Головна

З гидкого каченяти - у лебедя

Багатий тато дуже любив казку про Зайця і Черепаху. Якось він сказав мені: «Я зростаю тому, що завжди був черепахою. Я вийшов не з багатої сім'ї. Не відзначався розумом в школі. Я її просто закінчив. У мене немає ніяких особливих талантів. Проте я набагато багатше більшості людей тільки тому, що не зупинявся на півдорозі. Я ніколи не переставав пізнавати і розширювати свою реальність ».

Багатий тато любив чарівні казки і біблійні історії. На початку цієї книги я поділився з вами історією про Давида і Голіафа. Багатому татові дуже подобалася історія про те, як звичайний, невеликого зросту юнак зміг перемогти велетня за допомогою простого механізму, що використовує силу важеля, - пращі. Багатий тато любив чарівні казки, хоча і не був завзятим читачем, але він вбирав уроки, почерпнуті з цих казок, і вони направляли його життя - життя, що почалася з нуля і в кінцевому підсумку стала справжньою фінансовою електростанцією.

Ми з Кім багато разів бували розорені і жили на самі незначні кошти; і кожен раз я знаходив затишне містечко, де міг посидіти в тиші і знову почути, як багатий тато розповідає казку про Черепаху і Зайця. Пам'ятаю, як він говорив: «Ще багато разів в житті ти зустрінеш людей набагато більше розумних, енергійних, більш могутніх і багатих і більш обдарованих, ніж ти. Але те, що вони вирвуться вперед, ще не означає, що ти не зможеш виграти цю гонку. Якщо ти збережеш віру в себе, будеш робити те, чого не хоче робити більшість людей, і будеш постійно, щодня просуватися вперед, перемога в гонці життя буде за тобою ».

Інший чарівною казкою, яку дуже любив багатий тато, була казка про трьох поросят. Він часто перемежовував казку про Черепаху і Зайця казкою про трьох поросят. Коли мені було приблизно 12 років, багатий тато сказав: «Бідні люди будують будівлі своїх фінансів з соломи. Середній клас будує їх із прутів. А багаті - з цегли ». І додав: «Для успішної черепахи повільність не перешкода, але при цьому переконайся, що ти будуєш будинок хоч і повільно, але з цегли».

У 1968 році, коли я приїхав додому на Різдво (тоді я вчився в Нью-Йорку), багатий тато і його син запросили мене в свою фешенебельну квартиру в його новому готелі.

- Пам'ятаєш, як я розповідав тобі казки? - Запитав багатий тато, дивлячись з балкона квартири на білий піщаний берег і блискучий блакитний океан. - Ті дві казки, «Черепаха і Заєць» і «Троє поросят»?

- Звичайно, - відповів я, все ще перебуваючи під сильним враженням від краси їх нової квартири, розташованої на самому верху готелю. - Дуже добре пам'ятаю.

- Так ось, цей будинок - з цегли, - сказав багатий тато з легкої усмішкою.

У той день, в 1968 році, йому не потрібно було багато говорити про це. Він розповідав і переказував ці чарівні казки так часто, що вони стали для мене чимось реальним. Багатий тато був черепахою, що вибрала довшу, більш повільну, менш надійну дорогу, але зате тепер він був на вершині і підіймався все вище. Йому було 49 років, і по дорозі він вже обігнав багатьох зайців.

Я знав також, що мій справжній тато побудував будинок із прутів - дорогий будинок у фешенебельному районі по сусідству з Гонолулу. Він тільки що отримав підвищення по службі і став главою системи освіти штату Гаваї. Він теж досяг вершини своєї сходи; теж став помітною фігурою в суспільстві, як і багатий тато. Різниця полягала в тому, що один сам керував своєю долею, а інший - ні. Один жив у будинку із прутів, а інший - в хмарочосі, зробленому з цегли. Через три роки мій справжній тато втратив свою надійну роботу, і все, що у нього залишилося, - це його будинок із прутів.

 сила цілісності |  Іноді варто бути гидким каченям


 БАЧЕННЯ - це те, що ти бачиш розумом. |  Робочі інструменти вашого розуму |  Вас оподатковують навіть після того, як ви перестаєте працювати |  Чи не час перестати брати участь в «щурячих перегонах»? |  ЦІЛІСНІСТЬ - НАЙВАЖЛИВІШИЙ ВАЖІЛЬ |  Щось більше, ніж точне визначення |  Використання сили слів |  Співвідношення, що застосовуються у вашому житті |  Стати сильніше |  Якої довжини ніс у вашого фінансового порадника? |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати