На головну

Про своє ніколи. Відповідь про сонливості і зміні скитського настоятеля

1.  Exercise 6. Завершіть пропозиції, вставивши необхідні за змістом слова у відповідній формі (одне слово використовується двічі). Переведіть пропозиції на російську мову.
  2.  II. Погляд з висот органічної будови людської голови на істоти нижчі, що наближаються за складом свого до людини
  3.  II. Обов'язки і відповідальність судових приставів
  4.  II. Вимоги до знань, умінь (відповідно до ГОС).
  5.  III. Відповідь на критику (1961)
  6.  NN. Відповідь ті, що впали в тяжкий гріх
  7.  V. ВИБЕРІТЬ В тісто ОДИН ПРАВИЛЬНИЙ ВІДПОВІДЬ

Ваше високопреподобіє, високоповажний о. архімандрит!

З постом!

Винен перед вами багато і пребагато. Було діло, від якого мені не хотілося відриватися не закінчивши. Хоч воно і тепер ще не скінчено; але на кінці. Це переклад св. Симеона нового Богослова. Тому зраджую перше рішення, - і беруся відповісти вам, щоб ви не засмучувалися мною. Я багато заборгував відповідями ж не вам одним.

У листі вашому від 9 генваря ви знову скаржитеся на сонливість. Ну, що ж з нею робити? Нічого більш, як той же, що я писав уже вам. Боріться скільки сил є; а коли здолає, кайтеся перед Господом і величайте себе сонею непробудним. Знову заснете? Прокинувшись, знову за покаяння беріться і за похвали собі.

Подолання сну є дар Божий. Якщо б потрібно було для вас позбавленими бути від цього немочі, Господь давно б втік був сон. Чи не забирає? Вірно тому, що це не корисно вам. Однак ж і не для того, щоб ви спали, а щоб мали з чим боротися. Це вам для вправи моральних сил.

Коли читають вам, може бути вам краще не все сидіти, а посидіти і пройтися трохи. Сон і буде розсіюватися.

Що невтомно поминаєте знайомих, живих і покійних - се добре! Милостиня духовна - особливо для отшедших.

Що владика не задовольняє прохання про зміну скитського настоятеля, - все це благодушно переносити. У числі православних вірувань є і те, що через пастирів своїх Бог відкриває волю Свою про паству. Вірно Не прийшов тепер час його звільнити. Почекати треба. М. може бути не худим настоятелем; але йому треба самому підрости. Нехай поки росте і тоді ...

Прошу святих молитов ваших про мою Многогрішного. Вклоніться св. мощам св. Тихона, і прикласти до них, і скажіть, що це за мене, щоб допомагав мені Святитель Божий.

Шлю вам книгу - тлумачення послання до Галатів, яка щойно вийшла з друку.

Ваш прочанин Е. Феофан. 26 февр. 81 р

Про келійному молитовному правилі |  Про храмової ікони Б. Матері

Лист до Е. Ганскау |  Лист до о. Іоанну Кронштадтському |  Про прийняття пропонованого постригу і про молитву |  Основні правила благочестя. Сльози благодатні і вражі |  Про духовну пильності. Марнославство сльозами. Небезпека охолодження і самоцена |  Батьківські повчання і настанови про різні предмети з питань ревнующей про духовне життя |  Листи до протоієрея Михайла Петро. Путинцева |  Листи до ігумена Веніаміна |  При посилці книг |  Про боротьбу з сонливістю. Про благоустрій монастиря і виборі настоятеля |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати