Головна

Help 2Save 3 4 5 6 7Search 8 9 10Quit

Команда F5 - «Copy»

Ця команда використовується для копіювання файлів (або відзначених особливим чином груп файлів). Для здійснення операції копіювання слід вибрати файл або групу файлів і натиснути клавішу Enter. При цьому на екрані з'явиться запит виду

що містить інформацію про майбутню операцію копіювання і вимагає підтвердження правильності адреси приймача файлів і дозволу розпочати операцію.

В NC прийнято правило, згідно з яким при виклику програми Copy (і інших програм, які здійснюють перенесення файлів між директоріями або магнітними дисками) приймачем файлів вважається диск і директорія, вміст яких в даний момент розміщено на панелі основного вікна NC, протилежної робочої (тобто . тієї, в якій розташований курсор NC в момент виклику програми копіювання).

Так, у наведеному вище прикладі запиту, робочої панеллю була панель NC, в якій розміщений файл norton.txt підлягає копіюванню (про що свідчить зміст верхнього рядка запиту), а в протилежній панелі NC знаходився список директорій і файлів, розміщених в кореневій директорії магнітного диска З: \ (про що свідчить зміст другого рядка запиту). Якщо необхідно скопіювати файл саме за цією адресою, то слід дати дозвіл на виконання операції натисканням клавіші Enter. Якщо місце призначення інше, то за допомогою клавіатури слід набрати іншу адресу (він замінить адресу прийнятий програмою копіювання за замовчуванням).

За допомогою команди Copy можна не тільки скопіювати файл на магнітний диск, але і вивести на друкувальний пристрій для отримання твердої копії цього файлу. Для цього, після вибір файлу і активізації команди клавішею F5, як адресу приймача інформації необхідно вказати логічне ім'я друкувального пристрою - lpt1 (точніше це ім'я порту ЕОМ) і натиснути клавішу Enter. Якщо принтер знаходився в робочому стані, то файл буде видрукуваний.

Команда F6 - «Renmov»

У деяких випадках виникає необхідність змінить ім'я файлу не змінюючи його змісту. Для цих цілей служить команда F6, яка крім того дозволяє здійснювати копіювання файлів (подібно команді Copy) c тією відмінністю, що після копіювання файли знаходилися в директорії джерела, зникають, в той час як при використанні команди Copy в результаті операції відбувається дублювання змісту ці файлів . Простір пам'яті магнітного диска-джерела при цьому звільняється і може використовуватися для запису іншої інформації.

Команда F7 - «Mkdir»

Директорії файлової системи, крім службових і належать будь-яким «фірмовим» пакетів програм, створюються самим користувачем у міру необхідності для виділення груп файлів з якими він працює. Крім очевидних зручностей таке групування файлів дозволяє розмежувати простір пам'яті магнітного диска при роботі з ним декількох користувачів. Для створення директорій в пакеті NС передбачена команда F7 при виклику якої на екрані виникає запит виду:

у відповідь на який слід набрати на клавіатурі ім'я директорії і натиснути клавішу Enter. Після виконання команди у відповідній панелі робочого вікна NC з'явиться ім'я створеної директорії. Якщо підвести курсор до цього імені і ще раз натиснути клавішу Enter, то в цій панелі з'явиться порожня директорія, в яку можна копіювати файли (або створювати нові).

Команда F8 - «Delete»

Ця команда дозволяє видалити файл, групу файлів або порожню директорію (директорію, що містить навіть один файл видалити не можна). Для видалення файлу або порожній директорії необхідно підвести курсор до його імені і натиснути клавішу Enter. При цьому на екрані з'явиться запит вказує вид операції, ім'я файлу підлягає видаленню і меню для підтвердження або відмови від операції.

Команда F10 - «Quit»

Команда F10 припиняє роботу пакета Norton Commander. Після введення команди на екран виводиться запит вимагає підтвердження наміру припинити роботу з пакетом.

Команди основного рядка меню команд |  Команди F1 - «Left» і F2 - «Right

Організація файлової системи, управління роботою з файлами |  Імена файлів в MS DOS |  Використання "множинних" символів |  Директорії |  Деревоподібна структура директорій |  Маршрути |  видалення директорій |  Команди MS DOS |  ОПЕРАЦІЙНІ ОБОЛОНКИ |  Основне меню |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати