Головна

III. Анугита


Вухо, покинуте мною, ніяк не сприймає звуку. Завжди я з усіх сутностей кращий. Як порожні житла, як вогонь, покинутий блиском, Ніколи не виблискують почуття, коли їх я покину. Як напівсухі дрова [не горять], так почуттями,

які покинув манас, Всі істоти без мене не сприймають предметів.

Почуття сказали: Що ти думаєш було б правильно, Якщо б ти, пане, без нас предметами міг

насолоджуватися,

Якби після того, як ми зникли, в утриманні

життя була б насолода,

І ти б куштував насолоду, то було б правильно

то, що ти думаєш.

Адже після нашого зникнення при Предстояння

предметів Ти ними лише в уяві насолоджуватися

здатний.

Або ти думаєш, що можеш завжди досягти

наших предметів?

Сприйми-ка носом образ, смак сприйми очима. Запах сприйми вухами, сприйми мовою торкання, Шкірою звук сприйми, розумом сприйми дотику; Адже сильний не обмежений, обмежень - для

убогих;

Безпосередньо досягну-ка насолоди: адже

тільки залишене нами тобі є.

Як учень для уваги ШАСТРА33, до знає

шастри приходить,

Як він підпорядковується умовам заради почутого

шрути34.

Так ти осмислювати показані нами предмети - Майбутні і колишні як наяву, так і в мрію. У позбавлених розуму або малоразумних Зберігається життя, якщо до позбавлення наших

предметів не дійде справа.

Вигадував багато воображеньем, віддається

мріям, Все ж, замучений голодом, до предметів почуттів

вдається.


У житло, позбавлене дверей, проник

уявою, віддаючись насолоди речами, Внаслідок виснаження життя, до спокою завжди приходить, як згасає вогонь, коли дрова виснажилися. В силу того, що за допомогою отворів тіла ми

прив'язані

До властивостей і не сприймаємо якостей один одного, Без нас немає для тебе досягнення, оскільки без нас ти радості скуштувати не можеш (XIV. 22. 14-29).

 І. Мокшадхарма |  РАННИЙ БУДДИЗМ


 ВІД РЕДАКЦІЇ |  ФІЛОСОФІЯ СТАРОЖИТНОСТІ І СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 1 сторінка |  ФІЛОСОФІЯ СТАРОЖИТНОСТІ І СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 2 сторінка |  ФІЛОСОФІЯ СТАРОЖИТНОСТІ І СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 3 сторінка |  ФІЛОСОФІЯ СТАРОЖИТНОСТІ І СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ 4 сторінка |  I. самхита |  II. Упанішади |  ФІЛОСОФІЯ епічної ПЕРІОДУ |  I. Бхагавад-ГІТА |  ГЛАВА VI |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати