себе вченим, а сам йде по стопах (цих людей) подібно худобі! ».

Прим. перекладача: детальніше див. Додаток № 3, коментар до хадису № 2.

[62] Прим. перекладача: арабське слово іхтіляф означає '' розрізнення '', '' розбіжність '', '' розбіжність '', '' протиріччя '', '' розбрат ''.

[63] Більш детально див. '' Аль-ахкам фі усуль аль-ахкам '' Ібн Хазма, '' Худжжат Ллах аль-Баліга '' аль-Дехлаві, а також '' 'ІКД аль-Джидая фі ахкам аль-Іджтихад ва -т-таклід '' аль-Дехлаві, де автор спеціально розглядає дане питання.

[64] Див. '' Файдов аль-Кадір '' аль-Манаві (1/209) або '' Сільсіля аль-Ахадіс ад-Даіфа '' (1/76, 77)

[65] Ібн 'Абд аль-Барр призводить це висловлювання в' 'Джамі' Байа аль-'Ільм '' (2 / 81-82)

[66] Там же (2/82, 88-89).

[67] Там же (2 / 83-84).

[68] Там же (2/89).

[69] Пор. з книгами '' Аль-Інтіка '' (41) Ібн 'Абд аль-Барра, Ібн Асакир' 'Кашфі аль-Мугатта фі Фадль аль-Муватта' '(стор. 6-7) і' 'Тазкірат аль-Хуффаз' ' (1/95) аз-Захабі.

[70] Див. 8 главу книги '' Ма ля йаджуз хв аль-Хіляф '' (стор. 65-72), де ви виявите безліч прикладів сказаного нами, в деяких з них фігурують навіть вчені з «Аль-Азхара»!

[71] «Аль-Бахр ар-Ра'ік».

[72] Тут я (тобто шейх Аль-Албані - прим. Перекладача) говорю: «Останні роботи Мухаммада аль-Газалі, як, наприклад, недавно вийшла книга '' Сунна Пророка між прихильниками хадисів і прихильниками фикха '' вказують, що він сам належить до тих з закликають до Ісламу, хто «перебуває в розгубленості»! Його роботи довгий час видавали в ньому власне сум'яття, власне спотворення Сунни і використання власного інтелекту у встановленні достовірності чи недостовірності хадисів. Він не звертався ні до принцам (класифікації хадисів) і до самої хадісоведческой науці, ні до фахівців в даній області, натомість називаючи достовірним такий хадис, який йому подобався, навіть якщо той був слабким, і називаючи недостовірним такий хадис, який був йому не до душі, навіть якщо існувало одностайна думка (вчених), що цей хадис є достовірним.

Вищезгаданий підхід найбільш наочно продемонстрований їм в обговоренні хадисів, що містяться в його попередній книзі '' Фикх ас-Сіра '', де він роз'яснює свою методологію прийняття недостовірних хадисів і відмови від достовірних, грунтуючись лише на тексті самого хадиса.

Звідси читач може зауважити, що об'єктивний підхід до хадису з точки зору критики (його ланцюжка передавачів) не має цінності в очах даного автора, бо він суперечить «обгрунтованого аналізу», який сильно відрізняється у різних людей, бо те, що є істиною для одного , може представлятися брехнею для іншого! Тим самим весь Іслам стає залежним від особистих примх, не маючи ні принципів, ні джерел відсилання, крім особистої думки. Це сильно відрізняється від підходу провідних ісламських вчених з ранніх поколінь мусульман, (які керувалися принципом,) що «иснад (тобто ланцюжок передавачів хадиса) - це частина релігії; якби не иснад, то люди б говорили, що їм заманеться ».

Остання з вищезазначених книг виявила людям його му'тазілітскую методологію, його тупе неповагу до імамів-хадисознавець і до їх багатовіковим зусиллям, спрямованим на служіння Сунні і розрізнення достовірних переказів від недостовірних, а також відсутність у нього визнання зусиль імамів-правознавців, що заклали принципи (фикха) і розвинули на їх основі інші положення, бо автор цієї книги бере від одних і залишає від інших те, що забажає, не проявляючи послідовності до яких би то ні було принципам або основам!

