Головна

Яо сказав

  1. " Не бійся їх, - сказав Господь до Ісуса, - бо Я віддам їх в твої руки; ніхто з них не встоїть перед тобою ".
  2.  А ось, Андрій Макаревич сказав, що його син в армії служити не буде.
  3.  А коли страх залишить серця їх, вони скажуть: "Що сказав Господь ваш?" Вони дадуть відповідь: "Істину, адже Він - Всевишній, Великий!" »(Саба, 23).
  4.  А що я такого сказав? - Уточнив Стас.
  5.  Вдумайся Усі ті, що я тобі сказав, і ніколи не набирай боргів і обов'язків, яких на тебе ніхто не покладав.
  6.  Вперше отримувала Наль наказ свого чоловіка, і щось сказало їй, що браслет треба негайно надіти на руку і не засмучувати більше подарував його людини.
  7.  Граф повернувся досить пізно, розповів, що післязавтра опівдні весілля і він вирішив не запрошувати нікого, крім лорда Бенедикта і його сім'ї.

1. Яо сказав:

-О, Ти, Шунь! За спадкоємству, встановленому Небом, вибір припав на тебе. Тримайся твердо непорушною середини. Якщо народ в межах чотирьох морів буде терпіти нестатки, то благословення Неба назавжди тебе покине.

Шунь дав таке ж вказівку Юю.

Тан сказав:

- Я, нікчемний Люй, наважуюся принести в жертву чорного бика і з трепетом доповідаю Великому Владиці, що не смію міло-


Глава 2. ІДЕЙНІ ИСТОКИ ПОЛИТОЛОГИИ 87



вать доконаний злочину і прикривати Твоїх, Владико, слуг; нехай Твоє серце саме зробить вибір. Якщо я винен, що не карай всіх інших; якщо винні інші, то за них мене міццю каре.

Чжоускій будинок обдаровував щедро, і стали багаті хороші люди.

«Хоча є близька рідня, їй не зрівнятися з людьми, що володіють людяністю. Якщо винен народ, його вина на мені одному ».

Він справив перевірку мір довжини, об'єму, ваги, відновив відкинуті посади, і урядові розпорядження стали усюди виконуватися. Він відродив загиблі уділи, угаснувшей покоління, підніс тих, кого несправедливо відкидали, і все прості люди Піднебесної висловили йому з радістю свою покірність.

Чому він приділяв особливу неувага, так це простим людям, забезпеченості продовольством, обряду жалоби і жертвопринесень.

Великодушність підкорює всіх, правдивість викликає у людей довіру, кмітливість дозволяє досягати успіху, а неупередженість радує.

2. Цзичжан запитав Конфуція:

- Які умови участі в правлінні країною? Учитель відповів:

- Якщо ставитися з шануванням до п'яти достоїнств і усувати чотири вади, то можна брати участь в правлінні.

- Що значить п'ять достоїнств? -запитав Цзичжан. Учитель відповів:

- Благородний чоловік, надаючи милість, не несе витрат; не викликає злоби у людей, коли змушує їх працювати; його бажання несумісні з жадібністю; він сповнений величавості, але чужий зарозумілості; він грізний, але в ньому немає лютості.

- Що значить: «надаючи милість, не нести витрат?» - Запитав Цзичжан.

Учитель відповів:

- Зроби ж народу, використовуючи все те, що приносить йому вигоду, - чи це не милість, яка не потребує витрат? Якщо для людей, яких змусили працювати, вибирати посильний працю, то у кого з них виникає злість? Коли прагнуть до людяності і домагаються її, звідки може взятися жадібність? Шляхетний чоловік не сміє проявити зневагу, чи має він справу з численним або трохи, великим або малим, - чи це не величавість без зарозумілості? Благородний чоловік носить належним чином шапку і плаття, його погляд сповнений


88 Розділ I. МЕТОДОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ІСТОРІЇ ТА ТЕОРІЇ ПОЛІТИЧНОЇ НАУКИ

гідності, він так значний, що люди, дивлячись на нього, відчувають трепет, - він ледве не грізний без лютості?

- Що значить чотири вади? - Запитав Цзичжан. Учитель відповів:

- Стратити ті ?, кого не наставляли, значить бути жорстоким; вимагати виконання, не попередивши заздалегідь, значить проявляти насильство; зволікати з наказом і при цьому домагатися терміновості, значить завдавати шкоди; і в будь-якому випадку скупитися, наділяючи чим-небудь людей, значить надходити казенно.

Друкується за: Конфуцій. Я вірю в старовину. М., 1995. С. 55, 56, 58, 113-120,122-124,143, 144, 148, 151, 162-164.

ПЛАТОН

 молодший |  Справедливість і несправедливість (продовження)


 Янь Юань |  Г л а в а 13 |  Поділ праці в ідеальній державі відповідно до потреб і природним задаткам |  побут вартою |  Чотири чесноти ідеальної держави |  Три початку людської душі |  Співвідношення свого і загального в державі |  Ще раз про справжніх правителів держави |  тимократия |  олігархія |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати