Головна

Quot; Дуже важливо точно визначити момент входження в ринок і напрямок ".

1.  BB.3.3.1 Лінійне зміна моменту
  2.  BB.3.3.2 Нелінійне розподіл моменту
  3.  D.2.1 Несуча спроможність по вигинає моменту
  4.  I. Організаційний момент
  5.  II.3.1.7 Ринок праці, безробіття
  6.  IV. Східнослов'янські землі і велике князівство Литовське в XIII-XVI ст
  7.  IV. Недоліки характеру, зумовлені переважно активно-вольовими моментами.

На перший погляд - яка мудра і правильна думка! Як це справедливо! Але - поглянемо вдруге, попрістальней. Багато читачів пишуть, що, як тільки вони відкривають позицію - ринок (часто до цього млявий) мчить проти їх відкритої позиції. Звичайно, ринку немає до них справи, він - сам по собі, але таке складається враження.

Одна моя знайома виявила чітку закономірність - як тільки вона купує фунт - той валиться на 100 пунктів. А англійці і не здогадуються про причини падіння їх валюти! Виявляється, це закономірно. Ринок (точніше - його найбільші гравці) дійсно грає проти Вас, як і проти маси "дрібних" інвесторів, синхронно в одну сторону відкривають позицію, підкоряючись сигналам тих. аналізу.

Що тут можна сказати! Я запропонував їм (який написав такі листи) відкриватися в іншу сторону, тобто проинвертировать свій прогноз. І в цьому глибокий сенс. Уявіть собі, що якщо хто - то, наприклад, купує (це маса трейдерів, у всіх однакові знання і набір інструментів, і сигнали однакові, в дилинг залі добре простежується певна синхронність у діях), то адже хто - то продає! Хто? Так великі гравці, банки, фонди та ін. Ось так вони "Підсікай" масу грошей дрібних приватних інвесторів, трохи піднімуть, щоб чіткі сигнали на покупку з'явилися, а потім - кидають на сотню - іншу пунктів, щоб стопи поклацати. Все просто. І трейдери, які мені писали, всього на всього добре вивчили тех. аналіз і успішно застосовують його для знищення власного депозиту. Ось, до речі, простий приклад. У всіх підручниках говориться про те, що при вході RSI в зону перекупленності треба продавати. А відкрийте графік, подивіться уважно. Виявляється, при приході RSI в зону перекупленності треба купувати! Купувати, поки RSI не піде з цієї зони! Таких милих нюансів в тих. аналізі досить, щоб розоряти Вас систематично. Пам'ятайте правило аналізу, запропоноване ще У. Черчіллем - не надавати значення, що говорять (пишуть), а подумай - навіщо вони це роблять?

Не знаю, як Ви, а я зробив з цього наступний висновок (парадоксальний) - абсолютно не важливо, коли і в який бік відчиняються позиція!

Це підтверджується і спостереженнями за роботою трейдерів. Переважна більшість гравців (часто - успішних) укладає угоди випадково, при чому генератором випадковості є прогнози аналітиків, сигнали яких-небудь індикаторів теханализа, думка сусідів по дилінговому залі, вихід новин або просто незрозуміле сиюминутное спонукання. З точки зору песиміста цей висновок звучить так - куди не відкривати - все одно в підсумку програєш! Ми скажемо інакше. Існують досить прості торгові тактики, що дозволяють стабільно отримувати підсумкову прибуток на досить довгих періодах торгівлі при будь-яких (навіть випадкових) входах в ринок, і при будь-яких станах ринку. Ось їх і пошукаємо, ці тактики.

Справедливості заради зазначу, що "віддатися стихії" психологічно важко, і у мене не виходить. Я намагаюся планувати роботу і слідувати сигналам своєї системи. Але, коли система починає підводити, часто випадкові, імпульсивні постановки рятують ситуацію.

Тому давайте зосередимо основну увагу на те, що робити після відкриття позиції. Ми, звичайно, поговоримо про визначення моменту входу і напрямку угоди, але це не має особливого значення (на моє глибоке переконання). Уф! Вже легше!

2. "Основний принцип спекуляцій - швидко закривати збитки і дозволяти прибутку рости"

Чудова думка! І сперечатися я з нею не буду, тільки спробую уточнити. Ця ідея прийшла з ринку акцій. До речі, ніколи не ототожнював фондовий ринок, валютний ринок (Forex) і ф'ючерсний. Дуже багато малопомітних на перший погляд нюансів, але вони - то і визначають картину цілком. Не слід використовувати інструменти і програми, розроблені для ринків акцій (постійно з'являються "новомодні"), це не тільки марно, але й часто приносить шкоду. Так ось, ринок акцій - порівняно повільний, мало волатильний, головне - на ньому немає різких стрибків, як на Forex (або, майже немає). Хто хоч з тиждень поспостерігав за Forex, прекрасно бачив, що ціна рухається стрибками. Пункт вгору, пункт вниз, і так - довго "хитається" на місці, буває - по кілька годин. Потім, раптом, різкі скачки по 10 - 20 пунктів протягом 5 хвилин, причому часто в різні боки (новини вийшли). І - все заспокоїлося. А потім на графіку - солідні годинні свічки ...

Ну і де швидко закривати збитки? І як це - швидко, якщо навіть зателефонувати брокеру не встигнути? Як це прибутку дозволяти рости? Так нехай собі росте, дозволяємо, але вона не хоче рости, вона спочатку до нашого стопа хоче сходити.

Ось тут ми підійшли до одного з "наріжних каменів" моєї розповіді - чи потрібні стопи і де їх ставити? Чи потрібні Тейку і де їх ставити?

На питання - чи потрібно використовувати Stop Loss? - Відповідь дуже проста - обов'язково! Кожна відкрита позиція обов'язково повинна страхуватися стопом. Робота без стопового ордера - російська рулетка, політ на літаку без катапульти і парашута, плавання на караблі без рятувальних шлюпок. У цьому питанні у мене знайдеться чимало опонентів. Так, наприклад, говорять: Ви купили за ціною а. Ціна рушила вниз. Так навіщо продавати за нижчою ціною, треба навпаки купувати! Хто так стверджує - прямо штовхає трейдера до повного розорення. Є один винятковий випадок, коли використання стопів не обов'язково - коли у Вас дуже великий депозит, здатний легко перенести плаваючий збиток в декілька тисяч пунктів. Це приблизно 20 - 50 кратний перевага депозиту над маржею. І то, можна "зависнути" на роки. Весь цей час Ви не зможете як - то використовувати гроші з вашого торгового рахунку, його (рахунок) будуть поступово підточувати овернайти, витримати такий час, навіть кілька місяців, практично ніхто не здатний, адже кожен день Ви будете спостерігати за все зменшується депозитом, страх і бажання хоч що - то зробити буде все сильніше. Зрештою Ви закриєте позицію за дуже невигідною ціною, після цього ринок розвернеться і піде в Вашу сторону. Це не фантазії, це - особистий досвід. Ось все противники стопів цей випадок і мають на увазі, але сором'язливо замовчують наслідки.

Торгова тактика без стопів - це не тактика, а низка хаотичних спроб - пощастить - не пощастить. Час життя депозиту таких гравців - днів 10 - 15, до найближчого хорошого руху. Справа в тому, що робота трейдера подібна з роботою сапера. Можна довго і успішно вгадувати, нарощувати депозит, але єдина неправильна постановка знищить все, і що Ви принесли на ринок, і що встигли заробити. Це - тільки питання часу.

Як приходять до заперечення стопів? На початку своєї професійної діяльності трейдер чітко виконує всі правила і страхує свої позиції. Рахунок або повільно зростає, або стоїть на місці. Дуже скоро трейдер зауважує, що після спрацьовування стопа ринок розгортається в його сторону і він міг би взяти замість збитку значний прибуток. Тут психологія відіграє з ним злий жарт, він не помічає, що відбувається це в багатьох випадках, але не у всіх. А для катастрофи, як я писав вище, досить єдиного випадку. Так ось, незадоволений повільним нарощуванням капіталу (обіцяли то подвоєння депозиту мало не кожен місяць) трейдер вирішується відмовитися від стопів. Але, спочатку, він, усвідомлюючи необхідність страховки, просто переносить їх установку подалі. І все нормалізується. Виявляється, варто трохи потерпіти - і збитки чудесним чином перетворюються в прибуток! Потім або він "ловить" великий стоп, що з'їдає значну частину отриманого раніше прибутку (але не весь же депозит, а все одно, дуже шкода!), Або, навпаки, тривалий час ціна навіть близько до ніг не підходить, і трейдер вирішує, що вони не потрібні зовсім. Все, він став на дорогу, що веде до руйнування.

Якщо стопи, часто спрацьовує, ведуть до зменшення депозиту, це означає, що Ви вибрали невірну тактику, а не те, що стопи шкідливі. Як би в тому, що погано зроблений літак весь час падає, винна катапульта - льотчик весь час за неї смикає і рятується, хоча міг би боротися до кінця і садити машину. Правда, іноді вони розбивалися б разом з машиною ... Абсурд.

Як ще Вас переконувати? Ось Ви це прочитаєте, може бути погодитеся зі мною, але все одно, час від часу, будете нехтувати постановкою стопів. Тільки коли Ви переживете біль і гіркоту від знищеного депозиту, може і декількох, то почнете виконувати це (і інші обов'язкові) правило і станете професіоналом.

Так навіщо ж відчувати це на своїй шкурі? Робіть відразу як слід!

Є ще "спосіб" працювати без стопів - відкривати позицію в протилежному напрямку. На цьому заснована навіть досить відома тактика "поплавок" (розглянемо її в числі інших пізніше). Не раджу. По-перше, відкриття такої "страхує" позиції - чиста умовність. По-друге, відстань між позиціями (в результаті Ваших дій) буде весь час збільшуватися, і, врешті-решт, Ви все одно змушені будете закрити збиткову позицію.

І єдиний спосіб обійтися без стопів - використання опціонів. Це, на жаль, поки екзотика і у інтернет брокерів майже не зустрічається. Але, наприклад, на ф'ючерсному ринку - широко використовується. А ми обов'язково прийдемо до його вивчення, тільки там Ви остаточно станете професіоналом. Суть хеджування опціоном в тому, що купуючи опціон, наприклад, на продаж, Ви, як би, вже сплачуєте заздалегідь у вигляді премії (плати за опціон) можливий лосс. І, поки такий опціон діє, Ви сміливо можете купувати (відкривати позицію) на суму опціону або меншу і сміливо кидати позицію без всяких стопів. Якщо раптом ціна впаде - Ваш опціон принесе прибуток компенсує збитки від відкритої позиції. Правда, опціон при цьому повинен знаходитися якомога ближче до ціни відкриття. Втім тактику роботи з опціонами ми детально розглянемо в наступних розділах.

Отже, відповідь на перше питання звучить так - постановка стоп - наказів обов'язкове. Ні в якому разі не можна змінювати встановлені стоп - накази - скасовувати, зрушувати та ін. (За винятком, звичайно, закриття позиції трейдером). Не можна ризикувати збитками!

Зовсім не так просто відповісти на друге питання - як встановлювати Stop Loss? Трохи торкнемося цього тут, але в основному будемо розбиратися з цим питанням при розгляді конкретних тактик торгівлі.

"Величина стоп - лосс, по-перше, залежить від того, скільки ви готові втратити на одній угоді (тобто від обраної тактики, прим. ВБ), і, по - друге, від вашого розрахунку ситуації на ринку.

При цьому скористайтеся наступними правилами:

Для встановлення стоп - наказу важлива перша частина даних правил. При цьому можна скористатися наступною формулою (на прикладі співвідношення USD / DEM). (DEM - німецька марка, припинила існування з введенням єдиної європейської валюти. Прим. ВБ).

Сума вашого депозиту 50 000 USD.

Максимальний відсоток втрат за одну операцію - 2 відсотки.

Разом скільки ми можемо втратити за одну операцію - 50.000 * 2/100 = 1 000 USD. Ми купили 1 000 000 USD проти марки за курсом 1.5450.

Вартість одного пункту в USD - 100 DEM / 1.5450 = 65 USD.

Разом скільки пунктів ми можемо дозволити собі програти на даній угоду - 1 000/65 = 15. Таким чином стоп-лосс ми повинні будемо поставити на рівні - 1.5450 + 0.0015 = 1.5465. Якщо вас не влаштовують подібні відсотки, то розраховуйте свої, але твердо їх дотримуйтесь. "

Ерік Л. Нейман. Мала Енциклопедія Трейдера.

Дана книга отримала широке поширення і практично всі трейдери її читали. Але це правило на практиці ніхто не виконує (або, майже ніхто). У чому тут справа? Повернемося до прикладу, наведеного Н. Бентежить, що при досить великому депозиті потрібно ставити стопи не ближче 15 пунктів. "Так вони весь час будуть спрацьовувати" - скаже відразу будь-який трейдер. І буде правий. Тут весь секрет - в спреді. При відкритті позиції зі стопом в 15 пунктів для того, щоб взяти таку - же прибуток необхідно ставити тейк на 20 пунктів (при спреді 5 п.). Якщо Ви прогнозуєте з ймовірністю 0.6 - 0.7 (а з більшою неможливо теоретично) - насилу виходите в нульовий баланс (кажуть, що у такий тактики - негативне мат. Очікування). Але частіше - берете збиток, що порівняно швидко буде зменшувати депозит. Так працюють прихильники "піпсовой" тактики - відкриваються, ставлять стоп дуже близько (так як все відбувається дуже швидко - ставлять його "в умі"), вичікують прибуток в 10 - 15 пунктів - і закриваються. Все б добре, але, як я говорив раніше, ринок іноді робить скачки в 20 - 50 пунктів. Стоп варто в розумі, збиток вже пунктів 30, що робити? "А, зараз повернеться" - думає трейдер. Новий стрибок - лосс вже під 80 пунктів, але ні пункту ворогові! Чекаємо, повернеться! Коли збиток досягає 200 пунктів - вже закриватися не має сенсу, залишається тільки чекати і сподіватися ...

Що - то я відволікся, про піпсових тактиках розмова пізніше. Тут же я підкреслю - робота з близькими стопами, менше 50 пунктів представляється мені дуже важкою і ризикованою. В мене не виходить. Це не означає, що працювати з такими стопами можна, може у Вас вийде? Пробуйте, експериментуйте.

Так що ж робити, щоб і рекомендації Н виконати, і стоп тримати подалі? Потрібно мати більший депозит, або виробити свої правила захисту депозиту.

А ось питання з Take Profit дуже простий - хочете ставте, хочете - ні. Скасовуйте, переносите - прибутком ризикувати можна (і потрібно). Де ставити? Так намагайтеся взяти побільше, але не заривайтеся.

Наступна хороша думка ... Втім, досить. Ви їх зустрінете багато, і у вигляді афоризмів, і у вигляді правил торгівлі. Кожна несе в собі частинку істини, але жодна з них не є абсолютною і придатною в усіх ситуаціях. Не лінуйтеся думати і аналізувати.

вступ |  структура тактики

Не жіноча це справа? |  Нарешті - то, що ж таке Forex? |  Як здійснювати операції на ринку Forex |  Крос-курси |  Терпіння і професіоналізм |  Forex зсередини |  Основні технології роботи брокерських фірм 3 і 4 груп |  Куди ж податися? |  Біржові накази (ордери) |  Банки, платіжні системи |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати