На головну

Про обертання НЕБЕС

1.  У «ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ» увійдуть ТІЛЬКИ ТІ, ХТО СТАВ
  2.  Війна на небесах
  3.  Глава 25 «Хліб наш насущний» - испрошением Хліба Небесного
  4.  Глава 5: Монашество - військова служба Царя Небесного
  5.  Глава п'ята. Грім небесний вибухає НАД ГОЛОВОЮ матуся буркотун
  6.  І. взяв мене, щасливого, що втратив відчуття часу і простору, під руку, і ми весело попрямували у темряві, серед яскраво сяяли небесних лампад.
  7.  інтер'єр Піднебесної

Верхнє небо, яке греки називають ефіром, а халдеї - щільним вогнем, називається також палаючим вогнем, бо цей вогонь, позбавлений матерії, вільний від чужорідних сполук, так як він не відбувся ні від кого, а виник з нічого; і ніщо з сущого не виникло з нього, і немає нічого вище його ... Воно розляглося навколо кулястої землі своїм невпинним, і нездоланно швидким обертанням, невидимою матеріальністю, пізнаваною лише розумом, і складається воно з двох півкуль, нижнього і верхнього, розташованих один проти одного подібно положенню півкуль землі. І всередині себе воно замкнуло цей величезний світ ...

Людська думка не в змозі проникнути в глибини божественної суті. Що ж стосується осягнення світу, то цього люди вчаться на досвіді, і роблять вони це трояким чином - подорожуючи, оглядаючи і слухаючи, не бажаючи залишатися в повному невіданні про сущому.

ВІРМЕНСЬКА ГЕОГРАФІЯ (Ашхарацуйц)

Не знайшовши в Священному писанні нічого грунтовного про землеопісаніе, крім рідкісних, розкиданих і в той же час труднопостігаемих і темних відомостей, ми змушені звернутися до язичницьких письменникам, які встановили географічну науку, спираючись на подорожі та мореплавання, і підтвердили її геометрією, яка зобов'язана своїм походженням астрономії.

Я вірю розповіді Птолемея, чиї люди пройшли на південь, починаючи з жаркого пояса, з точністю описали народи, там живуть, виміряли їх межі ...

Я описую тільки те, що око людське бачило і на що нога людська ступала.

космографію |  Тлумачення СЕМИ книг Філона Олександрійського

ГЛАВА VII Про МУДРОСТІ, розум, СЕНС, ІСТИНИ ТА ВІРІ |  РІВНІСТЬ |  Іоанн Дамаскін |  Михайло Псьол |  ІВАН ИТАЛ |  ВІРМЕНСЬКА ФІЛОСОФІЯ |  Спростування єресі |  Давид Анахт |  АНАЛІЗ «ВВЕДЕННЯ» Порфирій |  Тлумачення «КАТЕГОРІЇ» АРИСТОТЕЛЯ |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати