Головна

" Прихильники ": методи психологічного захисту

1.  I. Статистичні методи побудови динамічних об'єктів технологічних процесів.
  2.  II. МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ЗАХВОРЮВАНОСТІ НАСЕЛЕННЯ
  3.  Адміністративний порядок захисту прав платників податків, платників зборів і податкових агентів
  4.  акустичні методи
  5.  Альтернативні ПЛР-методи ампліфікації нуклеїнових кислот
  6.  Амортизація і методи її оцінки.

Склад прихильників Путіна не є постійним. Зміни відбуваються в різних напрямках: одні покидають ряди прихильників Путіна або зсуваються на периферію позитивних оцінок. Інші змінили своє ставлення до Путіна на краще.

Якщо я спочатку ставився до нього погано, то зараз можна сказати трохи краще.

Але в порівнянні з весною 2001 року з'явилося більше ознак того, що прихильникам стає важче зберігати позитивне ставлення до Путіна. Головною причиною виниклих психологічних труднощів виступає відсутність переконливих для громадської думки позитивних результатів діяльності Путіна на посту Президента.

Значна частина опитаних і в цих умовах зберігає позитивне ставлення до Путіна. І це саме по собі показово. Але з'являється потреба якимось чином додатково обґрунтувати позицію, якої вони дотримуються. В результаті ця позиція стає більш внутрішньо складною: всередину позиції вбудовується полеміка з уявним опонентом, але сама позиція залишається не тільки позитивною, але і може ставати наступальної (ПІЗНІШЕ ДОПОВНЕННЯ)

Прихильники обирають різні способи збереження позитивного ставлення до Путіна. Найчастіше робиться посилання (пряма або прихована) на об'єктивне труднощі (Як правило, "єльцинську спадщину").

Путін не розвалив країну, він прийшов до руїн. І як тільки Путін вивертається у всіх цих ситуаціях?

Я нормально ставлюся до Путіна. Хороший мужик. Він старається, але йому важко. Така руїна йому дісталася!

Мені його шкода. Він на руїнах.

Аж надто багато цих метастазів.

Він ще дуже мало часу перебуває на посаді президента. Я думаю, що він виведе Росію з такого стану.

"Єльцинське спадок" можна розуміти як і опір "старих кадрів". У цьому ж ряду стоять і згадки про протидію Путіну деяких неназваних сил.

Йому важко дуже. Він дав слово Єльцину, що рік не буде змінювати оточення, це дуже ускладнює йому роботу.

Путін намагається. Але палиці в колеса пхають багато. Йому мало допомагають.

Інший прийом:отримання позитивних результатів відсувається в віддалене або зовсім невизначене майбутнє.

У мене його (тобто Путіна) вид асоціюється зі справедливістю - зараз немає можливості затиснути того ж Чубайса, але коли-небудь і над Чубайсом вибухне грім.

Іноді різні прийоми психологічного захисту своєї позиції комбінуються.

Результат від нього буде, я вважаю ... але не за рік. За рік ні від кого результату не буде, тим більше на такій великій території.

Він дереться, але оточення не дає. Зміни підуть ще. Треба чекати не один десяток років, щоб щось кардинально змінилося.

Прихильники також намагаються пояснити відсутність "швидких" результатів особливостями політичного стилю Путіна: приписувані йому поступовість і продуманість в реалізації своїх планів перетворюється на виправдання відсутності великих досягнень.

Поступово він всіх замінить, не турбуйся, але відразу він це не може зробити.

Він робить все дуже продумано і поступово, я ставлюся до нього з великою повагою і великою надією. Я думаю, він змінить це Уряд Єльцина, і, відповідно, зміниться економічна політика.

Зустрічаються і більш складні захисні реакції прихильників. Виклад позитивної позиції передує (або супроводжується) різними застереженнями або обгрунтуваннями, Часто з посиланням на позитивно марковані наміри Путіна. В одних випадках застереження носять майже "ритуальний" характер і не грають великої ролі в обґрунтуванні позиції.

Взагалі Путін симпатичний як Президент, він на місці. Правда кажуть, що там вже КДБ заповнює якісь сфери і так далі. Ось це єдине, що мені якось не симпатизує. А так взагалі це грамотна людина, він прекрасно розмовляє, спілкується.

В інших випадках застереження набувають більш важливе значення: психологічний захист як би вбудовується всередину позитивних оцінок, які в результаті набувають підвищену складність і багатошаровість.

Все-таки він старається.

Мені здається, що він хоче чогось зробити, саме по очах я бачу, по тому, як він старається.

Подобатися тим, що він намагається тримати слово. Це дуже важливо для керівника. Сказав і намагається це зробити. Государеве слово і діло.

Іноді ознаки скептицизму і самовиправдання проявляються в тому, що позитивна оцінка особистості Путіна починає відділятися від можливості реалізації приписуваних йому "благих намірів"

Він людина порядна. Але інша справа, вистачити у нього сил, чи дадуть йому це все ...

Прикладів такої "м'якої самооборони" досить багато. Іноді застереження робляться тільки для того, щоб як слід обгрунтувати зберігається захоплене ставлення до Путіна: все-таки досить хороший політик ... чудово провів (переговори) з Китаєм ... прекрасно тіснить американців.

Незважаючи на відсутність видимих ??поліпшень в своєму житті за останній рік, прихильники продовжують пов'язувати з Путіним надії на підвищення рівня життя. Але в їх позиції відчувається "М'яка докір": хотілося б, звичайно, поліпшення життя, тому що все-таки життя не покращується.

В інших випадках, щоб зберегти високу оцінку Путіна, заздалегідь задається безпрограшний фон для порівнянь. Іноді порівняння з вкрай непопулярним Єльциним справляють враження кілька демонстративних. Такого роду порівняння виконують функцію своєрідних застережень, тільки респондент з позиції "обороняється" переходить в наступ на опонента.

Коли я говорю, що підтримую Путіна, я порівнюю його з колишнім президентом. Це як небо і земля. Усе. Цим все сказано.

Особливий різновид ускладнити позитивного ставлення утворюють оцінки, які свідчать про умовну підтримку. У цьому випадку в позицію вбудовується вже не "м'яка", "вибачатися" обмовка, а психологічна дистанція. У цьому випадку нерідко вимовляється слово "поки":

Поки ставлюся позитивно.

Поки відчувається, що він хоче чогось. Працює, працює ...

Я до нього ставлюся нормально. Бувай. Я, взагалі-то, люблю спортсменів, до речі, сам колись спортом займався.

Периферію позитивних оцінок займають позиції, представники яких визнають наявність у Путіна певних вад і не намагаються їх виправдати. В цьому випадку підтримка поєднується з відкритою критикою, пофарбованої часом в тони роздратування. Правда, це поки не тягне за собою перегляду загального позитивного ставлення.

Мені хочеться, щоб він активніше ще працював, дуже довго йде вся ця перебудова, ця балаканина, ці депутати, гнати їх треба палицями всіх звідти.

Йому треба жорсткіше бути, трохи менше слухати цих дармоїдів, і все буде нормально.

Путін є для мене авторитетом. Але мені не сподобалося те, що він зробив недоторканними всіх колишніх президентів.

Він, по-моєму, лояльно ставиться до губернаторів, які зовсім не працюють. Їх можна навіть записати як ворогів народу, наприклад, в Примор'ї. Йому треба жорсткіше ставитися до таких губернаторам.

В інших випадках, відкрита критика супроводжує починається розчарування. Симпатія залишається, але загальний "градус" підтримки помітно знижується. Однією з декларованих причин починається розчарування виявляється відсутність рішучих дій по боротьбі з корупцією, а фактично - з найбільш дратівливими символами дискредитованого старого політичного режиму (сам Єльцин, "сім'я", олігархи, Чубайс):

Спочатку я більше до нього симпатії відчував, ніж зараз. В основному реального, то, що він зробив, дуже мало. Були люди, які стояли за Єльциним, і Путін залишає їх. Давно їх треба було розігнати.

Іноді позиція респондентів зміщується на периферію позитивних оцінок не наявністю відвертої критики, а кількістю "м'яких застережень".

Начебто подобається, але я до нього ставлюся неоднозначно. Звичайно, після такого розвалу відразу все не зробиш ... але людям-то хочеться жити вже зараз.

* * *

"Хиткі"

Помітне місце в загальному масиві оцінок Путіна зайняли внутрішньо суперечливі характеристики. У деяких випадках лише деякі заявляли про свою повну лояльність або повне неприйняття Президента. Ставлення інших було амбівалентним (наприклад: Москва, муніципальні райони Крилатське і Ломоносовський). Для таких респондентів формулювання "узагальненого" відносини стає неможливим. Підсумкова оцінка Путіна блокується однаково сильними, але протилежними за своїм знаку емоціями. Найчастіше носії амбівалентні оцінок в минулому були прихильниками Путіна. Для нихпоказовим є не тільки зникнення сподівань, пов'язаних з Путіним, а й неготовність дати йому негативну оцінку.

Ставлення 50 на 50, неоднозначне ставлення, ейфорія пройшла.

Він ще не проявив себе, і куди крива виведе, незрозуміло.

Таке суперечливе ставлення багато в чому пов'язано з тим, що фігура Путіна продовжує залишатися неясною. У спробі сформулювати своє ставлення до Путіна багато відчувають значні труднощі. Досить часто респонденти відверто зізнаються в тому, що вони не можуть дати будь-якої оцінки.

Я його ніяк не зрозумію: він мені ніби симпатичний по тому, як він каже. Але у що це виливається, я поки не визначилася. Темна конячка.

Я до сих пір не зрозумів, що у нього всередині.

Його ніхто не розкусив.

Я не розумію його. Я не знаю, що це за людина. Час покаже.

Суперечливе ставлення до Путіна викликано також неясністю його намірів і планів.

Він все робить непомітно, а що вийде в підсумку - ще невідомо.

Важко зрозуміти до чого ми прийдемо, чого чекати.

"Неясність" фігури Путіна стимулює "здвоєні оцінки". Президент сприймається в категоріях "з одного боку - з іншого боку". В одних випадках позитивну оцінку зберігають "наміри" ( "слова", публічні заяви, політичні позиції) і особистість Путіна, а також індивідуальні особливості його політичного стилю. Разом з тим різке відторгнення викликають відсутність конкретних результатів діяльності, активна зовнішня політика і часті закордонні візити, які на тлі низьких оцінок роботи всередині країни сприймаються зайвими і недоречними, а також присутність в "команді" Президента людей, які, на думку респондентів, не мають права там перебувати.

Мені подобається, як він виступає. Він активний такий. Але мені в той же час здається, що він в залежності від якихось структур.

У мене про нього неоднозначна думка. Мені здається він патріот, у нього багато хороших ідей і думок, і він готовий їх втілювати в життя. З іншого боку, він зараз більше уваги приділяє роз'їздів і якимось міжнародних питань.

В інших випадках зовнішньополітична діяльність, хоча і не без застережень, оцінюється позитивно, але результати роботи всередині країни - різко негативно: зовнішня політика - молодець, що там тримає все. А два напрямки: війна в Чечні і економічне становище - нас водить навколо носа.

Іноді в оцінці респондентів особистість і наміри Путіна "розщеплюються" і протиставляються одне іншому. Особистість зберігає позитивні значення, але наміри починають ставитися під сумнів.

Ставлення до Путіна теж двояке. Видно, що він розумний, освічений, володіє масою позитивних якостей, він знає, що він хоче, але мене насторожує те, що я не знаю, що він хоче. Складно прогнозувати і чекати від нього якихось вчинків. А за весь свій термін перебування на посаді президента він не зробив нічого страшного, щоб його не любити. У нас давно не було такого розумного людини.

Неприйняття респондентів, вагалися сформулювати "узагальнену" оцінку Путіна, також викликали рішення по ряду конкретних питань, серед яких називалися реставрація старого радянського гімну і недостатньо активна боротьба з олігархами.

Я і раніше вважав, що він був кращим з гірших, а зараз у мене до нього двояке ставлення. Звичайно, він мужик тямущий, але прийняти гімном Росії гімн Радянського Союзу ...

Серед інших рішень, що викликали негативні оцінки, називалися підбір "команди" з колишніх товаришів по службі-ленінградців, чутки про підготовлюваний перенесення столиці в Санкт-Петербург, нібито що ініціюється Путіним.

Мені здається безглуздим брати своїх найближчих друзів і знайомих в команду по керівництву країною.

Я знаю, що він перенесе столицю з Москви до Ленінграда. Вже є така програма. Спочатку я переживав з цього приводу, а зараз навіть радий. Москва і так переповнена людьми ..

В окремих випадках настороженість викликає велику кількість "силовиків" і небезпека "закручування гайок":

Багато "силовиків". "Гайки" закручують, мені це не подобається.

Перебування в зоні амбівалентні оцінок народжує психологічний дискомфорт. Щоб піти від нього частина респондентів проголошує "політичний нейтралітет" щодо Путіна. Головним у ставленні до нього стає внутрішня дистанція. Такі респонденти прагнуть максимально "закритися" від неприємних переживань і підкреслено заявляють про відсутність інтересу і байдужості до Президента.

Президента я бачу, я бачу, як він виступає. Хоч я до нього і ставлюся прохолодно, але моє ставлення іноді нагрівається, а іноді і остигає. Я нейтральний.

А я до нього взагалі ніяк не ставлюся: що він є, що його немає.

Але за своїм змістом заявлена ??"нейтральність" виступає лише прихованою формою зароджується критичного ставлення до Президента. Різка психологічна відстороненість відкриває дорогу "зниженою" трактуванні найважливіших складових іміджу Путіна. Зокрема, іронічне ставлення починає викликати політичний стиль Президента.

У мене асоціації з грою - всі ці перельоти його, спуски з підводним човном.

Амбівалентне ставлення не тільки ставить під сумнів адекватність політичного стилю Путіна, а йсупроводжується послабленням "діяльнісної" складової його образу.

Він начебто не робить різких негативних рухів. Життя йде без його втручання, а він демонструє себе на прийомі у простих людей. Якась показуха.

"Противники"

Противники Путіна знаходяться в меншості, але їх присутність накладає істотний (хоча і не завжди явний) відбиток на оцінки і уявлення, що формуються в громадській думці.

Найбільш частими претензіями, висловлювалися на адресу Путіна, були:

· Відсутність очікуваних позитивних змін

Я не бачу якихось особливих справ, за які його можна було б хвалити

За рік нічого не змінилося: ні в економічних, ні у владних структурах, ні з війною в Чечні.

· Збереження "кадрів Єльцина", які сприймаються як корупціонери

· "Потурання" по відношенню до кадрів Єльцина, яке пояснюється збереженням залежності від "сім'ї"

· Продовження старої політики ( "політики Єльцина")

Найбільш гостру критику Путіна викликають війна в Чечні і ситуація з АПЧ "Курськ".

Вчора був репортаж про військових, які служили в Чечні за контрактом і їм не заплатили гроші. Вони звернулися до Путіна, а він відповів: "Звертайтеся в інші органи, це не моя компетенція".

Як він може дивитися в очі рідним загиблих в Чечні, на "Курську" ?!

Негативні оцінки противників отримали також прийняття закону про продаж землі і закону про розміщення ядерних відходів (Москва: "Нижегородський" і п. Північний), а також "показне" підвищення зарплати.

Влаштував показне підвищення зарплати - на 10%. І то обдурив, вийшло менше.

Серед противників присутні як колишні прихильники В. Путіна, згодом розчарувалися в ньому, так і ті, хто голосував проти нього на президентських виборах 2000 р

Основна претензія "розчарованих"полягає в тому, що Президент не робить рішучих дій у боротьбі з корупцією. В цьому відношенні "розчаровані" слідують за основним масивом супротивників. Ще одна претензія "розчарованих", висловлювана рідше - В. В. Путін практично нічого не зробив для поліпшення життя простих людей, не зміг закінчити війну в Чечні:

А війна в Чечні все триває, діти наші гинуть.

Серед розчарованих можна виявити представників традиційної політичної культури. Спочатку вони сприймали Путіна як "свого" і приписували йому прагнення до повного демонтажу політичного режиму Б. Єльцина. Відсутність значущих дій на цьому напрямку спонукає їх почати перегляд своєї первісної оцінки Путіна (наприклад, роздратування викликало нагородження Б. Єльцина в День незалежності Росії).

Відсутність очікуваних дій, представниками традиційної культури пояснюється впливом "сім'ї" і олігархів і інтерпретується як знак слабкості і несамостійності Путіна як політика.

Він тупцює на місці, не рухається вперед, тому що нитки його пов'язують з Єльциним.

Що він зробив доброго? Створюється таке враження, що він не править, а хтось інший править. Виконує вказівки олігархів.

Частина "розчарованих" зберігає залишки позитивного ставлення до Путіна. Вони по-різному оцінюють особистість Путіна і його політику. Але особистість Президента вже втратила свою "магічну" силу і визначальним для їх позиції стає негативна оцінка політики, а не позитивна оцінка особистості.

Чому перший документ, який підписав ще в.о. Путін, був гарантією безпеки сімейки Єльцина? Чому він мої гроші платника податків заплатив за Бородіна, коли його заарештували, чому він покриває корупцію? Газпром по вуха в лайні з Вяхіревим, справи мільярдні, - жодна справа не порушена, чому? А як людина він мені дуже симпатичний, дуже добре говорить, чітко відповідає.

Але більш типовою реакцією "розчарованих" стаєпоширення негативної оцінки з конкретних дій на особистість Путіна і його наміри.

У нього холодну, гордовитий вираз обличчя. Я йому просто не вірю. Піднімає пенсії, а ціни у скільки разів зростають. Він нічого толком не зробив для народу, і я йому зараз не вірю.

Для противників невизначеність намірів Путіна - не привід для надії, а підстава для побоювань. Демократично налаштованих противників Путіна турбує його минула робота в КДБ. Його дії вони інтерпретують як спробу знову "закрутити гайки".

При Єльцині були якісь зрушення демократичні, а зараз починають знову опускати залізна завіса. Путін дуже незрозумілий людина, КДБ-шник, ми його не знаємо ..

Противників Путіна з числа представників традиційної культури "незрозумілість" Путіна змушує підозрювати в таємницею схильності до "лібералізму" і продовження політики Єльцина (зокрема, саме так були сприйняті в цьому середовищі плани реформ "природних монополій" - РАО ЄЕС, МПС, Газпрому).

Багато що з того, що прихильниками сприймається як позитивна сторона Путіна або його досягнення, противники наділяють протилежним знаком. Зокрема, негативну оцінку супротивників викликає:

· Активна міжнародна діяльність, яка оцінюється як недоречна

Дуже багато він по міжнародній арені мотається. І нічого не робить.

Він тільки літає туди і сюди, а нічого особливого не робить.

Як до туриста ставлюся. Він катається по всьому світу. Він вдома-то був взагалі?

· Надмірно бурхлива активність при відсутності змін

У Москві його діяльності не видно. А в Росії на "трієчку". Він шуму піднімає більше, ніж робить.

· Манера публічних виступів

Вся його команда працює на його артистизм.

· Досвід роботи в органах безпеки

Я йому не вірю, він же КГБешнік. А вони люди з подвійним дном.

· Відносини з Державною Думою

Дума перетворилася на придаток Адміністрації Президента.

Велика частина противників відмовляють Путіну в будь-яких заслуговують позитивної оцінки і поваги значущих особистих якостях.Противники спрямовують свою "вербальну атаку" саме проти тих якостей, які для його прихильників служать обгрунтуванням позитивного ставлення.

Перш за все, противники відмовляють Путіну в якостях, необхідних Президенту.

· Випадкова людина, людина не на своєму місці

Він колишній розвідник, якого пригрів Собчак. А після цього йому просто пощастило, пощастило. Він везунчик.

· "Сіра людина", посередність

Путін - це дуже сірий оперуповноважений. Ви знаєте, скільки в міліції таких людей ?.

По-моєму, він абсолютно ніякої. Поки він не зробив нічого такого, щоб мене сильно дратувало або якось привернуло до нього.

· Неготовність до виконання обов'язків Президента

Мені здається, що він просто не готовий до цієї посади. Відчувається в ньому, в його діях невпевненість. Зовнішність його нагадує інопланетянина, вічно він якийсь не такий. Я вважаю, що до президента він ще не доріс.

В оцінці противників особисті якості Президента гранично знижуються ("Посередність"). Противники також намагаються оскаржити статус Путіна як "всенародного обранця", що користується широкою підтримкою в суспільстві ("Штучно створена фігура", "його нам просто нав'язали"). В цьому випадку "незрозумілість" Путіна прочитується як "штучність".

В окремих випадках противники визнають за Путіним "потенціал зростання", але при цьому позбавляють його майбутнє позитивної оцінки.

Розумієте, його ще немає, як президента, він тільки вчиться, поки що він в коротких штанцях, а ось що з нього виросте ... І потім оточення у нього старе, він не править.

Іноді супротивники прагнуть підкреслити своє негативне ставлення за допомогою додаткових засобів вираження. Використовуються різні способи "драматизації" негативних оцінокПосилання на підвищену особисту прозорливість ( "я з самого початку був проти"), повідомлення про те, що ставлення до Путіна продовжує погіршуватися, посилання на великі, але не звані, негативні наслідки, з якими пов'язане перебування Путіна на посту Президента, нарешті, відверто образливі і абсурдні характеристики.

Я до нього завжди ставилася як до посередньої особистості. Про нього важко сказати, тому що це штучно створена фігура. Нам його просто нав'язали.

Негативно, тому що Путін для мене - це політичний труп. Його тоді і партія кинула, і особисто він мені не подобається.

Особливу групу супротивників складають "психологічні опозиціонери". Це ті, у яких негативну реакцію викликають не стільки конкретні дії Путіна, і не він як конкретна особистість, скільки Путін як представник керівництва, "що відповідає за все погане". Що б не робив Президент, в цьому середовищі він буде стикатися з негативною оцінкою. В даному випадку конкретні претензії не мають великого значення, оскільки головну роль грає загальний негативний вектор їхньої психіки.

Противниками такого типу будь-яка інформацію сприймається через призму негативної установки. В даному випадку Путін, скоріше, лише зручний привід, щоб висловити власну тривожність і загальна недовіра до навколишнього світу. Вербальні реакції такого типу будуються за принципом стрімкого нарощування "катастрофічних оцінок", які, в кінцевому рахунку, набувають глобального відтінок.

Я вважаю, що коли трапилася ця історія з Курськом, він повів себе неправильно. Коли вся країна переживала, він купався в морі і просто відпочивав. Хіба керівник країни міг так вчинити. Це не батько держави. А може він просто "залізний" людина, і йому наші емоції просто чужі?

У цьому середовищі перспектива реформи ЖКГ стає причиною зміни ставлення до Президента, а лише приводом для підкріплення негативного ставлення, сформованого раніше.

Не подобається дивитися на нього по телевізору, тут включила, почали говорити про комунальне господарство: ось, на Заході давно ринкові відносини, у нас Москва піде першою, а я сиджу і думаю: бред какой-то: дивляться на Захід, чого ж у нас зарплата не як на Заході.

Ще один різновид супротивників Путіна складають"Політичні опозиціонери". Вони належать до числа послідовних противників Президента і в більшості своїй голосували проти нього на виборах.

Їх опозиція Путіну пов'язана з політичною подією (президентським виборами) і тому не зводиться до афективних реакцій. Принципове значення для їх позиції має той факт, що вони сприймають Путіна не як антипода, а як наступника Єльцина.

Путін був призначений наступником Єльцина.

Дана обставина має принципове значення, з урахуванням того, що "альтернативність Єльцину" займає одне з центральних місць в образі Путіна.

Перемога Путіна на президентських виборах продовжує викликати хворобливу реакцію в середовищі "політичних опозиціонерів". Цю перемогу вони сприймають як "несправжню", "нечесну" і стверджують, що "його нам нав'язали".

Негативна оцінка обставин появи Путіна на політичній сцені і його приходу до влади досить широко поширена серед його противників.

Він раптом взявся нізвідки, всупереч всім законам природи ..

Він проліз в президенти на війні в Чечні.

Але одна з особливостей сприйняття Путіна "політичними опозиціонерами" полягає в тому, що негативні характеристики можуть і не переноситься на особистість Президента. Психологічна дистанція від нього настільки велика, що визнання за ним позитивних якостей принципово нічого не змінює, а лише підкреслює незворотність "розриву з Путіним". Головне в тому, що Путін - чужий і чужий для них людина. Для політичних опозиціонерів Путін не відповідає "ідеалу політика". Розбіжність з ідеалом фіксується фразами типу "він якийсь не такий".

По-перше, його (Путіна) прихід. Чи не він прийшов. Його вліпили. Деякі називають його парашутистом. Якщо пошукати, то можна знайти харизматичного лідера, яким Путін не є. Він порядна, розумна, тренований, має ті якості, які повинні бути у президента. Він особистість номінальна, як король або цар. Зараз якщо прибрати Президента ми і без нього прожити зможемо, він нам не потрібен.

Може, він просто тихий, спокійний і цивілізована людина.

Особисто він мені як людина не дуже приємний. Вони зовні схожі зі своїм прем'єр-міністром.

Для захисту своєї позиції противники користуються психологічними і риторичними прийомами, схожими з тими, до яких вдаються прихильники Путіна для захисту прямо протилежних позицій.

Один з таких прийомів - маніпуляція з масштабом для порівняння. В цьому випадку масштаб задається таким чином, щоб гарантовано виправдати займану позицію, незалежно від її політичного змісту. Якщо прихильники Путіна використовувализаздалегідь занижені критерії(Порівнюючи його з Єльциним), то противники з числа представників традиційної культури для обґрунтування негативного ставлення до Путіна пред'являли йомусвідомо нездійсненні вимоги.

Я прихильник диктатури. Якщо Путін зараз стане більше, ніж Піночетом для країни і наведе порядок - тоді я перегляну ставлення до нього.

Глава 5. Особливості інтерпретації текстів |  Сприйняття Путіна на несвідомому рівні

Глава 1. Предмет, продукт та метод. |  Глава 2. Політичний світ і його властивості |  Глава 3. Методологічні основи політичного аналізу |  Глава 4. Робота з первинними повідомленнями |  цифрових даних |  Глава 7. Особливості інтерпретації комплексної інформації |  ПЕРШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗАМОВНИКА |  Аналіз суспільну поведінку |  Рекомендації по оптимізації суспільної поведінки |  КОМЕНТАРІ ПО відеосюжетів |

© um.co.ua - учбові матеріали та реферати