[73] Див. Наведені раніше висловлювання імама аль-Музані і хафіза Ібн Раджаба аль-Ханбалі.

[74] Цей факт передається через численні (мутаватір) Ланцюжка хадисів, тому немає необхідності зупинятися на ньому докладніше, хоча деякі з доводів, що стосуються цього питання, будуть наведені далі.

[75] Прим. перекладача: див. Додаток № 1 в кінці даної книги.

[76] Аль-Бухарі, Муслім і ас-Сирадж.

[77] Там же. Джерела і передавачі другого з цих двох хадисів наводяться в книзі «Аль-Ірва 'аль-Галиль» (289 і 588).

[78] Абу Дауд, Ібн Хіббан в книзі '' Ас-Сікат '' (1/12) і ад-Дійа 'в книзі' 'Аль-Мухтара' 'призводять цей хадис через хорошу ланцюжок передавачів. Його достовірність підтвердили Ібн ас-сукно, а також Ібн аль-Мулаккін в книзі '' Хуласат аль-Бадр аль-Мунір »(22/1). Ще раніше на достовірність цього хадиса вказав Абд аль-Хакк аль-Ішбілі в своїй книзі «Аль-ахкам» (№ 1394), перевіреної мною. Імам Ахмад використовував цей хадис як аргумент, про що розповів Ібн Хані з його слів в книзі '' Аль-Маса'іл '' (1/67).

[79] Передали Ахмад і ат-Тірмізі, який назвав цей хадис достовірним.

[80] Аль-Бухарі і Ахмад.

[81] Аль-Бухарі і Муслім.

[82] Аль-Байхакі призводить цей хадис через ланцюжок передавачів, яка відповідає вимогам, що пред'являються до хадисам імамами аль-Бухарі і Муслімом.

[83] Ат-Тірмізі і аль-Хакім. Вони обидва називають цей хадис достовірним. Джерела і ланцюжки передавачів цього хадиса перевірені на достовірність в книзі '' Аль-Ірва '' '(292).

Прим. перекладача: це припис відноситься до жителів Медіни, тому що Медіна розташована на північ від Мекки. І якщо жителі Медини звернуться особою в напрямку Мекки, то праворуч від них буде Захід, а зліва - Схід. Цей хадис свідчить про те, що якщо молиться знаходиться на великій відстані від Кааби, то йому достатньо повернутися в напрямку Заповідною Мечеті ('' Аль-Масджид аль-Харам '') - '' Ітхаф аль-Кірам '' Сафійе ар-Рахман аль -Мубаракфурі.

[84] Ад-Даракутні, аль-Хакім, аль-Байхакі, ат-Тірмізі, Ібн Маджа і ат-Табарані. Джерела і ланцюжки передавачів цього хадиса перевірені на достовірність в книзі '' Аль-Ірва '' '(296).

[85] Аль-Бухарі, Муслім, Ахмад, ас-Сирадж, ат-Табарані (3/108/2) і Ібн Са'д (1/234). Джерела і ланцюжки передавачів цього хадиса перевірені на достовірність в книзі '' Аль-Ірва '' '(290).

[86] Згідно з найбільш правильному думку більшості вчених, включаючи Імама Абу Ханіфу і двох його учнів, тут мається на увазі надвечір'я ('АСР) намаз. Хадіси, що підтверджують цю думку, призводить Ібн Кясір в своєму '' Тафсир Корану ''.

 V. Читання Корану 2 сторінка |  V. Читання Корану 4 сторінка


 Додаток № 1 |  В очах Імамів-знавців хадисів |  Слабкість хадісу, в якому засуджується читання Корану за імамом |  Імамом і тими, що моляться за ним |  З книги '' Сільсіля аль-Ахадіс ас-Сахих '' (№ 1993) шейха аль-Албані |  З книги «Ірва 'аль-Галиль» (2 / 178-182) шейха аль-Албані |  Додаток № 7 |  I. Звернення в сторону Кааби |  IV. такбір |  V. Читання Корану 1 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати