Головна

Приємного прочитання! 16 сторінка

  1.  1 сторінка
  2.  1 сторінка
  3.  1 сторінка
  4.  1 сторінка
  5.  1 сторінка
  6.  1 сторінка
  7.  1 сторінка

По дорозі додому я бавилася тим, що уявляла, як Бретт з'явиться до мене на обід замість Гідеона, про що Енгус не забуде повідомити своєму босові. Зрозуміло, то були лише мстиві фантазії, оскільки Бретта я не запрошувала і не збиралася запрошувати, до того ж в даний час він перебував у Флориді, однак від цих думок хода моя зробилася легше, і вперше за багато днів я прийшла додому в гарному настрої.

Зваливши все куплені продукти на кухні, я вирушила на пошуки папули і виявила його в кімнаті Кері за відеогрою. Кері управлявся з нунчаками однією рукою, оскільки інша була в гіпсі.

- Вау! - Крикнув батько. - Отримав!

- Було б чому радіти, - пробурчав Кері. - Подумаєш, здолати інваліда.

- Ой, зараз розплачуся.

Побачивши мене в дверях, Кері підморгнув. Я відчула такий приплив любові, що просто не могла не перетнути кімнату, щоб поцілувати його в розцвічений синцями лоб.

- Дякую, - прошепотіла я.

- Подякуй мене обідом. Я з голоду вмираю.

- У мене куплено все для приготування енчілади с.

- Та НУ? - Глянув на мене з посмішкою батько, знаючи, що мені потрібно його допомогу.

- Поки ти підготуєшся, я прийму душ.

Через сорок п'ять хвилин ми з батьком возилися з сиром і готовими курчатами гриль - я вирішила, що, купивши їх, зможу заощадити час, - подрібнюючи те й інше і загортаючи в змащені жиром білі кукурудзяні коржі. Тим часом автоматичний програвач компакт-дисків у вітальні змінив диск, і з динаміків полився задушевний голос Вена Моррісона.

- Ось це так! - Папа схопив мене за руку і, підспівуючи глибоким баритоном співакові, закружляв у танці, притримуючи за талію тильною стороною долоні, щоб не забруднити жирними пальцями.

Я радісно засміялася і теж почала підспівувати. І так захопилася, що не відразу помітила біля барної стійки двох.

Посмішка моя зникла, я запнулася, так що татові довелося мене підхопити.

- Нога за ногу чіпляється? - Поддразніть він, дивлячись тільки на мене.

- Єва прекрасно танцює, - втрутився Гідеон, чиє обличчя залишалося приховано під настільки нелюбимої мною непроникною маскою.

Батько повернувся, і його посмішка теж зникла.

Обігнувши бар, Гідеон увійшов на кухню. Одягнений він був у джинси і футболку з емблемою команди «Янки», що завдяки випадку могло здаватися вдалим вибором і задати тему для спілкування, оскільки тато був пристрасним уболівальником «Падрес».

- Але я не знав, що вона ще й співає чудово. Гідеон Крос, - представився він, простягнувши руку.

- Віктор Рейес. - Батько помахав вимазаними жиром пальцями. - Я тут трохи забруднився.

- Нічого страшного.

Повівши плечима, тато потиснув його руку, оцінивши її фортеця.

Я кинула чоловікам посудній рушник, а сама поспішила до светившейся Айерленд. Її блакитні очі сяяли, щоки розчервонілися від задоволення.

- Дуже рада тебе бачити, - сказала я, обіймаючи її. - Приголомшливо виглядаєш.

- Ти теж.

Це, звичайно, не відповідало дійсності, але я оцінила сказане. Після душу мені і в голову не прийшло зайнятися зачіскою і макіяжем, оскільки татові до всього цього не було ніякого діла, а Гідеона я вже не чекала. Зрештою, коли ми останній раз з ним розмовляли, він обіцяв зустрітися зі мною у доктора Петерсена.

Айерленд кинула погляд на стіл, де були повалені продукти.

- Можу я допомогти?

- Звичайно. Тільки не треба підраховувати в розумі калорії - станеться вибух.

Я представила її своєму батькові, що прийняв її куди тепліше, ніж Гідеона, і відвела до раковини, де вона вимила руки. Незабаром вона вже допомагала мені загортати в коржі останні порції начинки, в той час як тато дістав охолоджені пляшки пива «Дос Ох же», які приніс з собою Гідеон. Про те, звідки він дізнався, що я збираюся подати до столу мексиканські страви, я навіть не замислювалася. Вже швидше варто зацікавитися, з чого йому закортіло витрачати на це час, коли у нього інших справ вище даху, наприклад зривати призначені зустрічі.

Батько відправився в гостьову спальню привести себе в порядок, а Гідеон, підійшовши ззаду, взяв мене за талію і, торкнувшись губами скроні, вимовив:

- Єва.

- Не треба! - Шепнула я. - Краще не прикидатися!

Він різко видихнув, пальці його на мить напряглісьна моїх стегнах. Потім я відчула вібрацію його телефону. Він відпустив мене і глянув на екран.

- Прошу вибачення, - буркнув він і, перш ніж відповісти, вийшов з кухні.

- Дякую, - шепнула мені Айерленд. - Я знаю, це ти змусила його взяти мене з собою.

Мені вдалося зобразити посмішку.

- Ніхто не в силах змусити Гідеона зробити те, чого він не хоче.

- Ати змогла. - Вона повела головою, відкинувши блискучі довгі, до талії, чорне волосся за плече. - Ти не бачила його, коли він дивився, як ти танцюєш зі своїм батьком. У нього були такі очі ... Мені здається, він готовий був розплакатися. По дорозі сюди, в ліфті, він взяв себе в руки, але мене не проведеш: я точно тобі скажу, він страшно нервував.

Я дивилася на банку з приправою, яку тримала в руках, відчувши, як здригнулося моє серце.

- Ти ж тащішься від нього, вірно? - Запитала Айерленд.

- З деякими людьми краще просто дружити, - прочистив горло, відповіла я.

- Сама ж казала, що любиш його.

- Буває, що цього недостатньо.

Я повернулася за консервним ножем і застигла від подиву, побачивши дивився на мене Гідеона.

Його рот сіпнувся, перш ніж він хрипко запитав:

- Хочеш пива?

Я кивнула. Може бути, не один раз.

- Стакан дати?

- Не треба.

Він глянув на Айерленд:

- Пити хочеш? Є вода, лимонад, молоко.

- Як щодо пива? - Відповіла вона з безпосередньою посмішкою.

- Другий захід, - буркнув він.

Помітивши, як засяяла дівчина, піймавши на собі його погляд, я здивувалася: невже він не помічає, як вона його любить? Звичайно, зараз це почуття було поверхневим, але воно було і могло вирости й зміцніти при невеликому заохочення. Хотілося сподіватися, що він цим займеться.

Коли Гідеон подав мені охолоджене пиво, наші пальці стикнулися. Він затримав руку, дивлячись мені в очі. Я знала, він думав про іншу ніч.

Зараз здавалося, ніби все це мені наснилося, що насправді він просто не міг тут з'явитися. Я сама майже вірила, що у мене була галюцинація, причиною якої стала відчайдушна, що доводить до божевілля, невситима жага його дотиків, його любові. І якби не укорінена десь в глибині біль, я б і не думала, що все це було насправді, але за цим не стояло нічого, крім марною надії.

Забравши у нього пиво, я відвернулася. Мені не хотілося говорити, що між нами все скінчено, але зараз неминучість здавалася очевидною. Гідеону слід подумати про те, що він робить, чого домагається, а також про те, займаю я значуще місце в його житті. Вся ця немислима круговерть загрожувала зламати мене, але я не могла цього допустити. Ні в якому разі.

- Можу чимось допомогти? - Запитав він.

- Подивися, чи не вийде перемістити сюди Кері. Каталка у нього є, - відповіла я, намагаючись не дивитися на нього, тому що це було занадто болісно.

- Гаразд.

Він вийшов, і я знову могла нормально дихати.

- А що сталося з Кері? - Запитала Айерленд.

- Я тобі розповім, коли будемо накривати на стіл.

Як не дивно, я змогла є: схоже, була так захоплена словесним двобоєм між моїм батьком і Гідеон, що просто відправляла шматки в рот, сама того не помічаючи. На дальньому кінці столу Кері базікав про щось з Айерленд: я раз у раз чула її веселий сміх, що, в свою чергу, викликало у мене посмішку. Гідеон сидів зліва від батька, а я праворуч.

Вони розмовляли. Почалося все, як я і думала, з бейсболу, потім мова зайшла про гольф. На перший погляд обидва чоловіки виглядали невимушено, але сама атмосфера навколо них була неабияк наелектризована. Від мене не сховалося, що Гідеон не надів свої дорогущі годинник - явно ретельно подбав про те, щоб виглядати «нормальним», наскільки це можливо. Але ніщо зовнішнє не могло вплинути на внутрішню суть Гідеона. Не можна було приховати те, ким він був: домінантним самцем, капітаном індустрії, представником привілейованого шару. Це відчувалося в кожному його жесті, в кожному слові, в кожному погляді. А оскільки ці двоє з'ясовували зараз, хто з них головний, я опинилася ніби в підвішеному стані. Наче ніхто не контролював моє життя, крім мене самої.

Звичайно, я розуміла, що тато, якому насправді лише в останні чотири роки було дано можливість побути батьком, зовсім не був готовий нею поступитися. А ось Гідеон розігрував фальшиву карту, претендуючи на місце, яке я не була більше готова йому відводити.

З іншого боку, моє кільце залишалося у нього на пальці, і як не переконувала я себе в тому, що це нічого не означає, потай мені хотілося сподіватися. Хотілося вірити.

Коли ми розправилися з основною стравою і я встала, щоб подати десерт, пролунав дзвінок по внутреннейсвязі. Я відповіла, і мені повідомили, що до мене з'явились детективи Департаменту поліції Нью-Йорка Грейвс і мично.

Я кинула погляд на Кері, подумавши, вже не встановили чи детективи особу нападника, відповіла, що готова з ними зустрітися, і поспішила до столу.

Кері втупився на мене, зацікавлено підняв брови.

- Це детективи, - пояснила я. - Бути може, у них є новини.

Мій батько миттю переключився на них:

- Я їм відкрию.

Айерленд допомогла мені прибрати зі столу. Ми лише то-тільки віднесли посуд в раковину, як подзвонили в двері.

Витерши руки рушником, я вийшла в вітальню. Детективи виявилися не тими, кого я розраховувала побачити, оскільки в понеділок в лікарні Кері опитували не вони.

Гідеон з'явився з коридору, засовуючи в кишеню телефон.

Я не могла не подумати про те, хто це весь вечір йому телефонує.

- Єва Тремелл, - промовила вона до квартиру струнка жінка з суворим обличчям і проникливими блакитними очима, її головною прикрасою. Каштанові кучеряве волосся, на обличчі ніякого макіяжу. На ній були штани, темні туфлі на плоскій підошві, попліновая блузка і легка куртка, що не приховувала поліцейського жетона і кобури на поясі. - Я детектив Шеллі Грейвс з Поліцейського департаменту Нью-Йорка. Це мій напарник, детектив Річард мично. Прошу вибачення за те, що змушені потурбувати вас в п'ятницю ввечері.

Мично був старше, вище і повніше. Волосся на скронях торкнула сивина, а на маківці проглядала лисина, проте обличчя його було суворим, а очі уважно оглянули кімнату, в той час як Г рейві зосередилася на мені.

- Добрий вечір, - вітала я обох.

Мій батько прикрив двері, і щось в його рухах або манері триматися привернуло увагу мично.

- Служіть?

- У Каліфорнії, - підтвердив тато. - Тут в гостях у Єви, моєї дочки. А в чому справа?

- Нам просто потрібно задати міс Тремелл кілька питань, - сказала Грейвс і перевела погляд на Гідеона. - І вам теж, містер Крос.

- Це має відношення до нападу на Кері? - Запитала я.

Вона глянула на нього:

- Чому б нам не сісти?

Ми пройшли до вітальні, однак сіли лише ми з Айерленд. Решта залишилися стояти. Папа вкотив на візку Кері.

- Гарне містечко, - зауважив мично.

- Дякуємо.

Я глянула на Кері, рішуче не розуміючи, що, чорт візьми, відбувається.

- Давно ви в місті? - Це питання було задано моєму батькові.

- Тільки на вихідні прилетів.

Грейвс посміхнулася мені:

- Ви часто відвідуєте батька в Каліфорнії?

- Я переїхала сюди всього два місяці тому.

- Дитиною мене разок звозили в Діснейленд, - сказала вона. - Це було досить давно. Я тоді налаштувалася неодмінно туди повернутися.

Я насупилася, рішуче не в силах збагнути, до чого ця лірика.

- Нам тільки потрібно задати вам кілька запитань, - почав мично, дістаючи з внутрішньої кишені блокнот. - Постараємося не відняти у вас більше часу, ніж це необхідно.

Грейвс кивнула, не зводячи з мене очей:

- Скажіть, міс Тремелл, ви знайомі з людиною на ім'я Натан Баркер?

Кімната закрутилася. Кері, вилаявшись, насилу піднявся на ноги і зробив кілька непевних кроків, щоб сісти поруч зі мною, і взяв мене за руку.

- Міс Тремелл? - Грейвс присіла на іншому кінці дивана.

- Він був її зведеним братом, - буркнув Кері. - А в чому справа?

- Коли ви в останній раз бачили Баркера? - Запитав мично.

«У залі суду ...»

Я спробувала ковтнути, але в роті пересохло, він був немов набитий тирсою.

- Вісім років тому, - хрипко вичавила я.

- Ви знали, що він тут, в Нью-Йорку?

"О Боже".

Я відчайдушно замотала головою.

- Про що, взагалі, мова? - Запитав мій батько.

Я безпорадно подивилася на Кері, потім на Гідеона. Папа про Натана не знав. І я не хотіла, щоб він знав.

Кері стиснув мою руку. Гідеон на мене навіть не глянув.

- Містер Крос, - звернулася до нього Грейвс, - а як щодо вас?

- Що на рахунок мене?

- Ви знаєте Натана Баркера?

Я поглядом благала Гідеона нічого не говорити при батькові, але він так і не підняв на мене очей.

- Ви не стали б ставити це питання, не знаючи відповіді, - заявив він.

Шлунок мій провалився в порожнечу, я затремтіла. Гідеон як і раніше не дивився на мене, а я судорожно намагалася осмислити почуте ... Що все це значить? Що відбувається?

- У чому сенс цих питань? - Зажадав пояснень батько.

Кров шуміла в моїх вухах, серце шалено калатало. Однією лише думки про те, що Натан так близько, виявилося досить, щоб підштовхнути мене до паніки. Я задихалася, кімната пливла перед очима. Здавалося, я ледве не зомліла.

Грейвс втупила в мене яструбиний погляд:

- Міс Тремелл, можете сказати, де були вчора?

- Де була? - Машинально повторила я. - Вчора?

- Не відповідай, - втрутився батько. - Цей опитування не буде продовжений, поки ми не дізнаємося, в чому його причина.

Мично кивнув, ніби очікував такої постановки питання:

- Сьогодні вранці Натан Баркер знайдений мертвим.

глава 16

Ледве детектив мично закінчив фразу, як мій батько поклав розпитувань кінець.

- Розмову закінчено, - похмуро заявив він. - Якщо у вас є ще питання, можете запросити мою дочку в поліцію, щоб вона відповіла на них в присутності адвоката.

- А як щодо вас, містере Крос? - Глянувши на Гідеона, запитав мично. - Ви можете розповісти нам про те, де були вчора?

- Чому б нам не поговорити віч-на-віч? - Запропонував Гідеон.

Я дивилася на нього, але він так і не подивився в мою сторону.

Чого ще, на його думку, я не повинна була знати? Як багато він приховував від мене?

Пальці Айерленд переплелися з моїми. Вона сиділа по один бік від мене, Кері по іншу, а мій коханий чоловік стояв за кілька футів і вже добрих півгодини не вдостоювався мене поглядом. Я відчувала себе так, немов у мене в шлунку застряг холодний камінь.

Детективи записали номери моїх телефонів, а потім покинули квартиру разом з Гідеон. Я проводила всіх трьох поглядом, зазначивши, як задумливо, оцінюючи подивився на Гідеона тато.

- Може бути, він купував тобі обручку? - Прошепотіла Айерленд. - І хоче, щоб це залишилося сюрпризом.

Я стиснула її руку, радіючи з того, що вона такої високої думки про свого брата. Хотілося вірити, що він ніколи не розчарує її, не позбавить ілюзій, як позбавив їх мене. Якщо він не міг бути зі мною чесний, стало бути, наші відносини нічого не значили - їх просто-напросто не було.

Чому він нічого не сказав мені про Натана?

Відпустивши руки Кері і Айерленд, я вийшла на кухню. Папа пішов за мною.

- Не хочеш пояснити, що відбувається? - Запитав він.

- Сама не знаю. Для мене все це так само несподівано.

Він притулився до стійки, придивляючись до мене.

- Що це за історія з Натаном Баркером? Коли вони назвали його ім'я, ти трохи не знепритомніла.

Я почала полоскати тарілки і завантажувати посудомийну машину.

- Злісний він був, тато. От і все. Злився з-за того, що його батько одружився вдруге, і особливо через те, що у його мачухи був дитина.

- А з чого це Гідеон мав з ним справу?

- А ось це по-справжньому хороший питання.

Схопившись за край раковини, я нахилила головуі закрила очі. Так ось, значить, що забила клин між мною і Гідеон. Натан. Тепер я зрозуміла.

- Єва? - Руки батька лягли мені на плечі, розминаючи зсудомлені, ниючі м'язи. - Ти в порядку?

- Я втомилася. Давно толком не спала.

Так і не закінчивши метушню з посудом, я вимкнула воду, підійшла до полиці, де тримала вітаміни і безрецептурні препарати, і взяла знеболююче і снодійне. Що мені зараз потрібно, так це глибокий, без сновидінь сон. Для того щоб, прокинувшись, я змогла збагнути, що ж робити далі.

- Ти подбати про Айерленд до повернення Гідеона? - Запитала я у тата.

- Само собою. - Він поцілував мене в лоб. - А з тобою ми поговоримо вранці.

Перш ніж я встигла знайти Айерленд, вона сама з'явилася на кухні.

- Як ти себе почуваєш?

- Збираюся лягти, якщо ти не заперечуєш. Звичайно, це не дуже люб'язно ...

- Нічого все гаразд.

- Мені справді дуже шкода. - Я залучила її до себе. - Ми неодмінно зустрінемося іншим разом. Може бути, влаштуємо дівич-вечір? Завалимося в спасалон або прошвирнемся по магазинах?

- Із задоволенням. Подзвониш?

- Неодмінно.

Відпустивши її, я попрямувала через вітальню в коридор, але тут вхідні двері відчинилися і ввійшов Гідеон. Наші погляди зустрілися, але мені не вдалося анічогісінько прочитати в його очах. Я відвернулася, проїхала в свою спальню і закрила двері.

На наступний ранок я прокинулася о дев'ятій, відчуваючи слабкість, дратівливість, але не відчуваючи більше все переважної втоми. І з розумінням того, що необхідно зателефонувати Стентону і мамі, але перш за все випити кави.

Я вмилася, почистила зуби і вийшла у вітальню. Залучена ароматом кави, я попрямувала було на кухню, але тут подзвонили в двері, і у мене перехопило подих. В першу чергу, тут вже нічого було не поробиш, я подумала про Гідеон, одному з трьох осіб, яких велено було пропускати без дзвінка. Але коли двері відчинилися, за нею виявилася моя мама. хотілося

думати, що я не виявила свого розчарування, хоча, втім, схоже, вона все одно б цього не помітила. Мамуля проскочила повз мене в сукню кольору морської хвилі, такому облягаючому, що могло здатися, ніби воно на ній намальовано. Лише деякі жінки наважилися б надіти щось подібне, але їй якось вдавалося виглядати в ньому не тільки приголомшливо сексуально, але й елегантно і цілком відповідно до віку. Хоча вона, зрозуміло, виглядала досить молодо, щоб зійти за мою сестру.

Вона кинула погляд на мої зручні домашні штани і кофту, перш ніж випалити:

- Єва. Господи, ти поняття не маєш ...

- Натан мертвий.

Я закрила двері, нервово поглядаючи в бік опочивальні і молимося, щоб організм тата функціонував в тимчасовому режимі Західного узбережжя і він ще міцно спав.

- О! - Вона повернулася до мене, і я змогла нарешті толком її розглянути. Губи її були тривожно підібгані, в блакитних очах причаїлося страх.

- Що, поліція сюди вже навідалася? Вони тільки що пішли від нас.

- Тут вони були ще вчора ввечері.

Я пішла на кухню, прямо до кавоварки.

- Чому ти нам не подзвонила? Нам слід було б бути з тобою. І вже, звичайно, тобі був потрібен адвокат.

- Та вони зовсім ненадовго заскочили, мама. Хочеш чогось? - Я підняла графин.

- Ні дякую. І тобі не варто було б це пити. Нічого доброго.

Я поставила графин на місце і відкрила холодильник.

- Господи боже, Єва, - простогнала мама, дивлячись на мене. - Ти хоч розумієш, яка сила-силенна калорій в суміші молока з вершками?

Я дала їй пляшку води і знову зайнялася кави.

- Вони пробули тут не більше півгодини і пішли. І не отримали від мене нічого, крім підтвердження того, що Натан був моїм зведеним братом, і заяви, що я не бачила його вісім років.

- Слава богу, що ти не наговорила зайвого.

Вона відкрила пляшку. Я взяла свою чашку:

- Підемо до мене в маленьку вітальню.

- Куди? Чого б це? Це ніби не в твоїх звичках.

Тут вона була права, але мені хотілося уникнути випадкової зустрічі батьків.

- Але тобі там подобається, - парирувала я.

Ми пройшли туди через мою спальню, і я з полегшенням закрила за нами двері.

- Так, мені тут подобається, - визнала мама, оглядаючи кімнату.

Ще б їй не подобалася, адже вона сама займалася її оформленням. Та й я ставилася до кімнатці добре, хоча майже нею не користувалася. І навіть подумувала про те, щоб переробити її в спальню для Гідеона, але зараз все пішло шкереберть. Він віддалився від мене, приховав відомості про Натане і обід з Корінн. Мені були потрібні пояснення, і лише отримавши їх, можна було зрозуміти, відновимо ми спроби просувати наші відносини, або ж нас чекає болісний, але неминучий розрив.

Зручно влаштувавшись в кріслі, мама знову втупилася на мене.

- Єва, маючи справу з поліцією, тобі слід проявляти обережність. Якщо вони побажають переговорити з тобою знову, вапна Річарда, щоб зустріч проходила в присутності його адвокатів.

- Чому? Не розумію, навіщо мені турбуватися через те, що я сказала або не сказала. Я не зробила нічого поганого. Я навіть гадки не мала про те, що він в місті. - Від мене не сховалося, що вона відвела погляд, і тон мій зробився твердіше. - В чому справа, мама?

Перш ніж відповісти, вона надпила ковток.

- Минулого тижня Натан з'явився до Річарду в офіс. І зажадав два з половиною мільйони доларів.

У мене раптово зашуміло в вухах.

- Що?

- Він хотів отримати гроші, - буркнула вона. - Багато грошей.

- Але з чого він уявив, ніби йому їх дадуть?

- У нього є ... були знімки, Єва. - Її нижня губа почала тремтіти. - І відео. З тобою.

- Боже мій!

Тремтячою рукою я відставила кави в сторону і опустила голову на коліна.

- Боже мій, мене зараз вирве.

І Гідеон теж бачив Натана. Фактично він визнав це, відповідаючи на питання детективів. Якщо він бачив і матеріали ... випробував огиду ... зрозуміло, чому відсторонився від мене. І чому був сам не свій, коли прийшов до мене вночі. Його могло раніше тягнути до мене, але в його голові постійно спливали ті жахливі картинки, і це не дозволяло йому підтримувати колишні відносини.

«Так треба» - ось що він сказав.

У мене вирвався моторошний стогін. Я навіть уявити не могла, чого там міг назнімав Натан. Не хотіла.

Не дивно, що після такого Гідеону і дивитися на мене було нудно. Тепер зрозуміло, чому наша остання ніч пройшла в повній темряві, де він міг відчувати і чути мене, але не бачити.

Я заглушила рвався крик, вчепившись зубами собі в руку.

- Що ти, дівчинка! - Мама встала на коліна, обережно підняла мене зі стільця, поклала на підлогу і обняла. - Заспокойся. Все пройшло. Він мертвий.

Сховавши в неї, я зайшлася в плачі, розуміючи, що все і справді пройшло: я позбулася Гідеона. Можливо, він сам себе не злюбив за те, що відвернувся від мене, але, і це мені було дуже навіть зрозуміло, нічого не міг з собою вдіяти. Якщо при вигляді мене в його пам'яті щоразу спливало власне страшне минуле, хіба міг він винести ще і це? А я?

Мамина рука гладила моє волосся. Я відчувала, що вона теж плаче.

- Ш-ш-ш, - заспокоювала вона мене тремтячим голосом. - Ш-ш-ш, дівчинка. Я з тобою. Я про тебе подбаю.

Зрештою у мене просто не залишилося більше сліз. Я спорожніла, але разом з порожнечею прийшла і нова ясність. Змінити трапилося було не в моїх силах, але я могла і повинна була зробити все, щоб ніхто з улюблених мною людей не постраждав.

Я сіла, випросталася і витерла очі.

- Цього ні в якому разі не можна робити! - Обурилася мама. - Якщо терти так очі, будуть зморшки!

Сама не знаю чому, але її турбота про мою зовнішність викликала у мене напад істеричного сміху, придушити який мені не вдалося.

- ЕваЛаурен!

Мені подумалося, що її обурення теж досить кумедно, і я розсміялася ще більше і довго не могла зупинитися, хоча у мене вже боки боліли.

- Припини! - Мама потрясла мене за плече. - У цьому немає нічого смішного.

Але я продовжувала сміятися до тих пір, поки з очей знову не зійшли сльози.

- Єва, ну їй-богу! - Але і вона вже починала посміхатися.

Потім мій сміх знову перетік в ридання, майже сухі і беззвучні. Я чула мамине хихикання, яке якимось чином чудово поєднувалося з моейболью. Це не піддавалося поясненню, але при всьому пережитому мною жаху і безпорадності мамине присутність з усіма її просто з розуму зводили за рухаючись було саме тим, у чому я зараз потребувала.

Обхопивши руками ниючий живіт, я зробила глибокий очисний вдих.

- Він все влаштував? - Тихо запитала я.

Її усмішка зникла.

- Хто? Річард? Влаштував що? Ти про гроші?

«Ох ...»

Я чекала.

- Ні, - заявила вона. - І не став би. У нього голова не так влаштована.

- Гаразд. Я просто хотіла дізнатися.

Правда, і я не могла уявити собі Стентона організуючим напад. А ось Гідеона ...

З його кошмарів мені було відомо, що прагнення до воздаянию в його підсвідомості забарвлене насильством. І я бачила, як він бився з Бреттом. Таке не забути. Гідеон був здатний на це, і, з огляду на його минуле ...

Я зробила глибокий вдих і запитала:

- Як багато відомо поліції?

- Усе. - Її погляд був ніжним і винуватим. - Коли Натана знайшли мертвим, друк на його документах була розкрита.

- А як він помер?

- Вони не сказали.

- Гадаю, це не так важливо. У нас є мотив. - Я провела рукою по волоссю. - І напевно, не так уже й важливо, що ми не мали можливості зробити це особисто. Думаю, ти можеш відзвітувати за свого часу, вірно? Та й Стентон теж.

- Так. Сподіваюся ти також.

- Я так. А от щодо Гідеона не знаю. Але це не настільки суттєво. Навряд чи хтось всерйоз розраховує, що такі люди, як Гідеон або Стентон, стануть особисто бруднити руки об таке лайно, як Натан.

Мотив у нас був, і навіть не один - тут і шантаж, і бажання помститися, - і кошти теж. А наявність коштів давало можливість.

Я знову скошлати волосся, потім плеснула на обличчя холодної води, весь час думаючи про те, як би мені випровадити маму з квартири непоміченою. А коли побачила, що вона, як завжди заклопотана моїм зовнішнім виглядом, риється в шафі в моїй спальні, мене осінило.

- Пам'ятаєш ту спідницю, яку я відхопила в «Мейсіз»? - Запитала я. - Зелену?

- О так. Чудова річ.

- Згодна, але я її ще не одягала, бо ніяк не могла нічого до неї підібрати. Допоможеш?

- Єва! - Обурилася вона. - Знайшла про що питати. Вважай, що у тебе є персональний стиліст.

- Доглянь що-небудь, мама. Я зараз повернусь. - Щоб виправдати свій відхід, я прихопила кавову чашку. - Нікуди не йди.

- Та куди я піду?

Відповідь її прозвучав приглушено, оскільки вона вже поглибилася в мій гардероб.

Я квапливо оглянула вітальню і кухню. Папи не було видно, двері в його спальню залишалася закритою, так само як і двері Кері. Я поспішила назад до себе.

- Ну як? - Запитала вона, показуючи шовкову блузку кольору шампанського. Поєднання і справді виходило чудове.

- Чудово! Вище за всіх похвал. Дякуємо. Але, думаю, тобі треба йти. Не буду тебе затримувати.

- Взагалі-то, я нікуди не поспішаю, - насупилася мама.

- А як же Стентон? Все це напевно тисне йому на психіку. Не кажучи вже про те, що сьогодні субота, а він завжди проводить вихідні з тобою.

Боже, мене острах брала при думці про випробуваному їм стресі. Одружившись на мамі, він витратив багато грошей і часу на залагодження питань, пов'язаних зі мною і Натаном. Стентон пройшов через все це заради нас, і я знала, що до кінця днів своїх буду вдячна йому за таку любов до моєї матері.

- Тобі на психіку це теж тисне, - резонно вказала вона. - Я хочу бути з тобою, Єва. Я можу підтримати тебе.

У мене горло перехопило від усвідомлення того, що вона ніяк не може пробачити собі, що сталося зі мною в минулому і всіляко намагається спокутувати провину.

- Все в порядку, - хрипко вичавила я. - Зі мною все буде добре. І чесно зізнаюся, мені страшно незручно відривати тебе від Стентона після всього, що він для нас зробив. Ти ж його нагорода, його маленька віддушина після нескінченної і нелегкої роботи.

- Як красиво сказано, - розчулено посміхнулася вона.

Ну да, я теж так думала, коли чула щось подібне від Гідеона.

Здавалося неймовірним, що всього якийсь тиждень тому ми з ним несамовито віддавалися любові в прибережному особняку і впевнено просувалися вперед в наших відносинах.

Але потім наші відносини надламалися, і тепер стало зрозуміло чому. Я відчувала гнів і образу через те, що Гідеон приховав від мене щось таке значуще, як поява Натана в Нью-Йорку. Злилася на те, що він не поділився зі мною своїми думками і почуттями. Але при всіх негативних емоціях я його розуміла. Він був чоловіком, довгі роки уникав будь-яких раз-говірок на особисті теми, і ми пробули з ним разом НЕ гак довго, щоб це змогло змінити звичку всього його життя. Я не могла звинувачувати його за те, яким він був, як не могла звинувачувати і за нездатність жити зі мною - такою, якою була я.

 Приємного прочитання! 15 сторінка |  Приємного прочитання! 17 сторінка


 Приємного прочитання! 5 сторінка |  Приємного прочитання! 6 сторінка |  Приємного прочитання! 7 сторінка |  Приємного прочитання! 8 сторінка |  Приємного прочитання! 9 сторінка |  Приємного прочитання! 10 сторінка |  Приємного прочитання! 11 сторінка |  Приємного прочитання! 12 сторінка |  Приємного прочитання! 13 сторінка |  Приємного прочитання! 14 сторінка |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати