Головна

Білоруська нація і державність. Національна ідея в ЗМІ

  1.  VII. ДОСЛІДЖЕННЯ, РОЗРОБКА ПОЛІТИКИ І КООРДИНАЦІЯ
  2.  Білоруська ідея », традиції національної культури і патріотизм
  3.  Білоруська спільність і державність. концепція державності
  4.  Білоруська редакція
  5.  Валютна система. Національна, світова та міжнародна валютна система
  6.  Зовнішня політика та національна безпека

Уявлення народу про свою державності - Складова частина національно-державної ідеології.

Формування білорусів як самобутньої етнічної спільності. Заселення території Білорусі слов'янами і процеси, що відбувалися тут в VI-IX ст. Формування давньоруської народності в Х-ХШ ст. Формування білоруської, малоросійської (української) і великоруської (російської) спільнот в XIII-XVI ст. Походження самоназви білорусів і назви території їх розселення («Білорусь»). Формування білоруського національної самосвідомості в XVII-XIX ст. Обгрунтування білоруськими мислителями в кінці XIX - початку XX ст. існування білоруської нації, її рівності з іншими народами і права конституюватися (самовизначитися) в якості нації-держави.

Державність на білоруських землях. Східнослов'янські князівства як складові частини Давньоруської держави (Київської Русі). Значення Давньоруської держави для виникнення передумов формування білоруської спільності і її державності. Значення входження білоруських земель до складу Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та Російської імперії в формуванні та розвитку білоруського народу і зародження ідеї створення його власної державності.

становлення білоруської національної державності. проголошення Білоруської Народної Республіки - Спроба створення власне білоруської державності. Українська Радянська Соціалістична Республіка (ССРБ, БССР) - Історично перша реальна білоруське національне держава. Значення входження БРСР до складу СРСР для розвитку інститутів білоруської державності. Формування території білоруського національної держави. Міжнародно-правове визнання БССР.

проголошення Республіка Білорусь - Початок нового етапу в розвитку білоруського народу і його державності. Альтернативи розвитку білоруської державності після розпаду СРСР і проголошення державного суверенітету Білорусі. Становлення інститутів білоруської державності в пострадянський період. Затвердження Республіки Білорусь в якості повноправного суб'єкта міжнародних відносин. Самоствердження і розвиток як нації-держави в союзі з євразійськими народами - домінуючий компонент сучасного самосвідомості білоруської спільності. Союзної держави Білорусі і Росії - форма практичної реалізації білоруської національної ідеї в умовах глобалізованого світу.

Сильна і процвітаюча Білорусь - національно-державний ідеал білоруського народу.

внесок вітчизняних мислителів, письменників і поетів XV-XX ст. (Н .. Гусовський, Ф. Скорина, С. Полоцький, Ф. Богушевич, М. Богданович, Я. Купала, Я. Колас і ін.) В формування традиційних ідеалів і цінностей білоруського народу. Гуманістичний і демократичний ідеали суспільного життя білорусів. Прихильність білорусів ідеалу соціальної рівності і справедливості. Волелюбність і патріотизм, почуття національної гідності - найважливіші емоційно-психологічні складові самосвідомості білорусів. Родина, Отечество {Бацькаўшчина), сім'я, держава - Фундаментальні цінності білоруського народу.

прояв соціокультурної самобутності білорусів в їх національному характері. Толерантність і доброзичливість (добразичлівасць) - домінуючі соціальні якості білорусів. Праця (працавітасць) як сутнісна риса способу життя білорусів. Соборносгь, або індивідуалістично-коллективистская етична установка білорусів.

 Радіомовлення в Інтернеті |  Конституція Республіки Білорусь - форма юридичного закріплення базових положень білоруської національно-державної ідеології.


 ЗМІ і громадську думку |  Роль ЗМІ у формуванні іміджу білоруської держави на міжнародній арені |  Молодіжна політика та ЗМІ |  функція ЗМІ |  Якби я був редактором ... |  Моя тема в журналістиці |  Складові іміджу ведучого різних програм |  Роль ЗМІ у становленні інформаційного суспільства |  Моє уявлення про онлайнової журналістики. Інтернет ресурси |  Епоха інформаційної цивілізації. Моє уявлення про блогосфері |

© 2016-2022  um.co.ua - учбові матеріали та реферати